Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Reprezentacja Polski
Kuba_^^ Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,483
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #151
 
Bardzo dobry mecz w wykonaniu Polaków. Po raz kolejny świetnie spisał się Smolarek, który biegał praktycznie po całym boisku. Matusiak również zagrał dobrze, powoli zapewnia sobie miejsce w pierwszej jedenastce, lecz zagrał dopiero 4 spotkania w kadrze, musi cały czas pokazywać z siebie wszystko. Ebi był bliski strzelenia podobnej bramki, którą zdobył Szarmach z Włochami, już nie pamiętam, w którym roku.. chodzi mi tutaj o to strzelenie z głowy, którym popisał się gracz Borussii Dortmund pod koniec pierwszej połowy meczu. Szkoda, że nie było bramki, byłaby jedną z ładniejszych Wink
16-11-2006 21:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Pejter Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,729
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #152
 
Pierwsza połowa znów bardzo dobra w naszym wykonaniu. Gra podobna do tej ze spotkania z Portugalią. Czyżby to oznaki jakiegoś stylu, jaki prezentuje nasza kadra, którego tak długo się domagaliśmy (przypomnę, że za Bońka i Janasa czegoś takiego nie można było doświadczyć...)? Jestem bardzo zadowolony z tego meczu. Druga połowa to 45 minut walki. Belgowie postawili na atak i troszkę zepchnęli naszych do obrony, ale oni grali bardzo nieudolnie w ataku, a my świetnie w defensywie. Pochwały dla Matusiaka, Żurawskiego, Błaszczykowskiego (nie będzie mógł niestety zagrać w kolejnym spotkaniu) i Smolarka -> nasz bardzo dobrze funkcjonujący kwartet ofensywny.
Oby tak dalej!

Gracek_11 napisał(a):Teraz kolejne spotkania dopiero na wiosnę. Najpierw 24 Marca w Krakowie z Azerbejdżanem, a 4 dni później w Kielcach z Armenią :wink:

Te mecze trzeba wygrać. Nie ma innej możliwości.
16-11-2006 21:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zashi Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,353
Dołączył: May 2006
Reputacja: 1
Post: #153
 
O ile pamietam to nasze nastepne mecze, dokladnie w liczbie 5 to mecze ze slabszymi druzynami: Azerbejdżan, Kazachstan i Armenia, wiec powinno byc 15 pkt w przod! Przy takiej grze jak z Portugalia i Belgia to na pewnoe. Zreszta Beenhakker przez zime moze dosyc duze poprawic w naszej grze.

amor patriae nostra lex
17-11-2006 14:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Pejter Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,729
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #154
 
Zashi napisał(a):Zreszta Beenhakker przez zime moze dosyc duze poprawic w naszej grze.

On może to robić tylko podczas króciutkich zgrupowań od czasu do czasu. Przez zimę nic nie zrobi, co najwyżej sobie poteoretyzuje. A wczesną wiosną pewnie jakiś sparing czy dwa i może trochę dłuższe zgrupowanie (8-10 dni?) i wtedy można coś poprawiać w praktyce.
17-11-2006 21:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Valverde Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,180
Dołączył: May 2006
Reputacja: 0
Post: #155
 
Cytat:Bramkarze: Łukasz Fabiański (Legia Warszawa), Mariusz Pawełek (Wisła Kraków), Maciej Mielcarz (Korona Kielce).

Obrońcy: Grzegorz Bronowicki (Legia Warszawa), Paweł Golański (Korona Kielce), Dariusz Dudka (Wisła Kraków), Adam Kokoszka (Wisła Kraków), Grzegorz Fonfara (GKS BOT Bełchatów), Paweł Magdoń (Wisła Płock), Krzysztof Łągiewka (Krylia Sowietow Samara).

Pomocnicy: Sebastian Szałachowski (Legia Warszawa), Łukasz Garguła (GKS BOT Bełchatów), Piotr Giza (Cracovia), Robert Kolendowicz (ŁKS Łódź), Maciej Iwański (Zagłębie Lubin), Wojciech Łobodziński (Zagłębie Lubin), Adrian Budka (Widzew Łódź), Jakub Wawrzyniak (Widzew Łódź), Rafał Murawski (Lech Poznań).

Napastnicy: Radosław Matusiak (GKS BOT Bełchatów), Bartłomiej Grzelak (Widzew Łódź), Przemysław Pitry (Lech Poznań)
Kadra na zgrupowanie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Bardzo podoba mi się to, co robi Benhakker. Janas pewnie dalej upychałby tam Kłosa i inne wynalazki, tymczasem znalazło się miejsce dla Fonfara, Kokoszka, Mielcarz, Kolendowicz, Iwański, Łobodziński i widzewska trójka. Brak mi jedynie trzeciego z lubińskiego tria, tj. Chałbińskiego. Chłopak prezentuje więcej od Pitrego, bo ten w ogóle nie gra Tongue Ładnie, ładnie. Ciekawe, który/rzy z nich zadomowią się w kadrze.
24-11-2006 19:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wojtek3 Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,336
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #156
 
Widać efekty obserwacji Leo Benhakera choć brakuje mi tam Szałacha i Zakrzewskiego o ktróch była tam mowa no, ale i na nich przyjdzie w koncu czas w kadrze, mysle, że takie powołania zaoowocują w przyszłosci w dobre wystepy młodszych Polaków w kadrze. A tak a propo to z kim tam gramy ? Wink Emiraty ?

Under The Boardwalk - United Warriors
25-11-2006 07:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Valverde Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,180
Dołączył: May 2006
Reputacja: 0
Post: #157
 
Yyy Szałach? Spójrz na pierwszego w linii pomocy Tongue
Gramy z Emiratami, trochę zamieszania było - najpierw mowa o Malcie, potem jeszcze o kimś, stanęło na ZEA.
25-11-2006 11:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
maryc Offline
Member
***

Liczba postów: 176
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #158
 
Cytat:Adam Kokoszka (Wisła Kraków)

Wszystko mi się podoba, ale te nazwisko nic mi nie mówi... Żarty? Prim Aprilis w kwietniu przecież. Dodatkowo bramkarze z ławek - Pawełek i Fabiański, no cóż...
25-11-2006 23:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Stojkovic Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,687
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #159
 
Co najbardziej mi się podoba w pracy Benhakera, to to co możemy zaobserwować w składzie zamieszczonym w poście nieco wyżej. Minowicie cały skład na mecz to Polacy grający w Polsce (prócz jednego wyjątku ). Leo może przerwać pogłębianie się w bagnie polskiej piłki. Wisła i Legia dostają baty od każdego w europie, a dlaczego? Bo mało który z piłkarzy ma doświadczenie w kadrze i na boiskach europy! Boniek - kondoniek i Janas powoływali tylko gwiazdki z lig niby dużo silniejszych, ale nikt nie patrzył, że gwiazdorzy pokroju Wichniarka, Kosowskiego czy Krzynówka i Dudka grzali tradycyjnie ławę!

Powołując Błaszczykowskiego udowodnił, że Polska liga to nie tylko zacofanie! Jeleń pojechał do AJ Auxerre, ale przedtem ile dla polskiej piłki zrobił, tyle występów w Wiśle Płock. My w kadrze potrzebujemy tylko grających regularnie, bądź bardzo czesto (Żurawski, Smolarek, Boruc, Lewandowski, Bąk i Żewłakow) bo jeśli chodzi o polaków grających w reprezentacji i polskich klubach, to są sami pewniacy w 1 składzie (Matusiak i inni).

Moim zdaniem, to nawet jak od wenezueli czy trinidadu mamy dostać z 8:0, to o ile to 8:0 wpłynie na doświadczenie graczy z Polskiej ligi, jestem za! U nas jest tak samo dużo talentów jak we Włoszech, Holandii, Anglii czy Brazylii. Poprostu trzeba je odkryć i szlifować u nas, a nie za granicą. Bo jeśli każdy kto będzie chciał się wybić bedzie grał jak Saganowski czy Frankowski w zachodnich cieniarskich klubach, europy nie zawojuje. Każda liga, to piłkarze którzy tworzą potencjał drużyn w niej występujących. Im lepsi piłkarze, tym lepsze kluby, tym lepsza gra, tym więcej sukcesów! Umacniajmy nasze kluby a nie średniaków europejskich lub co gorsza niemieckie lub angielski kluby. Może się trochę za bardzo rozpisałem, ale takie są moje odczucia i nikt nie musi się ze mną zgadzać. Pozdro 4 all.
26-11-2006 00:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zashi Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,353
Dołączył: May 2006
Reputacja: 1
Post: #160
 
Mam jeszcze jedno zastrzezenie, dotyczy to bardziej polskiej pilki, ale z Leo zwiazne.

A mianowicie sprawa Matusiaka. Leo znalazł go, da mu szanse i chlopak ja wykorzystał. Legia oraz kilka innych klubow w Polsce go chcialo, ale zabardzo nie chciał przejsc. Jednak gdy zglosil sie klub zagraniczy to wladze GKS wyrazily zainteresowanie bo zagraniczni moga niby wiecej dac. Ale nie rozumiem tego. Jesli chcemy wejsc do Ligi Mistrzow badz zajsc dosc daleko w P. UEFA to tacy zawodnicy jak Matusiak powinni zostac w polskich klubach. Bo jak on odejdze to Bełchatów bedzie duzo slabszy. A w ogole ta polska bilka to bagno do potegi...

amor patriae nostra lex
28-11-2006 20:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Pejter Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,729
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #161
 
W spotkaniach z Portugalią i Belgią Polacy pokazali, że jednak nie tak wielkie bagno :wink:
Kluby zagraniczne mogą więcej zapłacić, dlatego polskie zespoły są bardziej otwarte na propozycje z zagranicy. Proste. W przypadku Matusiaka mam tylko nadzieje, że nie będzie grzał ławy, gdziekolwiek by nie odszedł.
28-11-2006 22:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Stojkovic Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,687
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #162
 
Staropolskie przysłowie mówi: Códze chwalicie, swego nie znacie...

Nie oszukujmy się, w Barcelonie czy Realu nie zagra żaden polak, dopuki będziemy tak wypuszczać gwiazdy wychowane na naszych stadionach do lig zagranicznych. Ile by zyskała polska piłka, gdyby grali w niej Smolarek, Żurawski, Bąk, Kuszczak i Boruc(innych nie chce mi się nawet wymieniać). Ja rozumiem, że liga Szkocka czy Angielska jest kosmicznie lepszą ofertą dla zawodnika, ale pamiętajmy, że w Anglii Football nie stał na najwyższym poziomie zawsze! Przecież jeszcze w 1994 roku Legia rozwaliła Sampdorię w PZP! Wisła siała rozwałkę w PU w 2001 roku! Gdzie się podziali ci gracze? Oddani za bezcen do lig zagranicznych!
Czy u nas w Polsce nie da się wybudować lepszych stadionów, obiektów sportowych itp? Da się, tylko potrzebne są wyniki! Małysz pokazał ogromny kunszt i talent, były wyniki i za grubą kase mamy teraz budowaną/zbudowaną skocznię!

Co z tą Polską?!...
28-11-2006 23:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
KanT Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 867
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #163
 
Stojko, zgadzam sie z Toba ale to jest problem zlozony. Popatrz - po co nam wielkie stadiony jak nikt na mecze nie bedzie przychodzil. A niktn ieb edzie przychodzil bo nie warto ogladac lige polska, ludzie wola np angileska w tv ogladac. A dlaczego nie chodza na mecze? bo sa slabi zawodnicy i nie ma tych borucow, zurawskich, FRANKOWSKICH(!!)itp. No ale postaw sie na pozycji takiego Boruca(nie lubie go jakos - nie za tego karnego, poprostu) Grasz w Legi i zarabiasz 2 tys zl tyg. dostajesz oferte z celticu, 18 tys funtow i mozliwosc gry z najlepszymi, czy zostajesz w polscje, szarej rzeczywistosci korupcji i skandali liczac na to ze dzieki takim jak Ty za 15 lat bedzie lepiej...w moich oczach problemem jest za malo talentow. Przeciez z najlepsych lig swiata pilkarze tez odchodza, tylko ze tam ma ich kto zastapic a u nas z Wisly odeszedl "Zuraw" i przyszedl 32 letni Pawel Kryszalowicz.... Widze tez problem w psychice zawodnikow. Byc moze sie myle ale jesli poaptrzysz na mecz Angielskiej ligi a mecz ligi polskiej to ozbaczysz duze roznice w zaangazowaniu (nie mowie tu o umiejetnosciach)

[Obrazek: 2rxh5ad.jpg]
10-12-2006 00:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Pejter Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,729
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #164
 
A ja zmienię trochę temat, bo w końcu to rozmawiamy głównie o reprezentacji.
Ostatnio nasza "ligowa" kadra wygrała ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi 5-2. Był to niezły występ potencjalnych zmienników. Dobrze zaprezentowali się Garguła, Grzelak, Murawski i Kolendowicz. Na pewno to spotkanie da Beenhakerowi do myślenia i będzie brał przy kolejnych powołaniach kilku z tych zawodników, którzy byli na tym zgrupowaniu.
Kolejny mecz to charytatywne spotkanie z reprezentacją Śląska. Wynik: 1-1. Ale tutaj już nie było takiego zaangażowania reprezentantów kraju. Po prostu mieli zagrac, pokazac kilka ładnych zagrań i tym samym osiągnąc cel w postaci pomocy rodzinom ofiar tragedii w "Halembie".
10-12-2006 13:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Stojkovic Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,687
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #165
 
Tutaj kolejny plus w myśleniu nowego selekcjonera. Jak najlepiej wzmocnić reprezentację? Prosta sprawa, poprzez tworzenie ją od podstaw!

Przyszedł do reprezentacji która opierała się na pseudo gwiazdach lig zagranicznych (nie mówię o Żurawiu, Borucu,. Smolarku czy Franku) typu Krzynówek, Wichniarek i taki Mila. Nie zrobił zagrania typu: Ci co grali u Janasa (Złamasa) won z kadry, bo ja poukładam sobie ją od nowa jak ja chcę. Nie! On zrobił inaczej: Ci co grają niech grają, ale zmieniać będziemy powoli po 1 zawodniku w drużynie, by naqdal była zgrana a dodatkowo nowa twarz zdążyła się zgrać. I tak zamiast Mili i Kosowskiego przyszli Błaszczykowski i Matusiak. Teraz znowu Leo z naszej ligi przeszukuje kluby z myślą o przyszłych reprezentantach. Moim zdaniem, niewątpliwie znajdzie te talenty.

Jeszcze chciałem nawiązać co do Meczu za górników z Halemby. Nie wiem czy ktoś zauważył, ale przepiękną bramke (!!!) zdobył Adam Kompała!!! Gośc który dla polskiej ligi zrobił bardzo wiele, pokazał umiejętności i strzał którego nie powstydziłby się sam Ronaldinho.
10-12-2006 23:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości