Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szkoła/Studia
dsw_MUszyna Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 439
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #301
Re: Szkoła/Studia
ja jutro egzamin z chemii nieorganicznej o 09:00 mam. ale na lajcie podchodzę - co ma być to będzie Big Grin

na forum dsw_MUszyna, na Redlogu Dominik Wink
MUSC PL Member
<!-- m -->http://naazymut.blox.pl<!-- m --> << notatki z moich wędrówek
16-06-2009 23:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
panopticum Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,648
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 6
Post: #302
Re: Szkoła/Studia
No tak. Wziąłem sobie fakultet, bo to ciekawe.

“I don’t think this team ever loses. It just runs out of time.”

Blog klasy B <- mój fajny blogasek.
17-06-2009 00:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
truered Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 483
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #303
Re: Szkoła/Studia
No też właśnie myślę o Toruniu, a z czego maturę zdawałeś? Tzn. przedmioty, które na podst. , a które na rozszerzeniu?

We'll never die
We'll never die
We'll never die
We'll never die

We'll keep the red flags flyin' high
Cos' Man United will never die!

Mój blog:
http://www.ozinjusz.blogspot.com/
17-06-2009 01:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
panopticum Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,648
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 6
Post: #304
Re: Szkoła/Studia
Miałem pakiet standardowy plus rozszerzona historia. Był jeszcze WOS jako przedmiot dodatkowy, ale zapomiałem przyjść na egzamin. Jeśli chcesz iść na prawo to by były te przedmioty do wybrania. Sprawdź jakie są warunki rekrutacji i pomyśl sobie co bardziej się opłaca: rozszerzony czy podstawka. Bo czasami to chyba nie było oczywiste że rozszerzony to automatycznie lepszy.
Ja się zastanawiam jeszcze nad ukończeniem jakiejś biologii, mógłbym się wtedy zahaczyć w laboratorium kryminalistycznym. Tylko że chemia też by się przydała. A może wystarczą jakieś podyplomówki?Wink Naprawdę ciekawa robota i można zacząć robić dosyć szybko coś sensownego.

“I don’t think this team ever loses. It just runs out of time.”

Blog klasy B <- mój fajny blogasek.
17-06-2009 11:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
dsw_MUszyna Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 439
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #305
Re: Szkoła/Studia
[Obrazek: zdjcie0046q.jpg]
cała prawda :lol:

na forum dsw_MUszyna, na Redlogu Dominik Wink
MUSC PL Member
<!-- m -->http://naazymut.blox.pl<!-- m --> << notatki z moich wędrówek
23-06-2009 13:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lasq Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,917
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 23
Post: #306
Re: Szkoła/Studia
Eee tam... zapraszam na II UWr. U nas pani z dziekanatu ma wśród studentów ksywę "Pani Anioł" nie bez powodu. Jestem w stanie się założyć o dużą ilość alkoholu, że drugiej tak uczynnej osoby nie ma w żadnym dziekanacie w Polsce Big Grin

"Miarą twoich sukcesów jest liczba twoich wrogów."
23-06-2009 18:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Miko Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,615
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #307
Re: Szkoła/Studia
http://photos.nasza-klasa.pl/1176687/76 ... 773db.jpeg

Milutko Big Grin
02-07-2009 15:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Pawlak Offline
Member
***

Liczba postów: 249
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #308
Re: Szkoła/Studia
Książki o obozach koncentracyjnych są bardzo ciekawe, więc warto przeczytać, fajnie się czyta też Mistrza i Małgorzatę. Na maturę się przyda Wesele, Przedwiośnie, Chłopi i może Cudzoziemka. Resztę olej.
02-07-2009 16:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
dsw_MUszyna Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 439
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #309
Re: Szkoła/Studia
a Tango jak się człowiek wczyta to nawet momentami jest śmieszne nawet dla zwykłego szarego człowieka.

na forum dsw_MUszyna, na Redlogu Dominik Wink
MUSC PL Member
<!-- m -->http://naazymut.blox.pl<!-- m --> << notatki z moich wędrówek
02-07-2009 16:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Pawlak Offline
Member
***

Liczba postów: 249
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #310
Re: Szkoła/Studia
A Trans-Atlantyk jest o pedale, więc nie czytajcie
02-07-2009 16:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
radzio Offline
Cantona
*******

Liczba postów: 2,113
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #311
Re: Szkoła/Studia
Miko napisał(a):http://photos.nasza-klasa.pl/1176687/76/...773db.jpeg

Milutko Big Grin

Zbrodnia i kara - bardzo ciekawa lektura, zwłaszcza jak interesujesz się filozofią Nietzsche, i powiem szczerze, że na początku to do dupy się to czytało, ale jak się głębiej zastanowiłem to "O kur... ta książka jest zajebiście mądra", ale też nie należy do zbyt prostych w odbiorze (trzeba uważnie czytać, aby dobrze zrozumieć jej przesłanie)

Chłopi & Wesele - Chłopi są cholernie nudni wysiadłem po 30 stronach Tongue, Wesele - dziwne i pokręcone, ale dało radę jakoś to przepchnąć i w sumie sporo tam prawdy o Polakach

Proces Kafki - ja bym na Twoim miejscu to przeczytał nawet nie jako lekturę, ale dla samego siebie bo to naprawdę fajna książka ;]

Siłaczka, Doktor Piotr etc. Żeromskiego - Żeromskiego zawsze lubiłem ;] ogólnie to może być, ale są ciekawsze pozycje na liście Big Grin

Ferdydurke - GORĄCO POLECAM! Czytałem to Big Grin widziałem sztukę i jest to zajebiste Big Grin ale też trzeba uważać, aby tego przypadkiem nie zrozumieć na opak ;-) ale gorąco polecam szybko się czyta i jest naprawdę śmieszne Big Grin

Granica - wysiadłem po 3 stronach ja tego czytać nie potrafiłem bleeeeeeeeeeeeeeeeee.

Jądro ciemności - Conrad (żeby nie było to Polak, ale pisał po ang ) bardzo gościa lubiłem i Jądro Ciemności przeczytałem w sumie też dla siebie (w programie miałem tylko fragmenty Sad(( )

Mistrz i Małgorzata - czytałem to w liceum dla siebie (nie miałem tego w programie) i nie żałuję - świetne to jest Big Grin

Co do okresu wojny i okupacji to widzę, że standard. Powiem tak - dla mnie są milion lepsze rzeczy na lektury, a Hanna Krall - bleee. Powiem szczerze, że i tak najbardziej lubię lekturę z gimnazjum "Kamienie na szaniec" - naprawdę to mnie poruszyło i prawie się pobeczałem jak to czytałem . Ale z tego co masz na liście to zdecydowanie polecam Inny świat - naprawdę ciekawa pozycja (dla mnie szczególna bliska bo moi dziadkowie na Syberii byli więc chyba sami rozumiecie)

A tak apropos to ja właśnie czekam z niecierpliwością na "Długi marsz" Sławomira Rawicza (oj dużo się ochodziłem w Krakowie i oszukałem w necie aby ją dostać Big Grin)

Cytat:(...)Niech znajdzie sobie miasto Jakuck na rzeką Leną, to jakieś 500 km od koła podbiegunowego, i przesuwa palec na południe wzdłuż Bajkału, poprzez Mongolię, pustynię Gobi, Tybet, Himalaje, aż do miejscowości Kalkuta. Ten dystans Rawicz wraz trzema towarzyszami pokonał w rok, na piechotę. Uciekli w siedmiu na wiosnę 1941 roku. Prócz trzech Polaków prysnęli jeszcze Łotysz, Litwin i Jugosłowianin. Do tej środkowoeuropejskiej ekipy dołącza jeszcze, co dziwne i ciekawe, Amerykanin. Wszyscy, rzecz jasna, skazani na wieloletnie wyroki - od 10 do 25 lat katorgi.

A i żeby nie było - w liceum czytałem tylko te lektury, które przypadły mi do gustu bo naprawdę wybór lektur woła o pomstę do nieba :| jest tyle zajebistych książek (z literatury klasycznej oczywiście) a każdą czytać jakieś pierdoły (poza nielicznymi wyjątkami).

--------------------------------

Tak apropos to polecam lekturę:

http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,35766 ... azja_.html

W sumie to chciałbym 5 letnie liceum Big Grin bo licealne czasy to fajne czasy Big Grin

Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow.
Radzio Jogger
Manchester United
Darmowe relacje SMS
02-07-2009 17:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
dsw_MUszyna Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 439
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #312
Re: Szkoła/Studia
Samo stworzenie gimnazjum było poronionym pomysłem. Nasz MEN dał się chyba przekupić producentom podręczników i stworzył ten dziwaczny twór, z którego wcześniej zrezygnowali między innymi Niemcy, którzy po fakcie zauważyli że odizolowywanie młodzieży/dzieci w wieku trudnym jest zwyczajnie gównianym pomysłem.
Moi rodzice będący licealnymi nauczycielami (ojciec emerytowanym) uważają trzyletnie przygotowanie do matury za totalny idiotyzm i chętnie zamieniliby system 6+3+3 właśnie na 7+5.

na forum dsw_MUszyna, na Redlogu Dominik Wink
MUSC PL Member
<!-- m -->http://naazymut.blox.pl<!-- m --> << notatki z moich wędrówek
02-07-2009 22:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
radzio Offline
Cantona
*******

Liczba postów: 2,113
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #313
Re: Szkoła/Studia
dsw_MUszyna napisał(a):Samo stworzenie gimnazjum było poronionym pomysłem.

Ja tam się cieszę, że załapałem się na sam początek tego całego bajzlu (jestem chyba 2 albo 3 rocznikiem, który miał to nieszczęście trafić na gimnazja).

Jaki efekt..
matematyki, fizyki oraz chemii uczyłem się z książek sprzed lat 30 - 40 (podręczniki, które są w gimnazjum SUX) do tego zbiorowisko dzieciarni z całego miasta (mieszanina potworna a i tak miałem szczęście, że moja klasa z podstawówki nawet się kupie trzymała) no i trafiłem na nauczycieli starej daty (co właśnie na emeryturę przechodzili) więc jakoś oni potrafili idiotów uciszyć samym spojrzeniem Big Grin bo Ci młodzi nauczyciele to nie ma szans Big Grin

Ehh żal.... gim to naprawdę 3 lata w plecy. Wolałbym 7 lat podstawówki i 5 liceum albo 8 + 4 ale bez tego gimnazjum bo to na gówno potrzebne.

Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow.
Radzio Jogger
Manchester United
Darmowe relacje SMS
03-07-2009 00:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
R.A.B.
Unregistered

 
Post: #314
Re: Szkoła/Studia
a ja gimnazjum najlepiej wspominam. Nauczycieli miałem spoko a klasa była niesamowicie zgrana Smile
03-07-2009 06:49
Odpowiedz cytując ten post
sir_matt Offline
Member
***

Liczba postów: 183
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #315
Re: Szkoła/Studia
Instytucja gimnazjum nic nowego do polskiego systemu edukacji nie wniosła, a wręcz spowodowała jeszcze większy bajzel.

What a friend we have in Jesus ?
He's a saviour from afar
What a friend we have in Jesus ?
And his name is Cantona
03-07-2009 14:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości