Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PL: Manchester United 1-1 Chelsea FC (26.10.2014)
Silvan Offline
Judge-mental
*****

Liczba postów: 1,029
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 55
Post: #16
RE: PL: Manchester United 1-1 Chelsea FC (26.10.2014)
Ogólnie rzecz biorąc najlepszy mecz United w tym sezonie, wręcz kapitalny dla neutralnego widza. Motywacja ogromna, widać było, że zespół był przygotowany na Chelsea, Mou nie zaskoczył van Gaala w ogóle, powiedziałbym nawet, że było odwrotnie i pod kątem samej taktyki to Holender wykorzystał element zaskoczenia dzięki ustawieniu i składowi personalnemu. Mam wrażenie, że wrócił stary dobry Mou, który z lekkiej bezradności po meczach z United standardowo pociskał po sędziach. Niebiescy grali bez swoich napastników, ale czy to miało tak wielkie znaczenie? Moim zdaniem Drogba napompował się na ten mecz do granic możliwości i zagiął czasoprzestrzeń prawie niczym Giggsior w dwóch ostatnich sezonach. Dlatego właśnie duże uznanie dla United, że zagrali z najlepszą drużyną ligi w chwili obecnej jak równy z równym, miała być weryfikacja tego na co tą ekipę stać, była i wypadła całkiem poprawnie. Tak jak wspomniał Red, United zorganizowaną grą obronną sprawiło liderowi wielkie kłopoty, niestety zdarzały się pojedyncze wpadki, gdzie ratował nas Smalling albo De Gea, ale ostatecznie gol dla Smerfów padł po stałym fragmencie, gdzie wystarczyło lepiej przydzielić krycie... tylko tyle i aż tyle... ktoś za to zbierze cięgi od van Gaala.

Nie lubię wdawać się w indywidualne oceny więc będzie po łebkach. Fellaini po dwóch ostatnich kolejkach przywrócił mi wiarę, że może być ważnym ogniwem tej drużyny, niekoniecznie wchodząc z ławki. Januzaj też na duży plus, podobnie jak RvP, który rozegrał najlepszy mecz w tym sezonie, biegał, walczył i przynajmniej trochę przypominał tego starego Robina. Di Maria trochę mnie zawiódł, miał niewielki wpływ na grę, ale ja akurat spodziewałem się, że twardość i organizacja gry Chelsea uczulonej na jego atuty nie pozwoli mu zabłysnąć i tak sędzia szedł mu trochę na rękę i gwizdał faule, gdy odbijał się od Maticia jak od ściany. Liczyłem na niego głównie przy stałych fragmentach, strzały i niekonwencjonalne rozegranie piłki gdy już uda mu się zyskać trochę miejsca, ale było tego trochę za mało i nie było to dokładne.

Dorobek punktowy na tym etapie sezonu jest prawie taki sam jak rok temu, a jak wielka różnica w stylu i organizacji gry! Mam nadzieję, że z takim samym zaangażowaniem i odrobinę większą koncentracją w obronie zagramy przeciwko City.

"And UNSTOPPABLE SHOT from PAUL SCHOLES !"
27-10-2014 09:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Wiadomości w tym wątku
RE: PL: Manchester United 1-1 Chelsea FC (26.10.2014) - Silvan - 27-10-2014 09:41

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości