Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wydarzenia w klubie z Old Trafford
Janczar Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 405
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #92
Re: Wydarzenia w klubie z Old Trafford
artykuł z <a class="postlink" href="http://www.angielskapilka.com">http://www.angielskapilka.com</a>

Cytat: 21- letni Jerry Vyse, pracując w jednym ze sklepików na Old Trafford, stracił posadę z powodu noszenia żółto-zielonego szalika, który jest wyrazem poparcia dla ruchu kibicowskiego sprzeciwiającego się polityce właściciela Manchesteru United Malcolma Glazera.

- Kupiłem szalik poza stadionem i powiedziałem sprzedawcy, że założę go na moją zmianę podczas wieczornego meczu z Milanem. Ostrzegł mnie, że niektórzy pracownicy wylecieli za to z pracy - mówi Vyse.

Swój nowy zakup założył w przerwie meczu i od razu dostał wsparcie od fanów United pojawiających się w jego barze i mających na szyi barwy symbolizujące sprzeciw wobec Glazera, który zadłużył klub z 700 milionów funtów.

- Kierownik przyszedł do mnie i kazał mi zdjąć szalik. Kibice, którzy byli w około, w większości także ubrani w te barwy, zaczęli na niego buczeć i gwizdać. Denerwowali się także dlatego, że wstrzymał całą kolejkę do kiosku. Gdy odmówiłem, dostałem wsparcie, pojawiły się oklaski. Zażądał bym poszedł z nim, bo mój szalik jest "anty-Glazerowy" - relacjonuje Vyse.

- Mamy bardzo szczegółowe przepisy odnośnie ubioru naszych pracowników. On się do nich nie zastosował i dlatego musiał odejść - oświadczył rzecznik prasowy klubu.

Po meczu Ligi Mistrzów z AC Milanw identycznym szaliku widziano byłą gwiazdę Manchesteru, a obecnie piłkarza Milanu Davida Beckhama. Po całym zdarzeniu zawodnik zarzekał się, że nie wiedział iż podniesiony z murawy szalik jest rekwizytem związanym z protestem.

Uważam, że takie zachowanie było czystą solidarnością z kibicami MU i protestem przeciwko polityce Glazera, a kierownik zwolnił człowieka nie za określony strój tylko za coś innego. Pierwsze słyszę żeby ktoś stracił prace za noszenie szalika... :roll:

Nie musicie nas lubić...
Wystarczy, że się nas boicie...
Manchester United!!!
17-03-2010 16:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Re: Wydarzenia w klubie z Old Trafford - Janczar - 17-03-2010 16:10

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości