Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Telefony
Intel Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 1,880
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 46
Post: #61
RE: Telefony
Powoli zbieram się do wymiany swojego sprzętu, a więc służącej mi blisko 4 lata muzycznej Nokii 5130. W sumie narzekać na nią specjalnie nie mogę, bo wiele wytrzymała i wciąż dobrze mi służy, ale jednak przydałoby mi się urządzenie gwarantujące coś więcej niż tylko dzwonienie, pisanie SMS-ów i słuchanie muzyki. Celuję więc w jakiegoś dotykowego smartfona (choć jakimś sensownym tabletem także nie pogardzę). Szukam czegoś:
- dobrze odtwarzającego muzykę (choć nie jestem przekonany, czy w przypadku słuchawek własnych może pojawić się jakaś większa różnica między telefonami),
- poręcznego i dużego zarazem: okolice 4 cali byłyby OK,
- wytrzymałego (choć pewnie z tyłu telefon dostanie jakąś gumową ochronę, a wyświetlacz zabezpieczę folią),
- dobrego do Internetu: brak problemów z łapaniem wi-fi, prócz tego wygoda w korzystaniu i pisaniu,
- z dobrą baterią: ideał to około 40 godzin, z czego 10 intensywnego użytku, ale w razie czego mogę pójść na ustępstwa do wytrzymałości nawet dwukrotnie mniejszej,
- będącego dobrą bazą do tuningu: jako początkujący informatyk chętnie pobawiłbym się w optymalizowanie, rootowanie, wgrywanie nowego softu, może nawet własnej produkcji (więc raczej Android),
- na czym można co nieco pograć, choć oczywiście nie to jest priorytetem i myślę raczej o grach grywalnych niż tymi z wypasioną grafiką.

Zdaję sobie sprawę, że w budżecie, który sobie wyznaczyłem - okolice 500 zł - znalezienie czegoś takiego, co chodzi szybko i płynnie może być dość trudne, więc w razie czego jakieś dwie stówki jestem w stanie dołożyć. Celuję oczywiście w telefony używane, ale w stanie bardzo dobrym (raczej nietknięty wyświetlacz, rysy na obudowie mogę przeboleć), najlepiej z możliwym odbiorem osobistym. Chciałbym sprawić sobie telefon na lata, więc z powątpiewaniem spoglądam na marki pokroju ZTE. Nie zamierzam też kupować na siłę: nie chcę przepłacić i biorę raczej najtańszą opcję spełniającą wymagania. Jeżeli chodzi o pamięć - slot na kartę microSD to mus, do tego widziałbym też minimum te 2GB wbudowane.

Za czym się dotychczas rozglądałem? HTC Sensation XE, Samsung Galaxy S, parę Xperii - J czy sola, Motorola Atrix. Do tego mam też przygotowane parę tańszych opcji: SE Neo V czy HTC Desire S, jak i coś droższego: SGS II, Motorola RAZR czy któraś z wyższych Xperii, a, choć nie jestem do końca przekonany, zastanawiam się jeszcze nad HTC One V i SG Ace 2. Jako że czas mnie nie goni, mogę sobie trochę poczekać (choć oczywiście nie w nieskończoność), a że pieniądze w zasadzie już zgromadziłem, powoli zaczynam się przymierzać. Niemniej jednak nie jestem ekspertem w dziedzinie telefonów, stąd pytam: co Wy proponujecie? Smile

Smoka pokonać trudno, ale starać się trzeba.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-03-2013 01:31 przez Intel.)
26-03-2013 20:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
KARTONick Offline
MONARCHA
****

Liczba postów: 484
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 12
Post: #62
RE: Telefony
Odnośnie tematu.
[Obrazek: 6942806300_1360412252.jpg]
Ostatnio musiałem kupić nową komórkę, tak na szybko, bo stara mi się zepsuła(urok Avilli Shy ). Niestety z braku funduszy wybrałem LG L5, mimo że nikt jej nie polecał, bo podobno wszystkie LG są awaryjne. Po tych dwóch miesiącach użytkowania śmiem stwierdzić, że ten telefon może śmiało konkurować z Xperią S choćby(wiem, bo bawiłem się długo Xperią). Mam już ponad 20 aplikacji zainstalowanych, sam Firefox zajmuje ok. 200 mb, ale telefon się raczej nie tnie. Przy włączaniu go trzeba tylko chwilę poczekać, bo ładują się dane karty zewnętrznej.
WiFi także odbiera dość dobre, nie przymula go - w szkole czasami siedzę, gdzie mam jedną kreskę zaledwie, a net śmiga jak chce. Cool
Ekran też jest duży, więc z pisaniem wiadomości czy przeglądaniem stron problemów nie ma. Bateria też dobra, nazywa się Li ON. Podobno można ją ładować nawet jak nie jest jeszcze do końca rozładowana i nie traci mocy. Przy moim użytkowaniu to dobra sprawa, gdy mam powiedzmy 30% baterii pod wieczór, ładuję ją przez noc i na razie faktycznie nie zauważyłem wielkich zmian(choć podkreślam, to dopiero dwa miesiące). Także jak ktoś nie ma hajsu, niech bierze LG!

Because… this is my legacy, legacy, heir...
This is my legacy, legacy, heir...
There’s no guarantee, it’s not up to me you can only see,
This is my legacy, legacyyy!
27-03-2013 14:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ruuuuuuuuuud Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,083
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 48
Post: #63
RE: Telefony
KARTONick napisał(a):Po tych dwóch miesiącach użytkowania śmiem stwierdzić, że ten telefon może śmiało konkurować z Xperią S choćby(wiem, bo bawiłem się długo Xperią)

W czym może konkurować? Nie miałem w ręku LG, ale wystarczy szybkie spojrzenie na dane techniczne i widać, że tutaj nie ma czego porównywać.Chyba, że miałeś na myśli Xperię ARC S, to wtedy można w ogóle o czymś dyskutować.Chociaż ja i tak uważam ten telefon za ideał, a i na papierze wygląda lepiej (aparat, wyświetlacz, procek).

"Saha looks lively, Rooney is always a danger, Giggs is evergreen, and Scholes is linking it all up... Chelsea? Who are they?"
01-04-2013 00:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
KARTONick Offline
MONARCHA
****

Liczba postów: 484
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 12
Post: #64
RE: Telefony
Szczerze to nie wiem, która to Xperia, ale i tak na swoim postawię. Nie znam się jakoś trafnie na telefonach, chciałem jedynie podkreślić, że LG wcale nie są takie "szajsowate" jakie się wydają. Wink

Because… this is my legacy, legacy, heir...
This is my legacy, legacy, heir...
There’s no guarantee, it’s not up to me you can only see,
This is my legacy, legacyyy!
01-04-2013 13:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
wolferinn Offline
Banned

Liczba postów: 3
Dołączył: Apr 2013
Post: #65
RE: Telefony
Ja odłożyłem sobie parę stówek na telefon z rozsuwaną qwerty a widzę, że tutaj parę osób nawet sprzedaje telefony więc może mi ktoś doradzi. Wybieram między HTC Desire Z a HTC 7 PRO. Ten pierwszy telefon chyba znacie, drugi jest podobnej specyfikacji, działa pod Win7Phone i bardziej mnie w nim przekonuje mechanizm rozsuwania (slider), który w Desire Z podobno szybko łapie luzy, a nie chcę żeby mi coś stukało i pukało po dwóch miesiącach. Co radzicie? Android niby lepszy i więcej można na nim porobić, ale mi jakoś nie zależy na tym a Win 7 podobno udany jest.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-04-2013 18:53 przez Intel.)
24-04-2013 17:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
allfanmu Offline
Obserwator
*****

Liczba postów: 908
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 31
Post: #66
RE: Telefony
Na pewno powielę opinie, które czytałeś wielokrotnie, ale jeżeli nie przeszkadzają Ci ograniczenia WP to bierz śmiało jeżeli wyżej cenisz wykonanie, szybkość działania niż możliwości.
24-04-2013 19:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Breakthru Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 493
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 21
Post: #67
RE: Telefony
(24-04-2013 17:26)wolferinn napisał(a):  Ja odłożyłem sobie parę stówek na telefon z rozsuwaną qwerty a widzę, że tutaj parę osób nawet sprzedaje telefony więc może mi ktoś doradzi. Wybieram między HTC Desire Z a HTC 7 PRO. Ten pierwszy telefon chyba znacie, drugi jest podobnej specyfikacji, działa pod Win7Phone i bardziej mnie w nim przekonuje mechanizm rozsuwania (slider), który w Desire Z podobno szybko łapie luzy, a nie chcę żeby mi coś stukało i pukało po dwóch miesiącach. Co radzicie? Android niby lepszy i więcej można na nim porobić, ale mi jakoś nie zależy na tym a Win 7 podobno udany jest.

Prawda jest taka, że linux, przepraszam ANDROID, (to jest przezabawne jak łatwo ludziom było wmówić, że Android to nie linux) zjadł Windowsa w sferze mobilnej. Jeśli chcesz szerokiego wyboru aplikacji wybierasz androida, jest ich spoooro, tyle, że trzeba je odpowiedzialnie wybierać. Na Windzie masz ich mniej, i Winda przez swoją konstrukcję systemu zawsze z czasem spowalnia, jest też mniej "responsywna" na bugi. Jak nie interesuje cię formatowanie komórki, android jest po prostu wygodniejszy.

P.S. To są praktycznie takie same podzespoły. Więc koma będzie łapała luzy tak samo w Windzie jak i na Androidzie.

"Wydałem dużo pieniędzy na wódę, babki i szybkie samochody – resztę po prostu roztrwoniłem."
George Best
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-04-2013 18:53 przez Intel.)
25-04-2013 15:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kaka Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 652
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 24
Post: #68
RE: Telefony
Czy Samsung Galaxy S III Mini to najlepszy telefon w swojej klasie? Cenowo do 1000 złotych. Czy jednak jest coś lepszego w tych kategoriach?
16-05-2013 14:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomassen Offline
Linguistics Llama
*****

Liczba postów: 1,768
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #69
RE: Telefony
Pytanie odnośnie Samsunga Galaxy Mini 2. Czy da się ponownie skalibrować wyświetlacz? Bo niestety nie mogę znaleźć takiej opcji. Pytanie drugie. Poleci ktoś dobry odtwarzacz muzyki z ogarniętym equalizerem i funkcją taką, że można tworzyć listy utworów, wybierając spośród artystów lub albumów? Ten wbudowany ma equalizer, ale niestety nie można ręcznie modyfikować wbudowanych ustawień, a np. takie ustawienie Rock ma zdecydowanie za dużo basu. A tworząc listę utworów, trzeba wybierać utwory pojedynczo... -_-

I tak będę skakać po tapczanie
I nigdy szare życie mnie nie złamie
Na podłodze leżą klocki rozsypane
Ja poukładam je

I tak swoich marzeń wam nie oddam
Póki w żyłach krew nigdy się nie poddam
Będzie trzeba to bałagan swój posprzątam
Ja poukładam się
20-05-2013 06:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Silvan Offline
Judge-mental
*****

Liczba postów: 1,029
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 55
Post: #70
RE: Telefony
Chciałbym opisać moje doświadczenia dotyczące tel. LG 4X HD

Telefon ma świetną specyfikację: ekran 4,7", rozdzielczość 720 x 1280 pix, procesor Tegra 3 (4-rdzeniowy), 1 GB pamięci operacyjnej RAM, 16 GB pamięci, sieć Play. W zasadzie telefon można uważać za high-endowy i chociaż nie ma startu do Samsung Galaxy SIII i HTC One X, to jest poniekąd z nimi porównywany.

Niestety telefon siedzi w serwisie już drugi tydzień... Od początku był problem ze ściąganiem plików (np. z android market) przez sieć Wi-fi, ale to może akurat problem jakiejś zaawansowanej wewnętrznej konfiguracji, chociaż inne telefony (członków rodziny) nie miały z tym problemu. Następnie po 2 dniach użytkowania, awarii uległo gniazdo zasilania. Telefon można było zasilać jedynie gdy końcówka kabla ładowarki znajdowała się w telefonie pod kątem, więc nastąpił jakiś brak styku... Procedura reklamacyjna ciągnie się już dość długo i nie wiadomo kiedy się zakończy. Połasiłem się na tańszą alternatywę dla Galaxy S III, lub HTC One X i teraz mam za swoje... Może mam po prostu pecha, ale mocno odradzam wszystkim ten telefon!

"And UNSTOPPABLE SHOT from PAUL SCHOLES !"
20-05-2013 09:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Makar Offline
plażowicz
**

Liczba postów: 6
Dołączył: May 2013
Reputacja: 0
Post: #71
RE: Telefony
Tomassen napisał(a):A tworząc listę utworów, trzeba wybierać utwory pojedynczo...
Możesz przecież normalnie przejść na zakładkę Albumy lub Artyści i odpalić konkretny album, ewentualnie wszystkie utworzy od danego artysty. Tak samo przy tworzeniu nowej listy odtwarzania można dodać konkretny album, albo artyste, nie trzeba pojedynczo kazdej piosenki zaznaczac.
20-05-2013 10:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomassen Offline
Linguistics Llama
*****

Liczba postów: 1,768
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #72
RE: Telefony
Tak, to już ogarnąłem, nie połapałem się Big Grin

I tak będę skakać po tapczanie
I nigdy szare życie mnie nie złamie
Na podłodze leżą klocki rozsypane
Ja poukładam je

I tak swoich marzeń wam nie oddam
Póki w żyłach krew nigdy się nie poddam
Będzie trzeba to bałagan swój posprzątam
Ja poukładam się
20-05-2013 23:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sadzio Offline
Member
***

Liczba postów: 137
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #73
RE: Telefony
Czemu w żadnym wypadku ? od pół roku mam LG L9 i złego słowa nie mogę na niego powiedzieć, owszem w standardowym Androidzie nie przeniesiesz aplikacji na kartę SD, ale wewnętrzna pamięć jest na tyle pojemna że miejsca mi nie brakuje a co chwilę pobieram kolejne aplikacje ze sklepu play, a znajomi mówili że po aktualizacji na nowszą wersję Androida problem ten znika.

Glory Glory MANCHESTER UNITED!
United fan since 1996
27-05-2013 14:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomassen Offline
Linguistics Llama
*****

Liczba postów: 1,768
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #74
RE: Telefony
Przeniosłem sobie niektóre aplikacje na kartę pamięci i działało wszystko, dopóki tej karty nie wyjąłem. Po jej ponownym założeniu aplikacje nadal nie działają, telefon ich nie czyta, a funkcja "Przenieś na telefon" odpowiada mi błędem, że nie można danej aplikacji znaleźć. Coś się da z tym zrobić? Szkoda leveli w Logo Quizie.

I tak będę skakać po tapczanie
I nigdy szare życie mnie nie złamie
Na podłodze leżą klocki rozsypane
Ja poukładam je

I tak swoich marzeń wam nie oddam
Póki w żyłach krew nigdy się nie poddam
Będzie trzeba to bałagan swój posprzątam
Ja poukładam się
02-06-2013 20:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sadzio Offline
Member
***

Liczba postów: 137
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #75
RE: Telefony
Aktualizuję zdanie o L9, owszem musiałem wysłać go na serwis na naprawę płyty głównej(po zablokowaniu ekranu telefon nie chciał się "wybudzić" i potrzebny był reset) natomiast zrobione zostało to na gwarancji i wgrana kolejna aktualizacja przy okazji i teraz można już przenosić aplikacje na kartę SD i wg mnie telefon jakby działał szybciej niż przed zwiechami mimo tej samej jak nie większej ilości wgranych aplikacji.
Oczywiście salon twierdzi że wcale im się to nie zdarza i to był mój pierwszy przypadek że LG w tym roku poleciał na serwis, ale nie mam z kim tego skonfrontować czy to prawda, tak czy inaczej pomimo małej przygody polecam bo telefon jest w dość niskiej cenie jak na to co oferuje, czyli duży ekran, dwa rdzenie i pojemna pamięć Wink

Glory Glory MANCHESTER UNITED!
United fan since 1996
21-09-2013 08:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości