Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Orange Ekstraklasa
zaga92 Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,183
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #766
 
Ruch-LECH 0:2 !!

Piekne widowisko mialo dzisija miejsce na stadionie Slaskim. Mimo "tylko" 13 tys na trybunach kibice zgotowali wspaniala atmosfere. Gra byla wlasciwie w miare wyrownana, ale gospodarzom brakowalo celnych strzalow. Wlasciwie wiekszosc ich akcji przerywali stoperzy Lecha. Najwieksze zagrozenie Ruch stwarzal po stalych frgmentach i drzalem za kazdym razem, gdy pilke w narozniku ustawial Balaz. Swietny mecz Tomka Bandrowskiego, ktory byl dzisija praktycznie wszedzie. Do tego znakomita akcja po prawej stronie, kiedy ogral obronczow i dosrodkowal wprost na noge Queinterosa. Druga bramka byla bardzo kuriozalna. Rengifo podal do Queinterosa ten odgrywal prostopadlom pilke, ale jeden z obroncow Ruchu zmienil tor lotu na tyle niefortunnie, ze wyladowala w bramce. Lechowi w tej kolejce nie uda sie zniweczyc strat do Legii i Groclinu, ale taka gra potwierdza, ze zasluguje na miejsce w Pucharach.

WE ARE FUCKING THE BLUES, WE ARE FUCKING THE REDS, WE ARE UNITED AND WE ARE THE BEST!!!
29-03-2008 21:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
ziomo Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 948
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #767
 
LECH POZNAŃ 2-0 Ruch Chorzów!!

Bardzo zacięty mecz,który stał na wysokim poziomie.Druga bramka dla Lecha trochę przypadkowa,ale ważne,ze jest,jednak z drugiej strony bramka Quinteirosa pierwszej klasy.Lech zagrał wysokim pressingiem,co zaowocowało,w postaci dużej ilości przechwytów.Warto dodać,że kibiców Lecha wspierali sympatycy Arki,których piłkarze grali mecz w Katowicach z GKS-em.

KOLEJORZ!
29-03-2008 21:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
KanT Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 867
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #768
 
Pejter napisał(a):Myślę, że jest jedynym/najlepszym sposobem na oczyszczenie piłki z korupcji. Argument, że pojedyncze jednostki były odpowiedzialne do mnie nie przemawia, bo to nie pojedyncze jednostki awansowały do wyższej ligi i nie pojedyncze jednostki wygrywały mecze. I żeby nie było niedomówień, nie mówię o każdym przypadku.

KanT napisał(a):I żeby nie było niedomówień, nie mówiłem o każdym przypadku

Czyli dalsza polemika nie ma sensu, bo obaj mówimy o tym samym i o czym innym Smile

Maciek napisał(a):A czy jest to sprawiedliwe wobec klubów i ich kibiców, którzy nie znaleźli się w klasie rozgrywek wyżej z tego względu, że awans kupił inny klub?
pytanie retoryczne

Tak zgadza się, tylko należy tutaj zadać pytanie, co tak naprawdę jest niezbędne dla rozwoju naszej piłki. Nie rzucajcie we mnie "mięsem", że chcę złodziei zostawiać bezkarnych, chodzi mi tylko o to, że co do degradacji, to powinno się, moim zdaniem, wprowadzić jakieś limity wiekowe, tak jak drużyny, które przekręcały w 2000 albo wcześniej byłby karane na innych warunkach...przecież w takich klubach przeważnie zarząd jest inny, dyrektorowie są inni, otoczenie jest inne, a wywalanie każdego klubu o klasę niżej nie prowadzi do niczego, bo koniec końców - tych uczciwych jest niewielu i będzie to kolejny przykład syzyfowej pracy.

[Obrazek: 2rxh5ad.jpg]
30-03-2008 00:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika
WoLaK Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,486
Dołączył: Dec 2006
Reputacja: 0
Post: #769
 
Dziwi mnie bardzo z jakim to oburzeniem co niektórzy komentują sprawę,że Dariusz Wdowczyk po opuszczeniu aresztu pojechał jak trener na mecz Lechia - Polonia.
Ja osobiście nie widzę w tym nic dziwnego.Wdowczyk został zwolniony z aresztu za poręczeniem majątkowym i tyle.Przecież jest trenerem Polonii.

Rzecz jasna nie obyło się bez barwnego i jakże sensownego komentarza Janka Tomaszewskiego
:lol:

[Obrazek: sorryvk6.gif]
30-03-2008 20:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Maciek Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,276
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #770
 
Co powiedział Tomaszewski, bo nie potrafię znaleźć tej wypowiedzi?
30-03-2008 21:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Thevil Offline
Member
***

Liczba postów: 155
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #771
 
http://www.tvn24.pl/0,1544180,wiadomosc.html
30-03-2008 21:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika
KanT Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 867
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #772
 
Czyli co koledzy, zmniejszamy ligę? Smile

[Obrazek: 2rxh5ad.jpg]
31-03-2008 11:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Thevil Offline
Member
***

Liczba postów: 155
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #773
 
Jeśli to sprawi, że liga zostanie czysta to byłbym za, wolałbym 12drużynową ligę niż 16 drużyn, wśród których kilka z czystością nie ma nic wspólnego.
Obraz naszej ligi robi się coraz bardziej żałosny kiedy słyszy się o kolejnych zespołach kupujących mecze, nie tylko okupujących ostatnie miejsca w ekstraklasie Polkowicach czy Gdyni, ale ostatnio o klubach z czuba tabeli - Zagłębiu, no i teraz o Koronie. Mam nadzieję, że niedługo wszystkie brudy wyjdą ,jestem pewny, że to nie koniec i niech to stanie się jak najszybciej, bo cierpią głównie na tym kibice.
31-03-2008 13:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Danny93 Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 540
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #774
 
Ta cała afera robi się już męcząca,mamy kwiecień za pasem a wciąż nie wiemy kto spadnie,kto awansuje itd.w ogóle nie mamy pojęcia kto w przyszłym sezonie będzie grał w Ekstraklasie.Wczoraj,Zbigniew Drzymała w magazynie Liga+Extra zapytany o związek Groclinu z korupcją w polskiej piłce odpowiedział,coś w stylu że był taki okres,kiedy wszystkie polskie kluby działały mniej więcej w tych samych realiach...do prawdy nikt nie ma pojęcia kto będzie następny,kolejnym zatrzymanym przez Wrocławską Prokuraturę może być równie dobrze pracownik Górnika Zabrze jak i Wisły Kraków,wcale bym się nie zdziwił gdyby wszystkie kluby grające obecnie w Orange Ekstraklasie były umorusane w aferę korupcyjną,zresztą my mówimy ciągle o 1 lidze,a aż strach pomyśleć co się działo w niższych ligach,gdzie nie ma kamer telewizyjnych itd.naprawdę ja bym się poważnie zastanowił czy nie warto zawiesić na rok wszystkie rozgrywki w Polsce,ukarać jak najwięcej winnych w tej aferze(wszystkich i tak się raczej nie uda)i rozpocząć nowe,uwolnione od korupcji piłkarskie życie w naszym kraju.

CONCILIO ET LABORE
31-03-2008 13:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika
WoLaK Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,486
Dołączył: Dec 2006
Reputacja: 0
Post: #775
 
Danny93 napisał(a):naprawdę ja bym się poważnie zastanowił czy nie warto zawiesić na rok wszystkie rozgrywki w Polsce,ukarać jak najwięcej winnych w tej aferze(wszystkich i tak się raczej nie uda)i rozpocząć nowe,uwolnione od korupcji piłkarskie życie w naszym kraju.
To tak w ramach żartu w stylu Tomaszewskiego ?

[Obrazek: sorryvk6.gif]
31-03-2008 14:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Danny93 Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 540
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #776
 
WoLaK napisał(a):To tak w ramach żartu w stylu Tomaszewskiego ?

Wiem,że taki pomysł nie ma szans realizacji,ale sam przyznaj czy jest sens prowadzenie rozgrywek w których wiadomo że nic nie wiadomo?w takim bądź razie trzeba podjąć jakieś decyzje,we Włoszech wszystkie działanie związane ze śledztwem w sprawie korupcji w piłce nożnej,trwały parę miesięcy i nikt nie robił problemów,dano tylko wszystkim przykład co ich może spotkać,w razie jakichś przekrętów,a u nas to się już ciągnie bodajże 2 lata,i jak dalej to będzie tak wyglądać,to wszystko to będzie się ciągnęło w nieskończoność,po prostu powinna zostać ustalona data(np.1 sierpnia 2008r.)kiedy to całe śledztwo się skończy.Takie jest moje zdanie.

CONCILIO ET LABORE
31-03-2008 15:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika
WoLaK Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,486
Dołączył: Dec 2006
Reputacja: 0
Post: #777
 
Danny93 napisał(a):Wiem,że taki pomysł nie ma szans realizacji,ale sam przyznaj czy jest sens prowadzenie rozgrywek w których wiadomo że nic nie wiadomo?
Nie rozumiem

Według mnie prawo jest prawem i jeżeli przestępstwo wychodzi na jaw,winni muszą zostać ukarani.Innej opcji nie ma.
Faktycznie im szybciej wszystko się wyjaśni tym lepiej

[Obrazek: sorryvk6.gif]
31-03-2008 15:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Morgan Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 275
Dołączył: Nov 2007
Reputacja: 0
Post: #778
 
Żeby cokolwiek odbudować to najpierw trzeba to rozpieprzyć do końca, więc niejako awans i gra tam 8 drużyn z drugiej ligi jest raczej nieunikniona. Niby na jakiś czas poziom ligi spadłbym bo prawie połowę tabeli stanowiliby drugoligowcy, ale jak tak spojrzeć na tabelę zaplecza ekstraklapy, to jeżeli awansowałoby 8 drużyn tych które obecnie są na tych miejscach nie byłoby tak źle bo to są kluby jako tako zorganizowane (przynajmniej znakomita ich większość) i jakiśtam porządek gwarantują Smile Tak więc moim zdaniem nie ma co sie brandzlować z tym tylko winnych zdegradować, a ilu ich poleci, tylu zastąpić i powoli odbudowywać ligowy wizerunek. Rozsądniejszej i sprawiedliwszej drogi nie widzę, bo jak ktoś wierzy że poziom pierwszoligowy ekstraklasy idzie jeszcze jakoś uratować to ja naprawdę gratuluję życiowego optymizmu.

Stara Gwardia ! Forumowicz roku 2003 8)
31-03-2008 16:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zashi Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,353
Dołączył: May 2006
Reputacja: 1
Post: #779
 
KanTona napisał(a):Czyli co koledzy, zmniejszamy ligę? Smile

Ciekawe kto będzie grał :lol: Przeciez z 1 i 2 ligi to większosc umoczona pewnie! Tylko jeszcze tego nie odkryli. Czyli trzeba sciagac druzyny z nizszych lig. Proponuje Astre Krotoszyn z mego miasta 8)

amor patriae nostra lex
31-03-2008 16:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Pejter Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,729
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #780
 
Zashi napisał(a):Przeciez z 1 i 2 ligi to większosc umoczona pewnie! Tylko jeszcze tego nie odkryli.

No to jak się odkryje i udowodni to wtedy się zdegraduje, nie wcześniej.

Dzisiaj czytałem, że dla tych, którzy ustawili mniej niż 5 czy 6 spotkań na pewno nie będzie degradacji. W sumie za tyle to nawet i bez takiej uchwały PZPNu i klubów degradacja raczej nie wchodziłaby w grę. Martwi mnie jednak trochę to, że powoli PZPN i kluby zaczynają się dogadywać, żeby kary były lżejsze i tak dalej...
31-03-2008 18:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 13 gości