Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Telefony
Silvan Offline
Judge-mental
*****

Liczba postów: 1,029
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 55
Post: #76
RE: Telefony
Jaka polecacie przegladarke internetowa na androida? Obecnie uzywam Chrome, ale troche muli, systemowa znowu z niewiadomych wzgledow sama sie zamyka. Bede wdzieczny za sugestie. Jezeli to ma znaczenie to mam LG 4X HD.

"And UNSTOPPABLE SHOT from PAUL SCHOLES !"
23-01-2014 18:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
allfanmu Offline
Obserwator
*****

Liczba postów: 908
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 31
Post: #77
RE: Telefony
Opera. Ale Opera Classic. Ta nowa mi kompletnie nie podeszła. Classic jest niesamowicie lekka. Czego chcieć więcej od przeglądarki.
23-01-2014 18:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
duskhorizon Offline
Member
***

Liczba postów: 76
Dołączył: May 2012
Reputacja: 5
Post: #78
RE: Telefony
Jeśli nie musisz specjalnie martwić się o wydajność (masz porządny telefon) to Dolphin Browser rządzi. Dużo sprawniej chodzi niż Chrome - jednocześnie nie ma problemów z niektórymi stronami jak Opera Mini, obsługa flasha, skórki, właściwie wszystko czego się chce.
25-01-2014 10:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomassen Offline
Linguistics Llama
*****

Liczba postów: 1,768
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #79
RE: Telefony
Ostatnio myślę nad zmianą telefonu (obecnie mam Samsunga Galaxy mini 2) i zastanawiam się, czy iść w Windowsa czy pozostać przy Androidzie. I dlatego pytam o Waszą pomoc.

Z tego, co słyszałem, telefony z Windowsem są szybsze niż Android. Ale jak z aplikacjami? Wydaje mi się, że więcej jest na Androida jednak (np. taka aplikacja jak AnkiDroid, z której korzystam dość często, bo uczę się nią słówek). Poza tym chyba są łatwiej dostępne (?).

Dalej - jeśli Windows, to jaki telefon? Kumpel poleca mi Nokię Lumię 820, mówi, że może dałoby się wyciągnąć za ok. 600 zł, bo ostatnio bardzo potaniały. A jeśli Android? Jeden z moich znajomych jest fanem serii Galaxy S i kupował nowe absolutnie wszystkie i każdy jeden lądował w naprawie gwarancyjnej. HTC? Szczerze mówiąc, kompletnie nie znam ich oferty i nie wiem, na czym w ogóle warto zatrzymać oko.

Prosiłbym o pomoc/rozwianie wątpliwości/konstruktywne podważenie przytoczonych informacji Big Grin

I tak będę skakać po tapczanie
I nigdy szare życie mnie nie złamie
Na podłodze leżą klocki rozsypane
Ja poukładam je

I tak swoich marzeń wam nie oddam
Póki w żyłach krew nigdy się nie poddam
Będzie trzeba to bałagan swój posprzątam
Ja poukładam się
11-04-2014 15:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kosma Offline
Król logiki
******

Liczba postów: 3,067
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 73
Post: #80
RE: Telefony
Tomassen napisał(a):Jeden z moich znajomych jest fanem serii Galaxy S i kupował nowe absolutnie wszystkie i każdy jeden lądował w naprawie gwarancyjnej.

Dzień po zakupie mi to piszesz? Big Grin

Gdzie jest Groszek?
12-04-2014 08:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Intel Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 1,880
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 46
Post: #81
RE: Telefony
Ja mam Windowsa (co prawda budżetówka - Lumia 520, ale zawsze), stąd mogę powiedzieć parę słów na ten temat. Smile

Faktycznie, chodzi szybko - mając bezpośrednie porównanie z nieporównywalnie lepszym technicznie Galaxy S3 na Andku nie zauważyłem, by moja Lumia chodziła wolniej, jeżeli chodzi o system: jak już, to zamula nieco przy odpalaniu co bardziej wymagających aplikacji, ale w przypadku lepszej technicznie Lumii 820 problem ten powinien zniknąć. Braki systemowe nie dają się szczególnie we znaki (od czasu do czasu ponarzekam na brak możliwości wpięcia telefonu w trybie pamięci masowej), a każda aktualizacja jeszcze poprawia ten stan rzeczy.

Jeżeli chodzi o aplikacje: osobiście mam wszystko czego potrzebuję. Są aplikacje pogodowe (Accuweather), stroik do gitary, monitor baterii, aplikacje stron (jak Filmweb, Facebook, Wikipedia), nawigacja (także offline od Nokii, gdybyś brał Lumię), zestawy jakichś narzędzi, czytniki RSS, programy do obróbki zdjęć, pakiet Office, gry czy nawet wspomniane przez Ciebie programy do nauki słówek (choć nie wiem, czy działają identycznie, jak AnkiDroid), a także inne. Jeśli chcesz, mogę zrobić research aplikacji, których potrzebujesz. Generalnie jednak na moje oko różnica w ilości aplikacji w WP a Androidem nie polega na tym, że na WP nie ma aplikacji jakiegoś typu - tylko zamiast 20 są 3, ale wystarczająco dobre. Jedyne, co może irytować, to stosunkowo duża liczba płatnych aplikacji, ale w wielu przypadkach można na stałe korzystać z wersji demo.

Natomiast jeżeli chodzi o sam telefon z WP, to tutaj poleciłbym właśnie Lumię 820 lub, gdybyś chciał (jeszcze) większy ekran, Samsunga Ativ S, który dodatkowo został już odblokowany (co zwiększa możliwości zabawy z nim). Nokia jednak przynajmniej do tej pory mocno wspierała Lumię swoimi aplikacjami, na czele z nawigacją - stąd wydaje mi się, że Lumia byłaby dobrym wyborem. Nie chcę jednak mieć Cię na sumieniu, gdyby coś nie poszło, więc nie będę aktywnie agitował Wink

Smoka pokonać trudno, ale starać się trzeba.
12-04-2014 11:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomassen Offline
Linguistics Llama
*****

Liczba postów: 1,768
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #82
RE: Telefony
Krix napisał(a):Dzień po zakupie mi to piszesz?

Handluj z tym 8)

Rozmawiałem wczoraj też z kolegą, który już chwilę ma Lumię 920 i znalazł mi ze 3 odpowiedniki aplikacji Anki. Jedyny problem leży w tym, że mam już zrobionych przez siebie dość sporo talii (dla pojaśnienia - fiszki, czyli karty, zestawiane są w talie) w Anki. Eksportować się da na pewno, ale czy tamte aplikacje ten format obsługują, to nie wiem. W każdym razie powiedział, że w razie czego może sprawdzić na swoim telu Wink

I tak będę skakać po tapczanie
I nigdy szare życie mnie nie złamie
Na podłodze leżą klocki rozsypane
Ja poukładam je

I tak swoich marzeń wam nie oddam
Póki w żyłach krew nigdy się nie poddam
Będzie trzeba to bałagan swój posprzątam
Ja poukładam się
12-04-2014 16:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
El Polako Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 467
Dołączył: Apr 2010
Reputacja: 7
Post: #83
RE: Telefony
Jest tu jakiś forumowicz który bardzo dobrze się zna na systemie operacyjnym Windows Phone i konfigurowaniu w nm kont pocztowych?
01-10-2014 19:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lukas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,737
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 9
Post: #84
RE: Telefony
Drodzy forumowicze, może ktoś pomoże, doradzi w kwestii nowego telefonu

Jestem szczęśliwym posiadaczem zacnego telefonu Nokia 5130 XpressMusic – telefon służy mi już chyba 5 lat, nigdy nie miałem z nim problemu, ale od pewnego czasu widzę, że czasowo gubi zasięg a bateria wytrzymuje nie więcej niż 2 dni.
Chyba przyszedł czas, żeby wymienić telefon na coś lepszego i dojrzałem chyba do tego, żeby przesiąść się na smartfona.
Główne cechy, które powinien mieć to:
- solidność/wytrzymałość (musi być solidny, tak żeby przy pierwszym kontakcie z podłogą wyświetlacz nie był popękany, ponadto zdarza mi się być w terenie, więc dobrze żeby obudowa była solidna i nie rysowała się łatwo, co za tym idzie, telefon może być nieco klocowaty- tak żeby było go czuć)
- praca na baterii (jednym z powodów, dla których chcę zmienić telefon jest praca baterii – chciałbym, żeby ładowarka była mi potrzebna raz na 3 dni, na pewno nie codziennie i nie co drugi dzień). Wiem, że wynika to głównie z użytkowania, więc zaznaczam, że telefon służy mi głównie do dzwonienia (kilkanaście minut dziennie), kilku smsów, słuchania radia/muzyki w drodze do i z pracy, czytania informacji w internecie – w gry nie gram, okazyjnie pojawi się pewnie pokusa obejrzenia jakiegoś filmu na youtube  , dlatego pojemność baterii od 2000 mAh wzwyż
- system operacyjny – chyba Android
- procesor, RAM, pamięć wewnętrzna – bez specjalnych wymogów, urządzenie ma chodzić płynnie
- aparat (wystarczy że będzie robił dobre zdjęcia, matryca coś w granicy 5-8Mpg
- radio/odtwarzacz muzyki z dobrą jakością odtwarzanego dźwięku
-gps
-latarka, ew. dioda doświetlająca
- wifi
Cena: do 650 zł

Jakieś propozycje? Smile

Nikt i nic na świecie nie wywołuje u mnie tyle emocji co Manchester United.
I za to kocham ten klub.
08-10-2014 10:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Adis Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 2,287
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 27
Post: #85
RE: Telefony
Lukas napisał(a):dojrzałem chyba do tego, żeby przesiąść się na smartfona
Lukas napisał(a):Główne cechy, które powinien mieć to:
Lukas napisał(a):- praca na baterii, chciałbym, żeby ładowarka była mi potrzebna raz na 3 dni,
chyba musisz zweryfikować swoje oczekiwania Wink

W życiu znam się na dwóch rzeczach: na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam.
08-10-2014 11:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lukas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,737
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 9
Post: #86
RE: Telefony
Smile
Zdaje sobie sprawę, że jest to duże wymaganie, ale przecież na pewno są telefony, które potrafią 'wykręcić' taki czas, prawda? Oczywiście nie mówimy o szaleństwie grania i korzystania z internetu, tylko rozsądnym użytkowaniu Smile

Nikt i nic na świecie nie wywołuje u mnie tyle emocji co Manchester United.
I za to kocham ten klub.
08-10-2014 17:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomassen Offline
Linguistics Llama
*****

Liczba postów: 1,768
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #87
RE: Telefony
Jeśli chodzi o baterię w smartfonach, to podpisuję się pod tym, co napisał Adis Big Grin Będzie ciężko. Jeśli szukasz solidnego telefonu, to ja polecam Nokię Lumię. Tym bardziej, że chyba nie jesteś w 100% ukierunkowany na Androida? Polecam Windowsa, ostatnio sam zmieniłem i różnica jest kolosalna. Nawet przy Lumii 625, którą ja posiadam i która ma tylko 512 MB RAM-u system pracuje niezwykle płynnie i jest dużo dużo stabilniejszy niż Android. Do tej pory zawiesił się raz. Na necie są filmiki, jak koleś wbija ekranem Lumii 920 gwóźdź w deskę. Mój kumpel często imprezuje w plenerze, więc jego poprzednie telefony przechodziły katusze, na Lumii 920 w tej chwili ma jedną maleńką ryskę na ekranie (a nie zakładał folii ochronnej).
W tej cenie, którą podajesz, myślę, że spokojnie powinieneś wyhaczyć jakąś 820-kę. Wink

I tak będę skakać po tapczanie
I nigdy szare życie mnie nie złamie
Na podłodze leżą klocki rozsypane
Ja poukładam je

I tak swoich marzeń wam nie oddam
Póki w żyłach krew nigdy się nie poddam
Będzie trzeba to bałagan swój posprzątam
Ja poukładam się
10-10-2014 08:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości