Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pływanie
Tomassen Offline
Linguistics Llama
*****

Liczba postów: 1,768
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #1
Pływanie
Jako że ja jestem miłośnikiem pływania, a w tamtym roku trenowałem trochę, zakładam ten temat i mam nadzieję, że znajdą się również ci, którzy jak i ja kochają pływać Smile

W dniach 31.01-05.02 w Pekinie odbędą się zawody przedolimpijskie. Taki mały sprawdzian i przetarcie dla zawodników, zapoznanie z basenem i wodą Wink może ktoś orientuje się, czy będą gdzieś te zawody transmitowane?

Cytat:W poniedziałek w Pekinie uroczyście otwarto "Wodny sześcian", centrum pływackie, które obok stadionu lekkoatletycznego - "Ptasiego gniazda", ma stać się symbolem tegorocznych igrzysk olimpijskich.
Obiekt powstał w ciągu czterech lat i kosztował 200 milionów dolarów. Na zewnątrz przypomina gigantyczny błękitny sześcian z widocznymi bąbelkami wody. W środku znajdują się trzy pływalnie: olimpijska, treningowa i do skoków do wody.

Jak zapewnił komitet organizacyjny igrzysk, "Wodny sześcian" będzie przyjazny środowisku naturalnemu. Zużycie energii zostanie ograniczone do minimum, ponieważ obiekt będzie ogrzewany i oświetlany promieniami słonecznymi.

Ta bryła samego budynku niezbyt innowacyjna, taki kloc osadzony gdzieś tam Big Grin Jednak te bąbelki dodają mu uroku i to duży plus Wink

I tak będę skakać po tapczanie
I nigdy szare życie mnie nie złamie
Na podłodze leżą klocki rozsypane
Ja poukładam je

I tak swoich marzeń wam nie oddam
Póki w żyłach krew nigdy się nie poddam
Będzie trzeba to bałagan swój posprzątam
Ja poukładam się
25-01-2008 22:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Damian91 Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 253
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #2
Re: Pływanie
Ja też bardzo lubię pływać. Trenowałem przez 2 lata waterpolo(piłka wodna). Kiedy tylko mam czas ide na basen i ze 2 godzinki popływam.
Jednak nie za bardzo interesuję sie pływaniem na świecie. Coś tam słyszę o Otylii i reszcie ale zawodów czy coś w tym stylu nie oglądam.

Ale temat niestety nie ma dużego zainteresowania.
21-12-2008 16:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
garret9 Offline
Member
***

Liczba postów: 86
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #3
Re: Pływanie
Hmm są jacyś pływacy z Wrocławia ? może spotkanie na najbliższych zawodach Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej żeby zakpić sobie z Chelsea Big Grin pozdro dla pływaków!

There is no Dark Side of the Moon really.. Matter of fact; it's all dark

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
11-01-2009 21:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomassen Offline
Linguistics Llama
*****

Liczba postów: 1,768
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #4
Re: Pływanie
Pozdro pozdro, czasówkami się pochwal Wink

I tak będę skakać po tapczanie
I nigdy szare życie mnie nie złamie
Na podłodze leżą klocki rozsypane
Ja poukładam je

I tak swoich marzeń wam nie oddam
Póki w żyłach krew nigdy się nie poddam
Będzie trzeba to bałagan swój posprzątam
Ja poukładam się
11-01-2009 22:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
garret9 Offline
Member
***

Liczba postów: 86
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #5
Re: Pływanie
hehehe ;p czasówki nie tak wybitne jak dawniej bo pływałem do konca gimnazjum i teraz zaczalem znowu na studiach coś regularniej trenować...

Dawniej kiedy kondycja była ciekawsza pływałem 200 dowolnym i 200 klasycznym, czasów Ci nie powiem bo to były lata kiedy mało się interesowałem własnymi rezultatami rozwojem formy i wynikami xP
a teraz na ligach pływam 100 dowolnym i czasem 100 klasycznym (choć z tym to różnie, bo po 100 kraulem mam problem z MMA niekwasomlekową i ciężko mi się zregenerwować na żabkę)

ale powiem Ci tak
rok temu na 100 kraulem miałem 1:02 z jakimiś groszami, a teraz już pływam w granicach 1:00 nawet 59 z jakimiś groszami na ostatniej lidze, wiec czuje się zadowolony z wyniku.. Jest poprawa.

There is no Dark Side of the Moon really.. Matter of fact; it's all dark

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
11-01-2009 23:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Damian91 Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 253
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #6
Re: Pływanie
garret9 napisał(a):rok temu na 100 kraulem miałem 1:02 z jakimiś groszami, a teraz już pływam w granicach 1:00 nawet 59 z jakimiś groszami na ostatniej lidze, wiec czuje się zadowolony z wyniku.. Jest poprawa.

Ja jak trenowałem waterpolo to chodziłem na róźne zawody pływackie czasami a mój rekord jak na razie na 50m to 29s. Ale po wyjściu z basenu byłem kołowaty bo płynąłem na maksa.
Więc jak bym miał płynąć na 100m to na pewno po 50 metrze bym o wiele zwolnił i czas nie byłby już taki dobry. Ale jak ty masz 1;00 na 100m to jestem pod wrażeniem Smile
11-01-2009 23:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomassen Offline
Linguistics Llama
*****

Liczba postów: 1,768
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #7
Re: Pływanie
29s na 50 to też zajebiście

I tak będę skakać po tapczanie
I nigdy szare życie mnie nie złamie
Na podłodze leżą klocki rozsypane
Ja poukładam je

I tak swoich marzeń wam nie oddam
Póki w żyłach krew nigdy się nie poddam
Będzie trzeba to bałagan swój posprzątam
Ja poukładam się
14-01-2009 18:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
garret9 Offline
Member
***

Liczba postów: 86
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #8
Re: Pływanie
Bardzo ładny czas. Ja za najlepszych lat miewałem w okolicach 27 sekund na 25m basenie, teraz juz nie plywam 50tek, ale czasem na treniungu mamy czasówki na 25m i miewam ponizej 12 sekund, tyle ze wiadomo jak to jest z drugą 25tką Big Grin

Wczorajsza liga nie wyszła jak liczyłem :]
w Dowolnym miałem 1:02 ale oszczędzałem się na żabkę, która poszła poniżej oczekiwań 1:21 a marzy mi się wreszcie by to 1:20 pękło kiedyś Big Grin

pozdro united!

There is no Dark Side of the Moon really.. Matter of fact; it's all dark

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
14-01-2009 21:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Intel Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 1,880
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 46
Post: #9
Re: Pływanie
Cytat:Zakończyły się mistrzostwa Europy w pływaniu na krótkim basenie w Stambule.

Polscy zawodnicy z dwoma srebrnymi medalami zakończyli występy w pływackich mistrzostwach Europy. Na podium stanęli Radosław Kawęcki (200 m stylem grzbietowym) i Paweł Korzeniowski (200 m stylem motylkowym). Pozostali kandydaci do medali nie sprostali oczekiwaniom.

Korzeniowski i Kawęcki mogli sięgnąć w Stambule po więcej laurów. Pierwszy z nich zawiódł na 400 m dowolnym - popłynął o 3,5 sekundy wolniej od rekordu kraju i zajął siódme miejsce. Później był jeszcze szósty na 200 m stylem dowolnym - z najlepszym wynikiem w Polsce (1.42,10). Z kolei Kawęcki zajął czwarte miejsce na 100 m grzbietem, ale dla 18-letnie pływaka jest to niewątpliwie sukces.

Blisko medalu była Aleksandra Urbańczyk, która przegrała brąz na 50 m stylem grzbietowym z Rosjanką Ksenią Moskwiną o 0,55 s.

W ostatnim dniu zawodów padły trzy indywidualne rekordy świata, a na całym turnieju - dziewięć. To mniej niż oczekiwali obserwatorzy, biorą po uwagę, że zawody w Stambule były ostatnimi w erze superstrojów. Rekordy Polski poprawiano dziewięć razy.

Niedziela przyniosła jedną z największych niespodzianek zawodów. Słynny Słoweniec Peter Mankoc przegrał na 100 m stylem zmiennym. Mankoc (51,52) był niepokonany w tej konkurencji na dziewięciu wcześniejszych mistrzostwach Europy na krótkim basenie - od 2000 roku w Walencji. W finale wyprzedzili go Chorwat Duje Draganja (51,20) i Sergiej Fiesikow (51,29).

Rolę faworyta potwierdził w Stambule Niemiec Paul Biedermann - zgodnie z planem wygrał rywalizację na 200 i 400 m stylem dowolnym. Z kolei rywalizację stylem grzbietowym zdominował Stanisław Doniec, który sięgnął po złoto we wszystkich trzech konkurencjach (na 100 m podzielił się krążkiem z rodakiem Arkadijem Wiatczaninem, obaj także z rekordem świata).

Wśród kobiet najjaśniej błyszczała gwiazda Holenderki Ingi Dekker, która wygrała na 100 m dowolnym, 50 i 100 m motylkowym, a także w sztafetach na 4 x 50 dowolnym i 4 x 50 m zmiennym.

W klasyfikacji medalowej triumfowała Holandia - z 10 złotymi, trzema brązowymi i jednym srebrnym krążkiem. Więcej zdobyli Rosjanie (8-5-8), ale mieli mniej pierwszych miejsc. Polska została sklasyfikowana na 14. miejscu.

Mistrzostwa niespecjalnie się udały. Kawęcki mnie zaskoczył (liczyłem na medal, ale...), Korzeniowski nie zawiódł, ale np. Łukasz Wójt, który miał trzeci czas w Europie przed ME, czy Adam Plutecki (jego wynik na MP dałby mu złoto w Stambule) zajęli odpowiednio piąte i osiemnaste miejsce.

Smoka pokonać trudno, ale starać się trzeba.
14-12-2009 15:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomassen Offline
Linguistics Llama
*****

Liczba postów: 1,768
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #10
Re: Pływanie
http://www.youtube.com/watch?v=Xv98VlIA95w Warte obejrzenia. Nowy rekord świata, a jakie emocje!

Phelps popłynął najszybciej w karierze na tym dystansie, ale nie wystarczyło to na fenomenalnego Lochte.
To 5. dzień Mistrzostw Świata w pływaniu na długim basenie w Szanghaju.

I tak będę skakać po tapczanie
I nigdy szare życie mnie nie złamie
Na podłodze leżą klocki rozsypane
Ja poukładam je

I tak swoich marzeń wam nie oddam
Póki w żyłach krew nigdy się nie poddam
Będzie trzeba to bałagan swój posprzątam
Ja poukładam się
28-07-2011 18:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Hubson Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,275
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 12
Post: #11
Re: Pływanie
Ale różnica między nimi była... Dajcie spokój
28-07-2011 19:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomassen Offline
Linguistics Llama
*****

Liczba postów: 1,768
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #12
Re: Pływanie
No muszę przyznać, że wyścig emocjonujący, końcówka w szczególności. Siedziałem z rozdziawioną japą.

Odnośnie dnia dzisiejszego, warto jeszcze zobaczyć to http://www.youtube.com/wat​ch?v=hmteBFhsvYw
Magnussen był fantastyczny na finiszu, to, co zrobił - brak słów. Jest bodajże pierwszym Australijczykiem, który wygrał złoty medal MŚ na dystansie 100 m dowolnym.

Szkoda, że nie ma na YT finału sztafety kobiet 4x200 m dowolnym. Melissa Franklin, 16-latka z USA, spisała się fenomenalnie. Gdyby wystartowała na 200 m dowolnym indywidualnie, wyprzedziłaby Pellegrini i zdobyłaby złoty medal!

I tak będę skakać po tapczanie
I nigdy szare życie mnie nie złamie
Na podłodze leżą klocki rozsypane
Ja poukładam je

I tak swoich marzeń wam nie oddam
Póki w żyłach krew nigdy się nie poddam
Będzie trzeba to bałagan swój posprzątam
Ja poukładam się
28-07-2011 22:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Hubson Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,275
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 12
Post: #13
Re: Pływanie
Na Eurosporcie oglądasz?
29-07-2011 07:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomassen Offline
Linguistics Llama
*****

Liczba postów: 1,768
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #14
Re: Pływanie
Tak Smile

I tak będę skakać po tapczanie
I nigdy szare życie mnie nie złamie
Na podłodze leżą klocki rozsypane
Ja poukładam je

I tak swoich marzeń wam nie oddam
Póki w żyłach krew nigdy się nie poddam
Będzie trzeba to bałagan swój posprzątam
Ja poukładam się
29-07-2011 11:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
robaldo Offline
k.robka
*****

Liczba postów: 1,354
Dołączył: Dec 2010
Reputacja: 39
Post: #15
Re: Pływanie
Dzisiaj fantastycznie w półfinale popłynął Konrad Czerniak na 100 m motylkiem i z drugim czasem awansował do jutrzejszego finału. Dodatkowo o pół sekundy poprawił rekord Polski. Ostatnia nasza szansa medalowa, także trzeba trzymać za niego kciuki Wink

"Możesz mówić co chcesz o tradycji Barcelony, czy Realu Madryt, ale nikt i nic nie może równać się z historią Manchesteru United"
29-07-2011 13:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości