Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Louis van Gaal i sztab szkoleniowy
Silvan Offline
Judge-mental
*****

Liczba postów: 1,029
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 55
Post: #54
RE: Louis van Gaal i sztab szkoleniowy
Właściwie podpisuję się pod tym, co pisaliście powyżej. Swoim zwyczajem chciałbym jednak dorzucić trzy grosze. Rozważając dotychczasowe poczynania van Gaala w United czuję się zwyczajnie oszukany. Kompletnie nie przeczuwałem tego, że pod jego rządami klub zacznie zatracać swoją unikalną tożsamość i tradycję. Liczyłem na nieco inny kierunek, w dużym stopniu zgodny z dotychczasowym nurtem działania tego klubu. Holender skierował go jednak na tą samą autostradę, po której rozpędziła się Chelsea, City, PSG i inny, a gdy raz się na nią trafi, to obawiam się, że odwrotu już nie ma. Różnice pomiędzy tymi klubami, a moim United zaczęły się zacierać jakoś tak niepostrzeżenie… Unikalność United zaginęła gdzieś pomiędzy jednym a drugim bredzeniem o filozofii i jest to dla mnie cholernie przykre.

Drugą sprawą, którą przynajmniej staram się traktować jakby osobno, są aspekty czysto sportowe, a tutaj jest co najwyżej przeciętnie. Już kiedyś o tym pisałem, ale mam wrażenie, że Holender odkrywa optymalne warianty taktyczne i personalne jakby przypadkiem. Dopiero, gdy jego dziwaczne autorskie pomysły nie wypalą, albo sytuacja zmusi go do zmiany raz obranej drogi, to wtedy i TYLKO wtedy dzieje się z tą drużyną coś dobrego. Przykładów jest dość sporo np. Herrera i Mata z poprzedniego sezonu, Rooney w środku pola itd. Tutaj też nie można być zadowolonym z van Gaala. Jego największym osiągnięciem jest powrót do LM, który był raczej absolutnym obowiązkiem wobec nakładów finansowych i wymiany większości składu.

Reasumując coraz mniej rzeczy broni van Gaala, który jak Krzysiek wcześniej pisał wydaje się po prostu zdesperowany, by cokolwiek jeszcze wygrać na koniec kariery i nic innego się dla niego nie liczy. W świetle powyższego cieszy mnie, że van Gaal jest dla klubu planem krótkoterminowym wymierzonym w przebudowę drużyny. Nie wiem jednak, czy wobec braku sukcesów powierzyłbym mu drużynę na 3ci sezon, z tą decyzją jednak jeszcze się wstrzymują. Obecny sezon to dla mnie taki make-or-brake w kontekście przyszłości van Gaala. Jeżeli zawiedzie w spektakularnym stylu o czym pisał Red, to nie widzę powodów, aby nie podziękować mu już w czerwcu. Sam napędził tą karuzelę oczekiwań na natychmiastowy efekt, a kto mieczem wojuje...

"And UNSTOPPABLE SHOT from PAUL SCHOLES !"
11-09-2015 09:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Wiadomości w tym wątku
RE: Louis van Gaal i sztab szkoleniowy - Silvan - 11-09-2015 09:12

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości