Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szkoła i praca
Zashi Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,353
Dołączył: May 2006
Reputacja: 1
Post: #76
 
Pejter napisał(a):
Zashi napisał(a):informa to dosyc proste rzeczy, wiec problemu nie powinno byc.

Pójdziesz na ten kierunek to zobaczysz, jak naprawdę wygląda informatyka. Ja na takim nie jestem, ale mój brat jest i można powiedzieć, że "przez niego" zrezygnowałem, bo uznałem, że się do tego nie nadaję. Radzę ci się dobrze zastanowić nad tym wyborem i popytać, jak wygląda nauka prawdziwej informatyki.

Jak mowil mi kiedys nauczyciel informy niedlugo po studiach to, to ze duza czesc informy to matma lub siedzenie nad kodem, w ktorym brakuje przecinka, a ma 200 stron...

...ale mnie to nie odstrasza Wink Fajnie jak sie zrobi i to dziala Wink Dlatego ide na ten kierunek na bank! 8)

amor patriae nostra lex
17-11-2006 14:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Gracek_11 Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 703
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #77
 
Cytat:Wszystko też zależy od tego czy bedziesz miał dobre świadectwo czy nie, bo jak bedziesz miał średnią 4,3 to możesz spokojnie iść do profilowanego, coś ok 4,5 w góre ogólniak.

Ja tam miałem średnią 4.1 i spokojnie dostałem się do LO co prawda nie do tego co chciałem, ale przynajmniej do drugiego w mieście. Zresztą dużo osób z niższą średnia także się podostawało... A co do profilowanych liceów to dla mnie głupota, nie orientuję się zbytnio czy jeżeli już takie wybierzesz to musisz pisać maturę z tego rozszerzenia na którym jesteś czy nie. A musisz mieć ileś tam godzin wszystkiego, lipa na maksa :? W zwykłym liceum i tak są w drugiej klasie fakultety i praktycznie uczysz się tylko z góra 4 przedmiotów :!: U nas w mieście profilowanych już nie ma, rocznik 89' jako ostatni mógł iść do takich klas, a od mojego czyli 90' takie klasy nie powstają z uwagi na małą popularność i nieprzydatność. A technika robisz 4lata, a zazwyczaj poźniej i tak idziesz na inne studia, więc rok w plecy :roll:

Potêga, która nie zginie... MANCHESTER UNITED...

...aż po życia kres!
17-11-2006 17:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wojtek3 Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,336
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #78
 
Gracek_11 napisał(a):A co do profilowanych liceów to dla mnie głupota, nie orientuję się zbytnio czy jeżeli już takie wybierzesz to musisz pisać maturę z tego rozszerzenia na którym jesteś czy nie. A musisz mieć ileś tam godzin wszystkiego, lipa na maksa

I tu sie mylisz Wink Liceum Profilowane kształci przez 3 lata w określonym kierunku, tzn. masz dodatkowe 3-4 przedmioty przez 3 lata i na koniec zdajesz normalnie mature tak jak każdy inny uczen LO czy Technikum. Bez wyjątków Wink Jest to bardzo przyjemnie liceum, bo nie dość, że na koniec dostajesz taki ceryfikat który Ci sie moze przydać kiedys w przyszłosci, to na dodatek nie ma tyle nauki co na LO, a i tak i po i po tym musisz isc na studia Wink[/quote]

Under The Boardwalk - United Warriors
17-11-2006 19:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
maryc Offline
Member
***

Liczba postów: 176
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #79
 
Mój braciszek pisał dziś rozszerzoną matmę i mówił, że była (jak dla niego) dosyć prosta. Zrobił wszystkie zadania, skończył pół godziny przed czasem i resztę czasu sprawdzał zadanie po zadaniu, więc powinno być dobrze.

Ja w tym roku powinnienem skończyć gimnazjum. (powinienem :lol: ) Wybieram się na mat-inf z rozszerzoną fizyką i angielskim, czyli identyczny profil, na którym jest mój rodzony. Tongue

Kuba napisał(a):a coś myślę o technikum gastronomicznym. Dokładnie nie wiem, czy barman, kucharz, czy też nawet kelner, czasu mam jeszcze do na mysłu, chociaż go już jest co raz mniej. Obecnie dla mnie są ważniejsze oceny no i skupiam się na tym, aby dobrze poszedł mi egzamin gimnazjalny Wink
Z tego, co mi kiedyś tam mówiłeś, to oceny masz bardzo przyzwoite, dlatego dziwię dość mocno twoim wyborem, również odradzałbym technikum...
17-11-2006 22:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Stojkovic Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,687
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #80
 
Ogólniaki sa najlepszym rozwiązaniem dla ludzi którzy chcą studiować (studia w porównaniu ze szkołą to pikuś, uwierzcie mi Smile ). Ale szczerze mówiąc, to po studiach raczej wyjade za granicę...
18-11-2006 15:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kuba_^^ Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,483
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #81
 
Ja dzisiaj pisałem próbny egzamin gimnazjalny, część humanistyczna. Nie obawiałem się go przed i po stwierdzam, że był dość prosty. Temat moja szkoła miała łatwy - błogosławieństwo pracy. Tematy rozprawek również łatwe, nie miałem absolutnie żadnych problemów ze znalezieniem argumentów z literatury. Jutro matematyczno-przyrodniczy :? Tego się trochę obawiam, szczególnie tych głupich zadań z fizy... Ale przekonam się jutro czy strach ma wielkie oczy :roll:

[Obrazek: 2ex4nde.jpg]
18-12-2006 11:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zashi Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,353
Dołączył: May 2006
Reputacja: 1
Post: #82
 
O ile do polonistycznego trzeba przypomniec lektury i troche teorii (trzbea, raczej mozna 8) ) to z przyrodniczym gorzej. Chemia, matma i biologia ujdzie w tlumie, ale z fizyki gorzej. Zaduzo wzorow i regulek. Ale od czego sa sciagi.

Dzisiaj doszedlem do wniosku ze w tym polroczu na rzaden sprawdzian sie nie nauczylem na blaszke. Do niektorych tylko lekko przeczytalem, a srednie bedzie okolo. 4,65 - 4,75.

amor patriae nostra lex
18-12-2006 12:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Stojkovic Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,687
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #83
 
Niestety, ale jesli jesteś choć troche inteligentny, to w polskich szkołach masz spokojnie średnią powyzej 3.0 zapewnioną. Zashi nie ucz się dla średniej, ale dla siebie. Mogę z czystym sumieniem powiedzieć ze jeśli nie uczysz się systematycznie to na studiach czeka cię hardzior...
18-12-2006 16:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kuba_^^ Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,483
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #84
 
Dzisiaj przyszedł czas na część matematyczno-przyrodniczą i muszę powiedzieć, że i tutaj też nie było źle, choć nie najlepiej. Trzeba jednak znać te wzory i definicje, pojawiły się chyba 3 zadania gdzie musiałem pamiętać jakąś regułkę, wzór itp. Ale trzeba powiedzieć, że nauczyciele straszą i to bardzo. Że będzie takie zadanie, a ono jest trudne, więc się nauczycie, a na egzaminie są praktycznie same podstawy. Liczę na to, że ponad 60 pkt. z obu będę miał, wtedy będę zadowolony 8)

[Obrazek: 2ex4nde.jpg]
19-12-2006 11:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wojtek3 Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,336
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #85
 
Moje ocenki na półrocze, w sumie nie mam sie czym chwalić ehh ...

Matematyka 1
J.Polski 2
J.Niemiecki 2
Chemia 2
Fizyka 2
El. Rachunkowości 2
WF 2
Biologia 2
J.Angielski 3
Geografia 3
Funkcjowanie przed. 3
Prawo i p.a. 3
WOS 4
Historia 4
Religia 5 ...

Niezbyt dobre, ciężka ta 3 klasa za szybko idziemy z materiałem i nie chce mi sie tyle uczyć co wcześniej, średniej wam nie powiem, bo tragedia, ale sami sobie możecie policzyć Patrząc na to, że miałem mieć 5 pał na półrocze to jest ok ..

Under The Boardwalk - United Warriors
19-12-2006 15:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zashi Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,353
Dołączył: May 2006
Reputacja: 1
Post: #86
 
Kuba_^^ napisał(a):Dzisiaj przyszedł czas na część matematyczno-przyrodniczą i muszę powiedzieć, że i tutaj też nie było źle, choć nie najlepiej. Trzeba jednak znać te wzory i definicje, pojawiły się chyba 3 zadania gdzie musiałem pamiętać jakąś regułkę, wzór itp. Ale trzeba powiedzieć, że nauczyciele straszą i to bardzo. Że będzie takie zadanie, a ono jest trudne, więc się nauczycie, a na egzaminie są praktycznie same podstawy. Liczę na to, że ponad 60 pkt. z obu będę miał, wtedy będę zadowolony 8)

To ty jeszcze masz w miare termin probnego. Ja bede pisal 4 i 5 stycznia. Przejeb..po sylwestrze w tak ktorkim czasie.

60 pkt mowisz. A ile mialem w 2 klasie na probnych? Ja mialem 38 z humana i 40 z przyrodniczego, czyli ogolnie calkiem, calkiem...

amor patriae nostra lex
19-12-2006 16:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zashi Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,353
Dołączył: May 2006
Reputacja: 1
Post: #87
 
Wlasnie worcilem z testu probnego. Humana pisalem i poszlo nawet, nawet. Na dluzsze wypracowanie mialem recenzje filmu nakreconego na podstawie dziela literackiego. Mialem w niej zawszec conajmniej 2 argumenty ze warto obejzec film. Spodobal mi sie ten temat bo byl prosty. Czekam na wyniki. Mysle, ze mniej nic 35 pkt nie bedzie...

amor patriae nostra lex
04-01-2007 09:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Gutek15 Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 22
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #88
 
Ja również dzisiaj pisałem próbny z polskiego. Nie był trudny. Boje sie strasznie jutrzejszej czesci matematycznej, bo ogolnie z matmą to najlepiej nie jest :? Ba,jest bardzo źle! No ale nic-zobaczymy jutro :wink:
04-01-2007 13:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zashi Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,353
Dołączył: May 2006
Reputacja: 1
Post: #89
 
Łeee ta przesadzasz..W 2 klasie z humana mialem 38 pkt a z matematycznego 40 Smile Zrobie na jutro sciage ze wzorami z fizyki i ogolnie bedzie looz...

amor patriae nostra lex
04-01-2007 13:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Red Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 591
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #90
 
w tamtym roku nawet podali wzory z fizy :]

We'll never die beacause we're UNITED !! [Obrazek: rpn.gif]
04-01-2007 22:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości