Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Reprezentacja Polski
Fokus Offline
Member
***

Liczba postów: 88
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #676
 
Ja nic nie chciałem sugerowac, tylko pokazałem jak zmieniła się rep. Francji na przestrzeni kilkudziesięciu lat.

[Obrazek: alzt5.jpg]
19-04-2008 20:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wojtek3 Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,336
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #677
 
Fokus napisał(a):Ja nic nie chciałem sugerowac, tylko pokazałem jak zmieniła się rep. Francji na przestrzeni kilkudziesięciu lat.

Jak nie chciales sugerowac to po chu* to pokazales, niestety nie trafnie bo Ci wszyscy pilkarze maja korzenie francuskie a ciagle rozchodzi sie o to, ze Roger nawet po polsku mowic nie umie. Nie zrozumialem w ogole Twoich intencji.

Under The Boardwalk - United Warriors
19-04-2008 20:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Fokus Offline
Member
***

Liczba postów: 88
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #678
 
Nadinterpretujesz Wojtek, tyle Ci powiem :wink:

Wiem, że więkoszc ma korzenie francuskie/ urodziła sie we Francji. Chyba tylko Evra i Vieira w Senegalu, a Makelele w DRK. Ale oni osiedlili się we Francji w młodym wieku, więc doskonale rozumiem fakt, że nadano im obywatelstwa i reprezentują Francję.

Chyba nie przypuszczasz, że myślałem, że przyjechała nad Ren grupka murzynów z Lesotho w wieku 20- paru lat, przejawiająca spore umiejętnosci i po roku wystąpiła o francuskie obywatelstwa, które umożliwiłyby im gre w reprezentacji. :shock:

Właśnie Ci czarnoskórzy FRANCUZI są zaasymilowani(Evra, Vieira, Makelele) i naprawdę nie widzę przeciwskazań aby grali w rep. Francji.

Także proszę Cię nie doszukuj się żadnych ukrytych podtekstów, bo naprawde nie to miałem na celu co zasugerowałeś. Fotka miała tylko zobrazowac zmiany jakie zaszły przez lata w rep. Francji. Ja absolutnie nie widzę nic złego w obecnej sytuacji- bo nie są to przypadki vide Olisadebe/Roger. O tym pierwszym to nawet nie warto wspominac.

Pozdrawiam i dobranoc. :wink:

[Obrazek: alzt5.jpg]
19-04-2008 22:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wojtek3 Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,336
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #679
 
No, ale 3/4 skladu francuskiego ma korzenie francuskie, babcia, dziadek, ojciec, Roger nie ma zadnego. :|

Under The Boardwalk - United Warriors
20-04-2008 00:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Skull Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,905
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #680
 
Wojtek3 napisał(a):3/4 skladu francuskiego ma korzenie francuskie

Wojtek3 napisał(a):Roger nie ma zadnego

Zgadzam sie .bo to że polka ciągnie mu korzenia sie nie liczy :mrgreen:
20-04-2008 00:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Fokus Offline
Member
***

Liczba postów: 88
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #681
 
Wojtek3 napisał(a):No, ale 3/4 skladu francuskiego ma korzenie francuskie, babcia, dziadek, ojciec, Roger nie ma zadnego.

Fokus napisał(a):Ja absolutnie nie widzę nic złego w obecnej sytuacji- bo nie są to przypadki vide Olisadebe/Roger.

No przeciez to napisałem.
:wink:

[Obrazek: alzt5.jpg]
20-04-2008 11:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Stojkovic Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,687
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #682
 
Jeżeli już padł przykład rep. Francji na pojawienie się w większosci w niej graczy z rysami i pochodzeniem pozaeuropejskim, to ja w tym nic dziwnego nie widzę. Wystarczy popatrzeć na całą Europę, bo cała tak naprawdę różnica pomiędzy Polską a innymi krajami zachodu jest taka, że ludzie którzy napływali do tamtych krajów w celach poprawienia standardów życia tam zostawali a ich dzieci poprostu stawały się obywatelami danego kraju automatycznie. Tendencja taka miała i chyba ma jeszcze miejsce od jakichś 40 lat najintensywniej. W reprezentacjach pojawiają się czarnoskórzy gracze (anglia, Francja, Holandia, Portugalia, Niemcy) Włochy i Hiszpania chyba jeszcze nie ma w swoich szeregach graczy mocno różniących się rysami od rdzennych mieszkańców tych krajów.

Teraz właśnie spójrzmy na Polskę, u nas przedewszystkim jeżeli już ktoś przekracza granicę to ze wschodu i najlepiej jesli jest tylko okazja to odrzu do Niemiec i dalej gdzie kraje i możliwości są bogatsze. Więc tak naprawdę nie mamy zasymilowanej jakiejś narodowości która się tutaj osiedla na stałe (nie mówię tutaj o mniejszościach narodowych które praktycznie sa niewidoczne w życiu publicznym, żyją w pewnych nazwałbym to enklawach np. Wietnamczycy w Warszawie itp). Zressztą w Europie wizerunek naszego kraju jako ksenofobicznego jest dość silny. Ale zajmijmy się sprawą Rogera i Olisadebe. Obaj gracze, przybyli do naszego kraju po to, by zarobić trochę pieniędzy i czmychnąć jaśli tylko nadarzy się okazja zaraz za granicę zachodnią. Olisadebe gracz z Nigerii zabłysnął grając rewelacyjnie w Polonii Warszawa i wtedy wybrał najlepszy czas aby się pokazać, zainteresował wszystkich swoimi wyśmienitymi umiejętnościami strzeleckimi. Władze więc widząc w perspektywie nadchodzące MŚ w Korei pomyślała, że fajnie byłoby mieć w kadrze takiego gracza i złożyli mu swoisty interes do ubicia. Mecze na najwyższym światowym poziomie i pokazanie się w MŚ czy walka i bycie na straconej pozycji w walce o rep. Nigerii. Oli wybrał naszą ofertę choć też po polsku umiał jedynie dobrze przeklinać. Skończyły się MŚ przeszedł do Panaithinaikosu i potem już tylko się wypinał na Polskę i polskich kibiców.

Jeżeli teraz mamy ocenić przyjęcie Polskiego obywatelstwa przez Rogera, to jest to taka sama sytuacja. (Choć ufam, że naprawdę Roger nie wypnie się na naszych kibiców i będzie grał w kadrze jak najlepiej PO zakończeniu Euro). Jednak trudno się tu nie doszukiwać podobnego zawarcia interesu między PZPN a Rogerem. W reprezentacji Brazylii nie ma pojawić się chyba najmniejszych szans, u nas ma szanse się pokazać w Europie i klubom które płaca dużo lepiej niż stołeczny klub.

Na koniec powiem jeszcze, że nie przeszkadza mi to, czy Roger czy Olisadebe czy Batata lub jeszcze ktoś inny dostaje obywatelstwo Polskie. Jeśli tylko mogą nam pomóc w czymś to czemu nie, a co do tego, że Roger nie umie nic po Polsku powiedzieć, to i tak jak nie będzie chciał to się nie nauczy. A dla mnie liczy się bardziej to, jak nasz kraj sobą będzie reprezentował niż to co potrafi o nim powiedzieć. Leo Benhauer :lol: też jest obcokrajowcem, ale śmiało mogę powiedzieć, że po Kazimierzu Górskim jest to najbardziej lubiany, ceniony i dobrze oceniany przez kibiców trener naszej reprezentacji, a przecież przyjeżdżając do naszego kraju nie wiedział o nim prawie nic.

[Obrazek: Ole201.jpg]
25-04-2008 08:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
WoLaK Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,486
Dołączył: Dec 2006
Reputacja: 0
Post: #683
 
Don Leo dzisiaj ogłosił 26 osobową kadrę,która uda się na zgrupowanie do Niemiec.Jak dla mnie nie było żadnych niespodzianek.Powołanie Pazdana raczej było do przewidzenia.

Uważam,że Leo dobrze zrobił nie powołując do kadry Wichniarka,Jańczyka oraz Kowalewskiego.

Oczywiście już pojawili się "konstruktywni" krytycy decyzji Holendra. http://www.sport.pl/sport/1,89344,5193953.html

Zaskoczył mnie natomiast Janek Tomaszewski,który dość zrównoważenie jak na siebie wypowiedział się o powołanej kadrze.Chyba sobie z pół języka musiał odgryźć Wink

[Obrazek: sorryvk6.gif]
08-05-2008 18:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Grzeho Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,257
Dołączył: May 2006
Reputacja: 0
Post: #684
 
WoLaK napisał(a):Uważam,że Leo dobrze zrobił nie powołując do kadry Wichniarka,Jańczyka oraz Kowalewskiego.

Wedlgu mnie rowniez. Dziwi mnie bardzo wypowiedz Terleckiego, ze to skandal, ze nie powolal tych graczy. Dla mnie predzej skandalem jest ze zostawil Matusiaka :roll: Dla mnie to w ogole nie ma sensu. Przeciez ten zawodnik jest calkowicie bez formy. Nie rozumiem tego...

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."
08-05-2008 20:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Danny93 Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 540
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #685
 
WoLaK napisał(a):Don Leo dzisiaj ogłosił 26 osobową kadrę,która uda się na zgrupowanie do Niemiec

Ja nie mam żadnych zastrzeżeń do kadry którą powołał,Benhakker,również uważam że Holender dobrze zrobił nie biorąc do Niemiec Wichniarka,który ostatnio nie za bardzo błyszczał,Janczyka,Dawid jakoś nigdy mnie nie przekonywał do swojej osoby,a po wyjeździe do Rosji praktycznie słuch o nim zaginął i Kowalewskiego,który specjalnie przeniósł się do Korony by grać i uzyskać promocję na EURO,ale niestety od początku wiosny prezentował się raczej średnio,a wczoraj przez jego fatalny błąd Kolporter stracił dwa punkty w meczu z Widzewem.

Po za tym fajnie że Kuszczak jedzie na turniej rozgrywany w Austrii i Szwajcarii,będziemy mieli więcej Diabłów na ME Big Grin,choć Tomek prawdopodobnie i tak nie zagra ani minuty.

CONCILIO ET LABORE
08-05-2008 20:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika
kapszti Offline
Member
***

Liczba postów: 152
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #686
 
Danny93 napisał(a):dobrze zrobił nie biorąc do Niemiec Wichniarka,który ostatnio nie za bardzo

a co powiedzieć o Matusiaku który wcale nie gra. Ja myśle że Piszczek by się przydał, ale nie podważam decyzji Leo
08-05-2008 21:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Stojkovic Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,687
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #687
 
Grzeho napisał(a):Wedlgu mnie rowniez. Dziwi mnie bardzo wypowiedz Terleckiego, ze to skandal, ze nie powolal tych graczy.
On akórat ma mało do gadania, wreszcie jada piłkarze za to co prezentują i potrafią a nie za nazwiska tak jak u Janasa bywało.
Grzeho napisał(a):Dla mnie predzej skandalem jest ze zostawil Matusiaka Dla mnie to w ogole nie ma sensu. Przeciez ten zawodnik jest calkowicie bez formy. Nie rozumiem tego...
Ale weź pod uwagę, że ty Matusiaka jedynie w jedym czy dwóch meczach reprezentacji widziałeś (chyba że się mylę to przepraszam) a Leo obserwuje go od długiego czasu i skoro wie o Matusiaku sporo i mimo nienajlepszej formy prezentowanej w Wiśle jednak powołuje go, to znaczy że Matusiak jest coś wart. Nie skreślajmy kogoś, kto tak naprawde nie miał szansy pokazać się w meczach ligowych (Brożek gra regularnie a on nie).
Leo odpowiada za reprezentacje i napewno przemyślał wszystkie kandydatury po kilka razy. Co do Janczyka, to chłopak ma jeszcze czas na grę w reprezentacji.

[Obrazek: Ole201.jpg]
08-05-2008 21:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Maciek Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,276
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #688
 
Jak nie ma niespodzianek? A Piszczek, którego ja (i nie tylko) widziałem już w kadrze na Euro2008 na bank? Sad

Plusy:
- brak Radomskiego, Wichniarka, Janczyka
- powołanie Pazdana i Zahorskiego
- Murawski

Minusy:
- obecność Boruca
- pominięcie Piszczka
- Wawrzyniak...
- ROGER
08-05-2008 22:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika
WoLaK Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,486
Dołączył: Dec 2006
Reputacja: 0
Post: #689
 
Maciek napisał(a):Minusy:
- obecność Boruca
Czemu tak uważasz ?

Przegląd Sportowy napisał(a):Leo a gdzie są Piszczek i Wichniarek?
Leo Beenhakker zrezygnował z ofensywnych piłkarzy, którzy na co dzień regularnie występują w Bundeslidze. Chociaż doskonale zdaje sobie sprawę, że biało czerwoni na turnieju będą musieli rozegrać trzy ciężkie mecze.
Ta i zaraz jeszcze się ktoś zapyta gdzie jest biedny Irek Jeleń.

Sporo mediów także podaje,że powołani napastnicy strzelili w swoich ligach bardzo mało goli.Jakoś podczas eliminacji ten fakt nie przeszkadzał nikomu.

Już nie pamiętam kto to powiedział,facet z N sport albo Tomaszewski.Jako argument świadczący za powołaniem Wuchniarka ktoś z nich podał,że Artur gra w lidze niemieckiej i to doświadczenie przydałoby się w meczu z Niemcami lub Austrią . . .

[Obrazek: sorryvk6.gif]
09-05-2008 07:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Maciek Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,276
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #690
 
WoLaK napisał(a):Czemu tak uważasz ?
Bo już od jakiegoś czasu go nie cenie i nie lubie, nie powinien być numerem 1
WoLaK napisał(a):Artur gra w lidze niemieckiej i to doświadczenie przydałoby się w meczu z Niemcami lub Austrią . . .
To Włosi muszą szybko dowołać Napoleoniego, na wypadek, gdyby wpadli w turnieju na Polskę!
09-05-2008 09:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości