Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Louis van Gaal i sztab szkoleniowy
Kosma Offline
Król logiki
******

Liczba postów: 3,067
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 73
Post: #123
RE: Louis van Gaal i sztab szkoleniowy
Wydaje mi się, Silvanie, że twoje patrzenie na Guardiolę opierało się przede wszystkim na chciejstwie, a nie realnych przesłankach. Wystarczy popatrzeć na te same fakty z jego kariery z nieco innego punktu i wszystko układa się w całość.

1) Trenował Barcę - dostał świetną ekipę na start, ale zrobił tam kawał genialnej roboty i to mu trzeba przyznać.
2) Odejście z Barcy - przedwczesne, ogłoszone z wyprzedzeniem, z powodu wypalenia. Jak widać, współpraca z Mourinho wypala się po dwóch latach, a z Pepem nieco później, przy czym ten drugi wcześniej odchodzi, nie doczekując tego momentu.
3) Fajrant - czekam na idealną ofertę.
4) Przyjście do Bayernu - ekipa kompletna, właściwie samograj, w szczycie potęgi sportowej i organizacyjnej. Z takim warsztatem jak Pepa, nie ma bata, by coś się zrypało.
5) Odejście z Bayernu - jak z Barcy, odpowiednio wcześniej zanim cokolwiek potencjalnie złego może się wydarzyć. Renoma nie zachwiana, mogę wybierać, co chcę.
6) Fajrantu niet - bo zgłosiło się City, z największą kasą w najbardziej kasiastej lidze świata, z regularnego czuba tabeli, w formie stabilnej i idącego po majstra. Guardiola miał iść gdzie indziej? W imię czego - podźwignięcia klubu z dołka? Sukcesy może osiągać z błękitnymi, po co ryzykować.

Mieliśmy ideał na rynku, czytaj Kloppa, zostaliśmy z Lujem, a Jurgen poszedł do LFC. Z wielkich nazwisk mamy już wolnego tylko Mourinho, którego bardzo chciałem po Fergu, ale teraz nie widzę, by jego przyjście miało jakoś poprawić mizerię van Gaala. Zresztą, gdyby jakimś cudem przekonań Guardiolę, na jakiej podstawie sądzicie, że byłby najlepszy? Nigdy w karierze nie musiał jeszcze budować drużyny, podnosić jej z kolan, teraz byłby po raz pierwszy w takiej sytuacji. Giggs byłby świetną historią, ale to jedynie romantyczna wizja, nic nie wskazuje na to, by miało mu się udać bardziej niż, nie wiem, rozważanemu przez kibiców jeszcze nie tak dawno Solskjaerowi. To, że siedzi obok Luja i uczy się, jak nie prowadzić zespołu, to, że zespół go lubi, bo im pozwolił jeść frytki po odpaleniu Mojszego, to wydaje się za mało.

Nie ma jakichś ambitnych trenerów w drugim szeregu, którzy mogliby u nas spróbować?

Gdzie jest Groszek?
02-02-2016 18:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Wiadomości w tym wątku
RE: Louis van Gaal i sztab szkoleniowy - Kosma - 02-02-2016 18:33

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości