Ankieta: Kto był najlepszym graczem w meczu z Evertonem?
Ankieta jest zamknięta.
Ben Foster 5.00% 1 5.00%
Rafael da Silva 0% 0 0%
Rio Ferdinand 0% 0 0%
Nemanja Vidic 70.00% 14 70.00%
Fabio da Silva 0% 0 0%
Park Ji Sung 0% 0 0%
Darron Gibson 0% 0 0%
Anderson 0% 0 0%
Danny Welbeck 10.00% 2 10.00%
Federico Macheda 0% 0 0%
Carlos Tevez 0% 0 0%
Paul Scholes 0% 0 0%
Patrice Evra 0% 0 0%
Dimitar Berbatov 15.00% 3 15.00%
Razem 20 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
FA: Manchester United 0-0 Everton (19.04.2009)
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #1
FA: Manchester United 0-0 Everton (19.04.2009)
[Obrazek: 1zn0jye.png][Obrazek: m9rm0p.png][Obrazek: azjlty.png]

19 kwietnia w półfinale FA CUP Manchester United zmierzy się z drużyną Everton. Mecz ten zostanie rozegrany na narodowym stadionie, Wembley.
W ćwierćfinale United bez jakichkolwiek kłopotów pokonało na wyjeździe Fulham 4-0. Bramki w tym meczu strzelali: Tevez dwukrotnie, Rooney i Park. The Toffees zaś pokonało Middlesbrough 2-1.
Stawką tego meczu jest awans do finału. Jak wiemy Czerwone Diabły w tym sezonie chcą wygrać wszystko co tylko możliwe. Jak na razie są na dobrej drodze.
Czy uda im się pokonać podopiecznych Davida Moyes'a? O tym i o wszystkim związanym z tym spotkaniem dyskutujemy w tym temacie.
Zapraszam.



Mój Blog: Pod presją czasu
19-03-2009 08:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Tomek91 Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,434
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 2
Post: #2
Re: FA: Manchester United - Everton (19.04.2009; 17:00)
Mecz już w niedzielę a tu cisza jak makiem zasiał Wink

Na pewno Everton to najsłabszy półfinalista, ale w ostatnich latach mecze między tymi drużynami bywały bardzo wyrównane. Ale i tak dobrze, że nie gramy już z Chelsea czy Arsenalem, nie mamy konieczności wystawiania najsilniejszego składu i niektórym należy się obowiązkowy odpoczynek, bo w środę kolejny mecz.

Mecz nie musi być piękny, byle wygrany. Wystarczy 1-0 jak z Porto i styl nie będzie istotny.

Jak dla mnie moglibyśmy zagrać takim składem:

Foster/VDS
Neville-Rio-Vidic-O'Shea
Nani-Fletcher/Gibson-Scholes-(może Park?)
Tevez-Rooney

Bez Berbatova, bo cały czas mam wrażenie, że Bułgar przez ten wcześniejszy powrót na boiska może tylko pogorszyć swoją sytuację. Jak wynik będzie nie po naszej myśli to oczywiście Macheda zaliczy trzeci występ i zdobędzie trzecią bramkę Tongue Nani, bo w meczu z Porto pokazał się z dobrej strony i można dać mu szansę. Lewe skrzydło to dla mnie zagadka, bo Park w meczu z Sunderlandem wydawał się zmęczony, a Giggs trochę się nabiegał z Porto.
16-04-2009 14:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Lasq Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,917
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 23
Post: #3
Re: FA: Manchester United - Everton (19.04.2009; 17:00)
A moim zdaniem zamiast Rooneya powinien zagrać ktoś z młodych - Macheda/Welbeck. Wiadomo, że to wielka niewiadoma ale imho któreś rozgrywki musimy odpuścić bo to co ostatnio prezentujemy to w dużej mierze jest winą zmęczenia i gry na wszystkich frontach. Rooney to gracz, który głównie ciągnie nas w ofensywie i zostawiłbym go na ważniejsze rozgrywki czyli PL. W FA wystawiłbym rezerwy - jak awansujemy to fajnie, jak odpadniemy to się nie zmartwię. Priorytetem jest PL, na drugim miejscu stoi obrona LM a FACup to tylko taki bonusik, który miło by było wygrać. Zresztą gracze z podstawowego składu są już bardzo zmęczeni a młodzi aż palą się do gry i kto wie czy nie zagraliby lepiej od starych.

Skład jak dla mnie:

Foster
Neville - Rio - Evans - O'Shea
Nani - Gibson - Anderson (James?) - Macheda
Tevez - Welbeck


O ile mnie pamięć nie myli to Macheda grywa też czasem na skrzydle, jeśli nie to pewnie Park chociaż jemu dałbym jeszcze trochę odpocząć. O'Shea też powinien odpocząć bo to chyba najczęściej grający obrońca ostatnio ale za bardzo nie ma kogo wystawić na lewej obronie zamiast niego. Nie bardzo się orientuje na jakiej pozycji dokładnie gra James. Może jemu dać szanse zamiast Andersona?

"Miarą twoich sukcesów jest liczba twoich wrogów."
16-04-2009 21:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika
panopticum Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,648
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 6
Post: #4
Re: FA: Manchester United - Everton (19.04.2009; 17:00)
Eckersley za Rio, Fabio za O`Shea, Lee Martin za Teveza a w jego miejsce na atak przesuwamy Machedę. Jak już poddajemy mecz to nie ma co ryzykować kontuzji ważnych graczy.
No i James za Andersona, obowiązkowo.
Foster
Neville --- Eckersley - Evans --- Fabio
Nani --- Gibson - James --- Lee Martin
Macheda - Welbeck

“I don’t think this team ever loses. It just runs out of time.”

Blog klasy B <- mój fajny blogasek.
16-04-2009 22:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #5
Re: FA: Manchester United - Everton (19.04.2009; 17:00)
A może w ogóle oddajmy ten mecz, co? :lol:

Ludzie to już jest półfinał Pucharu Anglii, nie wierzę, że Ferguson totalnie odpuści ten mecz... Nie po to SAF i drużyna walczyli w poprzednich meczach by teraz sobie odpuścić. To nie Carling Cup.
Everton z pewnością do meczu podejdzie bardzo poważnie, ponieważ David Moyes już na początku zmagań w FA CUP zapowiedział, iż celem jego drużyn jest zdobycie tego pucharu w tym sezonie. Jako że w lidze, mają już zapewnione miejsce premiowane grę w UEFA, to z pewnością teraz skupią się na tych rozgrywkach...
Stąd też zapowiada się bardzo trudne spotkanie, które fajnie byłoby wygrać. Wiadomo, że Premiership czy Liga Mistrzów są ważniejsze, ale po to mamy tak szeroka kadrę, by walczy na kilku frontach...

Jeśli chodzi o skład to widziałbym coś takiego:
Kuszczak
Rafael - Rio - Vidic/Evans - Evra
Ronaldo - Fletcher - Scholes - Nani
Tevez - Welbeck/Macheda


Rooney w tym meczu powinien sobie odpocząć, ostatnio to na jego barkach spoczywa cała ofensywa United, w środę mamy spotkanie z Portsmouth, które będzie ważne i również trudne, gdyż nasz rywal walczy o utrzymanie... Również Berbatov powinien sobie odpocząć, jest dopiero co po kontuzji nie ma sensu go tak forsować, kolejnej kontuzji nie potrzebujemy. Giggs, wiadomo nie jest w stanie grać co 3 dni, więc z pewnością otrzyma wolne, uważam, że również Carrick powinien troszkę odpocząć.

Ronaldo ostatnio odpoczywał w meczu ligowym, więc nie widzę żadnego powodu dla którego miałby nie zagrać. Na drugim skrzydle powinien zagrać Nani, w meczu z Porto dał dobrą zmianę... Chciałbym ujrzeć Martina, który bardzo dobrze gra w rezerwach, ale wątpię, by SAF zdecydował się postawić na Lee. W środku Fletcher ( o ile zdrowy) i Scholes, który w środę zagrał zaledwie kilka minut. Z przodu Tevez i któryś z dwójki Macheda Welbeck. W obronie myślę, iż warto dać szanse powracającemu po kontuzji Rafaelowi, w środku Rio i Vidic, choć można by dać odpocząć temu drugiemu i wystawić Evansa. Na lewej Evra, ponieważ wątpię by SAF wystawił Fabio, a O'Shea ostatnio gra non stop, więc jemu odpoczynek również bardzo dobrze zrobi. W bramce Kuszczak, uważam, że Edwinowi można dać spokojnie odpocząć.

Cytat:Manchester United: Van der Sar, Foster, Kuszczak, O'Shea, Neville, Rafael, Ferdinand, Vidić, Evans, Evra, Fábio, Ronaldo, Fletcher, Carrick, Anderson, Scholes, Gibson, Giggs, Park, Nani, Rooney, Tévez, Berbatov, Macheda



Mój Blog: Pod presją czasu
17-04-2009 09:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
truered Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 483
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #6
Re: FA: Manchester United - Everton (19.04.2009; 17:00)
No i Chelsea w finale. Jak przejdziemy Everton to mamy powtorkę z 2007 r. Mam nadzieję,że przejdziemy Everton i zrewanżujemy sie "Chel$ea" za tamten finał. Boję się słów SAFa o tym,że zaskoczy nas składem. Czyżby Tosic z Nanim na skrzydle i Gibson z Possebonem w środku Big Grin?

We'll never die
We'll never die
We'll never die
We'll never die

We'll keep the red flags flyin' high
Cos' Man United will never die!

Mój blog:
http://www.ozinjusz.blogspot.com/
18-04-2009 20:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika
dsw_MUszyna Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 439
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #7
Re: FA: Manchester United - Everton (19.04.2009; 17:00)
No ale o co chodzi z tym oddawaniem meczu? Big Grin
Ma się od czegoś to szeroką kadrę, nieprawdaż? Everton to dobra drużyna, ale nawet mocno rezerwowym, ale za to świeżym składem jesteśmy ich wstanie pokonać. Gdybym to ja wystawiał pierwszą jedenastkę (na szczęście wszystkich ludzi choć trochę sympatyzujących z United nie jestem za to odpowiedzialny), wyglądałaby ona następująco:

Foster
Rafael - Ferdinand - Evans - Evra
Ronaldo - Scholes - Gibson - Park
Tevez - Macheda

A teraz dlaczego:
bramka: Edwin odpoczywa, do Tomka już raczej nie mam zaufania.
boczni obrońcy: Rafael wrócił do treningów i SAF go chwali, więc O'Shea sobie odpocznie. Jeśli chodzi o Evrę, to wystawienie Fabio byłoby chyba zbyt dużym ryzykiem.
środek obrony: Vidić odpoczywa
skrzydłowi: Ronaldo nie grał w ostatnim ligowcu, więc po meczu z Porto powinien mieć jeszcze jakieś siły. Parka z kolei nie widzieliśmy w meczu LM. Wiem, możnaby dać szansę Naniemu, który wcale złej końcówki z Porto nie zagrał, ale jakoś pewniej to wygląda z Parkiem.
środek pomocy: No tu to mam problem dopiero. Na dobry początek odrzuciłem Carricka i Giggsa - bo moim zdaniem należy im się odpoczynek. Zostali mi Anderson, Scholes, Fletcher, Gibson. Scholes był zmiennikiem w meczu LM, dlatego niech zagra. Andersona i powracającego po urazie Fletcha usadźmy na ławie i dajmy szansę Gibsonowi - ten na pewno zagra na swoje 100% i może huknie coś z daleka Wink
atak: O Roo wiadomo że zagrać nie może a Dymitarowi należy się odpoczynek, wszak dopiero co do gry wrócił po urazie. Gra Carlito i Macheda, który będzie usiłował pokazać że potrafi również strzelać bramki grając od pierwszej minuty.

na forum dsw_MUszyna, na Redlogu Dominik Wink
MUSC PL Member
<!-- m -->http://naazymut.blox.pl<!-- m --> << notatki z moich wędrówek
18-04-2009 22:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Lukas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,737
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 9
Post: #8
Re: FA: Manchester United - Everton (19.04.2009; 17:00)
Przed nami półfinałowe spotkanie w FA Cup z Evertonem. Jak już zostało zauważone jest to najsłabszy zespół spośród tych, które dostały się do półfinału, ale to wcale nie oznacza, że pójdzie nam z nimi łatwo i przyjemnie.
Zespół z Liverpoolu na pewno wystąpi w bardzo silnym składzie, bo zwycięstwo w FA Cup daje im przepustkę do europejskich pucharów. My natomiast będziemy, jak już wspomniał SAF, w nieco odświeżonym składzie, gdyż nie ma sensu przemęczać wciąż tych samych zawodników, skoro ma się do dyspozycji równie dobrych młodych, zdolnych którzy potrzebują gry na wysokim poziomie.

SAF chcąc być uczciwym wobec Tomka powinien jemu dać mu szansę, ale w bramce pewnie stanie Foster- co jak co ale jest pewniejszy od Polaka.
W obronie pewnie zobaczymy Neville- Evans- Ferdinand-Evra
W pomocy jest dośc duże pole manewru: Park- Gibson/Scholes- Fletcher- Nani
Ronaldo nie jest nam niezbędny w tym spotkaniu (chyba żeby coś niedobrego działo się w trakcie meczu).
W ataku wg mnie nie zobaczymy Roo- ten chłopak musi sobie odpocząć wreszcie chociaż raz Wink
Dlatego pewnie Tevez wraz z Machedą będą stanowić o sile nszej pierwszej linii Big Grin

Po zaciętym meczu stawiam 3:1 dla nas.

Nikt i nic na świecie nie wywołuje u mnie tyle emocji co Manchester United.
I za to kocham ten klub.
19-04-2009 10:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika
matys Offline
Reputacja: 1000
*****

Liczba postów: 3,225
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 7
Post: #9
Re: FA: Manchester United - Everton (19.04.2009; 17:00)
Foster
Rafael-Evans-O'Shea-Fabio
Welbeck-Scholes-Gibson-Nani
Tevez-Macheda


Taki skład bym chciał ujrzeć, o czym nawet nie marzę, bo pewnie zobaczę i Rio, i Ronaldo, i Roo.
dsw_MUszyna napisał(a):Ronaldo nie grał w ostatnim ligowcu, więc po meczu z Porto powinien mieć jeszcze jakieś siły.
Siły, które lepiej żeby spożytkował we środę z Portsmouth.

Nawet przy takim składzie jak podałem jesteśmy w stanie wygrać. Everton też nie ma do dyspozycji kilku ważnych graczy. A w razie niekorzystnego wyniku można tam ze dwóch bardziej doświadczonych grajków wpuścić. Oby tylko było się bez urazów, bo kontuzja (odpukać) Ronaldo czy Roo chyba by nas teraz zabiła.

Stawiam 2-0 dla nas.

My mate told me that I just don't understand irony.

Which was ironic because we were at a bus stop at the time.
19-04-2009 12:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika
M.T. Offline
Member
***

Liczba postów: 104
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 0
Post: #10
Re: FA: Manchester United - Everton (19.04.2009; 17:00)
dsw_MUszyna napisał(a):Gdybym to ja wystawiał pierwszą jedenastkę (na szczęście wszystkich ludzi choć trochę sympatyzujących z United nie jestem za to odpowiedzialny), wyglądałaby ona następująco:

Foster
Rafael - Ferdinand - Evans - Evra
Ronaldo - Scholes - Gibson - Park
Tevez - Macheda

Nie przesadzajmy Big Grin Wcale bym się bardzo nie zdziwił gdybyśmy tak wyszli Wink Ale osobiście wsadził bym gdzieś jeszcze Dannego Big Grin może na skrzydło jak proponuje Matys, bo chętnie bym go zobaczył w akcji Smile
19-04-2009 13:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika
truered Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 483
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #11
Re: FA: Manchester United - Everton (19.04.2009; 17:00)
dsw_MUszyna napisał(a):O'Shea sobie odpocznie. .
Od czego?Od stania i nic nie robienia?

We'll never die
We'll never die
We'll never die
We'll never die

We'll keep the red flags flyin' high
Cos' Man United will never die!

Mój blog:
http://www.ozinjusz.blogspot.com/
19-04-2009 14:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika
matys Offline
Reputacja: 1000
*****

Liczba postów: 3,225
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 7
Post: #12
Re: FA: Manchester United - Everton (19.04.2009; 17:00)
truered napisał(a):Od czego?Od stania i nic nie robienia?
Ty serio mówisz?

My mate told me that I just don't understand irony.

Which was ironic because we were at a bus stop at the time.
19-04-2009 14:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika
truered Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 483
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #13
Re: FA: Manchester United - Everton (19.04.2009; 17:00)
Mnie jakoś O'Shea nie zachwyca. Jest stabilny, ale powinien być tylko rezerwowym.Znacznie bardziej cenię Browna i Rafaela. A w którym meczu O'Shea naprawdę rozegrał dobre zawody?

We'll never die
We'll never die
We'll never die
We'll never die

We'll keep the red flags flyin' high
Cos' Man United will never die!

Mój blog:
http://www.ozinjusz.blogspot.com/
19-04-2009 15:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika
matys Offline
Reputacja: 1000
*****

Liczba postów: 3,225
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 7
Post: #14
Re: FA: Manchester United - Everton (19.04.2009; 17:00)
truered napisał(a):Jest stabilny, ale powinien być tylko rezerwowym.Znacznie bardziej cenię Browna i Rafaela.
A ja jeszcze wyżej cenię Daniego Alvesa. I co to ma do rzeczy? Kto miał grać na prawej, pod nieobecność 3(!) prawych defensorów? Myślisz, że Dżon jest naszym numerem jeden na prawej stronie?
truered napisał(a):Mnie jakoś O'Shea nie zachwyca.
Jak chyba nikogo, ale pisanie, że O'Shea nic nie robi jest oderwane od rzeczywistości. W kilku spotkaniach, od momentu kiedy posypał się nam obrona, wyglądał najsolidniej z całej defensywy, a już co najmniej nie gorzej jak cała reszta obrońców.
truered napisał(a):A w którym meczu O'Shea naprawdę rozegrał dobre zawody?
Choćby z Interem.

My mate told me that I just don't understand irony.

Which was ironic because we were at a bus stop at the time.
19-04-2009 15:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika
truered Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 483
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #15
Re: FA: Manchester United - Everton (19.04.2009; 17:00)
matys napisał(a):Choćby z Interem.
No tak, milimetrów zabrakło Ibrahimovicowi własnie po fantastycznej interwencji Ołszeja. Z braku laku Ołszej może grać, ale umówmy sie Cafu to on nie jest. Ale i tak szacunek za gola w doliczonym czasie na Anfield w '07.

No i składzik bardzo eksperymentalny. Cieszą bliźniacy na obronie, martwi Welbeck na skrzydle. Wolalbym Naniego w słabszej formie niż Welbecka,który lepiej gra na ataku.

Dzięki Berbatov- miałeś przewagę psychiczną i wszystko w swoich rękach.Wystarczyło zachować spokój,a nie niepotrzebną nonszalancję. Trudno,pozostaje bój o Ligę Mistrzów i Premiership

We'll never die
We'll never die
We'll never die
We'll never die

We'll keep the red flags flyin' high
Cos' Man United will never die!

Mój blog:
http://www.ozinjusz.blogspot.com/
19-04-2009 15:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości