Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ryan Giggs
mucha Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,322
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 3
Post: #76
Re: Ryan Giggs
sebos_krk napisał(a):Nie będzie grał co mecz na skrzydle, bo tam trzeba więcej biegać.

Tutaj bym polemizował. Środkowy pomocnik biega więcej, zwłaszcza przy ustawieniu 4-4-2, gdzie trzeba atakować i bronić. Przykłady? Choćby ostatnie Euro, gdzie to środkowi pomocnicy biegali najwięcej. Znam też przykład z własnego podwórka, bo sam gram, a raczej grałem w klubie w środku pomocy i to właśnie w środku gra toczy się najczęściej, a środkowi pomocnicy cały czas muszą być pod grą. Różnica w bieganiu na skrzydle i na środku jest taka, że środkowy pomocnik nie musi biegać z dużą prędkością, ale za to musi biegać prawie regularnie. Skrzydłowy biega mniej w trakcie meczu, ale jak już biega to musi to robić szybko. Giggs w takim wieku nie daje rady zapierdzielać sprintem po skrzydle, a z jego doświadczeniem, przeglądem pola idealnie nadaje się do środka pomocy.

Take me home,
United Road,
To the place I belong,
To Old Trafford,
To see United,
Take me home, United Road.
11-02-2009 14:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #77
Re: Ryan Giggs
muszeq napisał(a):Skrzydłowy biega mniej w trakcie meczu, ale jak już biega to musi to robić szybko. Giggs w takim wieku nie daje rady zapierdzielać sprintem po skrzydle, a z jego doświadczeniem, przeglądem pola idealnie nadaje się do środka pomocy.
O to mi chodziło, ale napisało mi się tak jak widać Big Grin Nawet nic nie będę dodawał od siebie.


Fan United od 1992 roku
11-02-2009 14:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika
mucha Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,322
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 3
Post: #78
Re: Ryan Giggs
Giggs przedłużył kontrakt z United, który obowiązywać będzie do czerwca 2010 roku. To dobra decyzja zarządu, biorąc pod uwagę jego chęć gry i korzyść jaką daje drużynie. Mimo 35 lat wciąż kluczowy element zespołu. I mam gdzieś to, że ma 35 lat. Dopóki gra jak 25 latek nie widzę w tym żadnego problemu.

Take me home,
United Road,
To the place I belong,
To Old Trafford,
To see United,
Take me home, United Road.
12-02-2009 13:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika
kambo22 Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 9
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #79
Re: Ryan Giggs
Swoją wartość udowodnił choćby w ostatnim meczu. Było to coś przepięknego... ja głównie pamiętam go z takich akcji.Według mnie przedłużenie kontkatu z United to dobra decyzja.Myśle że nie raz jeszcze będzie ratował nam skóre
12-02-2009 14:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #80
Re: Ryan Giggs
Jak najbardziej trafna decyzja. Ryan udowodnił ostatnio, że nadal stać go na grę na najwyższym poziomie. Jego współpraca z Carrickiem w środku pola wygląda doprawdy świetnie. Jak dla mnie obecnie ta para jest najlepszym zestawieniem w środku boiska Smile

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
12-02-2009 16:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika
sir_matt Offline
Member
***

Liczba postów: 183
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #81
Re: Ryan Giggs
Manchester bez Giggsa to nie Manchester. Jak mlodziez zawodzi to Giggsy jest na miejscu Smile. To swietny zawodnik, zywa legenda United. Ciagle gra tak jak za swoich mlodzienczych lat. Na pewno przezyjemy jeszcze wiele pieknych chwil dzieki niemu Smile

What a friend we have in Jesus ?
He's a saviour from afar
What a friend we have in Jesus ?
And his name is Cantona
12-02-2009 17:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Damian91 Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 253
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #82
Re: Ryan Giggs
Dopóki Giggs czuję sie na siłach aby grać w miare regularnie to nie widzę problemu żeby przedłużył kontrakt.
Nie raz mówił że mimo swojego wieku gra mu sie bardzo dobrze, piłka sprawia mu radość więc nad podpisaniem nowego kontraktu nie musiał sie zbytnio zastanawiać.
To samo zarząd i sam Fergie nie mieli wątpliwości czy zaoferować kontrakt Ryanowi bo to żywa legenda i każdy chce żeby jak najdłużej grał.
Do tego na środku pomocy wraz z Carrickiem tworzą bardzo zgrany duet co również bardzo cieszy Smile
13-02-2009 10:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Lukas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,737
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 9
Post: #83
Re: Ryan Giggs
Ten kontrakt był tylko kwestią czasu. Giggs cały czas pokazuje jakim genialnym jest zawodnikiem i że nadal stać go na grę na najwyższym poziomie. Cieszę się ogromnie że będzie z nami przynajmniej jeszcze rok. Może nie ma już tej dynamiki, ale podania i strzały nadal ma światowej klasy, poza tym jego inteligencją i doświadczenie na boisku jest nie do wycenienia Big Grin
Cytat:Dopóki gra jak 25 latek nie widzę w tym żadnego problemu.
Zgadzam się w 100% Big Grin

Nikt i nic na świecie nie wywołuje u mnie tyle emocji co Manchester United.
I za to kocham ten klub.
13-02-2009 11:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika
kambo22 Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 9
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #84
Re: Ryan Giggs
Lukas napisał(a):Dopóki gra jak 25 latek nie widzę w tym żadnego problemu.

Teraz to znowu nie przesadzajmy, znowu jak 25 latek to on nie gra, obiektywnie patrząc, coraz częściej zdarzają mu się kiksy. Nie popadajmy w euforię. :/ . Jedna świetna akcja w ostatnim meczu, nie mówi o dyspozycji zawodnika.
13-02-2009 13:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #85
Re: Ryan Giggs
kambo22 napisał(a):
Lukas napisał(a):Dopóki gra jak 25 latek nie widzę w tym żadnego problemu.

Teraz to znowu nie przesadzajmy, znowu jak 25 latek to on nie gra, obiektywnie patrząc, coraz częściej zdarzają mu się kiksy. Nie popadajmy w euforię. :/ . Jedna świetna akcja w ostatnim meczu, nie mówi o dyspozycji zawodnika.
Ja powiem tak. Dopóki będzie się czuł potrzebny drużynie, dopóty będzie dostawał kontrakt. Ryan sam wie, kiedy ma odejść i nie wyobrażam sobie, żeby w jego wypadku o takim ruchu decydował ktokolwiek inny niż on sam.
Stanowisko Fergusona też jest znane. Nie mamy najzwyklej w świecie nikogo kto na dłuższą metę wypełni lukę po Walijczyku.


Fan United od 1992 roku
13-02-2009 13:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Janczar Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 405
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #86
Re: Ryan Giggs
Tak, to prawda, że nie mamy w obecnej chwili godnego zastępcy RG, tym bardziej jest na naszą korzyść, żeby został on jak najdłużej na OT. Inni nasi pomocnicy i zawodnicy mogą dużo czerpać z jego doświadczenia i gry, jedna akcja nie świadczy o zawodniku, ale o jego możliwościach, jak najbardziej, jak dużo może dać drużynie i zawodnikom. Myślę, że klub na pewno będzie chciał przedłużać z nim kontrakt, lecz reszta zależy już tylko od niego

//uważaj na pisownię - radzio

Nie musicie nas lubić...
Wystarczy, że się nas boicie...
Manchester United!!!
14-02-2009 09:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Tomek91 Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,434
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 2
Post: #87
Re: Ryan Giggs
Cytat:"Nie obchodzi mnie to, co powiedzą inni, ale dla mnie Ryan Giggs to zdecydowanie najlepszy piłkarz w historii Premier League," - powiedział Robbie Savage.

"To już nie chodzi o te wszystkie trofea, które on zdobył i bramki jakie w swojej karierze strzelił, chodzi mi o całokształt, czyli drogę, którą prowadził się przez całą karierę."

"Wy wszyscy zwracacie uwagę na jakieś supergwiazdy, których wszędzie jest pełno i robią show wokół swojej osoby przez rozrywkowy styl życia."

"Natomiast Ryan Giggs wygrał w życiu więcej niż oni wszyscy, a nie obnosi się z tym na salonach, tylko zatrzymuje swoją dumę dla siebie. To wspaniała osobowość!"

Całkowicie zgadzam się z Savagem. Giggs może nie jest piłkarzem medialnym, o którym piszą gazety, ale przecież to nie liczy się najbardziej w piłce.
17-02-2009 09:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #88
Re: Ryan Giggs
Były czasy, że wielu zadawało sobie pytanie, na którym skrzydle gra lepszy piłkarz w United. Na prawym- Beckham czy na lewym- Giggs. Wtedy była Beckhamomania, większość bez wahania stawiała na Anglika. Minęło jakieś dziesięć lat i na pytanie, który piłkarz piłkarz jest wybitny, a który tylko bardzo dobry odpowiedź narzuca się sama. David w pewnym momencie dokonał złego wyboru, piłka schodziła na drugi plan. A Ryan całą karierę robił to samo- dążył do perfekcji. I do niej doszedł.


Fan United od 1992 roku
17-02-2009 13:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika
mucha Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,322
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 3
Post: #89
Re: Ryan Giggs
I dla mnie Giggs stanie się legendą numer 1 w United. Bardziej znaczącą niż Best czy Charlton. To jest niewiarygodne jak można przez tyle lat grać na takim poziomie. Oglądając United Review 1992/93 byłem pod wrażeniem Walijczyka, który dopiero co wchodził do drużyny, a był niemalże najważniejszym zawodnikiem tamtego zespołu. Minęło ponad 15 lat, a on wciąż gra na fantastycznym poziomie. Istny geniusz. Do tego ten skromny charakter. Legenda pełną gębą.

Take me home,
United Road,
To the place I belong,
To Old Trafford,
To see United,
Take me home, United Road.
17-02-2009 15:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika
panopticum Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,648
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 6
Post: #90
Re: Ryan Giggs
Garść ciekawych statystyk odnośnie Giggsy`go i jego występu z Interem. Najwięcej biega, najlepiej kreuje, najsprawniej drybluje. Walijski Czarodziej.

“I don’t think this team ever loses. It just runs out of time.”

Blog klasy B <- mój fajny blogasek.
12-03-2009 19:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości