Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Louis van Gaal i sztab szkoleniowy
Hubson Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,275
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 12
Post: #102
RE: Louis van Gaal i sztab szkoleniowy
Nie podobał mi się wybór van Gaala... I mimo, że pierwszy sezon wg mnie nie był znacząco lepszy w stosunku do sezonu pod Moyesem to zacząłem zauważać pewne rzeczy, które Lui zmienił i które udało mu się poprawić. Mam straszny dylemat jak oceniać jego pracę.. Ale ponieważ uważałem do samego końca, że zwolnienie Moyesa było pochopne i nastąpiło trochę za wcześnie tak samo teraz mimo indolencji ofensywnej mam cierpliwość do Holendra. Jedyne co bym zmienił naprawdę jedyne, to tak naprawdę styl jego wypowiedzi. To co najbardziej mnie irytowało u jego osoby jako trenera to to usilne kreowanie się na wielkiego fachowca i z tym jest mi strasznie nie po drodze. Pomijając to co mówi w mediach i do mediów to bądź co bądź miejsce w tabeli nie jest złe. Oczywiście gra w LM powinna być lepsza, ale męczenie się w fazie grupowej to powoli staje się czymś nagminnym a i w meczu z Bayernem za Moyesa potrafiliśmy zagrać o wiele lepiej niż średnia do jakiej byliśmy przyzwyczajeni.

Jest też jedna kwestia... często w meczach z nami zespoły po prostu bronią się bojąc się siły ofensywnej. Oczywiście to nie usprawiedliwia nas, że nie potrafimy tak prowadzić akcji, żeby rywala zaskoczyć, zwłaszcza, że potencjał jest co pokazywały mecze z Liverpoolem czy z Evertonem.. Być może styl przeciwników jest taki a nie inny ze względu na to, że my w większości chcemy dominować. Niby lepiej jest przegrać jeden mecz by wygrać 5, ale to co cechuje Arsenal w ostatnich latach i co zdarza się także City to te takie głupie porażki. I może znów odosobniony jestem, ale wolę remisować niż zaliczać te głupie porażki. Tabela pokazuje, że wcale nie jest tak źle, a skoro mój argument odnośnie słabości innych drużyn jak Tottenham, Everton, teraz Chelsea oraz Liverpool nie był brany pod uwagę w ocenie sezonu 12/13 to teraz też ich forma nie powinna mieć wpływu na to, że zajmujemy wysokie jak na ten moment miejsce. Odjąć od tego Leicester, które musi spuchnąć bo w w okresie gdzie ma najwięcej meczów dostaje samą czołówkę do grania to wychodzi na to, że notujemy progres o jedno miejsce, więc jest jakiś punkt zahaczenia, który mówi, że nie idzie to w złym kierunku ale ten progres zbyt wolno pnie się w górę.

Jest jednak spora łyżka dziegciu odnośnie tego wszystkiego czyli powolne zatracanie jakiejś tam wartości, którą można kiedyś było się chwalić a której spadek jest widocznie zauważalny...
06-12-2015 22:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Wiadomości w tym wątku
RE: Louis van Gaal i sztab szkoleniowy - Hubson - 06-12-2015 22:21

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości