Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Serie A
Zashi Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,353
Dołączył: May 2006
Reputacja: 1
Post: #16
 
Farmer16 napisał(a):ale ja i tak się tym nie martwię bo nawet jak to będzie SerieB czy nawet C to będę na zawsze z Juve.

Nie powiedziałbym, beda musieli zwolnic najlepszych pilkarzy, bo kto bedzie chciał grac z nich w klubie z Serie B czy nawet Serie C. Zreszta w nizszych ligach nawet klub nie bedzie tyle zarabiał, aby oplacic ich. Musieli by miec baaaaaaardzo hojnego sponsora, chyba Microsoft albo IKEA...

amor patriae nostra lex
01-07-2006 10:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kuba_^^ Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,483
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #17
 
Trybunał Sportowy włoskiej federacji piłkarskiej nałożył kary w sprawie ustalania wyników spotkań:

Cytat:- Juventus Turyn stracił tytuły mistrza Włoch wywalczone w sezonach 2004/05 i 2005/06, został zdegradowany do Serie B i do nowego sezonu wystartuje z minus 30 punktami; drużyna nie zagra w przyszłym sezonie w Lidze Mistrzów, gdyż sąd postanowił nie przyznawać tytułu mistrzowskiego za sezon 2005/06.
- Lazio Rzym zostało zdegradowane do Serie B i do nowego sezonu wystartuje z minus 7 punktami; drużyna nie zagra w przyszłym sezonie w Pucharze UEFA.
- AC Fiorentina została zdegradowana do Serie B i zostanie jej odjęte 12 punktów; drużyna nie zagra w przyszłym sezonie w Pucharze UEFA.
- AC Milan pozostanie w Serie A, ale nowy sezon rozpocznie z minus 15 punktami; w przyszłym sezonie nie będzie mógł grać w Lidze Mistrzów, gdyż został ponadto ukarany odebraniem 44 punktów wywalczonych w poprzednim (2005/06) sezonie.
Sprawa dotyczy "ustawiania" meczów ligowych w sezonie 2004/2005. W procesie oskarżonych zostało 26 działaczy z czterech klubów: Juventusu, AC Milan, Fiorentiny i Lazio oraz sędziowie piłkarscy.


Co o tym sądzicie :?: Kluby mogą się jeszcze odwołać, ale wątpie, aby to coś pomogło, może więcej punktów na starcie, mała, ale zawsze jakaś ulga wtedy by była. Szkoda, że Fiorentina spadał, bardzo lubię ten klub, miałem nadzieję, że zostaną w Serie A, podobnie jak Milan, ale nadzieja matką głupich. Działacze dostali zdecydowanie za małe kary - zaiweszenia na kilka lat, kary pienieżne, które są dla nich mała kwotą, niektórzy byli nawet przez trybunał uniewinnieni.

Pomimo tego, że Viola będzie grała w Serie B, nie zmienia faktu, że nie będę im kibicować.

FORZA FIORENTINA :!:
15-07-2006 11:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zashi Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,353
Dołączył: May 2006
Reputacja: 1
Post: #18
 
Mnie tam najbardziej interesuje to, ze Juve bedzie wyprzedaz robic. Juz Capelo sie zglosil po 3 zawodnikow, a SAF śpi...

Czyzby Inter miał łatwo w tym sezonie wygrał lige Smile

amor patriae nostra lex
15-07-2006 11:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Aveko Offline
Member
***

Liczba postów: 59
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #19
 
Nie sądze żeby Inter miał w tym sezonie łatwo. Roma chyba jest świadoma wielkiej szansy powrotu na szczyt. No i ciekawe jak skonczy Milan bo watpie zeby od razu spisali ten sezon na straty.
W mediach na to nie zwracaja uwagi ale Juve ma odjete az 30 pkt. Do zdobycia w Serie B jest jesli sie nie myle 102 pkt. Juve zdobedzie max 72. Wchodza trzy zespoly. Wiec jesli drugoligowcy sie postaraja Juventus Turyn moze nie zawitac za rok do Serie A.
A wyprzedaż rzeczywiscie ciekawa. Pewnie pare hitów moze nas zaskoczyc.

Witam, to był moj pierwszy post na tym forum. Kibicem Manchesteru jestem od 1997 r.

Górnik Zabrze & Manchester United
1997 - 2007
To juz 10 lat zwyciestw i porazek Smile
15-07-2006 11:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Roy_v_beck Offline
Member
***

Liczba postów: 110
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #20
 
A tak przy okazji to oświećcie mnie jeszcze w jednej sprawie. Teraz wychodzi na to, że w dwóch ostatnich latach nie było Mistrza Włoch, bo nie przyznano tytułu Interowi?
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

[Obrazek: batmansignatureey2.jpg]
15-07-2006 12:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Valverde Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,180
Dołączył: May 2006
Reputacja: 0
Post: #21
 
Roy_v_beck napisał(a):A tak przy okazji to oświećcie mnie jeszcze w jednej sprawie. Teraz wychodzi na to, że w dwóch ostatnich latach nie było Mistrza Włoch, bo nie przyznano tytułu Interowi?
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Tak jest, we Włoszech obecnie panuje bezkrólewie :wink:
A wracając do kar - moim zdaniem Milan również powinien spaść Tongue Nie ważne ile przekrętów wykonali, liczy się fakt, że w ogóle coś takiego miało miejsce. Niestety, pobłażliwie potraktowane wszystkie kluby, mam nadzieję, że oprócz Fiorentiny będą się kisić w Serie B Tongue
15-07-2006 12:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ciampel Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,923
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #22
 
Coś tam mówili przed finałem, że w razie wygranej Włóchów, zastanowią się nad ewentualnym odrzuceniem kary, ale jak widać nic z tego nie wyszło i mamy kilka gigantów w drugiej lidze. Najbardziej zdziwiła mnie postawa Juventusu, bo bez wątpienia mieli i tak najlepszy/ jeden z najlepszych składów we Włoszech i ustawianie spotkań było zupełnie zbędne. Teraz na dokładkę mają jeszcze kupę ujemnych punktów, pewną wyprzedaż i szczerze mówiąc brak awansu do Serie A w tym sezonie dla mnie zaskoczeniem by nie był. Swoją drogą, najbardziej upiekło się Milanowi, a osobiście szkoda mi Fiorentiny.

capo di tutti capi

MUSC PL
15-07-2006 16:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kuba_^^ Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,483
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #23
 
Została zmieniona decyzja w sprawie korupcji w lidze włoskiej. Milan - 8 punktów i udział w eliminacjach do LM (Seria A oczywiście), Fiorentina Serie A - 19 punktów, Lazio również Serie A, ale - 11 pkt. Juventus zostaje w Serie B, ale na start ma - 17 pkt. Ja się oczywiścię ciesze, bo Viola będzie jednak grać w pierwszej lidze, dziwi mnie jednak fakt, że Milan będzie mógł grać w el. do Champions League. Jak wszyscy to wszyscy :? Mam tylko nadzieję, że Fiora utrzyma się w lidze, a Juve awansuje do Serie A i będzie już wszystko normalnie wyglądać Smile

[Obrazek: 2ex4nde.jpg]
25-07-2006 21:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
marcelo Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 717
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #24
 
Cóż, niewiadomo co będzie z tym Juventusem, bo ubywa im kluczowych zawodników. Z tego co wiem to na pewno zostają Buffon, Nedved i oczywiście Del Piero - co do reszty to nie jestem pewien czy któś jeszcz zadeklarował się zostać w Juve. Niektórzy zawodnicy już pożegnali się ze Starą Damą i przeszli do innych klubów (głównie Realu). Co do zmiany wyroku to pewnie i tak Juventus jest najbardziej pokrzywdzony, ale sam jest sobie winien. Lazio i Fiorentina dostały szanse i zobaczymy - pewnie i tak będą walczyć o utrzymanie. W dużo lepszej sytuacji jest Milan, który znowu ma szansę na wysoką lokatę w tabeli ligowej, ale czy na mistrza? Tego nie byłbym taki pewien.

Takich chwil siê nie zapomina!
20LEGEND
26-07-2006 13:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Farmer16 Offline
Member
***

Liczba postów: 113
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #25
 
Wczoraj padły wyroki odwoławcze w sprawie skandalu Calciopoli. Juventus został ukaranym -17 punktów na stracie w SerieB, a reszta klubów awansowała do SerieA, ale będzie miała ujemne punkty. Prezydent Juve Cobboli Gigli dalej będzie się odwoływał od wyroku. Teraz i tyak mamy wielkie szanse na awansdowanie do pierwszej ligi, w pierwszym sezonie. Więc jestem dosyć zadowlony z nałożonej kary. Chęć pozostania w Juve zadeklarował także Mauro Camoranesi! Smile A Zlatan Ibrahimovic pozostanie w Juve kiedy klub z Turynu zaoferuje mu duże pieniądze. W co bardzo wątpie, stawki się zmniejszą.
26-07-2006 13:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Grzeho Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,257
Dołączył: May 2006
Reputacja: 0
Post: #26
 
Farmer16 napisał(a):A Zlatan Ibrahimovic pozostanie w Juve kiedy klub z Turynu zaoferuje mu duże pieniądze. W co bardzo wątpie, stawki się zmniejszą.
I tu widac dlaczego Zlatan mial taka slaba forme na MŚ-poprostu nie jest ambitny i gra dla kasy, taki drugi Beckham.
26-07-2006 14:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zashi Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,353
Dołączył: May 2006
Reputacja: 1
Post: #27
 
Grzeho napisał(a):
Farmer16 napisał(a):A Zlatan Ibrahimovic pozostanie w Juve kiedy klub z Turynu zaoferuje mu duże pieniądze. W co bardzo wątpie, stawki się zmniejszą.
I tu widac dlaczego Zlatan mial taka slaba forme na MŚ-poprostu nie jest ambitny i gra dla kasy, taki drugi Beckham.

Beckham umial grac, ale w Manchesterze. Do Realu przeszedl dla kasy i zepsol sie tam. Zlatan ostatnio tez olewa troche.

amor patriae nostra lex
26-07-2006 14:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Seki Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 661
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #28
 
Zashi napisał(a):
Grzeho napisał(a):
Farmer16 napisał(a):A Zlatan Ibrahimovic pozostanie w Juve kiedy klub z Turynu zaoferuje mu duże pieniądze. W co bardzo wątpie, stawki się zmniejszą.
I tu widac dlaczego Zlatan mial taka slaba forme na MŚ-poprostu nie jest ambitny i gra dla kasy, taki drugi Beckham.

Beckham umial grac, ale w Manchesterze. Do Realu przeszedl dla kasy i zepsol sie tam. Zlatan ostatnio tez olewa troche.

Po pierwsze co do sprawy Beckham'a, krótko bo nie będziemy off-topicowac... Beckham odszedł z Man United bo był na to skazany kłótnia z Fergusonem nie jedna zmusiłą go do niego, Becks chciał zostać w United, ale nie mógł - tyle w tym temacie, wtajemniczeni wiedzą o co chodzi.

A co do SerieA to jak dla mnie to bzdura całe to odwolywanie sie, zaraz dojdzie do tego ze wszystko będzie tak jak przed nałożonymi karami i takie kluby jak Lazio, Fiorentina czy tez w największym stopniu Juventus dalej będą oszukiwać i na kazdym kroku będzie korpucja, gdzie tu logika ? Degradacja wszytskich do SerieB i na starcie -30 pkt tak powinno byc.

"zobaczyc UNITED bezcenne"

Praga, 2x Mediolan, Budapeszt, 2x Amsterdam, Kopenhaga, Lens, Kijow, Manchester, Rzym, Londyn

RED ARMY
26-07-2006 17:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Valverde Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,180
Dołączył: May 2006
Reputacja: 0
Post: #29
 
Manchesterowiec napisał(a):A co do SerieA to jak dla mnie to bzdura całe to odwolywanie sie, zaraz dojdzie do tego ze wszystko będzie tak jak przed nałożonymi karami i takie kluby jak Lazio, Fiorentina czy tez w największym stopniu Juventus dalej będą oszukiwać i na kazdym kroku będzie korpucja, gdzie tu logika ? Degradacja wszytskich do SerieB i na starcie -30 pkt tak powinno byc.
W pełni się zgadzam, ale ta decyzja świadczy o tym, że to kluby rządzą władzami tudzież prokuraturą, a nie odwrotnie. Najlepiej spuścić wszystkich kanciarzy do Serie C, a nie tak się z nimi patyczkować.
26-07-2006 21:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Grzeho Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,257
Dołączył: May 2006
Reputacja: 0
Post: #30
 
Cytat:Włoska federacja piłkarska postanowiła przyznać tytuł mistrza kraju w sezonie 2005/06 drużynie Interu Mediolan. Sezon na pierwszym miejscu ukończył Juventus Turyn, ale został pozbawiony trofeum w związku ze skandalem korupcyjnym.


Inter zajął w rozgrywkach trzecie miejsce - za Juve i AC Milanem. Oba kluby zostały jednak skazane przez sportowy trybunał. Władze federacji postanowiły więc wręczyć nagrodę kolejnej drużynie w tabeli.

Sąd, który zadecydował o degradacji Juventusu do Serie B odebrał też drużynie z Turyny mistrzostwo z sezonu 2004/05. Władze federacji postanowiły nie przyznawać tytułu za tamte rozgrywki żadnej z drużyn.
Tez uwazalem ze tytuł nalezal sie Interowi,ktory jako jedyny z czołowych klubow grał fair.
27-07-2006 08:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości