Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gaelic Football - futbol irlandzki...
Kuba_^^ Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,483
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #16
 
Wojtek3 napisał(a):To Snooker to i w Irlandii jest ? Jak jest to czy ja wiem, czy taki popularny ? Pierwszy raz slysze.

Pisząc Zielona Wyspa Zashi z pewnością myślał o Wyspach Brytyjskich i się troszkę pomylił Smile

Stadion robi wrażenie, musi być świetna atmosfera gdy jest komplet publiczności 8)

[Obrazek: 2ex4nde.jpg]
06-08-2007 13:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
gollaz Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 325
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #17
 
Gaelic widziałem pierwszy raz dość dawno (z 8 lat temu) na Eurosporcie. Świetna gra ;] Szkoda, że nie jest pokazywany u nas nigdzie w TV.

[Obrazek: 2hgv639.jpg]
always ready to die
07-08-2007 10:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wojtek3 Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,336
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #18
 
gollaz napisał(a):Gaelic widziałem pierwszy raz dość dawno (z 8 lat temu) na Eurosporcie. Świetna gra ;] Szkoda, że nie jest pokazywany u nas nigdzie w TV.

Wielka szkoda, gra jest toczona o wiele szybszym tempem niz zwykla pilka nozna, niezwykle efektowna, szczegolnie wtedy gdy przeprowadzona jest akcja po ktorej pada mala bramka.

Moj szef w pracy wyjasnil mi co oznacza logo GAA czyli Gaelic Football i Hurling.

[Obrazek: GAA_logo.jpg]

Ten zoltek koles trzyma pilke i jest to Gaelic, zielony trzyma kija do hurlingu i jest hurlingowiec, na pierwszy rzut oka nie widac, jak sie przyjrzysz to tak Wink

Dublin w sobote gra o polfinal calych irlandzkich rozgrywek trzymac kciuki! Wink

Under The Boardwalk - United Warriors
07-08-2007 22:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
marcelo Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 717
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #19
 
W sumie dość ciekawie to wygląda. Szczerze mówiąc mało słyszałem o tym narodowym sporcie Irlandii, heh może wkrótce coraz więcej Polaków zacznie grać zawodowo w jakiś drużynach, no w końcu trochę naszych rodaków tam jest.

Wojtek nawet nam dość ładnie przybliżył ten sport, ale i tak trzeba by go zobaczyć na żywo, aby zrozumieć go jeszcze lepiej.

Takich chwil siê nie zapomina!
20LEGEND
08-08-2007 08:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wojtek3 Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,336
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #20
 
marcelo napisał(a):W sumie dość ciekawie to wygląda. Szczerze mówiąc mało słyszałem o tym narodowym sporcie Irlandii, heh może wkrótce coraz więcej Polaków zacznie grać zawodowo w jakiś drużynach, no w końcu trochę naszych rodaków tam jest.

Wojtek nawet nam dość ładnie przybliżył ten sport, ale i tak trzeba by go zobaczyć na żywo, aby zrozumieć go jeszcze lepiej.

Watpie by jakis zagraniczny zawodnik zaczal grac w Gaelic. Po pierwsze kazda osoba z zagranicy kiedy pierwszy raz widzi ten sport ucieka gdzie pieprz rosnie. Ten sport zarezerwowany jest tylko i wylacznie dla irlandczykow, sam moj szef powiedzial ze niemozliwym jest by ktos z zagrnicy zaczal w to grac, aczkolwiek to jest mozliwe.

Jutro gra DUBLIN, trzymac kciuki.

Under The Boardwalk - United Warriors
10-08-2007 21:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Red Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 591
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #21
 
I co temat umarł? Wojtek jak Dublin sobie radzi ? Tongue

We'll never die beacause we're UNITED !! [Obrazek: rpn.gif]
28-08-2007 23:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wojtek3 Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,336
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #22
 
Red napisał(a):I co temat umarł? Wojtek jak Dublin sobie radzi ? Tongue

Nikt nie pisal nic to nabijal nie bede Wink

Wiec tak, 11 sierpnia Dublin gral na Croke Park z Laois. Mecz mialem okazje ogladac w TV w ... pracy Tongue Moj szef wielki fanatyk przywlukl telewizor do pracy, mimo zastrzezen prezesa, ale przeszlo Tongue

Dublin przewodzil przez caly mecz, od poczatku do konca, wygral mecz o ile dobrze pamietam 0-15 0-12, jednak w ostatniej minuscir Laois mogl strzelic malego gola, ktory jest liczony jakos 3 pkt, czyli bylo blisko dogrywki, jednak dali rade...

W polfinale czekalo nas Kerry, najlepsza ekipa w calej Irlandii, mecz odbyl sie w niedziele. Od poczatku Dublin naciskal na Kerry, by wyjsc na male prowadzenie, i udalo sie, w pewnym momencie bylo 0-7 0-3 dla Dubsow, jednak potem Kerry podgobilo troche, gdzies w 50 min Kerry strzelilo malego gola za 3 pkt i zrobilo sie 0-13 ( 13 ) 1-13 ( 16 ) dla Kerry, i wtedy zaczal sie poscig, Vaughan robil co mogl, Dublin troche podgonil na 0-15 1 -14 jednak ciagle przegrywali, Moran sobie wyraznie nie razil w srodku ze ofenywnym pomocnikiem Kerry, ostatniecznie Dublin przegral 0-15 ( 15 ) 1-14 ( 17 ). A szkoda bo bylo bardzo blisko, Dublin nie wykorzystal m.in sam na sam - Vaughan. Caly pub osmutnial w 5 minut. Szkoda, final na Croke Park w Dublinie we wrzesniu, Kerry v Laois - pokonali Derry w pofinale. Za rok damy rade!

UP THE DUBS !!! :evil:

Under The Boardwalk - United Warriors
29-08-2007 23:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości