Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mistrzostwa Świata 2006
Pejter Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,729
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #61
 
Holandia 1-0 Serbia i Czarnogóra

Holandia była bądż co bądź faworytem tego spotkania, jednak ja po cichu stawiałem na remis ze względu na bardzo dobrą defensywę Serbów. Zabrakło niestety Vidicia, który pauzował za kartki z eliminacji. Mecz stał na średnim poziomie, Holandia nie grała jakiegoś wyśmienitego futbolu, raczej kontrolowała wydarzenia na boisku po szybko strzelonej bramce. Serbowie nie mogli znaleźć recepty na dobrze dysponowanego van der Sara (skurcze go łapały w drugiej połowie, psiakrew). Ruud zagrał słabo, nie otrzymywał zbyt wielu piłek. Graczem meczu Robben, choć często grał zbyt egoistycznie.

Meksyk 3-1 Iran

Kuba_^^ napisał(a):Tego meczu nie oglądałem, ponieważ nie zapowiadał się na ciekawą rywalizację pomiędzy tymi dwoma reprezentacjami.

To żałuj chłopie, bo według mnie był to jak do tej pory najpiękniejszy mecz na mundialu obok spotkania Argentyny z WKS. Dużo walki, wspaniała dramaturgia, piękne akcje, mimo że nie grały jakieś wielkie gwiazdy. Bardzo ładnie zaprezentowali się piłkarze Iranu, którym ja, przyznam się szvczerze, nie dawałem dużych szans przed tym spotkaniem. Zmieniłem jednak zdanie, po kilkunastu minutach spotkania. Meksyk zagrał dobrze, wygrał dzięki swojemu doświadczeniu i chyba jednak troszkę większym umiejętnościom.

Portugalia 1-0 Angola

Początek bardzo dobry w wykonaniu Portugalczyków. Dość szybko strzelona bramka. W miarę upływu czasu piłkarze Scolariego coraz bardziej się oszczędzali, co wpłynęło na obraz gry, który nie był powalający. Cristiano - nic nadzywczajnego, znowu się "gotował" i dlatego trener go zdjął, mając na uwadze otrzymaną żółtą kartkę.

Australia 3-1 Japania

Tak jak przewidywałem, Australia poradziła sobie z Japonią, choć kosztowało ją to wiele trudu. Widziałem ostatnie 15 minut spotkania, czyli chyba jedne z najciekawszych fragmentów (padły 3 bramki dla "Kangurów"). Wyśmienity występ Cahilla. Brawa dla tego piłkarza oraz Hiddinka, który po raz kolejny pokazuje, jak wielkim jest trenerem.

USA 0-3 Czechy

Widziałem pierwsze 30 i ostatnie 15 minut spotkania. Dużo nie mogę powiedzieć, oprócz tego, że nasi sąsiedzi non stop kontrolowali grę. Szkoda Kollera. Podobały mi się wejścia bocznych obrońców. Zobaczyć tak grających Baszczyńskiego i Żewłakowa w meczu z Niemcami - marzenie...

Włochy 2-0 Ghana

Dobry mecz Włochów, którzy jednak nie dawali z siebie wszystkiego. Bardzo dobry występ Pirlo. Ghana również nie ma się czego wstydzić, walczyła dizelnie, co chwilę oddawała stzały, głółnie z dystansu, które niestety nie zagroziły zbytnio bramce Buffona. Przysypiałem w drugiej połowie, ale nie z nudów, tylko ze zmęczenia Tongue
12-06-2006 23:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
David7 Offline
Member
***

Liczba postów: 147
Dołączył: May 2006
Reputacja: 0
Post: #62
 
Tak bardzo podobał mi się mecz Australii bo w 9minut wygrali spotkanie a Hiidink pokazał klase prawdziwego trenera. Spotkanie wygrał im Tim Cahili który strzelił 2 bramki pierwszą w 84min a drugą w 89min. Mecz Włochów też był dobry szkoda że Toni nic nie strzelił ale jego strzał w poprzeczke był bardzo ładny. Czesi rozegrali bardzo dobre spotkanie i pokonali 3:0 USA dwa piękne gole strzelił Rosicki(od nie dawna gracz Arsenalu)i jedną Jan Koller ten drugi doznał kontuzji i musiał zostac zminiony przez Lokvenca!!!

KA¯DY POZNA SI£Ê DIAB£ÓW!!!!!!!!!!
13-06-2006 07:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zashi Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,353
Dołączył: May 2006
Reputacja: 1
Post: #63
 
Francja 0-0 Szwajcaria

Zaskakujacy wynik. Mecz nie stał na wyskokim poziomie i mozna powiedziec ze to Szwajcarzy mieli lepsze sytuacje bramkowe, jednak Trojkolorowi grali madrzej. Zdziwiła mnie słaba postawa Henry`ego i Zidane`a. Co sie z nimi stało...

amor patriae nostra lex
13-06-2006 19:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Valverde Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,180
Dołączył: May 2006
Reputacja: 0
Post: #64
 
Cytat:Zaskakujacy wynik
Nie powiedziłbym Wink Szwajcaria to solidny zespół, w każdym razie to nie ogórki;] Francja zawodzi już od dłuższego czasu, Henry w reprezentacji gra zdecydowanie słabiej niż w klubie, podsumowując - cieszę się z dobrego występu Helwetów.

Jakiś czas temu skończył się mecz Chorwatów i Brazylijczków, niesamowicie szkoda mi tych pierwszych. Zagrali naprawdę dobrze, w mojej opinii nie zasłużyli na porażkę. Brazylia, którą tak wszyscy się podniecają, zagrała słabo, ale i tak udało im się wbić tę jedną bramkę :x Dodam też, że kibice Chorwacji są niesamowici!
13-06-2006 22:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Pejter Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,729
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #65
 
Korea Południowa 2-1 Togo

Togo mnie zaskoczyło, bo myślałem, że po tym dość dużym konflikcie w reprezentacji nie będą w stanie zagrać przyzwoitej piłki. A jednak wszystko dobrze się układało do momentu otrzymania czerwonej kartki przez jednego z ich zawodników za faul na "naszym" Parku. Moim zdaniem, kartka jak najbardziej słuszna. Po tym zdarzeniu Azjaci zdobyli dwie bramki (jedną od razu, z rzutu wolnego po tym faulu), dobrze zagrał ten zawodnik z blond włosami, strzelec pierwszej bramki dla Korei. Park nieźle. Grał raz na rawej, raz na lewej pomocy, raz na środku. Dużo się napracował.

Francja 0-0 Szwajcaria

Francja chyba jednak nie jest tak silna jak większość uważała (w tym ja). Myślałem, że na ten turniej jakoś się zmobilizują i pokażą pełnię sowich umiejętności, ale chyba się myliłem. Zobaczymy jak zaprezentują się w kolejnych spotkaniach.

Brazylia 1-0 Chorwacja

Nie widziałem całego emczu, ale wiem, że Chorwaci zagrli bardzo dobre spotkanie, a Brazylijczycy źle. Szczególnie słabo zaprezentowali się Adriano i Ronaldo. Ronaldinho również w nienajwyższej formie. Czyżby zmęczenie sezonem?
Brazylia powinna spokojnie wyjść z grupy, ale z taką grą jak dzisiaj to nie mają szans na jakiś sukces. Nie zapominajmy jednak, że wiele czołowych drużyn nie zachwyciło w pierwszych spotkaniach (Anglia, Portugalia), więc może taka sama sytuacja jest z Brazylią?
13-06-2006 22:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
David7 Offline
Member
***

Liczba postów: 147
Dołączył: May 2006
Reputacja: 0
Post: #66
 
Chorwacja rozegrała bardzo dobre spotkanie przeciwko zespołowi Brazyli. Chorwaci atakowali bramke strzeżoną przez Nelsona Dide paro krotnie najbliższy szczęścia był napastnik Glasgow Rangers Dado Prso ale jego strzał sparował Dida.Gola dla Canarinhos strzelił Kaka z około 20metrów pieknym technicznym strzałem lewą nogą.Moim zdaniem najsłabszym graczem Brazyli był Ronaldo który prze 65 minut oddał jeden strzał na bramke Pletikosy. Wogóle bramkarz Chorwacji bronił dobrze przez całe spotkanie obronił bardzo groźne udzerzenie głową Ronadinho oraz strzał z 30metrów Roberto Carlosa. Z drużyny Chorwackiej wyróżniającym się graczem był Marko Babic oraz Zlatko Krajncar(syn trenera Chorwatów). Babic non stop biegał lewym skrzydłem i dorzucał piłki oraz sam próbował strzelać jednak bez skutku. Mecz był dobry i warty obejrzenie chociaż padła jedna bramka to spotkanie stało na wysokim poziomie.

KA¯DY POZNA SI£Ê DIAB£ÓW!!!!!!!!!!
14-06-2006 07:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kuba_^^ Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,483
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #67
 
Togo - Korea Płd.

To spotkanie oglądałem z przerwami, ponieważ siedziałem przy kompie i czasem spoglądnęłem na telewizor. Szkoda, że kolejny debiutant z Afryki przegrał, choć Togo prowadziło 1:0 i to po dość ładnym golu jednego z piłkarzy tej reprezentacji. Niestety Afrykanie nie potrafili utrzymać korzystnego rezultatu, jeszcze mieli kilka dogodnych sytuacji, no ale Korea się później zmobilizowała i strzeliła dwie piękne bramki. Byłem w tym meczu za Togo, szkoda, że przegrali, na pewno zasłużyli na wygraną.

Francja - Szwajcaria

Stwierdziłem po tym meczu, że Szwajcaria jest chyba najbardziej niedocenianą drużyną na tych Mistrzostwach Świata. Wczoraj pokazali, że nie boją się grać z drużynami lepszymi od nich, choć Francja zagrała bardzo słaby mecz. Szwajcarzy mieli kilka dogodnych sytuacji, słupek po rzucie wolnym, strzał głową Gygaxa obroniony przez Bartheza, nie mówię tutaj, że Francuzi nie mieli okazji, ale Szwajcaria miała ich więcej, zresztą byłem za nimi w tej rywalizacji.

Brazylia - Chorwacja

Chorwacja podobnie zagrała jak Szwajcarzy, lecz ci pierwsi mieli jeszcze więcej sytuacji, lecz Chorwaci strzelali praktycznie prosto w Dide. Kaka oddał bardzo ładny strzał, który, jak się okazało, był jednym skutecznym w tym meczu. Ronaldo zaliczył bardzo słaby występ, ciekawe czy zagra w najbliższym spotkaniu z Australią. Chorwacja również nie bała się lepszych, grała odważnie w obronie i w ataku, Robert Kovac zagrał bardzo dobrze w defensywie, jego gra najbardziej mi się podobała w tym meczu.
14-06-2006 10:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
David7 Offline
Member
***

Liczba postów: 147
Dołączył: May 2006
Reputacja: 0
Post: #68
 
Dziś kolejne mecze w tym mecz Reprezentacji Polski z gospodarzami turnieju Nimcami cikawe jak nasz sobie poradzą trzeba wierzyć w nasz sukces. Dziś o ile sie nie mylę grają również Hiszpanie ciekawe jak oni zagrają swój pierwszy meczw grupie bo liczą na dużo w tych rozgrywkach ponieważ mają silny skład i napewno są zaliczani do grona faworytów!!!

KA¯DY POZNA SI£Ê DIAB£ÓW!!!!!!!!!!
14-06-2006 10:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zashi Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,353
Dołączył: May 2006
Reputacja: 1
Post: #69
 
Co do meczu Brazylii z Chorwacją to byłem zawiedziony gra Brazylijczykow, tylko w kilku momentach ich genialnosc sie objawiła, ogolnie to nie grali super. Chorwaci sie nie bali i bym sie nie zdziwił gdyby to oni nawet wygrali....

amor patriae nostra lex
14-06-2006 11:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ciampel Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,923
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #70
 
Nawet jeśli Brazylii nie idzie cały mecz, to na te niektóre momenty można patrzeć godzinami. Ronaldinho okiwał czterech czy pięciu rywali, a ten ostatni desperackim wślizgiem powala Go na ziemię. To jest już pewna niemoc. Ogólnie bardzo dobre spotkanie, Chorwaci b chcieli sprawić niespodziankę i niewiele im zabrakło do szczęścia. Faworyt w tej grupie jest chyba tylko jeden, a o awans z drugiego miejsca na pewno powalczy Australia, Chorwacja i Japonia, z tym że ci ostatni stoją według mnie na straconej pozycji. Ciekawi mnie, co wykombinuje Hiddink na Brazylijczyków. Znów szykuje się ciekawy mecz z udziałem Kanarków.

capo di tutti capi

MUSC PL
14-06-2006 14:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Valverde Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,180
Dołączył: May 2006
Reputacja: 0
Post: #71
 
Aaaaaaaaaaaaaaaaa genialna postawa Hiszpanów! Przed meczem miałem jeszcze kilka wątpliwości co do słuszności prób sprowadzenia El Nino, to teraz dziwnym trafem kompletnie mnie opuściły :wink: Świetny Villa i Torres, dwójka moich ulubionych napadziorów (oczywiście nie licząc snajperów Utd) pokazała się naprawdę świetnie, jak cała Hiszpania. Imho ze wszystkich kandydatów do mistrzostwa podopieczni Aragonesa zaprezentowali się najlepiej, tym bardziej, że zmierzyli się z dobrą reprezentacją Ukrainy (no, może nie do końca w tym meczu :wink: )
14-06-2006 15:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kuba_^^ Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,483
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #72
 
Liczyłem w tym spotkaniu na małą niespodziankę, myślałem, że będzie remis 1:1, tak też stawiałem w typerze, jednak Hiszpania rozgromiła naszych sąsiadów strzelając aż cztery bramki. Cieszy mnie dobra postawa Davida Villi, ponieważ bardzo lubię tego piłkarza, strzelił jedną bramkę z karnego, ale miał jeszcze kilka innych okazji. Bardzo mi się podobała akcja przy ostatnim golu, Puyol odważnie wyszedł do przodu, po czym pięknie rozegrał piłkę z partnerami w ataku, a Torres świetnie wykończył. Nie oglądałem tylko pierwszej połowy, ale na drugiej nie nudziłem się mocno Smile
14-06-2006 16:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ciampel Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,923
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #73
 
Nieźle, nieźle, nie powiem! Hiszpania zagrała nadzwyczaj dobrze, czego się zupełnie nie spodziewałem, bo na MŚ nigdy praktycznie nie zaliczano ich do faworytów. Przeciwnik dzisiaj w sumie nie najgorszy, a grał chwilami jak zespół amatorski ... Po tym meczu zmieniłem zdanie co do szans Hiszpanów w tym mundialu, bo pokazali nam kawał dobrej gry. Ta akcja zakończona bramką Torres'a też mistrzostwo świata, szczególne brawa należą się Puyol'owi. Na razie drugi mecz tejże grupy zbytnio nie zachwyca i Tunezja oczekiwanie wygrywa z Arabią Saudyjską 1-0. Sprawa pierwszego miejsca tutaj wg mnie nie podlega dyskusji, ale co do drugiego, to mam olbrzymi dylemat.

capo di tutti capi

MUSC PL
14-06-2006 17:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Garfield_phpbb3_import1566 Offline
Member
***

Liczba postów: 141
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #74
 
Ja, wstyd się przyznać, myślałam że Hiszpanii pójdzie trochę ciężej. A tu prosze! Jestem bardzo mile zaskoczona.
Tak jak mówił komentator, każdy dorzucił coś od siebie do tego zwycięstwa. Bardzo dobrze grał Villa, Torres (tak, widzę coś więcej oprócz jego wyglądu zewnetrznego) mógł strzelić więcej bramek, super dryblował. Xavi fajnie rozgrywał piłkę. W zasadzie, to do obrony też doczepić się nie można, ale ewidentnie pomagał im trochę zły wzrok sędziego liniowego. To co zrobił Iker pod koniec drugiej połowy... Wszystko się skończyło dobrze, ale gdyby nie Pablo to strach pomysleć.
14-06-2006 19:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Pejter Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,729
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #75
 
Hiszpania 4-0 Ukraina

Drugą połowę prawie całą przespałem :cry: Szkoda, bo słyszałem, że gra była jeszcze lepsza niż w pierwszej. Zaimponowała mi gra Davida Villi, Torres również nieźle. Ogólnei cała drużyna Hiszapnii bardzo dobrze. Czyżby to były właśnie te Miatrzostwa, na których wreszcie pokażą klasę?

Tunezja 2-2 Araba Saudyjska

Jestem zaskoczony tym wynikiem, myślałem, że Tunezja nie będzie miała problemów z Arabią. Więcej na ten temat nie mogę powiedzieć, bo meczu nie widziałem, jedynie sytuację, w której padła pierwsza bramka.

Za 10 minut spotkanie Polski. Liczymy na cud Big Grin
14-06-2006 19:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości