Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Louis van Gaal i sztab szkoleniowy
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #77
RE: Louis van Gaal i sztab szkoleniowy
Kosma napisał(a):A możemy patrzeć na jednonożnego skrzydłowego przesuniętego na obronę? Jasne, że ta zmiana wyszła dużo lepiej niż wielu by się mogło spodziewać, lecz to wciąż Valencia, a nie klasowy obrońca. Skoro Ekwadorczyk może być zmiennikiem Darmiana, to dlaczego nie Rafael?
Odpowiedział za mnie Michał, więc mnie wypada się tylko pod jego słowami podpisać.

Kosma napisał(a):Dwa aspekty.
1) Jeśli Duńczykowi znudziło się bycie zmiennikiem (przy odstrzale Valdesa byłby u nas drugim / trzecim w hierarchii), to jasne, że trzeba go było puścić. W przeciwnym wypadku traktuję wymianę Andrzeja na Sergiusza w kategoriach czyszczenia sobie szatni z ludzi, którzy nie zawdzięczają swojego miejsca w United van Gaalowi, są tu dłużej, pamiętają inne (lepsze?) czasy, w tym te fergusonowskie. To by była ucieczka Luja przed wyzwaniem skutkująca negatywnie w kwestii atmosfery.
2) Pamiętajcie, że w tym wszystkim jest jeszcze Johnstone. Nie widziałem jego meczów na wypożyczeniach, ale wszystkie głosy, jakie do mnie oń dotarły były bardzo dla Samuela pozytywne. Skoro już wykopujemy Lindegaarda, to dlaczego, na miłość boską, nie dać choćby szansy wychowankowi choćby na samym początku, gdy Romero nie odbył niemal żadnego treningu z drużyną? Czyżby Sam też nie był stricte vangaalowskim zawodnikiem?
Jakie to ma znaczenie, co stało za sprowadzeniem Romero i oddaniu Lindegaarda? LvG mógł śmiało dokonać takiej zmiany. Nie rozumiem po co robić z tego takie halo. Louis podejmował/podejmuje wystarczająco dużo kontrowersyjnych/złych decyzji, więc jest się czego czepiać - nie trzeba szukać czegoś na siłę, tak jak w tym przypadku.

A Johnstone? Wypada jednak na ławce mieć kogoś bardziej doświadczonego, a nie młokosa który jeszcze nie rozegrał meczu na najwyższym poziomie. Tylko nie rozumiem dlaczego nie został wypożyczony, ale to już temat na inną historię.

<ONE CLUB> <MANCHESTER UNITED> <ONE LOVE>


Mój Blog: Pod presją czasu
11-09-2015 15:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Wiadomości w tym wątku
RE: Louis van Gaal i sztab szkoleniowy - Foster - 11-09-2015 15:56

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości