Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Reprezentacja Polski
jabol_phpbb3_import1728 Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 422
Dołączył: Sep 2007
Reputacja: 0
Post: #511
 
spalacz napisał(a):Grali i to całkiem nieźle. Podolski nawet zdobył Mistrzostwo Europy U-16. Grał w ataku w duecie z Pawłem Brożkiem. W kategoriach od u-15 do U-17 zaliczył 17 występów i zdobył 10 bramek.

Coś mi sie wydaje, że tu jakaś ściema idzie, z tego co sie orientuję, każdy zawodnik może grać dla jednej reprezentacji, bezwzględu na kategorię, tak więc występ Podolskiego w naszej młodzieżówkach raczej wykluczony.
Tym bardziej, że Niemczech debiutował w U-17
01-02-2008 17:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika
spalacz Offline
Member
***

Liczba postów: 132
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #512
 
Liczą się występy od kategorii U-20 (z wyjątkiem reprezentacji olimpijskich U23). Jeżeli zawodnik zagra w tej lub wyższej kategorii nie może już wtedy zagrać w innych barwach reprezentacyjnych. Przykład: Sebastian Tyrała. Ma 6 występów w kategoriach U18 i U19 reprezentacji Niemiec. Ma jeszcze 3 lata czasu na podjęcie decyzji, w której drużynie narodowej chce grać. Z tym, że w tym momencie w uprzywilejowanej sytuacji są Niemcy. Jeżeli nie podejmie decyzji sam, lub do 22 lutego (data jego urodzenia) 2011 roku nie powiadomi o niej FIFA i DBE, automatycznie będzie już uważany za reprezentanta Niemiec i nie będzie miał możliwości występów w biało-czerwonych barwach...

<!-- m -->http://www.poligames.com/play.php?juego=345<!-- m -->
Bend it like Beckham!
Rekord - 5,12s
01-02-2008 17:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Pejter Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,729
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #513
 
spalacz napisał(a):Grali i to całkiem nieźle. Podolski nawet zdobył Mistrzostwo Europy U-16. Grał w ataku w duecie z Pawłem Brożkiem. W kategoriach od u-15 do U-17 zaliczył 17 występów i zdobył 10 bramek.

Jakieś dowody? Bo dalej wydaje mi się to nierealne. Nie z tego powodu, o którym pisał Jabol, ale z powodu mojej wiedzy (choć może się okazać niewiedzą) na ten temat.
01-02-2008 19:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
spalacz Offline
Member
***

Liczba postów: 132
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #514
 
Cytat:Według nowych zliberalizowanych przepisów FIFA piłkarz, który wystąpił w młodzieżowej reprezentacji narodowej, zachowuje ciągle prawo wyboru dorosłej reprezentacji narodowej. Warunkiem jest podwójne obywatelstwo podczas pierwszego meczu w reprezentacji młodzieżowej.Podczas pierwszego występu w niemieckiej kadrze narodowej juniorów U17 Łukasz posiada jedynie paszport niemiecki, który otrzymał po rodzicach. Według polskich przepisów jest on obywatelem Polski, gdyż odziedziczył obywatelstwo po rodzicach i nigdy się go nie zrzekł, bo nikt tego nie wymaga.

To cytat z Wikipedii

<!-- m -->http://www.poligames.com/play.php?juego=345<!-- m -->
Bend it like Beckham!
Rekord - 5,12s
01-02-2008 19:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Pejter Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,729
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #515
 
I gdzie tutaj masz coś napisanego o jego występach w reprezentacji Polski na jakimkolwiek poziomie?
01-02-2008 20:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
spalacz Offline
Member
***

Liczba postów: 132
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #516
 
Jakby się gazety czytało to by się wiedziało. W necie tego nigdzie znaleźć nie mogłem. Kiedyś na łamach "Piłki Nożnej" ukazał się obszerny artykuł o sukcesie reprezentacji do lat 16. Na Wikipedii była tylko wzmianka o przepisach FIFA.

<!-- m -->http://www.poligames.com/play.php?juego=345<!-- m -->
Bend it like Beckham!
Rekord - 5,12s
01-02-2008 21:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Pejter Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,729
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #517
 
spalacz napisał(a):Jakby się gazety czytało to by się wiedziało.

Wolę poczytać np. Inside United, a tam o Podolskim raczej nic nie znajde.

spalacz napisał(a):Kiedyś na łamach "Piłki Nożnej" ukazał się obszerny artykuł o sukcesie reprezentacji do lat 16.

Musiałeś coś pokręcić. Daję sobie palec uciąć, że Podolski nie grał w reprezentacji Polski.

A co mi powiesz o Klose?
01-02-2008 21:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
spalacz Offline
Member
***

Liczba postów: 132
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #518
 
Żebyś palca nie stracił...
O Klose nie wiem za dużo. Wiem, że kiedyś grał w U17 ale bodajże tylko jeden czy dwa mecze. Trochowski był kiedyś na zgrupowaniu u Janasa, przed jednym z meczy towarzyskich. Jednak ówczesny trener nie zdecydował się go zabrać na to spotkanie. To było chyba przed meczem z Maltą (4:0).

<!-- m -->http://www.poligames.com/play.php?juego=345<!-- m -->
Bend it like Beckham!
Rekord - 5,12s
01-02-2008 21:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
zaga92 Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,183
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #519
 
spalacz napisał(a):Trochowski był kiedyś na zgrupowaniu u Janasa, przed jednym z meczy towarzyskich. Jednak ówczesny trener nie zdecydował się go zabrać na to spotkanie.

To jezeli tak to na koncie Janasa jest juz drugi stracony pilkarz przez glupote. Pierwszym jest Danny Szetela.

WE ARE FUCKING THE BLUES, WE ARE FUCKING THE REDS, WE ARE UNITED AND WE ARE THE BEST!!!
01-02-2008 21:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
spalacz Offline
Member
***

Liczba postów: 132
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #520
 
To się zgadza. Ale Szetela sobie może przynajmniej teraz pograć z Polakiem w drużynie. Oczywiście chodzi o Smolarka w Racingu. Szetela niestety już wybrał. Ostatnio została ogłoszona jego decyzja przez związek piłki nożnej w USA. Zdecydował się na grę dla tamtej reprezentacji. A szkoda...

<!-- m -->http://www.poligames.com/play.php?juego=345<!-- m -->
Bend it like Beckham!
Rekord - 5,12s
01-02-2008 22:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Pejter Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,729
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #521
 
spalacz napisał(a):Żebyś palca nie stracił...

Taki mądry jesteś, a nie potrafisz udowodnić swoich tez. Pokaż mi konkretnie informacje na temat występów Klose i Podolskiego w reprezentacji Polski.

spalacz napisał(a):Trochowski był kiedyś na zgrupowaniu u Janasa, przed jednym z meczy towarzyskich. Jednak ówczesny trener nie zdecydował się go zabrać na to spotkanie. To było chyba przed meczem z Maltą (4:0).

Nie przypominam sobie, a te słowa na pewno nie dodają wiarygodności temu, co napisałeś:

Cytat:- Zapytany o to, czy przyjąłby powołanie do reprezentacji Polski, odpowiedział: "Chyba jednak nie. Gram dla Niemców i niech tak już zostanie (rozegrał ponad 30 spotkaniach w reprezentacjach juniorskich Niemiec). Już się przyzwyczaiłem, myślałem, że nie ma wyboru. Chociaż Polakiem wciąż się czuję. Kiedy jednak Niemcy mnie powołali, miałem 13 lat. Nie myślałem o obywatelstwie, po prostu chciałem grać w piłkę".

Oczywiście to powiedział Trochowski. I niby miałby tak sobie pojechać na zgrupowanie? I jeszcze nie załapać się do kadry na mecz towarzyski z Maltą?
01-02-2008 22:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
jabol_phpbb3_import1728 Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 422
Dołączył: Sep 2007
Reputacja: 0
Post: #522
 
http://www.pzpn.pl/historia.php

Link do historii, polskiej piłki nożnej wedłg PZPN, zgodnie z nią nic nie wiadomo o tym aby reprezentacja U-16 miała zdobyć ME w czasach, kiedy miał tam grać Podolski, jest tylko wzmianka o vicemistrzostwie. Drugi fakt nieprawdopodobny to że Łukasz grał w ataku z Pawłem Brożkiem. Łukasz jest dwa lata młodszy od Pawła, i przypuszczam, że jedyny rok, kiedy mogli grać to 1999, lecz tu nie wydaje mi sie aby 14-letni Podolski na stale mieszkający w Niemczech, w reprezentacji miał grać.
01-02-2008 22:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Maciek Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,276
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #523
 
Bzdura bzdurą bzdurę pogania. Tak wyrywkowo czytałem tutaj wypowiedzi niektórych i łapałem się za głowę (raz ze zdziwienia, a raz z powodu zaniedbania się pod względem pewnej wiedzy), skąd takie teorie się biorą to nie wiem

Jeśli dobrze rozumiem, to chodziło Wam o to, czy Podolski może grać jeszcze w kadrze Polski czy nie? I czy grał w jakiejkolwiek kadrze Polski czy nie?
Z tego co ja wiem ani nie grał, ani już nie może zagrać w kadrze Polski


Zostawcie ich, wychowali się w Niemczech, grają całe życie w Niemczech, więc niech grają w ich reprezentacji skoro chcą, nic Polsce nie zawdzięczają, nie mają obowiązku bycia patriotami (a już szczególnie Podolski), więc chyba wystarczająco jest ciekawych tematów związanych z reprezentacją, zeby nie rozmawiać o tych dwóch zawodnikach

W bundeslidze cała masa piłkarzy ma polskie korzenie, bez sensu zaczynać ten temat
03-02-2008 16:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Pejter Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,729
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #524
 
Maciek napisał(a):Jeśli dobrze rozumiem, to chodziło Wam o to, czy Podolski może grać jeszcze w kadrze Polski czy nie?

Tutaj źle zrozumiałeś, bo chodziło o to, czy można zmienic reprezentację po występach w innej na szczeblu młodzieżowym, a wiadomo, że można. O Podolskim przecież w tym kontekście nie będziemy rozmawiali, bo od dawna gra w pierwszej reprezentacji Niemiec.

Maciek napisał(a):I czy grał w jakiejkolwiek kadrze Polski czy nie?

Tutaj dobrze zrozumiałeś.

Maciek napisał(a):Z tego co ja wiem ani nie grał, ani już nie może zagrać w kadrze Polski

Na pewno zagrac nie może. Co do tego, czy grał to sądzę podobnie jak ty, ale niektórzy czytali w "Piłce Nożnej" inaczej Big Grin
03-02-2008 20:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Maciek Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,276
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #525
 
Nawet się nie wczytywałem więc i tak dobre te 50% skuteczności w rozumieniu bez głębszego czytania Tongue

Pejter napisał(a):Co do tego, czy grał to sądzę podobnie jak ty, ale niektórzy czytali w "Piłce Nożnej" inaczej
Podejrzewam, że gdyby grał to raczej bym o tym wiedzial, a już na pewno on sam by o tym wiedział, a z tego co wiem on nie wie 8)
Niejednemu psu burek, niejeden Polak ma na nazwisko Podolski, może stąd wynika całe zamieszanie*

* Jakby ktoś,może ty Pejter, mógł mi powiedzieć skąd/z czego się ta cała dyskusja o Klose i Podolskim wzięła to byłbym wdzięczny 8) Bo jak tylko widze polączenie "Reprezentacja Polski" + "Podolski/Klose" to się wyłączam

Już wyjaśniam. Spalacz w temacie o (nie)lubianych zawodnikach napisał, że ich nie lubi za to, że nie wybrali reprezentacji Polski. I to się przerodziło w powyższą dyskusję, dlatego przeniosłem ją tutaj // P.


Już za pare dni, pojutrze nawet chyba, gramy z Czechami, co mnie cieszy najbardziej - z praktycznie podstawowym składem rep. Czech Wink

Jak już pisałem jakiś czas temu, moim ulubieńcem wśród Czechów jest Martin Fenin, który kilka dni temu w debiucie w Bundeslidze zdobył hat-tricka dla swojej drużyny

Nie oglądałem meczu z Finlandią ale to zachwycanie się, że pokonaliśmy 1-0 tegoż rywala uważam raczej za element budowania dobrej atmosfery w reprezentacji niż faktyczną ocenę wartości tego sparingu Wink
Wszak nie o to nam chodzi by nasi ligowcy byli tylko minimalnie lepsi od ligowców fińskich :roll:
04-02-2008 13:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości