Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Orange Ekstraklasa
ziomo Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 948
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #226
 
Równiez przylaczam sie do gratulacji dla najlepszego strzelca ligi(na razie).Ta setna bramka to troszkę kontrowersji.Strzał z wolnego o poprzeczke i piłka całym obwodem(widziałem na replayu)przekroczyła linię bramkową i wyleciała z bramki.Początkowo sędzia główny nie uznał bramki ale po konsultacji z sedzią liniowym uznał gola.101 natomiast to strzał z woleja po dośrodkowaniu Marcina Zająca.Ładny strzał po dole koło słupka bramki strzeżonej przez Bartka Fabiniaka.Ciekawe jest to że Piotr strzelił pierwszego gola w ekstraklasie ŁKS-owi
kiwając przy tym (z powodzeniem)obecnego trenera Widzewa Łódź Marka Chojnackiego.Pan Chojnacki mówi że nic nie pamieta Smile.Jak zauważycie obie drużyny są z Łodzi.

[Obrazek: 06021958gs7.jpg]
11-05-2007 16:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Stojkovic Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,687
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #227
 
Smuci rozczarowujące spotkanie Wisły i Cracovii. Każdy oczekiwał na więcej emocji na boisku, a nie pozanim. Co cieszy, coraz lepsi gracze pojawiają się w Polskiej lidze, a którzy pochodza z innych krajów. Roger byłrewelka w składzie Legii. Paulista w Wiśle tez sobie całkiem dobrze radził.
Kiedyś to tylko takie wybryki natury jak Zeigbo i Batata grały w naszej lidze z rozgłosem.

Może właśnie obcokrajowcy napędzą naszą ligę i staną się konkurencją dla rodzinnych graczy. Druga Bundesliga to odrazu nie powstanie, ale po (o ile) udanych Euro 2012 może cos się zmieni...

[Obrazek: Ole201.jpg]
15-05-2007 18:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
PawlaQ Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 33
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #228
 
Oj, tu też mogliby niektórzy to przeczytać...

Cytat:BOT nie przechodzi przez usta - felieton Radosława Nawrota

Mam nadzieję, ze nie przejdzie niezauważony protest kibiców grodziskiej Dyskobolii, do którego doszło podczas piątkowego meczu Dyskobolii z Koroną Kielce. Czyli - jak wolą niektórzy - podczas meczu Groclinu z Kolporterem.
Kibice z Grodziska Wlkp. przeciwstawili się coraz powszechniejszemu używaniu nazw sponsorów w miejsce nazw klubów. W przypadku Lecha, Legii, Wisły, Widzewa są to sytuacje nie do pomyślenia. Tutaj nikomu nawet nie przyjdzie do głowy, aby zamienić nazwę klubu na szyld sponsora. W wypadku Dyskobolii, GKS Bełchatów czy Korony Kielce problem jednak istnieje, bo tutaj manipulowanie nazwami nie ma dostatecznie wielu obrońców i nie budzi oburzenia.

Tymczasem nazwy tych klubów są takimi samymi świętościami, jak nazwy Lecha, Legii, Wisły czy Widzewa. Ot, może marki słabsze, ale zasada ta sama - nazwa klubu zawiera w sobie nie tylko budynki klubowe i piłkarzy, ale także marzenia i emocje całych pokoleń kibicujących im ludzi, historię i tradycję. Próba kupienia ich powinna być z góry skazana na porażkę. Powinna, ale nie jest.

Podczas niedzielnego programu ligowego w TVN nazwa "GKS Bełchatów" padła raz, natomiast BOT odmieniany był przez wszystkie przypadki. Dlaczego media wolą stosować nazwę sponsora w miejsce klubu? Ktoś powie - bo zależy im na tym, aby ci sponsorzy do piłki nożnej się garnęli.

Dla mnie tego typu myślenie to ślepy zaułek. Sponsorzy przestaną się garnąć, jeśli nazwy klubów będą tylko pustymi sloganami, które można nabyć jak ozdobny papier dla swoich prezentów. Prawdziwe pieniądze można zarobić w futbolu wtedy, kiedy on oraz uprawiające go kluby obchodzą ludzi. Kiedy wywołują u nich naturalne, emocjonalne reakcje. Bo trudno oczekiwać od kibiców, żeby nagle zaczęli skandować "BOT, BOT!".

Ktoś powie "a Amica?". Amica od 1992 r. budowała we Wronkach klub od podstaw. Mogła go zatem nazwać jak chce, równocześnie licząc się z tym, że jego tradycja sięgnie zaledwie kilkunastu lat. Próba udawania, że BOT to to samo co GKS Bełchatów, a Kolporter równa się Koronie Kielce jest tak naprawdę próbą ubierania się w cudze piórka.

Doceniam to, co zrobili dla futbolu w Kielcach, Bełchatowie czy Grodzisku Wlkp. właściciele klubów i ich sponsorzy. Oni są potrzebni w futbolu i nazwy ich firm powinny pojawiać się w prasie. Ale w rozsądnych rozmiarach. Mądry klub to taki, który chroni nazwę. Mądry sponsor to taki, który nie chce jej naruszać i woli, aby kibice pamiętali go jako dobroczyńcę, a nie zaborcę. Mądry kibic to taki, który wie, czym różni się Korona od Kolportera.
16-05-2007 06:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zashi Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,353
Dołączył: May 2006
Reputacja: 1
Post: #229
 
Oczywisice mogbyls dac swoja refleksje, ale coz...

Co do textu: mi tam to nie przeszkadza. Jesli władze klubu nie chca, aby mowic BOT czy Kolporter to niech zerwa umowy. Powiecie: a co z pieniedzmi? Ale cos za cos. Albo zmiana nazwy, albo mniej kasy.

Co do ligi: baaaardzo cieszy i zadziwia mnie postawa Lecha w ostatnim czasie - 8 meczow bez porazki, z czego ostatnie 4 to wygrane. I to jedna bardzo ladna: 6-1 z Widzewem u siebie. Trzeba sobie jednak powiedziec, ze ostatnie mecze nie byly zbyt wymagajace - moze tylko wyjazdowy z ŁKS`em. Prawdziwi sprawdzian bedzie niedlugo...nadchodzi klasyk: Lech - Legia...

amor patriae nostra lex
16-05-2007 15:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
PawlaQ Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 33
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #230
 
Zashi napisał(a):Oczywisice mogbyls dac swoja refleksje, ale coz...

Tak właściwie, to mam identyczne zdanie jak ten pan, więc nic nie dopisywałem.
16-05-2007 15:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Stojkovic Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,687
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #231
 
U nas kibice mają tradycje, władze klubowe już nie... kasa się tylko liczy i nawet jak Wisła miałaby zmienić nazwę na "Durex Wisła Kraków" a Legia na "Olivia Warszawa" to jeśli wyłoży sponsor spora kasę, to bez wahania propozycja zostanie przyjęta.

Co do postawy Lecha to po fuzji widać, że zaczęli coś grać. Może uda im się namieszać bardziej w przyszłym sezonie.

[Obrazek: Ole201.jpg]
16-05-2007 20:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
gollaz Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 325
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #232
 
Działacze jak piłkarze, dzisiaj są, jutro ich nie ma, a kibic zostanie. Więc oni mogą sobie szafować nazwami klubów jak chcą, wiadomo, zależy im w większości tylko na kasie.

Natomiast co do tego, że kibice Dyskoboli zaczęli ostatnio masową nagonkę na Groclin, to mnie trochę dziwi, gdyż przypuszczam, że 80% kibiców nie pamięta czasów z przed sponsoringu koncernu pana Drzymały i gdyby nie on, to w życiu Dyskoboli by nie kibicowali, bo ta pętała by się gdzieś po III, IV lidze.

[Obrazek: 2hgv639.jpg]
always ready to die
17-05-2007 10:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Stojkovic Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,687
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #233
 
Tak samo możnaby porównac przykład ze zmianą nazwy klubu do zmiany nazwy stadionu: Allianz arena, Emirates Stadium, itp.
Kto jest sponsorem i wykłada kasę, ten ma prawo zrobić z klubem prawie wszystko.

Najlepsza historia, to stadion Górnika Zabrze... do niedawna patronem tego stadionu był... Adolf Hitler, ponieważ nikt nie zatroszczyłsię o zmianę patrona od 1940 roku... no comment.

[Obrazek: Ole201.jpg]
17-05-2007 13:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
gollaz Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 325
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #234
 
Stojkovic napisał(a):Najlepsza historia, to stadion Górnika Zabrze... do niedawna patronem tego stadionu był... Adolf Hitler, ponieważ nikt nie zatroszczyłsię o zmianę patrona od 1940 roku

Dokładniej od września 1934 roku gdy stadion został otwarty i nazwany Adolf Hitler Kampfbahn. Od 1995 roku starano się zmienić patrona i dzięki władzą Zabrza trwało to "zaledwie" 10 lat.

[Obrazek: 2hgv639.jpg]
always ready to die
17-05-2007 14:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Stojkovic Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,687
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #235
 
Właśnie Gollaz o to mi chodziło, ale nie pamietałem dokładnie dat więc nie chciałem tego tak roztrząsać, żeby nie wyszło, że się mądrze o Górniku jak nic nie wiem.
Takich kwiatków jest więcej i naprawdę aż wstyd czasami.

[Obrazek: Ole201.jpg]
17-05-2007 14:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wojtek3 Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,336
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #236
 
Stojkovic napisał(a):Właśnie Gollaz o to mi chodziło, ale nie pamietałem dokładnie dat więc nie chciałem tego tak roztrząsać, żeby nie wyszło, że się mądrze o Górniku jak nic nie wiem.
Takich kwiatków jest więcej i naprawdę aż wstyd czasami.

Cóż, polska piłka i polskie realia Wink Aż sie dziwie, że dali nam te Euro.

A z tym Hitlerem to już w ogóle :lol:

Under The Boardwalk - United Warriors
17-05-2007 15:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zashi Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,353
Dołączył: May 2006
Reputacja: 1
Post: #237
 
Korona Kielce 5-3 GKS Bełchatów
Ale sobie postrzelali... Dla wiekszosc pewnie faowrytem była druzyna z Bełchatówa. Juz w pierwszej minucie prowadzenie uzyskała Korona po samobojczym trafieniu Magdonia. W 25. min. z karnego na 2-0 podwyzszył Bonin. Jeszcze przed przerwa trafił Ujek i po pierwszej połowie wynik brzmiał 2-1. 10 minut po rozpoczeniu drugiej polowy do siatku Korony trafił Costly i mielismy remis. Jednak 2 gole w 60. i 64. min. odpowiednio Kaczmarka i Robaka praktycznie ustawiły sytuacje komu dopisac 3 pkt. GKS nie rezygnował. W 70. znowu strzela Ujek i pilka ląduje w siatce. Jednak juz minute poźniej wynik na 5-3 ustala Kowalczyk. Dobry mecz. Dla mnie taka malutka sensacja.

...ale jest wieksza sensacja: Łeczna 2-1 Zagłebie. Druzyna, ktora bedzie zdegradowana wygrywa z wiceliderem. Nie mowie, ze Gornik nie umie grac, ale wydawalo mi sie ze taka druzyna nie bedzie miala serca do walki, a tu prosze Smile Dla Łęcznej Labedzki i Zahorski w 11. i 22. min. Honorowe trafienie dla Lubinian zaliczył piszczek w 76'.

amor patriae nostra lex
18-05-2007 20:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Grzeho Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,257
Dołączył: May 2006
Reputacja: 0
Post: #238
 
Dzieki tym wynikom rywalizacja o miano mistrza Polski na pewno nabierze rumiencow i do konca bedzie pewnie ciekawie i dramatycznie. Zaglebie nie potrafilo dzis wykorzystac potkniecia lidera. Gdyby jednak zdolaliby odrobic straty do BOTu, to byloby jeszcze ciekawiej.

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."
18-05-2007 23:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zashi Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,353
Dołączył: May 2006
Reputacja: 1
Post: #239
 
Lech 3-1 Legia
Co to był za mecz! Wspaniała oprawa, na ktorą wydano 30 tys. złotych. Patrz na caly mecz Legia przewazała, ale to co wajwazniejsze, czyli bramki strzelał Lech. W 11. i 39. minucie prawie z tej samej pozycji pilke do siatki Fabianskiego skierował Zając. W 59. Legia odpowiedziała strzałem Włodarczyka, a 71. wynik ustalił Zakrzewski. Kazda z druzyn miała jest po 2-3 sytuacje z ktorych mogly pasc bramki.

Przez boisko przebiegł fan Lecha, a jakis fan Legii wrzucił płonącą race do sektora Lecha. To drugie moglo byc niebezpieczne, ale chyba wszystko ok.

Ponadto inny ciekawy wynik:
Wisła Kraków 0-4 Dyskobolia Grodzisk Wlkp.
Wielkopolanie graja dobrze, ale nie sadzilem, ze az tak, zeby Wisle na stadnionie w Krakowie strzelic az tyle bramek. Moze i Biała Gwiazda jest teraz bez formy, ale w koncu to jest Wisła...

amor patriae nostra lex
19-05-2007 21:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
man utd fan Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 257
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #240
 
Korona Kielce 5-3 GKS Bełchatów
Szkoda,że Bełchatów przegrał no ale jest plus w tej kolejce czyli mecz Łeczna 2-1 Zagłebie czyli Bełchatów nic praktycznie nie stracił oprócz tego,że mógł powiększyć przewagę nad Zagłębiem.

Wisła Kraków 0-4 Dyskobolia Grodzisk Wlkp.
Ja po prostu nie dowierzam jak Wisła Kraków może przegrać z Groclinem ten mecz pokazuje że Wisła jest coraz słabsza.

Manchester Panem!!!Manchester królem!!!
20-05-2007 08:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 9 gości