Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wydarzenia w klubie z Old Trafford
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #73
Re: Wydarzenia w klubie z Old Trafford
Cytat:Kibice Manchesteru United zamierzają wysłać petycję do Sir Aleksa Fergusona, w której poproszą, aby szkocki manager zrezygnował z funkcji szkoleniowca Czerwonych Diabłów na znak protestu przeciwko właścicielom klubu – rodzinie Glazerów!

Pomysł ten został przedyskutowany na specjalnie zwołanym spotkaniu grup kibicowskich Manchesteru United. Fani zamierzają również zbojkotować spotkanie Czerwonych Diabłów w Lidze Mistrzów z AC Milanem 10 marca oraz poprosić Erica Cantone o objęcie funkcji ich symbolicznego przywódcy!

Na zebraniu, które odbyło się po meczu drużyny Red Devils z zespołem Burnley przybyło ponad 300 zagorzałych sympatyków United. Na pomysł wysłania petycji do Fergusona wpadł Johnny Flacks, jeden z założycieli Niezależnego Stowarzyszenia Kibiców Manchesteru United.

"Te działania nie są absolutnie wymierzone w Aleksa Fergusona. Twierdzi on jednak, że jest socjalistą, przedstawicielem ludu i prostych kibiców, więc sam musi być przerażony tym, co dzieje się w United. To może zadziałać, jeśli tysiące kibiców wyśle kopie petycji do Szkota, a on zobaczy i zrozumie nasz strach przed dalszymi rządami Glazerów, przez które niszczona jest potęga tego klubu. Nie chcemy do tego doprowadzić i myślę, że on też tego nie chce." – powiedział Flacks.

Kibice mają nadzieję, że ewentualna rezygnacja Szkota z funkcji managera Manchesteru United zmusi do opuszczenia Old Trafford znienawidzonych przez wszystkich kibiców właścicieli klubu.

Wojna między sympatykami Czerwonych Diabłów a amerykańskimi biznesmenami zaczęła się już w chwili przejęcia przez nich klubu, czyli w 2005 roku. Od tego momentu fala niechęci narastała, a swój kulminacyjny moment osiągnęła właśnie teraz, kiedy okazało w jak wielkie długi wpędziła zespół Red Devils rodzina Glazerów.

Ceny biletów, które po przejęciu klubu przez Glazerów poszybowały niebotycznie w górę z pewnością również nie przysporzyły fanów nowym właścicielom. Dodatkowo niedawno w mediach pojawiły się informacje jakoby amerykanie chcieli sprzedać Old Trafford oraz ośrodek treningowy w Carrington, a także największą gwiazdę zespołu – Wayne'a Rooneya.

Już nie wiem, co jest prawdą, a co nie. Ale powiem krótko - jeśli to fakt, to chyba tych naszych kibiców zdrowo popierniczyło. Protest jak najbardziej tak, ale sposób zdecydowanie nie ten.

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
18-01-2010 16:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Re: Wydarzenia w klubie z Old Trafford - RedLucas - 18-01-2010 16:33

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości