Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jose Mourinho i sztab szkoleniowy
Silvan Offline
Judge-mental
*****

Liczba postów: 1,029
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 55
Post: #8
RE: Jose Mourinho i sztab szkoleniowy
Mourinho... Dla mnie osobiście tyleż samo oczywistych plusów ile minusów, a jednak oglądając jego prezentację i pierwszy wywiad jako trenera United czułem ekscytację i micha sama mi się cieszyła Smile Natura kibicowska wzięła na chwilę górę nad zdrowym rozsądkiem. To jest chyba największa zaleta Mourinho, przede wszystkim ekscytuje i budzi kontrowersje. Sądzę, że w Jose w United będzie absolutnym sukcesem, albo absolutną klapą. Osobiście widzę pewne podobieństwa między nim, a Fergusonem w podejściu wielkich meczów, nie odkrywania się, a taki właśnie styl preferował sir Alex. Trzeba przede wszystkim pamiętać, że na rozwój szkoły trenerskiej Jose największy wpływ miały dwie szkoleniowe legendy, które mieliśmy już okazję oglądać u sterów naszego klubu.

Niby wiadomo czego można się po nim spodziewać, ale jednak mam wrażenie, a przynajmniej nadzieję, że ostatnie niepowodzenia w Chelsea sprawiły, że jest teraz mądrzejszy i bardziej zdeterminowany. Jak sam powiedział, chyba jest to odpowiedni moment w jego karierze by podjąć się pracy na Old Trafford, właśnie teraz, a nie bezpośrednio po Fergusonie i ja też tak właśnie myślę. W ogóle to już nie jest ten sam Mourinho, który wygrywał LM z Porto, który przebojem wjechał z Chelsea do czołówki Premier League i zaliczał potrójną koronę z Interem, teraz to ktoś więcej. Sądzę, że Ci którzy spodziewają się, albo wręcz liczą na seryjne kontrowersje, mogą się trochę zawieść. Owszem będą, ale już bardziej powiedziałbym takie "Fergusonowskie". Mou nie wpadnie na konferencję, nie wsadzi reporterowi palca w jakiś otwór, krzycząc do mikrofonu, że jest The Special One, taki Mou już się skończył, co nie znaczy, że skończył się też ekscytujący Mou. Nadal będzie machał do sędziów wywierając na nich presję, ciskał pociski na konferencjach, nadal będzie wkurwiał Wengera przy linii bocznej Smile a jego rywalizacja z Pepem będzie miała podobnie ognisty wymiar jak w Hiszpanii.

Sam Mou jak sądzę nadal będzie tworzył w klubie emocjonalną atmosferę "my przeciwko wszystkim", co sprawia że piłkarze czują z nim mocną uczuciową więź i są w stanie skoczyć za nim w ogień, a on będzie zawsze bronił ich przed dziennikarzami i krytyką. Ci którzy nie podporządkują się charyzmatycznemu despocie zostaną szybko sprzedani. Taki już Mou ma styl, taką ma mentalność i taki ma sposób na piłkę nożną. To właśnie przeładowanie emocjonalne sprawia, że po około trzech latach formuła się wyczerpuje i albo pojawia się za duża satysfakcja z osiągniętych wyników i jego żołnierze stają się "tylko" piłkarzami milionerami - trochę jak ostatni przypadek z Chelsea, albo pojawia się kolosalna frustracja jak w Realu, ale tam akurat brak pucharu Europy to katastrofa, więc to nie do końca wymierny przykład.

Ogólnie Mou ma u mnie duży kredyt zaufania na starcie, ale też mam wobec niego duże oczekiwania. W nadchodzącym sezonie ma zrobić dobre transfery, przywrócić United "fear factor", zbudować u zawodników mentalność zwycięzców, zrobić coś by mecze United oglądało się z ekscytacją i w końcu włączyć się do walki o majstra i nie zapominać o młodzieży. Tylko tyle i aż tyle.

"And UNSTOPPABLE SHOT from PAUL SCHOLES !"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-06-2016 10:25 przez Silvan.)
01-06-2016 10:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Jose Mourinho i sztab szkoleniowy - Silvan - 01-06-2016 10:23

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości