Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PL: Reading FC 3-4 Manchester United (1.12.2012)
Silvan Offline
Judge-mental
*****

Liczba postów: 1,029
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 55
Post: #16
RE: PL: Reading FC 3-4 Manchester United (01.12.2012)
Adis napisał(a):Że co proszę? Ruchliwy, szybki? Przecież on był w pierwszej połowie zawsze spóźniony, wolny, statyczny, powiedziałbym, że wręcz bezużyteczny w defensywie przy całej mojej sympatii do niego. W drugiej części spotkania było już trochę lepiej, ale zapewne wpływ na to miała lepsza postawa całego zespołu i ogólnie większy spokój w naszej grze niż w pierwszej, niezwykle chaotycznej połówce. Nie zmienia to jednak faktu, że w takiej dyspozycji, nieprzygotowanego Szkota nie chciałbym widzieć na boisku nawet w meczach z teoretycznie tak słabymi rywalami jak Reading.

Ja mam nadzieję, że Fletch dostanie więcej okazji do gry, bo zagrał przyzwoicie, chociaż nie ustrzegł się błędów zresztą jak wszyscy inni. W pierwszej połowie cała drużyna zagrała słabo w defensywie, nie wiem dlaczego pokazujesz palcem akurat na Darrena. Jakbyś nie zauważył to Carrick miał za zadanie czyścić przed obrońcami, grał zaraz przed nimi podczas gdy Darren trzymał się blisko Rooneya dużo bliżej linii środkowej, albo nawet na połowie rywala. To nie był ten Darren, który ma zwykle jedno zadanie jakim jest rozbijanie ataków. Bardzo fajnie rozrzucał piłki, podłączał się do akcji ofensywnych i wcale nie spowalniał gry kiedy piłka trafiała do niego, tylko szybko uruchamiał innych zawodników. Było to inne oblicze Fletchera niż to do którego jesteśmy przyzwyczajeni, Ferguson wymyślił coś zaskakującego i to zdało egzamin!

"And UNSTOPPABLE SHOT from PAUL SCHOLES !"
02-12-2012 13:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Cepilek Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 862
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 14
Post: #17
RE: PL: Reading FC 3-4 Manchester United (01.12.2012)
Komentarz SAFa sprzed mecz:

Cytat:"Anders nie popełnił błędu odkąd ostatni wszedł między słupki. Dlatego też obecnie na niego stawiam" - oznajmił Fergie.

"Mamy w kadrze dwóch dobrych bramkarzy. Nie mam z tym problemu. Stawiam na Andersa, ponieważ mnie jak do tej pory nie zawiódł. Dobrze jest mieć dwóch zawodników walczących o jedno miejsce w składzie - to zresztą tyczy się całego składu."

"Nie dobrze jest rotować cały czas, nie można przez to uzyskać spójności. Dlatego postawiłem na Andersa w środę (przeciwko West Ham). Mogłem dokonać zmiany po raz kolejny, ale jak już powiedziałem - Anders nie popełnił żadnego błędu odkąd dałem mu szanse."

"Z Davidem jest wszystko w porządku. Cały czas jest młody. Miał problemy z zębami i musiał dwa usunąć, co sprawiło, iż dosyć mocno spuchła jego szczęka. Daliśmy mu trochę odpocząć. Anders wszedł do bramki i dobrze sobie poradził."

"To taka sytuacja, gdzie nie ma powodu dla którego miałbym zdjąć Andersa. Mam nadzieję, że David to rozumie i nie ma z tym problemu" - dodaje Fergie.

Ciekawe czy będzie konsekwentny i da zagrać Davidowi za wspaniałość Linde we wczorajszym meczu.
02-12-2012 13:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Silvan Offline
Judge-mental
*****

Liczba postów: 1,029
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 55
Post: #18
RE: PL: Reading FC 3-4 Manchester United (01.12.2012)
Cepilek napisał(a):Ciekawe czy będzie konsekwentny i da zagrać Davidowi za wspaniałość Linde we wczorajszym meczu.

Dobra uwaga. Również czytałem to co powiedział Ferguson o bramkarzach przed tym meczem. Duńczyk nie popisał się przede wszystkim grą na przedpolu co jest w teorii jego atutem, w porównaniu do Davida. Z drugiej jednak strony, jeżeli każdy tego typu błąd ma powodować zmianę na pozycji bramkarza to sytuacja będzie już całkiem kuriozalna, nie to że obecny stan rzeczy uważam za normalny...

"And UNSTOPPABLE SHOT from PAUL SCHOLES !"
02-12-2012 13:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #19
RE: PL: Reading FC 3-4 Manchester United (01.12.2012)
Ruuuuuuuuuud napisał(a):To ja jestem odwrotnego zdania.Ferguson ostatnio robił imo fajne zmiany, dzisiaj kompletnie nietrafione. Tego, że mógł wprowadzić Cleva zamiast Smallinga to już nie zamierzam roztrząsać.
Chyba chciałeś napisać Tom zamiast Jonesa, bo chyba nie oczekiwałeś, że Cleverley będzie grał jako prawy obrońca? Tongue

Ruuuuuuuuuud napisał(a):Jedynie Smalling może się wybronić, bo nie dał pograć przeciwnikom na swojej stronie.
Chris zaprezentował się o niebo lepiej niż Rafael, zmiana jak najbardziej trafiona.

Ruuuuuuuuuud napisał(a):Welbeck wszedł, nie pokazał nic
Zgadzam się, ale głównie chodziło o to by oszczędzić RvP przed meczem z City.

Ruuuuuuuuuud napisał(a):Jones za to psuł prawie każdą piłkę.W dodatku on był ustawiony trochę podobnie do Ando, dużo udzielał się w ofensywie.Miał więcej zadań defensywnych niż Brazylijczyk, ale w czasie naszych ataków był przed dwójką Carrick-Fletcher. A z jego umiejętnościami trudno było tam błysnąć.
Zdecydowanie przesadzasz, nie zagrał nie wiadomo jak dobrze, ale zaprezentował się przyzwoicie. Zaliczył kilka ładnych akcji, a do tego dał nam więcej siły w środku i przy rzutach rożnych.

Chodziło przede wszystkim oto by załatać dziury w defensywie i to się udało, także dla zmiany jak najbardziej trafione. Czy by za RvP wszedł Welbeck czy Chicharito, wyglądałoby tak samo.

Wcześniej zapomniałem, w końcu Young zagrał na dobrym poziomie. Pierwszy raz od dawien dawna mieliśmy z niego pożytek i mam nadzieję, że poniżej tego poziomu schodzić nie będzie.

Co do dyskusji na temat Fletchera to również nie podobała mi się jego gra. Wciąż jest daleki od swojej dyspozycji, widać braki fizyczne. Dużo strat. W drugiej połowie było lepiej, bo cała drużyna się poprawiła.



Mój Blog: Pod presją czasu
02-12-2012 13:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Adis Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 2,287
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 27
Post: #20
RE: PL: Reading FC 3-4 Manchester United (01.12.2012)
Silvan napisał(a):W pierwszej połowie cała drużyna zagrała słabo w defensywie, nie wiem dlaczego pokazujesz palcem akurat na Darrena.
Ponieważ wyróżniał się na tle swoich kolegów, in minus, strasznie zagubiony na boisku. I bez przesady, że grał wysoko, bo z Carrickiem grali na równi, a ze środka zadań defensywnych mniej miał jedynie Anderson grający przed nimi, który jak się dziś okazało może niestety wylecieć nam na kilka tygodni, wielka szkoda. Uwierz, krytyka Szkota nie sprawia mi przyjemności, lubię tego zawodnika, a przez walkę z chorobą jeszcze bardziej zyskał w moich oczach, piszę po prostu jakie mam odczucia po wczorajszym meczu.

W życiu znam się na dwóch rzeczach: na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam.
02-12-2012 16:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ruuuuuuuuuud Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,083
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 48
Post: #21
RE: PL: Reading FC 3-4 Manchester United (01.12.2012)
Foster napisał(a):Chyba chciałeś napisać Tom zamiast Jonesa, bo chyba nie oczekiwałeś, że Cleverley będzie grał jako prawy obrońca?


Jones za Rafaela, potem Clev za kontuzjowanego Andersona.Ale tak jak wspominałem, trudno w tym przypadku stwierdzić czy to byłoby lepsze wyjście. Wprowadzając Smallinga na prawą obronę strasznie upośledziliśmy się w ofensywie, ale wiadomo, coś za coś, a skończyło się dobrze Wink

Co do Jonesa to ja zdania nie zmienie. To, że kilka razy był przy piłce to nic nie zmienia.Prawie każdą z tych "akcji" psuł niedokładnym podaniem. Pobiegał, pewnie się też przepychał trochę w polu karnym, ale moim zdaniem na tej pozycji Clev dałby nam o wiele więcej.

"Saha looks lively, Rooney is always a danger, Giggs is evergreen, and Scholes is linking it all up... Chelsea? Who are they?"
02-12-2012 17:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Cepilek Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 862
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 14
Post: #22
RE: PL: Reading FC 3-4 Manchester United (01.12.2012)
I tak ze Smallingiem czy Jonesem nic większego nie gralibyśmy prawą stroną ponieważ nie było prawo skrzydłowego.

Smoła jest bardziej obyty z piłką, wrócił po kontuzji wcześniej i gra lepiej głowa, tylko tego wtedy potrzebowaliśmy.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-12-2012 20:02 przez Cepilek.)
02-12-2012 20:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości