Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Siatkówka
jabol_phpbb3_import1728 Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 422
Dołączył: Sep 2007
Reputacja: 0
Post: #421
 
W jutrzejszym finale kwalifikacji olimpijskich, które odbywaja sie w Izmirze, wystąpią reprezentacje mistrza i brązowego medalisty mistrzostw Europy, czyli Hiszpanii i Serbii. W półfinałachstojących na dośc wysokim poziomie Hiszpania pokonała Finlandię 3:1, zaś Sebia ograła pewnie 3:0 Holendrów. Myślę, że jutrzejszy pojedynek finałowy będzie jednostronnym widowiskiem i Hiszpanie nie dorównają rozpędzonym Serbom, bowiem może i umiejętności posiadaja to te zwycięstwa przychodzą ciężko, tak jak chociażby z Polską. Obym sie mylił

Od wtorku zaś będzie odbywał sie turniej kwalifikacyjny do IO kobiet w Halle. Reprezentacja Polski zagra tam w grupie z Niemkami, Holenderkami i Turczynkami. One w przeciwieństwie do mężczyn potrzebują zwycięstwa w tym turnieju, bowiem może to być ich ostatnia szansa, przypomnę, że w przypaku nie wygrania przez nasz zespół tego turnieju otrzymamy szansę w turnieju interkontynentalnym w przypadku zwycięstwa Rosji bądz Serbii.

Dzisiaj odbył się W Bielsku Białej charytatywny mecz pomiędzy Reprezentacją Polski a LSK z którego pieniądze zostały przekazane na leczenie Agaty Mróz. Zespoły rozegrały 4 sety. Miałem możliwość oglądania pierwszych 3. W pierwszych LSK nie istniała i uległa do 11. Drugi set to również dobra gra reprezentantek i wygrana do 21. Trzeci set wydawał się wygrany w końcu dla LSk, bowiem prowadziły 23:19, jednak uległy 26:24 i przegrywały 0:3.
12-01-2008 19:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika
morhołt Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 33
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #422
 
Na jednym z polskich portali internetowych pojawila sie informacja o tym, ze Marco Bonitta nie powolal na olimpijskie kwalifikacje najlepszej siatkarki roku 2005 - Doroty Swieniewicz, ktora po tym zdarzeniu postanowila zrezygnowac z reprezentacyjnej kariery. Jak dla mnie dziwna sprawa :roll:
12-01-2008 20:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika
jabol_phpbb3_import1728 Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 422
Dołączył: Sep 2007
Reputacja: 0
Post: #423
 
Serbia wygrywa turniej kwalifikacyjny i jedzie na IO w Pekinie. W finale turnieju w Izmirze Serbia wygrywa z Hiszpanią 3:2. W pierwszym zaciętym secie Espana wygrywa do 24. Kolejne 3 sety bez historii, kolejno wygrane przez Hiszpanów do 16 i Serbów do 19 i 15. Tiebreak wynagrodził brak emocji w trzech poprzednich partiach, bowiem prowadzenie zmieniało się dosłownie co chwile.Kluczowa akcja była przy stanie 13:13 kiedy Rodrigez zaatakował w linie a sędzia orzekł aut i przyznał punkt Serbom Ostatecznie Serbia wygrała tiebreaka 17:15 i cały mecz 3:2. Muszę przyznać, że fajnie się mecz oglądało, osobiście się pomyliłem, bowiem myśłałem że Hiszpania nie dotrzyma kroku Serbom i łatwo przegra, tak się jednak nie stało. Żałuję tylko, że zabrakło w tym meczu Polski, bowiem widowisko było by jescze lepsze.
13-01-2008 17:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika
jabol_phpbb3_import1728 Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 422
Dołączył: Sep 2007
Reputacja: 0
Post: #424
 
Turniej kwalifikacyjny do IO Halle
Polska-Holandia 3:1

Dzisiaj rozpoczął się turniej kwalifikacyjny do IO w Pekinie w siatkówce kobiet. Polki na pocątku ogrywają Holenderki 3:1. Był to dobry mecz w wykonaniu naszych siatkarek. Muszę ptrzyznać, że widziałem 1, 2 i 4 od połowy seta. W pierwszym secie najbardziej podobała mi się A.Barańska, która udanie blokowała, a także miała skuteczne ataki. W drugim secie Polki przegrywały juz 24:21, ale potrafiły wyjść z opresji, i wygrać tą partie. # set wiadomo wygrany przez Holenderki. W 4 partii, osiągneliśmy przewage, której nie oddaliśmy do końca, znowu dobrze Barańska, i bloki K Skowrońskiej, która mocną ściną zakończyła mecz.Jutro gramy z Niemkami o 17:30. Wiadomo gospodynie, dzisiaj pewnie ograły Turczynki, choć ich gra była przeciętna, myślę, że wygramy, mamy na to dużą szansę.Polki musza wygrać turniej w Halle aby jechac na IO, ewentualnie w przypadku braku triumfu , musimy liczyć na Rosjanki, i Serbki, które są nasza przepustką na turniej interkontynentalny.
15-01-2008 22:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika
zaga92 Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,183
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #425
 
Gra wygladala calkiem dobrze. Tylko troche szkoda tej wysoko przegranej trzeciej partii. Tak jak pisal Jabol bardzo dobrze w sklad wkomponowala sie Ania Baranska. No jest szansa na awans z tego turnieju, ale zobaczymy jak nasze beda graly w nastepnych meczach.

WE ARE FUCKING THE BLUES, WE ARE FUCKING THE REDS, WE ARE UNITED AND WE ARE THE BEST!!!
16-01-2008 14:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
jabol_phpbb3_import1728 Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 422
Dołączył: Sep 2007
Reputacja: 0
Post: #426
 
Turniej kwalifikacyjny do IO Halle
Polska-Niemcy 3:2

Na gorąco każdy by powiedział, że ten mecz był wspaniały, niestety tak, jednak nie było. To było tylko średnie widowisko. W pierwszym secie prowadzenie zmieniało się jak rękawiczki, jednak więcej zimnej krwi zachowały Niemki i wygrały do 22. Drugi set to powtórka pierwszego, z tym, że wygrana Polek do 21. Trzeci set to NO COMMENTS, bo bym większośc słów musiał wykropkować. Czwarty set do połowy to powtórka trzeciego, potem, jakimś cudem Polki zrobiły serię 6 punktów, portem jeszcze 5 i wygrały seta do 18. Tiebreak to teatr jednego aktora, a właściwie aktorki. Ania Podolec bo niej pisze zagrała kapitalnie, 4 asy serwisowe z rzędu, 2 ataki i 1 blok samo mówi za siebie, Ogólnie polki zagrały średni mecz, popełniały sporo błędów, często nie umiały ataku skończyć, gra jakby się ożywiła po wejściu Podolec i to ona jest bohaterką meczu. W piątek gramy z Turcją i będzie to już tylko raczej formalność.
16-01-2008 19:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika
WoLaK Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,486
Dołączył: Dec 2006
Reputacja: 0
Post: #427
 
Co do meczy z Holnadią:
Świetne spotkanie Ani Barańskiej,która była niemalże bezbłedna.Mecz pewnie wygrany i nie ma dyskusji kto był stroną zdecydowanie lepszą.

Dzisiejszy mecz z Niemkami był świetnym i ogromnie emocjonującym widowiskiem.Ja po prostu już sam z siebie wychodziłem,aż tak się denerwowałem.Mecze z Niemcami zawsze wzbudzają duże emocje.W czwartym secie,a w zasadzie na jego początku zwątpiłem,ponieważ w grze Niemki znowu dominowały.Na szczęście szybko mój nastrój się zmienił gdy Polki odrobiły straty i wypracowały sobie przewagę.
Tie Break - Ania Podolec i wszystko jasne Wink

[Obrazek: sorryvk6.gif]
16-01-2008 20:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Valverde Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,180
Dołączył: May 2006
Reputacja: 0
Post: #428
 
Cytat:Dzisiejszy mecz z Niemkami był świetnym
Świetny nie był, poziom naprawdę nie rzucał na kolana, lecz emocje i dramaturgia zrekompensowały wszelkie braki. Dokopać Niemcom na ich terenie i utrzeć nosa cwanej Grün? Bezcenne. Jestem dumny z naszych dziewczyn za powrót do gry po fatalnym trzecim secie, niewiele zespołów potrafiłoby się podnieść po takiej klęsce. Cóż, uroki żeńskiej siatkówki... Polki z czterema punktami zajmują pierwsze miejsce i praktycznie zapewniły sobie awans, chociaż zwycięstwo nad Turczynkami byłoby mile widziane.

[Obrazek: rangerswk9.jpg]
16-01-2008 22:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
bela Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 267
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #429
 
Oczywiscie kibicuje naszemu zepolowi ale dziewczyny graja w kratke , a z Rosjankami albo Serbkami tak latwo juz nie pojdzie.. Mecze siatkowki kobiecej sa dla mniie bardzo nudne .. mimo piekna pań do poziomu i emocji , które panuja w siatkowce męskiej duzo im brakuje ... W dodatku denerwuje mnie komentatro Eurosportu , który po wygranej piłce w zaawansowanej częsci meczu cieszy sie jakbyśmy mistrzostwo swiata zdobywali :roll:
17-01-2008 08:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Grzeho Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,257
Dołączył: May 2006
Reputacja: 0
Post: #430
 
bela napisał(a):Mecze siatkowki kobiecej sa dla mniie bardzo nudne .. mimo piekna pań do poziomu i emocji , które panuja w siatkowce męskiej duzo im brakuje ...

Dokladnie, ich gra jest wolna i bardzo schematyczna. Nie ma co porownywac ich poziomu do meskiej siatkowki.


bela napisał(a):W dodatku denerwuje mnie komentatro Eurosportu , który po wygranej piłce w zaawansowanej częsci meczu cieszy sie jakbyśmy mistrzostwo swiata zdobywali

Wiesz, im za to placa, wiec ja im sie nie dziwie :wink:

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."
17-01-2008 09:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika
zaga92 Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,183
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #431
 
Mecz z Niemkami jak to u kobiet mial wiele zwrotow akcji. Pierwsze set przegrany w koncowce, drugi wygrany w koncowce. W trzecim nie wychodzilo nam zupelnie nic. No i cud w czwartym secie, odrobiona strata zwyciestwo. A tie-break... Tam analogicznie do trzeciej partii nam wszystko wchodzilo Niemkom nic i mam szczesliwe zwyciestwo.

WE ARE FUCKING THE BLUES, WE ARE FUCKING THE REDS, WE ARE UNITED AND WE ARE THE BEST!!!
17-01-2008 15:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Valverde Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,180
Dołączył: May 2006
Reputacja: 0
Post: #432
 
Grzeho napisał(a):bardzo schematyczna.
Akurat gra facetów jest bardziej schematyczna, ale tempo gry nie ukazuje tej schematyczności.

bela napisał(a):W dodatku denerwuje mnie komentatro Eurosportu , który po wygranej piłce w zaawansowanej częsci meczu cieszy sie jakbyśmy mistrzostwo swiata zdobywali
Mi właśnie komentarz Jacusia się bardzo podoba, fajnie się emocjonuje, zawsze mi się to udziela.

[Obrazek: rangerswk9.jpg]
18-01-2008 01:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Grzeho Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,257
Dołączył: May 2006
Reputacja: 0
Post: #433
 
Valverde napisał(a):Akurat gra facetów jest bardziej schematyczna, ale tempo gry nie ukazuje tej schematyczności.

Mi sie jednak wydaje, ze nie. U mezczyzn jest wiecej niekonwencjonalnych zagran, a u kobiet? na lewe skrzydlo, na prawe, krotka, no i moze jeszcze jakies dwa inne rozegrania.

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."
18-01-2008 10:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Valverde Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,180
Dołączył: May 2006
Reputacja: 0
Post: #434
 
Grzeho napisał(a):U mezczyzn jest wiecej niekonwencjonalnych zagran, a u kobiet?
Wszystkie zagrania są konwencjonalne, nie wymyślisz jakiejś poczwórnej krótkiej - jest kilka opcji ataku i sztuką jest go zgubić, ot co. W kobiecej siatkówce masz o jedną możliwość ataku więcej, bo grają jeszcze krótką z obejścia.

[Obrazek: rangerswk9.jpg]
18-01-2008 13:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
jabol_phpbb3_import1728 Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 422
Dołączył: Sep 2007
Reputacja: 0
Post: #435
 
Turniej kwalifikacyjny do IO Halle
Polska-Turcja 3:1

Polki wygrywaja swoją grupę na turnieju w Halle i jutro zagraja w półfinale. Oglądałem tylko połowę 3 seta i 4 ponieważ na Eurosporcie trwała jeszcze transmisja z Australian Open, a eurosoprtu 2 nie posiadam. W trzecim secie Polki spisały sie średnio prowadziły 21:16, by wygrać seta na przewagi 28:26. Nieważne jak, ważny wygrany, bowiem musieliśmy wygrać dwa sety aby zagrac w półfinale. W czwartym secie, jakby zrezygnowane Turczynki poległy 20:25 i w całym meczu 1:3. Nikogo nie będe wyróżniał ani ganił,bowiem za krótko oglądałem mecz.
18-01-2008 17:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości