Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jose Mourinho i sztab szkoleniowy
Ruuuuuuuuuud Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,083
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 48
Post: #12
RE: Jose Mourinho i sztab szkoleniowy
Nadzieje mam zawsze, ale po tym co się ostatnio dzieje uważam, że to jest początek końca Mou w United. Zbierało się na to od dłuższego czasu. Zaczęło się kiedy wyniki się zgadzały, a Mou walczył z wszelką krytyką. Zachwalał kadrę i mydlił oczy tym, którzy nie widzieli lub nie chcieli widzieć jak słabą gre prezentujemy. Wtedy trzeba było stanąć przed dziennikarzami i powiedzieć: wygraliśmy, cieszymy się, ale mamy bardzo wiele do poprawy, powinniśmy poprawić XXX, YYY, ZZZ. Trzeba było to robić po meczu z LFC na Anfield, kiedy graliśmy tragicznie. I po wielu innych meczach, które wygrywaliśmy, ale gra była fatalna. Prawda jest taka, że ten zespół nie jest zorganizowany, nie ma pomysłu na grę w ofensywie, a o ilości straconych bramek i pozycji w lidze decyduje w bardzo dużej mierze De Gea. To wszystko było wiadomo już wcześniej, stąd na Mou spadała ciągła krytyka, a on miał z nią problem. I bum, wybuchło po meczu z Sevillą. Kompromitująca wypowiedź zaraz po meczu, kompromitująca konferencja przed meczem z Brighton. Może teraz po wczorajszym meczu Mou wypowiedział się już tak jak powinien, ale moim zdaniem nie jest to odpowiednia chwila na taką zmianę narracji. Jak mają czuć się piłkarze, którzy przez cały sezon byli zachwalani, oni i ich sposób gry, a kiedy przyszły gorsze dni to nagle menadżer wychodzi i mówi, że to oni wszystko zawalili. Nie można tego robić w takim momencie. Nie można opowiadać, że zawodnicy po dwóch dniach nie załapali filozofii i gry do przodu. To co oni robili przez cały sezon? Nie uwierzę, że tego od nich wymagał Jose od początku sezonu, że tego ich uczył na boisku treningowym. Pep po przyjściu niemal od razu wprowadził swój pomysł na grę, od razu było widać w jaki sposób jego drużyna chce grać. I oczywiście, na początku było to dość nieudolne, bo zawodnicy nie ogarniali do końca samego pomysłu, bo w składzie byli zawodnicy, którzy do takiej gry się nie nadawali. W lecie Guardiola zrobił transfery, wywalił ludzi, którzy mu nie pasowali i cały czas gra w sposób w jaki chciał od początku. U nas mija drugi sezon i gramy tak samo - zachowawczo. Nie uwierzę, że Mou uczy ich jak przetransportować piłkę z def do pomocy, jak szukać gry i Smalling słuchając tego drugi sezon dalej myśli tylko o tym, żeby piłkę oddać do partnera z defensywy. Już nawet nie chcę się wdawać w analize samego meczu z Sevillą, bo tam Mou zawalił koncertowo. Taktycznie kompletnie nietrafiony mecz i tutaj jeśli kogoś powinno się krytykować indywidualnie to przede wszystkim jego.

Drugi problem jaki ma Mou to te dwie gwiazdeczki na ławce. One są teraz tam gdzie ich miejsce, ale przecież to świadczy fatalnie o trenerze. Gdyby to był spad po poprzednich trenerach to nie ma sprawy, ale tych dwóch panów kupował już sam Mou. Nie wiem po co ściągaliśmy Sancheza, który nie zagrał u nas jeszcze żadnego dobrego meczu, jest na tę chwilę o klasę lub dwie gorszy od Martiala i Rasha. Po co nam on, po co płacimy mu tyle tygodniówki, Mou, why? Pogba ma problem z głową (Big Grin), zamiast walczyć o miejsce w składzie to wolał się wykłócać i machać łapami. Tylko to też nie świadczy dobrze o menago, który nie potrafi sobie dać rady z takim zawodnikiem. Z zawodnikiem, który na pewno może nam dać dużo, ale trzeba go ustawić zarówno na boisku jak i mentalnie. Mou tego nie potrafi i to też jest kolejny jego problem. Smrodek, który będzie się teraz za nim ciągnął.

Nie wiem jak to się skończy, ale wygląda to tak jakbyśmy ostatnie dwa lata zmarnowali, byli dalej na początku wyścigu. Część transferów nietrafiona, gra beznadziejna i teraz okazuje się nagle (bo wcześniej przecież graliśmy tak samo, identycznie, ale wtedy Jose opowiadał bajki o naszej zajebistości), że gra baaardzo daleka od tego czego oczekuje od nich Portugalczyk. Ja czekam na dalszy rozwój sytuacji, ale wygląda to obecnie bardzo źle. Ciekaw jestem jak zareagują na to wszystko zawodnicy. Wczoraj reakcji nie było żadnej, ot, kolejne wymęczone zwyciestwo w przykrym stylu o którym wszyscy szybko zapomną. No bo w końcu ograliśmy przeciwnika 2-0, więc jest wszystko dobrze, czyż nie?

"Saha looks lively, Rooney is always a danger, Giggs is evergreen, and Scholes is linking it all up... Chelsea? Who are they?"
18-03-2018 10:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Jose Mourinho i sztab szkoleniowy - Ruuuuuuuuuud - 18-03-2018 10:16

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości