Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pływanie
KanT Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 867
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #16
 
Pejter z tego co mi wiadomo to Otylia nie ustanowila nowego rekordu europy, ale i tak go pobila (konczac wyscig na 2miejscu )

[Obrazek: 2rxh5ad.jpg]
11-12-2006 17:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Pejter Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,729
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #17
 
Chodzi o 200 m motylkiem, w którym zdobyła złoty medal...
11-12-2006 19:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
marcelo Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 717
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #18
 
Otylia Jędrzejczak stanęła wczoraj przed sądem, pod zarzutem nieumyślnego spowodowania śmierci swojego brata Szymona. Nasza mistrzyni nie kryła łez, ale sądze, że wielką karą dla niej jest sama śmierć tak bliskiej osoby. Jeśli chodzi o wyrok to pewnie dostanie zawiasy, bo nie sądzę, aby dostała karę pozbawienia wolności. Oj, żeby jej teraz tylko nie męczyli, bo Otylia musi trenować, a przy takim samopoczuciu to i pływać się odechciewa.

Takich chwil siê nie zapomina!
20LEGEND
22-02-2007 17:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Pejter Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,729
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #19
 
Podobno najnowsza opinia biegłych jest taka, że Otylia miała prawo do wyprzedzania, bo w momencie rozpoczynania tego manewru wszystko było ok. Jechała podobno z prędkością trochę ponad 100 km/h. Przy wyprzedzaniu myślę, że to nie jest jakieś zachowanie jak pirat, bo przecież zawsze się w takim wypadku przyspiesza. Jędrzejczak nie mogła skręcić znowu na swój pas ruchu, bo drogą zablokował jej jakiś bus, który wjechał przed wyprzedzaną przez nią ciężarówkę. Dlatego widząc nadjeżdżający z przodu samochód polska pływaczka próbowała ratować się zjeżdżając w lewo na pobocze/rów. Co się stało dalej, wszyscy wiemy.
Myślę, że taka opinia znacznie lepiej wyjaśnia całe zdarzenie i nie sądzę, aby przy takich okolicznościach dostała wyrok pozbawienia wolności. Tylko niech mi nikt nie mówi, że są równi i równiejsi i że dostanie wyrok w zawieszeniu tylko dlatego, że jest bardzo znaną sportsmenką...
23-02-2007 00:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zashi Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,353
Dołączył: May 2006
Reputacja: 1
Post: #20
 
Zakonczyl sie proces Otylii - dostała ona 9 miesiecy ograniczenia wolnosc, zakaz kierowania pojazdami przez rok oraz przymus prac publicznych przez 30 godzin miesiecznie w czasie odbywania kary.

Nie wiem tylko czy słowo 'ograniczenia' rozni sie od 'pozbawienia'.

Trzeba powiedziec, ze polski sad pokazał, ze sława nie oznacza na człowieka nie zamkną, ale nie do konca. Uwazam iz zwykly Kowalski dostał jakies 2 lata...

amor patriae nostra lex
22-03-2007 20:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Pejter Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,729
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #21
 
Zashi napisał(a):Nie wiem tylko czy słowo 'ograniczenia' rozni sie od 'pozbawienia'.

Ograniczenie polega na tym, że Otylia musi odpracować społecznie 30 godzin miesięcznie, więc jest to znaczna różnica.

I nie pieprzcie mi tu znowu o tym, że dzięki sławie dostała mniejszy wyrok, bo mnie krew zalewa...
22-03-2007 20:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Futbolowa Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 251
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #22
 
Otylię spotkała o wiele gorsza kara, niż te 30 godzin robót. Spowodowanie śmierci ukochanego brata już było dla niej ogromnym ciosem. Potworne wyrzuty sumienia, poczucie winy i inne takie. Ja ją podziwiam za to, że przetrwała to psychicznie. Ja nie potrafiłabym sobie poradzić z czymś takim...

Moje miejsce | Muzycznie | Filmowo
23-03-2007 22:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Pejter Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,729
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #23
 
Dokładnie, tak jak pisze Futbolowa - Otylia już do końca życia będzie mieć wyrzuty sumienia, mimo że okazało się, że wypadek nie do końca był jej winą. Polska pływaczka podniosła się jednak i próbuje normalnie żyć i realizować się w swoim zawodzie, czyli pływaniu.

Teraz MŚ w Melbourne. Wystartuje tam 17 Polaków i mam nadzieję, że przywieziemy ponad 10 medali.
23-03-2007 23:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
marcelo Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 717
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #24
 
Szanse są duże, a ponoć Otylia pływa jak nakręcona, więc żeby tylko wiadomość o wyroku, którą z pewnością dostanie lub już dostała nie podziałała na nią negatywnie, a powinno być dobrze. Medalowe szansę mają również inni reprezentanci. Paweł Korzeniowski w końcu zmierzy się z Michaelem Phelpsem. Czeka nas zacięty pojedynek, ale może być ciężko pokonać Amerykanina. Jest oczywiście nasz "weteran" Bartosz Kizierowski, który również powalczy o najwyższe laury.

Takich chwil siê nie zapomina!
20LEGEND
24-03-2007 09:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Pejter Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,729
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #25
 
Ta moja wersja o 10 medalach jest bardzo optymistyczna, no ale ja wierzę Tongue

Otylia ponoć nie jest w najlepszej formie psychicznej, ale trudno jej się dziwić. Na pewno po raz kolejny wróciły wspomnienia. Mam jednak nadzieję, że to zmobilizuje ją tylko to jeszcze większego wysiłku i zaowocuje świetnymi wynikami.
24-03-2007 15:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
gollaz Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 325
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #26
 
Pejter napisał(a):I nie pieprzcie mi tu znowu o tym, że dzięki sławie dostała mniejszy wyrok, bo mnie krew zalewa...

Skoro nawet prokurator powiedziała, że nie chce wnioskować o jakąś dużą karę, żeby nie załamać jej kariery, to jak można tak nie mówić ?

[Obrazek: 2hgv639.jpg]
always ready to die
24-03-2007 17:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Pejter Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,729
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #27
 
Bo zawsze bierze się pod uwagę sytuację życiową i wpływ wypadku czy też jakiegokolwiek innego wykroczenia na dalsze życie ludzi. Poza tym były tutaj czynności łagodzące, takie jak to, że jest tam niby jakieś obniżenie terenu i to, że Jędrzejczak próbowała ratować się przed tym wypadkiem.

Pomyśl, czy ty, powodując wypadek (niekoniecznie do końca z twojej winy) i przy okazji zabijając bliską sobie osobę skazałbyś się na więzienie?
24-03-2007 17:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zashi Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,353
Dołączył: May 2006
Reputacja: 1
Post: #28
 
Pejter napisał(a):Pomyśl, czy ty, powodując wypadek (niekoniecznie do końca z twojej winy) i przy okazji zabijając bliską sobie osobę skazałbyś się na więzienie?

Trudno na takie pytanie odpowiedziec gdy sie nie bylo w takiej sytuacji.

Ale jest druga strona medalu: dzisiaj Otylia zdobyła srebny medal na 200 metrow kraulem. Gratulujemy Smile

amor patriae nostra lex
25-03-2007 11:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Pejter Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,729
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #29
 
Bardzo dobry występ Otylii. Płynęła dobrze. Na pokonanie Manadou nie liczyłem, bo ona po prostu jest w znakomitej formie. Otylia popłynęła swoje i w drugiej części wyścigu goniła rywalkę i udało się jej trochę dystansu odrobić.

Jędrzejczak - rekord Polski, Manadou - rekord MŚ.

Czekamy na kolejne medale Polaków.
25-03-2007 12:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
marcelo Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 717
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #30
 
Bardzo dobry występ Otylii, medal cieszy, zwłaszcza, ze zdobyty wraz z rekordem Polski. Teraz czekamy na styl motylkowy, no i oczywiście na kolejne medale Otylii. Zobaczymy jak poradzą sobie inni nasi reprezentanci. O medale nie będzie łatwo, ale sądzę, że sporo z nich, jest w zasięgu ręki. Niech teraz pływacy kontynuują ten piękny weekend polskiego sportu. :wink:

Takich chwil siê nie zapomina!
20LEGEND
25-03-2007 13:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości