Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Reprezentacja Polski
Gracek_11 Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 703
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #16
 
No tak Rasiak tą bramke na 2-0 pięknie strzelił, to był chyba jego strzał życia :wink: Saganowski i Mila dołożyli po bramce i wynik mamy. Sebastian zagrał nawet dobre spotkanie i mam co do niego watpliwości. Ostatnio w klubie i w reprezentacji "piach" a dzisiaj mi się podobaŁ. Gancarczyk natomiast słabiutko, zresztą już w przerwie zmieniony przez Wasilewskiego. Jeleń szarpał na prawym skrzydle, dość nietypowej dla siebie pozycji, ale jako skrzydłowy tez nieźle sobie poczynał. Sosin moim zdaniem definitywnie nie. Saganowski dobrze się pokazał choć mógł strzelić przynajmniej jeszcze jedną bramkę. Cóż zobaczymy kogo Janosik po tym spotkaniu dokoptuje do kadry na Mundial :wink:
14-05-2006 19:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
nervix Offline
Member
***

Liczba postów: 75
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #17
 
Gracek_11 napisał(a):No tak Rasiak tą bramke na 2-0 pięknie strzelił, to był chyba jego strzał życia :wink:

Byl, byl hehe, szkoda ze Rasialdo NIGDY nie strzela goli i akurat w tak waznym meczu musi go stzelic, moze nie zagralby na mundialu, ale wiemy o tym ze Janosik wszedzie go zabiera, lecz nasz przeciwny nie byl zupelnie wymagajacy, a bramkarz przy golu nie zrobil nic zeby go obronic, obroncy Wysp Owczych nie robili nic aby przeszkodzic naszym pilkazom, wydaje mi sie, ze wynik powinien byc wyzszy.
14-05-2006 20:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Skull Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,905
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #18
 
Cytat:No tak Rasiak tą bramke na 2-0 pięknie strzelił, to był chyba jego strzał życia

Rasiak strzelił gola z przewrotki z 30 metrów i to Londyjskiej Chelsey! w meczu rezerw oczywiscie.
Do tego w Derby juz mial lepsze bramki.

Co do samego meczu to jestem w stanie pochwalic tylko Jelenia no i Rasiaka.
14-05-2006 21:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Fred The Red Offline
Member
***

Liczba postów: 226
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #19
 
Dzisiaj 15.05.2006 na kanale POLSAT* o godzinie 20:00 oficialna prezentacja składu Polski na MŚ :wink:

ЯЗPЦБLIК ФF MДИCЦИIД
15-05-2006 16:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kuba_^^ Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,483
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #20
 
Tak wygląda kadra na Mundial, którą powołał Paweł Janas:

Bramkarze

Artur Boruc
Tomasz Kuszczak
Łukasz Fabiański

Obrońcy

Jacek Bąk
Marcin Baszczyński
Mariusz Jop
Michał Żewłakow
Mariusz Lewandowski
Dariusz Dudka
Seweryn Gancarczyk

Pomocnicy

Euzebiusz Smolerek
Kamil Kosowski
Jacek Krzynówek
Sebastian Mila
Mirosław Szymkowiak
Radosław Sobolewski
Arkadiusz Radomski
Piotr Giza
Damian Gorawski

Napastnicy

Maciej Żurawski
Grzegorz Rasiak
Ireneusz Jeleń
Paweł Brożek

Brak mi po prostu słów. Jak można ominąć takch piłkarzy jak Dudek czy też Franek, chociaż ten drugi jest obecnie bez formy, ale bramkarz Liverpoolu jest bardzo potrzebny (raczej był) na ten Mundial. Dajmy na to, że Boruc dostaje jakiegoś urazu, a wchodzi za Niego na ostatnie minuty Kuszczak, który na pewno nie jest pewnym punktem w drużynie, a zespół przeciwny to wykorzystuje. Do reszty nic praktycznie nie mam, Rasiak to była wiadomka, że pojedzie.

[Obrazek: 2ex4nde.jpg]
15-05-2006 20:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Skull Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,905
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #21
 
Ja natomiast sie ciesze jesli chodzi o wybór bramkarzy! Dudek nie gra,wiec nie jedzie,proste!

Lewandowski,Jop,Radomski,Gorawski - nieporozumienie
Tych w/w zastapilbym Kuśiem,Bosackim i Burkhardem!
Rasiaka nie komentuje bo to bylo pewne,ale i tak patrzac na forme innych napastnikow to niewielka różnica. Cieszy mnie natomiast obecnosc Jelenia!
15-05-2006 21:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Pejter Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,729
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #22
 
Bramkarze
Według mnie, bardzo dobry wybór. Dudek nie gra, więc nie ma sensu go brać na Mistrzostwa. Boruc nr 1, w razie czego Kuszczak na zmianę i Fabiański żeby zebrać doświadczenie. Duży plus dla Janasa za wybór bramkarzy.

Obrońcy
Bąk, Baszczyński, Jop i Żewłakow, według mnie podstawowa czwórka. Gancarczyk bardzo dobry wybór, pokazał, że może się przydać i na pewno jest o wiele lepszy od Rząsy. Dudka i Lewandowski nieporozumienie. Zamiast nich wziąłbym na pewno Bosackiego i jakiegoś drugiego zawodnika, chociażby tego Wasilewskiego, bo Kuś to po prostu kaleka jest, nic nie pokazał w tych ostatnich meczach kadry.

Pomocnicy
Smolarek, Sobolewski, Szymkowiak i Krzynówek podstawowy skład. Giza i Mila zmiennicy Szymkowiaka (choć co do tego drugiego to się nie zgadzam, już dawno zatrzymał się w rozwoju). Kosowski i Gorawski zmiennicy skrzydłowych, chociaż tutaj mam duże obawy w stosunku do jednego jak i drugiego. Radomski zmiennik na pozycji defensywnego pomocnika, ale ja mimo wszystko wziąłbym zamiast niego młodego Błaszczykowskiego.

Napastnicy
Żurawski i Jeleń całkowicie uzasadnione decyzje. Rasiak - to bylo wiadome, ulubieniec Janasa. Poza tym ma miejsce w skladzie swojego klubu i całkiem dobrze sobie tam radzi, wiec jakies podstawy, zeby go zabrac byly. Ja nie jestem jakims jego wielkim fanem, ale szanuje decyzje Janasa. A nuż Grzesiu okaże się bohaterem Mistrzostw i wszyscy będą się nim zachwycać :lol: Pomarzyć dobra rzecz... Dziwi mnie tylko powołanie Brożka. Na jego miejsce z całą pewnością lepsi byliby Niedzielan, Saganowski czy Piechna (z tej trójki wziąłbym Saganowskiego).

Ogólnie jestem zadowolony ze składu, jaki wybrał Janas. Zaimponował mi odważnymi decyzjami, które mogą zaprocentować, ale mogą się też obrócić przeciwko niemu. Ja wierzę, że decyzje Pawła okażą się prawidłowe. Wszystko zweryfikują Mistrzostwa. Jedno jest pewne - Janas ma jednak jaja 8)

P.S. Ja trafiłem 15 zawodników w tym składzie, który podawałem na poprzedniej stronie, ale nie uwzględniłem tam np. Rasiaka, choć wiedziałem że i tak pojedzie, bo to ulubieniec Janasa, ale ja bym go np. nie wziął.
16-05-2006 14:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Garfield_phpbb3_import1566 Offline
Member
***

Liczba postów: 141
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #23
 
Mnie trochę dziwi dlaczego wszyscy robią żałobę narodową z tego powodu, że Dudek nie jedzie na mistrzostwa. Przepraszam bardzo, ale on cały sezon przesiedział na ławce, więc jakim prawem ma jechać na mundial, a Fabiański czy Kuszczak nie, chociaż obydwoje spisują się super i grają przez cały czas. To przynajmniej pokazuje, że w tej kadrze nie jest się przez nazwiska tylko formę.
A ja jestem właśnie zadowolona ze składu. Dokonałabym drobnych korekt, ale podkreślam drobnych.
Jeżeli chodzi o obrońców to ja bym jednak Gancarczyka nie brała tylko Kłosa i nie Gorawskiego tylko Błaszczykowskiego.
Atak...
Pamietacie jak to było? Janas nie chciał powołaś Franka choć ten był w super formie. W końcu pod naciskiem wszystkich powołał go, a Franek stał się bohaterem. Potem powiedział, że uratował stołek Janasowi. I w końcu trener ma szanse się odegrać. Właściwie to Frankowski nie strzelił gola od stycznia, a jakby go wziął i ten nic nie zrobił to dopiero by się go czepaiali.
Rasiak? Tego oczywsiśie się można było spodziewać, ale ja bym zamiast niego albo Jelenia wrzuciła Saganowskiego, bo on strzela ostatnio dużo.

Także podsumowując, dla mnie powołania są zaskakujące, ale dlatego, że nie spodziewałam się, że Janas jest tak odważny. Ja (wstyd się przyznać) od jakiegoś czasu mówiłam, że Franek ani Dudek nie powinni jechać, co spotykało się z ogólnym oburzeniem otoczenia. I tak po 4 latch (chyba) Janas w końcu ma we mnie sojuszniczkę. Mam nadzieję, że tak samo będzie i po mundialu i nie spadniemy na dno razem.
16-05-2006 16:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Aconiewolno Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 44
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #24
 
Co z tego, że Dudek nie grał? Ciagle trenowal, a ze nie dostal szansy gry, to nie jego wina i nie powinien przez to opuszczac Mundialu. Ciekawe jakby wam Ericsson powiedzial, ze Rooney zostaje, bo nie zagral w kilku ostatnich meczach, to byscie go zwyzywali itp. moim zdaniem Dudek powinien byc 1. bramkarzem.
16-05-2006 16:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Pejter Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,729
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #25
 
Aconiewolno, zastanów się, co piszesz. Po pierwsze Rooney grał przez cały sezon i to grał wyśmienicie, kierując grą całego Manchesteru United, który w Premiership zajął drugie miejsce. Dudek natomiast przez cały sezon, z małymi wyjątkami, siedział na ławce rezerwowych, nie ma ogrania i chociaż być może dysponuje większymi umiejętnościami niż Kuszczak czy Fabiański (bo Boruc, według mnie, był pewniakiem na nr 1, nawet gdyby Dudek pojechał na MŚ) to może mu się zdarzyć niestety jakiś głupi błąd z poowdu braku występów.
Natomiast Kuszczak przez cały sezon bronił w grającym w Premier League West Bromwich Albion, wygryzając ze składu m.in Kirklanda, z którym Dudek swego czasu nie mógł wygrać rywalizacji (choć to było w dużym stopniu z powodu trenera). Tomek grał w outsiderskim klubie ligi angielskiej, a mimo to zbierał świetne recenzje za swoją grę i dodatkowo jego interwencja została uznana za najlepszą paradę sezonu w Premiership.
Tymczasem Fabiański w wieku 19 lat wywalczył sobie miejsce w zespole Mistrza Polski, czyli Legii Warszawa i również jest dobrze oceniany za swoją grę. W takim wieku, niewielu bramkarzy osiąga tak dużo, nawet jeśli jest to tylko liga polska.
Więc pomyśl teraz, jaka to by była sprawiedliwość, gdyby Dudek, który przez cały sezon nie grał (treningi to nie to samo) pojechałby na Mistrzostwa (w zasadzie tylko po to, żeby sobie tam posiedzieć i kase zgarnąć), a bardzo dobrze prezentujący się Kuszczak (przede wszystkim on) i Fabiański zostali w domu.
16-05-2006 16:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
qrant Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 28
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #26
 
Janas ładnie przyświrował pełno zaskakujących decyzji i odsyłania z niczym pewniaków do wyjazdu na mundial.Dudek, Kłos i Frankowski trzy największe zaskoczenia i o ile co do dwójki Kłos - Franek moim zdaniem nasz selekcjoner postąpił słusznie o tyle nie wzięcie Dudka to dla mnie błąd.Najlepsza była argumentacja Janasa:
Dudek nie gra w klubie to nie jedzie - OK wszystko fajnie tylko , że taki na przykład Mila i Kosowsi , którzy nawet na ławcę się nie mieszczą to już jechać mogą. :?
Wybór napastników to kolejna kontrowersja o ile Żuraw i Jeleń(zmiennik na prawe skrzydło przy okazji [aha tylko najpierw niech nauczy się porządnie dośrodkowywać bo inne atuty niezbędne na skrzydle już ma ])to trafne decyzje o tyle Rasiak ( można jeszcze przeboleć chociaż byli lepsi) i Brożek ( co on wogule robi w kadrze)to kompletnie irracjonalne powołania.
Ciekawe trener zabiera z sobą na mundial wyżej wymienionych pozostawiając na lodzie takich piłkarzy jak : Niedzielan ( czołowy napastnik NEC średniaka w bardzo silnej lidze holenderskiej) i Saganowskiego , Który jest jednym z najlepszych napastników całej ligi portugalskiej ,a interesują się nim takie firmy jak Sporting i FC Porto.
16-05-2006 16:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Red Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 591
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #27
 
A mi się wydaje ze Janas postąpił bardzo dobrze nie powołując Dudka - on miał juz swoje 5 minut na poprzednim Mundialu, pozatym Kuszczak, Boruc, Fabianski to podstawowi bramkarze w swoich klubach, grali przez cały sezon, wiadomo na co ich stać, natomiast Jerzego tak do konca nie mozna byc pewnym, przeciez caly sezon przesiedzial na ławce

Najwieksze zaskoczenie to dla mnie Mila i Lewadnowski :] to chyba jakies kpiny bo ja nie widze zeby oni dbrze grali Big Grin

Co do lini ataku Żurawski, Jeleń - O.K, do Rasiaka srednio jestem przekonany choc jego uderzenia głową mogą nam uratować skórę, ale Brożek? To ja już bym wolał Grześka Piechnę albo Marka Saganowskiego

We'll never die beacause we're UNITED !! [Obrazek: rpn.gif]
16-05-2006 18:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Gracek_11 Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 703
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #28
 
Jak dla mnie to qrant ma całkowita rację co do Dudka. Ok nie grął rozumiem, mieli jechac tylko Ci co graja w klubie, wiec co tu robi 1/3 kadry :?: Nie mówie już tutaj o Sebastianie Mili, który według Janasa: dużo biegał po Wronieckiej Puszczy, bo chłopak miał przebłysk z Wyspami owczymi, z Litwą znowu "piach" w klubie też nic, ale ok może wróci do formy na Mistrzostwach. Wkońcu trenował lepiej w lesie niż Dudek u boku takich piłkarzy jak Reina, Gerrard czy Hyppia. Gorawski cóż też miał kontuzje, ale grał jakoś ostatnio pare meczy więc jedzie. Jak to usłyszałem to pomyślałem, że Janas przy napastnikach postawi na Olisadebe albo Juskowiaka. Przecież ja już nie pamiętam kiedy Damian dobrze się zaprezentował w reprezentacji. Co do napastników. Przede wszystkim dlaczego tylko 4 :?: Prawie wszystkie ekipy brały jednego pomocnika mniej i 5 napastników. Dla mnie to byłoby najlepsze rozwiązanie, ale Paweł tweirdzi, że Smolarek będzie grał napastnika. To kto na prawe skrzydło :?: Gorawski :lol: Znowu będzie mieszanie, że Kosa z Krzynówkiem się beda co chwile zmieniać. Albo Jeleń pójdzie na bok heheh. Co do obrońców to jeszcze ok, mi tutaj nie pasuje tylko Lewandowski i Dudka, reszta w miare, choć myślałem, iż Gancarczyk jednak nie pojedzie. Życze naszej reprezentacji jak najlepiej, wkońcu jestem Polakiem, ale moim zdaniem Paweł Janas wstawił za dużo "niespodzianek". Cóż to on jest selekcjonerem nie ja, wiec bedziemy go oceniac, po Mundialu, ktory wszystko zweryfikuje. Tak jak już powiedziałem będę trzymał kciuki za Polske, ale osobiście mi sie skłąd nie podoba :wink:
16-05-2006 19:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Red Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 591
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #29
 
Gracek tylko zwroc uwagę na to, że Smolarek moze grac zarowno na pomocy jak i na ataku wiec mozna powiedziec ze to 2 w 1 Tongue

We'll never die beacause we're UNITED !! [Obrazek: rpn.gif]
16-05-2006 19:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
maryc Offline
Member
***

Liczba postów: 176
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #30
 
Skull napisał(a):Jop... - nieporozumienie
Widziałeś go w akcji w ogóle, że sie wypowiadasz? Imo nie...
Pejter napisał(a):Radomski zmiennik na pozycji defensywnego pomocnika, ale ja mimo wszystko wziąłbym zamiast niego młodego Błaszczykowskiego.
Błyszczykowski nie będzie zmiennikiem defensywnego pomocnika, bo tam się nie nadaje.

Od siebie dodam tylko tyle:
Fabiański- na dzień dzisiejszy najprawdopodobniej najlepszy bramkarz w lidze polskiej, ale wg mnie powinnien jechać Kowalewski.

Mariusz Lewandowski, Dariusz Dudka, Seweryn Gancarczyk- wątpliwe posunięcie, szczególnie jeśli chodzi o Dudkę i Lewandinho... Janas uzasadnił swój wybór Dudki- "Chłopak może grać na każdej pozycji obrony, obiecujący zawodnik, może coś pokaże.." Mniej więcej tak.

Mila- w klubie na wiośnie zagrał około 10 minut. Pobiegał po Wielkopolskich lasach (chyba), przyjechał na każde zawołanie i jedzie...

Giza, Gorawski- jakieś nieporozumienie...

Co do napastników to wielkich zastrzeżeń nie mam, ale wg mnie to, że Jeleń zagrał dobrze w finale PP i dość pozytywnie w reprze nie oznacza, że w przeciągu sezonu zasłużył na wyjazd i ma odpowiednie umiejętności.

Wracając do pomocników to po jakiego grzyba potrzeba nam ich 5? No chyba, że Mila zajmie się tylko podawaniem piłek na treningach i robieniem kawy dla Janasa, to w takim wypadku sprawa jasna.

Nie rozumiem, dlaczego dwójka środkowych pomocników, która zawojowała Polskę w ostatnim sezonie zdobywając Mistrzostwo kraju (chodzi mi oczywiście o Surmę i Burego) nie była praktycznie brana pod uwagę. Wg to oni dwaj powinni jechać za Kilometra i Gizę, który nie wyróżniał się niczym szczególnym.
18-05-2006 16:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości