Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Taktyka
Zashi Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,353
Dołączył: May 2006
Reputacja: 1
Post: #31
Re: Taktyka
Zostały przydzielony numery zawodnikom:
1.Van der Sar,
2.Neville,
3.Evra,
4.Hargreaves,
5.Ferdinand,
6.Brown,
7.Ronaldo,
8.Anderson,
9.Saha,
10.Rooney,
11.Giggs,
12.Foster,
13.Park,
14.
15.Vidic,
16.Carrick,
17.Nani,
18.Scholes,
19.Welbeck,
20.Fabio,
21.Rafael,
22.O'Shea,
23.Evans,
24.Fletcher,
25.
26.Manucho,
27.Silvestre,
28.Gibson,
29.Kuszczak,
30.
31.Campbell,
32.Tevez,
33.Hewson,
34.Possebon,
35.Cleverley,
36.Gray,
37.Cathcart,
38.Zieler,
39.Chester,
40.Amos,
41.Macheda

Wolne 14., 25. i 30. 14. Berbatov, a 25. i 30.? Przeciez mozna było dać np. Machedzie 25. zamiast 41. Czyzbysmy czekali jeszcze na kogos?

amor patriae nostra lex
15-08-2008 17:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #32
Re: Taktyka
Czternastka podobno czeka na Berbatova Tongue A to, że 25 i 30 zostało wolne, to jeszcze nic nie znaczy. Może po prostu nasi zawodnicy nie lubią tych numerów Wink

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
15-08-2008 17:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Lukas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,737
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 9
Post: #33
Re: Taktyka
A mnie zastanawia, dlaczego nie ma tutaj "super" Donga w zestawieniu? :?

Nikt i nic na świecie nie wywołuje u mnie tyle emocji co Manchester United.
I za to kocham ten klub.
16-08-2008 14:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Olle Offline
Member
***

Liczba postów: 159
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #34
Re: Taktyka
Lukas napisał(a):A mnie zastanawia, dlaczego nie ma tutaj "super" Donga w zestawieniu? :?
Może chinczyki wykupili wszystkie jego koszulki? :lol:

A tak bardziej serio, to oglądałem kilka dni temu mecz Chiny-Brazylia i to co zobaczyłem po prostu mnie przeraziło. Ten gość przynosi wstyd United, obrońcy brazylijscy kilka razy wymieniali podania dosłownie 5 metrów od niego, a ten stoi i się gapi jak wół. Przez pół meczu (tylko tyle dałem radę obejrzeć) wlókł swoje cztery litery po boisku i czekał aż ktoś łaskawie wystawi mu piłkę, a on tylko dostawi nogę i strzeli gola. Tragedia! Chińczycy nie grali porywająco, ale Dong był ich piątym kołem u wozu. Kompletna porażka, gdyby jakikolwiek gracz MU zagrał tak na OT, to po spotkaniu czekał by go lincz.
16-08-2008 15:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
maju Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,351
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #35
Re: Taktyka
Ale Dong to jeden z najważniejszych dla klubu piłkarzy! Gdy nie on z United byłoby kiepsko. Mimo jego tylko pisemnej obecności w kadrze United Chinczycy ciągle fanatycznie kupują jego koszulki.

A powracając do sedna tematu; 4-4-2 to zdecydowanie najlepsze ustawienie dla United przy obecnej kadrze. Ostatnio jednak Fergie na siłę probuje 4-5-1 z Roo na lewym skrzydle. Przez te cudowate obowiązki Rooneya na boisku, ten piłkarz daje nam tak na prawdę mniej. Przecież wszyscy wiemy, że napastnik to jest wyborowy, a w ostatnim sezonie częsciej biegał w środku pola niż w polu karnym przeciwnika...

Co prawda klub, to nie reprezentacja. W reprze taktykę podpasowuje się do potencjalnych kandydatów do gry w kadrze. W klubie już na odwrót. Jednak nie ulega wąpliwościom, że ani Tevez ani Roo nie są napastnikami pasującymi do 4-5-1, tak więc zostaje nam granie 4-4-2. O ile Berba zawita na OT 4-5-1 będzie już bardziej logicznym rozwiązaniem. Ale póki co 4-4-2, i nic więcej.

tyle ćpunów w całym mieście, nie widziałeś tego jeszcze, popatrz, o popatrz! szerokimi ulicami zapierdalają z blantami, popatrz, o popatrz!... mmmm... bit, co to mu zapodaje bitem, patrzę mu na postacie wbite w ziemię, o w ziemię!
20-08-2008 10:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika
matys Offline
Reputacja: 1000
*****

Liczba postów: 3,225
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 7
Post: #36
Re: Taktyka
maju1309 napisał(a):Przecież wszyscy wiemy, że napastnik to jest wyborowy,
]Skończ waść, wstydu oszczędź! Rooney, wyborowy napastnik :lol:

E:Ok, nie rozgrzebujmy tego. Nie chce mi sie dyskutować na temat Rooneya i jego kunsztu napastnika.

My mate told me that I just don't understand irony.

Which was ironic because we were at a bus stop at the time.
20-08-2008 10:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika
maju Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,351
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #37
Re: Taktyka
chyba nie wyczułem ironi.
// Człowieku, pisz dłuższe te posty, chyba że chcesz by były usuwane to 'no problem'-kisia

tyle ćpunów w całym mieście, nie widziałeś tego jeszcze, popatrz, o popatrz! szerokimi ulicami zapierdalają z blantami, popatrz, o popatrz!... mmmm... bit, co to mu zapodaje bitem, patrzę mu na postacie wbite w ziemię, o w ziemię!
20-08-2008 10:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika
mucha Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,322
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 3
Post: #38
Re: Taktyka
A co tam pomarzyć można Smile

Marzy mi się, żeby do naszego klubu zawitał jakiś spec od taktyki, bo Ferguson nie jest w tym aspekcie najlepszy. Po odejściu Queiroza trochę obawiam się o nasze poczynania.
W obronie oczywiście czwórką. W pomocy koleś od czarnej roboty - Hargreaves. Przed nim Carrick i Scholes. W ataku dwóch skrzydłowych i napastnik. I właśnie mam na myśli to ustawienie 4-3-3. Tak się teraz gra. Gra tak Chelsea, Inter, Barcelona, a my nadal męczymy się w tym przestarzałym 4-4-2. Chętnie widziałbym na lewym skrzydle Ronaldo, a na prawym Andersona i te zejścia do środka i strzały lub podania prostopadłe do napastnika. Tak gra Barcelona. Schodzi Messi do środka, uderza z dystansu lub markuje strzał i zagrywa prostopadle do Eto'o. Ronaldo strzelił już mnóstwo bramek w taki sposób. Jak już wspomniałem w innym temacie moim zdaniem nie wykorzystujemy potencjału Andersona, który ma piekielnie mocny strzał i jako Brazylijczyk drybling na pewno też. Wyobrażam sobie go grającego w stylu Messiego. W ataku wysunięty Berbatov lub Tevez. Dla Rooneya zarezerwowałbym miejsce na skrzydle. I oczywiście w trakcie meczu ciągłe wymiany pozycjami. Raz Berbatov schodzi na skrzydło, a Rooney czy Ronaldo do ataku i odwrotnie. Mnóstwo możliwości w ofensywie. Biorę oczywiście pod uwagę sprowadzenie Berbatova. Do szczęścia potrzebny byłby jakiś super rozgrywający jeszcze, bo Carrick ze Scholesem nie pociągnęliby całego sezonu, a Rudy już ma swoje lata.

Chodzi mi mniej więcej o takie coś:

Van der Sar
Brown-Rio-Vidic-Evra
-----Hargreaves------
---Carrick--Scholes---
Anderson/Rooney---Ronaldo/Nani
--------Berbatov/Tevez-----

Oczywiście niekonieczne Tevez w ataku, bo jak widzieliśmy w meczu z Zenitem Argentyńczyk doskonale potrafi cofnąć się po piłkę, wykonać rajd, podać. Możliwości jest sporo, a to już zmartwienie Fergusona i wspomnianego speca od taktyki jak to poukładać.

Wiem, że średnio nam wychodziła gra w tym ustawieniu, ale nie wierzę, że nie można nauczyć piłkarzy takiej gry. A jeśli to by się sprawdziło to tylko zdobywać puchar za pucharem Smile

Take me home,
United Road,
To the place I belong,
To Old Trafford,
To see United,
Take me home, United Road.
31-08-2008 12:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kula Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 735
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #39
Re: Taktyka
Ja ma swojego faworyta, tylko nie wiem czy się zgodzi na asystowanie - Slaven Bilic. A naszą siła przy bogactwie wyboru powinna być zmienność. Na Liv zagęścić środek pola i do ataku rzucić 6 graczy, na Chelsea zagrać skrzydłami, na Barce ustawić piłkarzy w "sektorach" bez indywidualnego krycia. Bo to nasza siła ofensywna praktycznie 8 atakujących powoduje, że prawie każdemu United jest w stanie usiąść na "twarzy" Smile, tylko trzeba to zawsze lekko modyfikować. Posługiwanie sie schematami 4-4-2 czy 4-5-3 do United nie jest trafne. Chyba że do obrony Smile W ataku to gramy np. 2-4-4 i dlatego taki Benitez się gubi gdy z nami gra.


A Roo.... zaczynam się martwić.

eśli pozwolisz by robactwo się rozmnożyło - rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać" - de Saint-Exupery

http://redlog.pl/author/Kula/|http://www.lastfm.pl/group/Manchester+Un...Supporters|http://kula.ndl.pl
31-08-2008 12:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #40
Re: Taktyka
Ferguson nawet kiedyś stwierdził, że nigdy nie grał 442. My bardziej gramy coś na wzór 4-2-3-1.

A osobiście od dawna mówię, że 433 to najlepsza formacja Smile

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
31-08-2008 12:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kula Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 735
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #41
Re: Taktyka
Wczoraj zastanawiałem się jak to będzie wyglądać w praniu, posadzenie na ławce kogokolwiek z czwórki Tevez,Roo,Berba,Ronaldo to marnotrawstwo. I tak koniec końców nie wiem czy osobą która powinna się najbardziej martwić transferem nie jest ...Nani, czy któryś z pary Roo, Tevez nie cofnie się i zajmie jego miejsca. Na przykład w ten sposób

Berbatov
Tevez-Roo-Ronaldo
Carrick-Anderson.
Evra-Vidic-Rio-Wes

Skład chyba jest już taki, że przez najbliższe lata będziemy po prostu kupować młodziaków i szukać ewentualnie zastępców dla graczy kończących karierą czyli np. VDS, a co do Garego, Paula i Giggsa to skład jest kompletny i bez nich.

Przy takim zestawieniu jak powyżej, średnia wieku zawodników z pola to 25,5, linii ataku i pomocy 24.....

A piłkarze mają najlepsze lata w okolicach 27 Smile (czego kibice Chelsea nie są w stanie pojąć) i na ławce mamy młodych zdolnych Evans,Nani,dwóch Silvów,Manucho.... SAF przebudował skład i złożył go tak, ze jest niesamowicie silny, młody i wyjątkowo perspektywiczny. Chylmy czoła.

Az robił to tuż przed tym jak Chelsea będzie musiała myśleć o wymianie połowy składu i zderzy się na rynku z arabami z City, co wywinduje ceny w sposób niebotyczny

eśli pozwolisz by robactwo się rozmnożyło - rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać" - de Saint-Exupery

http://redlog.pl/author/Kula/|http://www.lastfm.pl/group/Manchester+Un...Supporters|http://kula.ndl.pl
02-09-2008 11:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
maju Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,351
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #42
Re: Taktyka
Z góry wiadomo było to, że ktoś ucierpi na tym transferze i to nie podlegało dyskusji. IMO będzie to wyglądało trochę inaczej niż wg Kuli:

---Tevez---Berba----Roo---
---Scholes--MC(OH)-Cris--

Znając tendencjęFergusona do 4-3-3, czy 4-5-1 jest to IMO najbardziej prawdopodobna opcja. Niewykluczone też, że ktoś z dwójki Tevez-Rooney będzie tym cofniętym napastnikiem ściągającym na siebie obrońców i robiącym miejsce dla napastników. No, ale żeby sięprzekonać musimy poczekać do meczu z farciarzami.

tyle ćpunów w całym mieście, nie widziałeś tego jeszcze, popatrz, o popatrz! szerokimi ulicami zapierdalają z blantami, popatrz, o popatrz!... mmmm... bit, co to mu zapodaje bitem, patrzę mu na postacie wbite w ziemię, o w ziemię!
02-09-2008 13:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #43
Re: Taktyka
Sorry maju, ale rozbrajasz mnie. Ron w linii ze Scholsem i Carrickiem?

Na najważniejsze(słowo klucz) mecze w sezonie osobiście preferowałbym coś takiego :

Brown........Rio.........Vida........Evra

........Carrick..........Scholes(Hargo/Anderson)
.......Ronaldo....Tevez...Rooney
....................Berbatov

Wydaje się, że trochę wąska formacja, ale gdy atak wspomagaliby skrajni obrońcy, to już byłoby trochę szerzej Wink

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
02-09-2008 13:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Mata Offline
why duck donald
*****

Liczba postów: 2,982
Dołączył: May 2008
Reputacja: 11
Post: #44
Re: Taktyka
Ja bym pokombinował trochę inaczej niż moi przedmówcy aczkolwiek taktyka jako 4-2-3-1 wydaje się być wyśmienita jeśli już taką bym miał ustawiać to zacznę od pomocy bo ile razy można pisać o żelaznej "czwórce" United i Holendrze w bramce :

___________Carrick___________Hargreaves___________ | na zmianę do nich Andi ,
Ronaldo________________Rooney_______________Tevez
____________________Berba________________________

Jak wiadomo Ronaldo nie usiądzie na ławie na pewno, za Teveza już tuż tuż wyłożymy 30 baniek więc też byłoby coś nie tak aby taka kasa siedziała na ławie. Na dodatek jest on w piekielnej formię , obecnie ma żadnej konkurencji w składzie. Roo to Roo , słabe 75 minut a potem jedna fantastyczna akcja i dziękuje. Zresztą on haruje na boisku jak mało kto więc nie ma mowy żeby Waza zasiadł na ławie.

A teraz moja wersja trochę mniej prawdopodobna ale cóż :
_________________Hargreaves__________________
Rooney_______Carrick________Scholes______Ronaldo
____________Tevez__________Berba______________

Tak czy siak Fergi będzie miał niezły ból głowy bo w naszym napadzie biegają astronomiczne pieniądze Wink

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
02-09-2008 15:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
maju Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,351
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #45
Re: Taktyka
Mata -- przy drugiej wersji Ferguson musiałby zrezygnować z jednego z obrońców, więc to odpada kategorycznie, chyba, że Hargreaves przy bronieniu będzie wspomagał obronę, a do atakowania dołączy do pomocników, aby ich ubezpieczać w razie ew. straty ;]

michał -- to tylko na papierze miałop tak wyglądać. W praktyce Scholes i Ronaldo mieli dublować napastników, a Hargo odgrywać swoją rolę defensywnego pomocnika od brudnej roboty Tongue

tyle ćpunów w całym mieście, nie widziałeś tego jeszcze, popatrz, o popatrz! szerokimi ulicami zapierdalają z blantami, popatrz, o popatrz!... mmmm... bit, co to mu zapodaje bitem, patrzę mu na postacie wbite w ziemię, o w ziemię!
02-09-2008 15:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości