Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CL: FC Barcelona 3-1 Manchester United (28.05.2011)
Futbolski Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 26
Dołączył: May 2011
Reputacja: 0
Post: #19
Re: CL: FC Barcelona - Manchester United (28.05.2011; 20:45)
MPH napisał(a):Jeżeli chodzi o Barcę, cieszą mnie dwie zmiany w porównaniu z Rzymem. Brak Eto'o i naszego dobrego znajomego z Premiership Henry'go, który lubił sobie doprowadzić United do płaczu. Z dzisiejszą formą Villi i Pedro uważam, że tamten atak był przynajmniej 2 razy lepszy. No i jeszcze o Barcelonie - bardzo cieszy mnie, że nie ma żadnych kontuzji. Wyjdą najsilniejszym ustawieniem, na sędziów nie mogą zwalać bo to by kpina z ich strony była. Więc... na co do cholery zwalą swoją porażkę?

Forma Villi jest kiepska i jego "przełamanie" sprzed kilku kolejek i gol po dośrodkowaniu Jeffrena, gdzie Villa "jedynie" wyprzedził obrońcę i skierował piłkę do siatki, tylko to potwierdza. Część kibiców Barcelony widzi Eto'o jako lepszą "9", część nie; kwestia zdań czy może sentymentów; bo Kameruńczyk miał i ma serce do walki niczym kapitan Barcy, Puyol, a zalety "psychiczne" Villi są po prostu inne. Co do Pedro, jego forma zdecydowanie wzrosła. Postawa tego Pedro, nie mam złudzeń, może być kluczowa dla Barcy; na miarę postawy Messiego. I fakt, Barca wyjdzie w najsilniejszym składzie. Ale czy Barca coś "zwali" na sędziego? To już przesada. Jestem pewien, że po wygraniu United gracze Barcy powiedzą, zresztą trener też, że po prostu wygrali lepsi; wystarczy spojrzeć na wypowiedzi Katalończyków, którzy podchodzą z wielkim respektem do tego meczu. Reasumując, nie dopisywałbym pychy do cech Barcy. Atmosfera jej meczów z Realem była inna. Tam chodziło o te tzw. prowokacje (lekkie kopnięcia, odepchnięcia), których na 100% nie ujrzymy na Wembley. Po prostu jak znam futbolowy typ Manchesteru i Barcelony od blisko dwóch dekad, i prawdziwie szlachetną mentalność Fergusona i Guardioli jako szkoleniowców, możemy oczekiwać "zwykłego" futbolu, bez żadnych gierek. Zresztą Sir Alex jest też pokorny i też przyzna Barcelonie, że była lepsza, jeżeli oczywiście wygra Duma Katalonii. Tak więc tutaj, przynajmniej dla mnie, pod każdym względem szykuje się "finał marzeń". Obydwie ekipy grają piękny futbol. To będzie spektakl!
21-05-2011 16:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Wiadomości w tym wątku
Re: CL: FC Barcelona - Manchester United (28.05.2011; 20:45) - Futbolski - 21-05-2011 16:11

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości