Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skoki narciarskie
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #121
Re: Skoki narciarskie
Wydawało się, że więcej emocji niż piątkowy konkurs nie dostarczy nam nic, a jednak! Najpierw upadek Adama, który wprawił wszystkich w osłupienie, na Wielkiej Krokwi zapanowała absolutna cisza, a zaraz potem kibice dowiadują się, że prowadzącym po pierwszej serii jest... Kamil Stoch! Mało tego, w drugiej próbie Kamil skacze równie rewelacyjnie i wygrywa! Coś pięknego, jego pierwsza wygrana w PŚ i to Zakopanem. Ehh... a mogło być jeszcze piękniej. Gdyby Adam ustał swój skok byłby trzeci. Kto wie, może polskie podium? Ale cóż cieszmy się tym co mamy, tym bardziej, że podobno kolano Adama jest "tylko" stłuczone.

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
23-01-2011 16:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #122
Re: Skoki narciarskie
Mieszane uczucia...
Z jednej strony upadek i kontuzja Małysza, a z drugiej świetne skoki Stocha i jego pierwsza wygrana. Bałem się po upadku Adama, że uszkodził więzadła, "na szczęście" większe szkody wyrządziło mu uderzenie narty, niż wykręcenie nogi. Kolano stłuczone, mówi się o krótkiej przerwie. Jednak wszyscy pamiętamy ile Polak potrzebował czasu by zaskoczyć na początku sezonu po pierwszej kontuzji kolana. Mam nadzieję, że Adaś szybko się pozbiera i wróci do walki o zwycięstwa i podium.



Mój Blog: Pod presją czasu
23-01-2011 17:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #123
Re: Skoki narciarskie
Jednak Małysz naciągnął więzadła w prawym kolanie. To jest to samo kolano, z którym miał problem na początku sezonu. Być może Małysz nie będzie brał udziału w zawodach PŚ aż do Oslo. Mam jednak nadzieję, że pojedzie na jakiś konkurs jeszcze przed Oslo i że wszystko będzie w porządku.



Mój Blog: Pod presją czasu
23-01-2011 20:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
paolo Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,984
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #124
Re: Skoki narciarskie
Szkoda Małysza, ale Stoch pokazał dziś klasę. Dwa bardzo dobre skoki i w końcu upragnione zwycięstwo. Smile Obyśmy go teraz coraz częściej widywali na podium PŚ. Step by step i myślę, że zawita do top 10, już teraz brakuje mu tylko jednego oczka.

Który ze mną w konkury na mój słowotok?
23-01-2011 20:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lisu Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 289
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 2
Post: #125
Re: Skoki narciarskie
Stoch wygrywa znowu zawody a tu cisza Tongue
Świetna forma Kamila, w jego skokach nie widać nerwowości, jak to dawniej bywało. Skacze na luzie i widać efekty. Forma przychodzi w bardzo dobrym momencie, za 3 tygodnie Mistrzostwa i myślę, że Kamil ma duże szanse na medal. Jeszcze parę takich występów jak Zakopane i Klingenthal i niedzielne oglądanie skoków znów stanie się nawykiem Polaków Smile

Bycie fanem United to nie przyjemność, to zaszczyt
03-02-2011 15:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Intel Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 1,880
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 46
Post: #126
Re: Skoki narciarskie
Lisu napisał(a):Stoch wygrywa znowu zawody a tu cisza

Cóż - powoli (na szczęście!) wracają czasy, kiedy to zwycięstwo Polaka w zawodach zaczyna być codziennością. Tym należy tłumaczyć, a przynajmniej tak sądzę, ciszę w tym temacie.

Natomiast same zawody były dość szczęśliwe dla Stocha. Gdyby Uhrmann dobrze skoczył w drugim skoku, z pewnością by wygrał. A tak ten fart Niemca z pierwszej serii wrócił do niego jako niekorzystne warunki w serii drugiej. A jako, że mistrzostwa coraz bliżej, myślę, że można pokusić się już o pierwsze prognozy. Realnie patrząc, dwa medale w czterech (dwa indywidualne i dwa drużynowe) konkursach są spokojnie do osiągnięcia. Kamil ma już tę formę, Adam trochę poprawi kondycję i również może bić się o medal. Drużyna także jest w dobrej formie - pozostaje mieć nadzieję, że Żyła czy Hula nie zamachają swoimi skrzydełkami i nie zlecą na bulę, a wtedy mamy ogromną szansę na choćby brąz w którymkolwiek konkursie. Reasumując - dobrze jest.

Smoka pokonać trudno, ale starać się trzeba.
03-02-2011 15:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomasson Offline
Member
***

Liczba postów: 207
Dołączył: Feb 2011
Reputacja: 0
Post: #127
Re: Skoki narciarskie
Z całym szacunkiem dla Kamila, ale dla mnie Adam Małysz jest wciąż głównym kandydatem z Polski do medalu w Oslo. Kontuzja pokrzyżowała mu trochę szyki, jednak do MŚ jeszcze trzy tygodnie i gorąco wierzę, że Orzeł z Wisły wróci na właściwe tory, bo przecież w tym sezonie już po nich jechał.

Stoch to niezwykle pracowity człowiek, utalentowany zawodnik i skromny chłopak. Z jego strony nic mnie nie martwi, ale irytują mnie media, które pompują właśnie ogromny balon oczekiwań wobec Kamila. Bycie porównywanym do Małysza to ciężka sprawa, a bycie stawianym ponad nim? Jak dla mnie przesadą jest mówienie, że Kamil Stoch ma talent większy od naszego mistrza, co mogliśmy usłyszeć z ust Polo Tajnera. Obawiam się, że 24-latek może nie wytrzymać presji, jaka na nim ciąży, bo co innego zwyciężać konkurs Pucharu Świata, a co innego wygrać w Oslo.

Poczekajmy na rozwój wydarzeń, za trzy tygodnie będziemy wszystko wiedzieć. Dajmy chłopakom jeszcze spokojnie się przygotować, a efekty ich pracy oceńmy po MŚ.

Nie chce mi się z Tobą gadać.
04-02-2011 10:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Adis Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 2,287
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 27
Post: #128
Re: Skoki narciarskie
W ten weekend zawody na największej skoczni świata - obiekcie w Vikersund HS 225. Dosłownie kilka chwil temu podczas serii treningowej Johan Remen Evensen ustanowił nieoficjalny rekord świata w długości lotu - skoczył aż 243 metry. Zapowiadają się bardzo ciekawe zawody, oby tylko jury stanęło na wysokości zadania.

[flash=450,350]http://www.youtube.com/v/980_SoNek94[/flash]

W życiu znam się na dwóch rzeczach: na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam.
11-02-2011 17:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomasson Offline
Member
***

Liczba postów: 207
Dołączył: Feb 2011
Reputacja: 0
Post: #129
Re: Skoki narciarskie
Dzięki wielkie Adis za linka, szukałem tego skoku.

Nie chce mi się z Tobą gadać.
11-02-2011 18:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Adis Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 2,287
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 27
Post: #130
Re: Skoki narciarskie
Nie ma za co. A rekord już nieaktualny, w zakończonych przed chwilą kwalifikacjach Evensen uzyskał 246,5m widać także było, że w końcowej fazie lotu skracał skok, miał szanse dolecieć w okolice 250 metra. Pytanie, czy Norwega stać na ustanie tak dalekiego skoku. Walka pomiędzy Evensenem a Martinem Kochem (241,5m w II treningu, odpuścił kwalifikacje) zapowiada się niezwykle emocjonująco, zobaczymy kto jeszcze do niej się włączy.
[flash=450,350]http://www.youtube.com/v/lvExvtiBd30[/flash]

W życiu znam się na dwóch rzeczach: na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam.
11-02-2011 20:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
branka Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 844
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #131
Re: Skoki narciarskie
Tylko, żeby sobie któryś czegoś nie zrobił. Swoją drogą lądowanie na płaskim po takim długim locie, to musi być niezła rzeźnia dla nóg

'I live my life for the stars that shine, people say it's just a waste of time
When they said I should feed my head, that to me was just a day in bed'
11-02-2011 20:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Intel Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 1,880
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 46
Post: #132
Re: Skoki narciarskie
A ja oczekuję, w związku z zawodami na największej skoczni świata, trzech rzeczy:

- żeby ktoś (najlepiej Polak, ale nie oczekujmy cudów) pobił jeszcze raz rekord świata, bo chcę zobaczyć taki skok na żywo, a nie na powtórkach na YT,
- żeby Adam pobił rekord Polski (i zarazem swój życiowy) o minimum 5 metrów,
- żeby Małysz wyprzedził Koflera (nieobecnego w Vikersund) w klasyfikacji PŚ i awansował tam na 3. miejsce, najlepiej choć raz wskakując w Norwegii na podium.

Znając życie, wszystkie te plany zniweczy jury, asekuracyjnie ustawiając belkę i obniżając ją przed skokiem Małysza, ale jestem dobrej myśli. Sportowa sobota coraz bliżej - najpierw derby, potem loty!

Smoka pokonać trudno, ale starać się trzeba.
11-02-2011 23:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #133
Re: Skoki narciarskie
Powiem tak, szczerze to w dupie mam to czy Małysz poprawi rekord czy nie. Za parę lat pewnie zbudują skocznie na której można skoczyć 300 metrów i nawet jakiś zwykły średniak pobije rekord Małysza. Najważniejsze jest to, by nic mu się przy tych lotach nie stało. Bo najważniejsze w tym roku jest Oslo, życzę mu złota z całego serca. Niech odejdzie w blasku chwały, jako zwycięzca.



Mój Blog: Pod presją czasu
11-02-2011 23:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #134
Re: Skoki narciarskie
Foster napisał(a):Za parę lat pewnie zbudują skocznie na której można skoczyć 300 metrów
Doha? Dubaj? Abu Dhabi? Co obstawiamy? Śnieg keine problem. Zrobi się halę :mrgreen:


Fan United od 1992 roku
12-02-2011 15:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomasson Offline
Member
***

Liczba postów: 207
Dołączył: Feb 2011
Reputacja: 0
Post: #135
Re: Skoki narciarskie
Ja również wolałbym, aby Adam nie walczył przesadnie o odległość, bo w Oslo ma duże szanse na medal i byłoby przykro, gdyby złapał kontuzję tuż przed MŚ. Tydzień temu w drużynówce Małysz pokazał, że potrafi latać i dzisiaj nie musi już niczego udowadniać, a i rekord to naprawdę mało istotna sprawa.

W rekordach niech prześcigają się Evenseny i Rumoreny, a Adam skupi się na medalach.

Nie chce mi się z Tobą gadać.
12-02-2011 16:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości