Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Reprezentacja Polski
Stojkovic Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,687
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #106
 
Tu się z tobą zgodzę, ze nie należy za granicą szukac graczy, tylko w Polsze. Co do Bledzewskiego i Piechny, to uważam że wiek to drugorzędna sprawa, liczy się to jak zawodnik gra. Edwin van der Sar, Buffon, Del Piero, Roberto Baggio, Batistuta, Teddy Sheringham, Alan Sherer, Peter Schmeichel, Ryan Giggs, Paul Scholes, Zidane, Maldini itp. to tylko kilka przykładów graczy którzy grali znakomicie po 30.

Dla mnie argument o wieku to tylko stereotyp. Piechna grał i strzelał więcej niż młodsi od niego nawet po 10 lat.
04-09-2006 22:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Valverde Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,180
Dołączył: May 2006
Reputacja: 0
Post: #107
 
Stojkovic napisał(a):Tu się z tobą zgodzę, ze nie należy za granicą szukac graczy, tylko w Polsze. Co do Bledzewskiego i Piechny, to uważam że wiek to drugorzędna sprawa, liczy się to jak zawodnik gra. Edwin van der Sar, Buffon, Del Piero, Roberto Baggio, Batistuta, Teddy Sheringham, Alan Sherer, Peter Schmeichel, Ryan Giggs, Paul Scholes, Zidane, Maldini itp. to tylko kilka przykładów graczy którzy grali znakomicie po 30.

Dla mnie argument o wieku to tylko stereotyp. Piechna grał i strzelał więcej niż młodsi od niego nawet po 10 lat.

W przypadku naszej reprezentacji wiek ma naprawdę ogromne znaczenie. ME w praktyce stracone - obecnym składem nie ma co marzyć o pokonaniu silnych Serbów. Po dwóch meczach 0 punktów, przy czym Serbia będzie mieć 6, a Portugalia to rywal NIEOSIĄGALNY = pozostaje nam szykować kadrę na MŚ 2010. Oprócz 4-5 graczy z obecnej reprezentacji reszta będzie miała gruuubo po trzydziestce. Po co więc wałkować ciągle tą samą kadrę? Póki nie jest za późno na budowanie silnej reprezentacji, której celem będzie Mundial w RPA, należy przeprowadzić rewolucję w PZPN i reprezentacji. Pan Beenkakker nie ma absolutnie nic do zaoferowania, pobiera tylko astronomiczną kasę za ośmieszanie nas w Europie. Pojutrze będzie wiadomo, że ME mamy z głowy - Ziobro i inne typy wprowadzają komisję do PZPN i leczymy Polską piłkę od podstaw. Może się udać, jeśli tylko komuś się będzie chciało (ehh...:rollSmile to uda mu się to wykonać i Polsce uda wejść się do MŚ i wreszcie coś na nich osiągnąć.

EDIT: To się rozmarzyłem :roll:
04-09-2006 22:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Stojkovic Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,687
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #108
 
Serbia niestety, ale pokaże nam jak się powinno grać. Co do składu kadry, to powiem tak: Przydałby sie teraz taki drugi Kowalczyk. Bo nasz zespół poprostu nie ma jaj. Nie ma faceta który by grał twardo i zaciekle tak jak swego czasu Tomasz Hajto (pamiętne wyrzuty z autu). No bo kto u nas ma walczyć? Mila? Franek? Filigranowe ludziki. Niestety ale tak jest.
05-09-2006 12:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Valverde Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,180
Dołączył: May 2006
Reputacja: 0
Post: #109
 
Uhh, całe szczęście, że Serbia wyrównała. Gdyby Polska wygrała, znowu zaczęłoby się dmuchanie balonu pod tytułem "jedziemy na ME", który pękłby z wieeelkim hukiem i smrodem. Dobrze, że nie było Dudka, Franka i innych delikwentów, tylko pokazali się ludzie głodni gry, niektórzy pokazali, że zasługują na miejsce w kadrze. Jak już wielokrotnie pisałem: cel - Mundial w RPA, z taką myślą trzeba budować reprezentację.
06-09-2006 22:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Stojkovic Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,687
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #110
 
No ale jak zwykle Stojkovic w bramce pokazał klase. Przy stracie bramki nie miał nic do powiedzenia, ale miał kilka wyśmienitych interwencji. Nie dziwiło mnie nigdy zainteresowanie SaF jego osobą. Co do reszty serbów, to chyba Kovacevic i Stankovic byli wiodącymi postaciami. Widać brak Mihajlovica.

Polacy zagrali na poziomie, dlatego jednak, że wielu z napompowanych i napuszonych pseudogwiazdorów siedziało na ławie. Słupek Żurawia pokazuje jednak, że facet ma chęć do gry i umiejętności tylko brak szczęścia mu doskwiera. Debiutanci spisali się wyśmienicie. Jacek Bąk dobrze, choć nie bed potknięć. Jeleń poprostu błyszczy, Matusiak piękna bramka.

Remis zasłużony.
07-09-2006 09:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kuba_^^ Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,483
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #111
 
Wczoraj było już zdecydowanie lepiej, lecz znowu nie zapewniliśmy sobie kompletu punktów. Ładna bramka Matusiaka, ogólnie jego debiut można zaliczyć do udanych. Kowalewski bronił bardzo dobrze, popełnił tylko jeden błąd, kiedy nie wyłapał piłki, ale na szczęście Lazovic nie trafił w bramkę. Jednak później ten sam piłkarz zdołał pokonać bramkarza Spartaku Moskwa. Jeleń jak zwykle dobrze, podobała mi się też gra "Jakubowskiego" (chodzi oczywiście o Błaszczykowskiego, no ale nasz komentator...). Bliski szczęście był również Żurawski, szkoda, że trafił w słupek, ale też wczoraj dobrze bronił bramkarz Serbów. Zmiany w składzie pomogły na pewno.
07-09-2006 09:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Stojkovic Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,687
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #112
 
Jak dla mnie na boisku wymiatał Jeleń. Naprawde duża ochota do gry i walki. Tacy powinni grać, co mają jaja. A nie że gra bo mu za to płaca. Albo grasz jak Jeleń, albo wyjazd. A bramkarz Serbów: Stojkovic powinien być wzorem dla Dudka. Bo dudek samym trzepaniem tyłka na karnych nie wywalczy miejsca w kadrze.
07-09-2006 14:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Seki Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 661
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #113
 
Stojkovic napisał(a):Jak dla mnie na boisku wymiatał Jeleń. Naprawde duża ochota do gry i walki. Tacy powinni grać, co mają jaja. A nie że gra bo mu za to płaca. Albo grasz jak Jeleń, albo wyjazd. A bramkarz Serbów: Stojkovic powinien być wzorem dla Dudka. Bo dudek samym trzepaniem tyłka na karnych nie wywalczy miejsca w kadrze.

Jeleń ma jaja bo jest z Cieszyna. 8) Chłopak poraz kolejny zagrał bardzo dobre spotkanie w reprezentacji Polski i kilka razy był bardzo bliski zdobycia gola, mam nadzieje ze Leo będzie wystawiał go czesciej bo o jego umiejętnościach Ci co nie dowierzali pewnie sie przekonali podczas MŚ. Wink

"zobaczyc UNITED bezcenne"

Praga, 2x Mediolan, Budapeszt, 2x Amsterdam, Kopenhaga, Lens, Kijow, Manchester, Rzym, Londyn

RED ARMY
07-09-2006 14:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Stojkovic Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,687
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #114
 
Wiesz co, nawet niech będzie z zapyziałej prorosyjskiej wsi, ale jeśli pokaże tyle serca i walki co Jeleń, dla mnie pewniak w kadrze. Można na niego liczyć. Myślę, ze swoją grą w Wiśle Płock, gdzie błyszczał i się wyróżniał na tle reszty przeciętniaków, spokojnie zasłużył na szansę gry z orłem na piersi. Szansę wykorzystał i jest teraza jednym z najlepszych grajków w ekipie. To powinien być proces powoływania do reprezentacji. Błyszczeć przez więcej niż 3 sezony w Polsze, potem szansa w kadrze i ewentualna gra dla reprezentacji, ale bez odwalania "maniany" ---> Rasiak, Mila, Kosowski. Ja jeszcze bym sobie na miejscu Leo przypomniał o Saganowskim i Niedzielanie. Moze ten 1 już dogorewa, ale swoje potrafi i jesli byłby w lepszej formie niż Franek łowca ławek, to śmiało może jak dla mnie szanse otrzymać. A Niedzielan, swoją postawą w NEC też zasłużył na szanse gry.
07-09-2006 21:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Seki Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 661
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #115
 
Dla wszystkich zainteresowanych wyjazdem na mecz z Portugalią

http://www.kupbilet.pl/index.php?f78=f9 ... f134=fb15&

Spotkanie odbędzie sie na Stadionie Śląskim w Chorzowie o godiznie 20:30 11:09.06. Bilety na to spotkanie są w cenach 30,40,60,150 i 200 zł, najbardziej atrakcyjne ze względu an kibicowanie są bilety po 30,40 i 60 zł.

"zobaczyc UNITED bezcenne"

Praga, 2x Mediolan, Budapeszt, 2x Amsterdam, Kopenhaga, Lens, Kijow, Manchester, Rzym, Londyn

RED ARMY
14-09-2006 12:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zashi Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,353
Dołączył: May 2006
Reputacja: 1
Post: #116
 
Szeroka kadra reprezentacji na mecze z Kazachstanem i Portugalią:

Bramkarze: Jerzy Dudek (Liverpool FC), Wojciech Kowalewski (Spartak Moskwa), Artur Boruc (Celtic Glasgow), Mariusz Pawełek (Wisła Kraków).

Obrońcy: Michał Żewłakow (Olympiakos Pireus), Mariusz Jop (FK Moskwa), Jacek Bąk (Al-Ryyan), Paweł Golański (Kolporter Korona Kielce), Marcin Wasilewski (Lech Poznań), Grzegorz Bronowicki (Legia Warszawa), Arkadiusz Głowacki (Wisła Kraków), Krzysztof Łągiewka (Krylia Sowietow Samara).

Pomocnicy: Radosław Sobolewski (Wisła Kraków), Mariusz Lewandowski (Szachtar Donieck), Arkadiusz Radomski (FK Austria Wiedeń), Euzebiusz Smolarek (Borussia Dortmund), Jacek Krzynówek (VfL Wolfsburg), Jakub Błaszczykowski (Wisła Kraków), Łukasz Garguła (GKS Bełchatów), Przemysław Kaźmierczak (Boavista Porto) Rafał Grzelak (Boavista Porto), Piotr Giza (Cracovia Kraków).

Napastnicy: Tomasz Frankowski (Tenerife CD), Maciej Żurawski (Celtic Glasgow), Ireneusz Jeleń (AJ Auxerre), Radosław Matusiak (GKS Bełchatów), Grzegorz Rasiak (Southampton FC).

Komentarz:
Nie ma Kuszczaka, ale chyba dobrze, nie gra w klubie duzo, a zreszta Beenhakker mowil, ze nie chce mu przeszkadzac w aklimatyzacji w klubie. Plus dla niego.
W obronie nie wiem co robi Wasiliewski, moze i w polskiej lidze jakos gra, ale w reprezentacji kicha i dlaczego nie ma Bosackiego - nie z powodu 2 bramek, ale dobrej, ofensywnej (w umierze) gry.
W pomocy pojawili sie Kazmierczak i Gargula - liga portugalska i tych kilka swietnych meczy ich wypromowalo. I najwiekszy plus w tej formacji: NIE MA MILI. Wreszcie ktos mysli...
Jest Franek - przelamal sie wreszcie od baaaardzo dluzszego czasu i strzelił gola w Segunda Division, ale moim zdaniem na rezerwe go. Jest Rasiak - dobry ruch, jak koledzy z druzyny sie spisza i dobrze podadza pilke to Grzesiek strzeli bramki.

amor patriae nostra lex
21-09-2006 19:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Valverde Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,180
Dołączył: May 2006
Reputacja: 0
Post: #117
 
Kuźwa, co tu robi Dudek :evil: Łągiewka :?: Co to :?:Bronowicki dopiero wrócił po kontuzji, chybiony pomysł z powoływaniem go (na razie). Miał być trener z własną wizją, brak układów - w efekcie powołania rozsyłają wedle swojego "widzimisię" Dziekanowski czy Kaczmarek. Może lepiej byłoby zawiesić kluby i reprę? Przynajmniej unikniemy blamażu na obu frontach. Naprawdę duża korzyść, Lipiec, działaj!
21-09-2006 21:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Seki Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 661
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #118
 
Na razie powołania jakimi rzuca Leo są dla mnie niezbyt trafne a Dudek w kadrze na mecze z Kazachami i Portugalia to kpina... w meczu z Kazachstanem jakby zasiadł na ławce to już powinien być zadowolony a jak go zobacze w meczu z Portugalia to mnie szlag trafi... Boruc albo Kowalewski niech bronia z tym ze Artur jest zdecydowanym faworytem Wink Fabiański był bez formy wiec nie dzine ze go nie ma choć liczyłem z ezobaczymy Kuszczaka który rozegrał swieny mecz z Arsenalem!

Zamówiłem wczoraj dwa bilety na mecz Polska - Portugalia Wink

"zobaczyc UNITED bezcenne"

Praga, 2x Mediolan, Budapeszt, 2x Amsterdam, Kopenhaga, Lens, Kijow, Manchester, Rzym, Londyn

RED ARMY
21-09-2006 21:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wojtek3 Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,336
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #119
 
Remis z Kazachami i ostre baty od Portugalii i dziękujemy panu Leo i Dziekanowskiemu. Mysle ze PZPN wtedy podejmie juz odpowiednie kroki, choc w polskiej piłce mnie juz nic nie zdziwi Smile Dudek hehe, Łągiewka, za niedługo powołanie dostaną zawodnicy Stali Sanok :lol:

Under The Boardwalk - United Warriors
22-09-2006 06:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zashi Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,353
Dołączył: May 2006
Reputacja: 1
Post: #120
 
Trzeba zaznaczyc, ze z tego zostanie wybrana grupa bodajze 23 pilkarzy ktorzy dopiero beda brani pod uwage. Dudek..eh..oby nie trafil do tego, ale tak mowiac, to przynajmniej odwiedzi Polske, bo w Liverpoolu duzo roboty nie ma. Oby w bramie stal Kowalewski lub Boruc.

amor patriae nostra lex
22-09-2006 10:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości