Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skoki narciarskie
Intel Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 1,880
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 46
Post: #136
Re: Skoki narciarskie
Muszę przyznać, że zawody były emocjonujące dzisiaj. Oczywiście do derbów nie mogą się umywać, ale fantastycznych wyników ustanowiono dzisiaj multum:
- największa łączna nota w historii (prawie 500 punktów!),
- jedna z największych przewag zwycięzcy(ów) nad kolejną pozycją (druga największa w historii licząc Ammanna jako drugiego skoczka, a trzecia jako trzeciego),
- po raz szósty albo siódmy w historii PŚ mieliśmy dwóch zwycięzców.

Jury trochę dzisiaj kombinowało z belką - do rekordu świata nieco brakowało i o to żalu nie mam, bo gdyby Evensen czy Schlierenzauer skakali belkę wyżej, to mogłoby się to dla nich źle skończyć. Natomiast obniżanie po ich skokach belki było nietrafioną decyzją, bo najlepsi lotnicy już oddali swe skoki i zwyczajnie już nie miał kto odlecieć, a tak trochę odebrali radość z dalekich skoków. Tak czy siak, zwycięzcy są zasłużeni - zniszczyli dzisiaj system.
Postawa Polaków była niezła - Żyła po raz n-ty zajął 31. miejsce, ze Stochem szału nie ma, ale jest dobrze, a Małysz na swoim bardzo dobrym, równym poziomie. Sądzę, że na mniejszych skoczniach spokojnie i Kamil, i Adam mogą powalczyć o medal.
Priorytety na jutro? Z punktu widzenia kibica to ciekawe, bezpieczne zawody, niewypaczone ze strony jury, okraszone miejscem Adama w pierwszej ósemce (co da awans na 3. miejsce w klasyfikacji PŚ). Mile widziany rekord Polski, Stoch w pierwszej 10-ce i jeszcze jeden Polak w 30-ce. Fajnie byłoby zobaczyć jutro Małysza na podium, ale to musiałby być fart. A znając życie, farta nie będzie.

Smoka pokonać trudno, ale starać się trzeba.
12-02-2011 20:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kaka Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 652
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 24
Post: #137
Re: Skoki narciarskie
Intel napisał(a):Priorytety na jutro? Z punktu widzenia kibica to ciekawe, bezpieczne zawody, niewypaczone ze strony jury, okraszone miejscem Adama w pierwszej ósemce (co da awans na 3. miejsce w klasyfikacji PŚ). Mile widziany rekord Polski, Stoch w pierwszej 10-ce i jeszcze jeden Polak w 30-ce. Fajnie byłoby zobaczyć jutro Małysza na podium, ale to musiałby być fart. A znając życie, farta nie będzie.
Twoje priorytety wykonane dziś na 99%, a więc zawody zaliczamy do udanych Smile
13-02-2011 16:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Intel Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 1,880
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 46
Post: #138
Re: Skoki narciarskie
Akurat tutaj to mi się udało. :-D Zawody udane, okraszone nowym rekordem Polski (i widzicie, nie musiał Adam się męczyć ani nic, by tak daleko odlecieć), 91. podium w karierze i chyba 8. w sezonie, awansem na 3. miejsce w klasyfikacji PŚ. Z innych nowin:
- Thomas Morgenstern zapewnił sobie wygraną w klasyfikacji generalnej PŚ,
- Gregor Schlierenzauer wygrał po raz 34. w karierze i brakuje mu tylko 5 zwycięstw do Małysza oraz 12 do Nykkaenena,
- nowy rekord Polski jest sklasyfikowany w kategorii rekordy narodowe jako 7. (za rekordami Słowenii, Czech, Szwajcarii, Finlandii, Austrii i Norwegii),
- Piotr Żyła zdobył dziś punkty.

W zasadzie uważam, że z priorytetów jednej rzeczy nie trafiłem - jury odwaliło cyrk z belką, co wyeliminowało 3 całkiem dobrych zawodników z drugiej serii, a 3 pozbawiło szansy na dobrą pozycję. Fakt faktem, że z tej samej belki skakała cała czołówka zawodów prócz Happonena, i oni jakoś nie mieli problemów z przekroczeniem dwusetnego metra. Niezrealizowane zostało też miejsce w 10-ce Stocha, ale to mimo wszystko był jego dobry występ.

Teraz pora na Oslo! Pierwsze prognozy będzie można wysnuwać po kwalifikacjach - teraz prawie dwa tygodnie odpoczynku i potem punkt kulminacyjny sezonu.

Smoka pokonać trudno, ale starać się trzeba.
13-02-2011 17:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #139
Re: Skoki narciarskie
Intel napisał(a):- Gregor Schlierenzauer wygrał po raz 34. w karierze i brakuje mu tylko 5 zwycięstw do Małysza oraz 12 do Nykkaenena,

:shock: Aż się wierzyć nie chce. Facet 21 lat, Adam 33...

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
13-02-2011 17:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomasson Offline
Member
***

Liczba postów: 207
Dołączył: Feb 2011
Reputacja: 0
Post: #140
Re: Skoki narciarskie
Jestem ciekaw, ile Adam by zdobył, gdyby w Polsce szkolenie stało na takim poziomie jak w Austrii. :|

Zwycięstwa zwycięstwami, ale niech Gregor zdobędzie jeszcze jakieś medale MŚ i IO indywidualnie, bo jak na razie nie ma się czym pochwalić. Ale fakt, że w PŚ imponuje.

Nie chce mi się z Tobą gadać.
13-02-2011 19:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
PEZDII 15. Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 8
Dołączył: Feb 2011
Reputacja: 0
Post: #141
Re: Skoki narciarskie
Sędziowie coraz częściej przesadzają z tym obniżaniem belki, psują zabawę kibicom.

A propo Gregora, to coś mi się zdaje, że przyszły sezon będzie należał do niego.
13-02-2011 20:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
branka Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 844
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #142
Re: Skoki narciarskie
No, dzisiaj pierwszy konkurs na mistrzostwach. Trzymajcie kciuki za Adama. I za Kamila.

Na razie mamy pierwszy medal Kowalczyk - srebrny. Mocna jest, myślę że jest ogromna szansa, że zdobędzie złoto na 30km.

'I live my life for the stars that shine, people say it's just a waste of time
When they said I should feed my head, that to me was just a day in bed'
26-02-2011 12:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lisu Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 289
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 2
Post: #143
Re: Skoki narciarskie
I mamy kolejny medal na tych Mistrzostwach. Brawo Adam! Smile
Jestem pod wrażeniem Morgensterna, fantastyczne dwa skoki... Wink

Jutro zawody drużynowe. Czy mamy jakieś szanse na medal? No cóż... Co prawda Małysz był trzeci, Stoch szósty, Żyła był w drugiej dwudziestce, ale jak ten Byrt dopierdzieli te swoje 80 metrów to na medal szans nie będzie. A szkoda, bo Niemcy, Finlandia lub chociażby Japonia to nie tak dobre drużyny jak dawniej...

Bycie fanem United to nie przyjemność, to zaszczyt
26-02-2011 19:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Intel Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 1,880
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 46
Post: #144
Re: Skoki narciarskie
Bardzo dobre zawody dzisiaj. Adam potwierdził świetną formę z treningów i zdobył swój pierwszy brąz na mistrzostwach świata. Kamil pokazał, że należy do światowej czołówki, a Piotrek w pewien sposób doskakuje już do swoich kolegów i kto wie, może za niedługo wskoczy na najwyższą półkę? Do Tomka pretensji nie mam, rocznik 1993 w końcu, dopiero się uczy, to jego pierwsza taka impreza, a na treningach skakał naprawdę nieźle. Na pewno talent ma, warto było go wypróbować, oblał, trudno - bardziej doświadczony Hula powinien lepiej skakać w jutrzejszych zawodach drużynowych.

Gratulacje dla Morgensterna, zamknął usta tym, którzy już go skreślili kierowani kiepskimi końcówkami sezonów u Austriaka w poprzednich latach (do tej grupy zaliczałem się także ja, ale... brawa dla niego). Kofler trochę mnie zaskoczył, ale na pewno przygotowywał się pod ten start, podczas gdy czołówka skakała w Vikersund. W Lahti trzeba na niego uważać, bo może dogonić Małysza, ale w Planicy raczej będzie bez szans i podium raczej zostanie w rękach Polaka.

Na podstawie wyniku dzisiejszych zawodów indywidualnych policzyłem, jakby wyglądała klasyfikacja drużynowa i postawę każdego teamu skomentowałem.

1. Austria 986.9 (znając życie, Koch i Schlierenzauer będą skakać jeszcze lepiej i przekroczą barierę 1000 punktów) - G. Schlierenzauer, M. Koch, A. Kofler, T. Morgenstern
2. Norwegia 876.6 (przy czym Evensen powinien o wiele się poprawić i przewiduję notę około 915 punktów) - J. R. Evensen, A. Bardal, A. Jacobsen, T. Hilde
3. Niemcy 875.0 (zamiast Bodmera wystąpi pewnie Neumayer i tu nota powinna wynosić około 910 punktów) - M. Uhrmann, P. Bodmer, M. Schmitt, S. Freund
4. Polska 870.5 (najprawdopodobniej Hula zastąpi Byrta, ale tak czy siak nota pewnie będzie gdzieś w okolicach 910 punktów) - K. Stoch, T. Byrt, P. Żyła, A. Małysz
5. Japonia 868.9 (Japończycy zazwyczaj się mobilizują na drużynówki i myślę, że 910 punktów jest spokojnie w ich zasięgu) - D. Ito, F. Yumoto, S. Tochimoto, N. Kasai
6. Finlandia 861.4 (przy czym Hautamaeki na pewno skoczy znacznie lepiej i tu nota będzie zapewne powyżej 900 punktów) - A. Koivuranta, O. Muotka, J. Ahonen, M. Hautamaeki

Jak widać, choć pierwsze miejsce jest wiadome (na tak małej skoczni Austriacy mogą nawet dwukrotnie wylądować na buli, a i tak zwyciężą), walka o pozostałe dwa medale zapowiada się niezwykle emocjonująco. Z racji, że konkurs odbywa się na skoczni normalnej, różnice będą niewielkie i mały błąd może tutaj wiele znaczyć. Norwegowie, jako gospodarze wydają się mieć nieznaczną przewagę nad rywalami, ale przy ciężkich warunkach jedynie Hilde i Bardal mają z czego odlecieć (z wybicia oczywiście Smile ). Niemcy są dość chimeryczni, ale to oni są wraz z Norwegami głównymi faworytami do medali. Potem my (jeśli obędzie się bez błędów, mamy duże szanse na srebro) i Japończycy, jak zawsze mocni w drużynie, a lekko z tyłu osłabieni kontuzjami Larinto i Happonena (choć jest jednym z liderów kadry, dziś nie startował) Finowie. Widowisko szykuje się niezmiernie ciekawe, a medale rozstrzygną dziesiąte punktów.

Smoka pokonać trudno, ale starać się trzeba.
26-02-2011 20:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomasson Offline
Member
***

Liczba postów: 207
Dołączył: Feb 2011
Reputacja: 0
Post: #145
Re: Skoki narciarskie
Cytat:Na razie mamy pierwszy medal Kowalczyk - srebrny.

Jak to mawia Bodzio Chruścicki, Justyna wygrała dzisiaj wśród pełnosprawnych.
***
Brawa dla Adama Małysza. Co tu dużo pisać, dziś zdobył kolejny platynowy medal. Za te wszystkie emocje i łzy radości w moich oczach z całego serca dziękuję. Niech skacze jak najdłużej, dopóki mu to sprawia frajdę. Kiedy zobaczyłem, jak ten człowiek ucieszył się dziś po wywalczeniu brązu, to aż się cieplej na sercu zrobiło. Wspaniały sportowiec, brak mi słów.

Małysz zrobił dziś więcej niż Morgenstern. Mieć 33 lata i rywalizować z młodymi wilkami jak z rówieśnikami to sztuka, której nikt nie potrafi tak, jak Adam.

Nie chce mi się z Tobą gadać.
26-02-2011 21:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Czary Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,964
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #146
Re: Skoki narciarskie
Dokładnie. To jest dla mnie fenomen. Jestem ciekawy, czy Morgi i Schlieri w wieku 33lat będą tyle znaczyć co Adam. Wielka, wielka radość, że można go oglądać nadal wśród najlepszych.

"Kto parę razy dostał po ryju i wie, że nie jest ze szkła, ten czuje że żyje. Dopiero wtedy, gdy balansuje na krawędzi."
27-02-2011 12:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lisu Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 289
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 2
Post: #147
Re: Skoki narciarskie
To już jedenasty rok wielkich sukcesów Adama. Świetna sprawa, że po tylu latach skakanie przynosi mu taką satysfakcję. Adam to wielki sportowiec Smile

Za nami zawody drużynowe. Znakomity konkurs. Zarówno Austriacy, jak i Norwedzy i Niemcy skakali bardzo równo. Polacy na 4. miejscu. Pozostaje lekki niedosyt, ale nie mamy się czego wstydzić. Nasi walczyli bardzo dzielnie - po prostu inni byli lepsi. Szkoda tego drugiego skoku Huli, ale możnaby tylko gdybać Smile

Bycie fanem United to nie przyjemność, to zaszczyt
27-02-2011 17:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #148
Re: Skoki narciarskie
3 marca 2011
Z pewnością data ta zostanie na długo zapamiętana przez fanów skoków narciarski, bowiem to właśnie tego dnia, czyli dziś Adam Małysz ogłosił zakończenie sezonu. Polak po sezonie odłoży narty w kąt i zakończy swą piękną i bogatą karierę. Osobiście napisze, że jest dumny z tego, że miałem tą przyjemność i mogłem oglądać jego wyczyn na skoczni. W ostatnich sezonach mimo, że był o wiele starszy od zawodników będących na topie był w stanie nawiązać z nimi walkę.
Bez wątpienia jest to bardzo smutna wiadomość, jednak to musiało kiedyś nadejść. Dziękuje ci Adam za wszystkie emocje, które mogłem przeżyć oglądając Twoje skoki.

Adam Małysz - wielki mały człowiek.



Mój Blog: Pod presją czasu
03-03-2011 18:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
branka Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 844
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #149
Re: Skoki narciarskie
Strasznie smutny dzień. Jakoś bez Adama nie wyobrażam sobie skoków, oglądałam je w sumie dla niego. Tak samo jak biathlon dla Tomka Sikory, który na razie skończył sezon, a karierę możliwe że też skończy. Ech Sad

'I live my life for the stars that shine, people say it's just a waste of time
When they said I should feed my head, that to me was just a day in bed'
03-03-2011 18:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #150
Re: Skoki narciarskie
Smutny to dzień, kończy się pewna epoka. Wielki człowiek oraz skoczek, tyle co on nam dostarczył emocji, to ciężko ogarnąć. Po prostu, DZIĘKUJĘ za te wszystkie, piękne lata.

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
03-03-2011 18:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości