Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polityka
Ciampel Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,923
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #16
 
Taaa, a jeszcze chce czubek wprowadzić maturę z ... religii. Od 2010 roku - akurat bym się załapał. Żałosny jest koleś, zresztą jak cały nasz sejm, senat i wszystko, co związane z "władzą". A że nie ma rąk do pracy, to na ogólniak chce wysyłać tylko naprawdę dobrych uczniów, a tych przeciętnych, którzy notabene też zawsze szli do takiej szkoły, zamierza osadzać w zawodówkach, ekonomikach - żeby były ręce do pracy, bo ich brakuje :lol:

Panie Ministrze, żal mi pana.
Bez poważania, Ciampel.

capo di tutti capi

MUSC PL
26-01-2007 14:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Pejter Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,729
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #17
 
Ciampel napisał(a):Taaa, a jeszcze chce czubek wprowadzić maturę z ... religii.

Bez obrażania panie moderatorze.

Ciampel napisał(a):Żałosny jest koleś, zresztą jak cały nasz sejm, senat i wszystko, co związane z "władzą".

Jak to mówi moja historyczka: Polacy uczą się demokracji dopiero od kilkunastu lat, podczas gdy w rozwiniętych krajach Europy zachodniej ustrój ten jest już od dawna.
Ja się z nią zgadzam i myślę, że trzeba przejść takie próby, aby później mieć normalną władzę.

Niestety, musimy nadganiać inne kraje ze względu na wydarzenia z przeszłości, dlatego władzę na razie mamy jaką mamy.
26-01-2007 18:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Pejter Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,729
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #18
 
Coś nie widzę zbytniego zainteresowania polityką na forum :roll:

Wybuchła kolejna afera taśmowa. Tym razem z Oleksym w roli głównej. Polityk został nagrany podczas obrażania swoich kolegów z SLD w rozmowie z Andrzejem Gudzowatym. Z tego, co czytałem to mówi tam dość dużo o korupcji m.in. Kwaśniewskiego, czy Millera. Ciekawe, czy w związku z tym będą podjęte jakieś kroki...
23-03-2007 23:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wojtek3 Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,336
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #19
 
Pejter napisał(a):Coś nie widzę zbytniego zainteresowania polityką na forum

Dziwisz się ? 8) Najnudniejszy temat na forum..

Pejter napisał(a):Wybuchła kolejna afera taśmowa. Tym razem z Oleksym w roli głównej. Polityk został nagrany podczas obrażania swoich kolegów z SLD w rozmowie z Andrzejem Gudzowatym. Z tego, co czytałem to mówi tam dość dużo o korupcji m.in. Kwaśniewskiego, czy Millera. Ciekawe, czy w związku z tym będą podjęte jakieś kroki...

Widziałem wczoraj w TV, Oleksy sie zbytnio tym chyba nie przejął, zobaczymy co z tego wyniknie.

Under The Boardwalk - United Warriors
24-03-2007 08:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Stojkovic Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,687
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #20
 
Oleksy moim zdaniem i tak już nic wielkiego nie znaczył w Polskiej polityce odkąd władzę przejęła partia PiS, Samoobrona i LPR.

Prawda jest taka, że Kwachu i Miller robili jedne z największych przekrętów... NO cuż Oleksy strzelił sobie samobuja i swoim partyjnym kolegom (ex-ziomom) i teraz Olejniczak ze swoimi komunistami ma problem...

Słyszeliście moze o tym, że Rydzyk chciał by przy konfesjonale pytano o antykoncepcję?

[Obrazek: Ole201.jpg]
24-03-2007 12:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zashi Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,353
Dołączył: May 2006
Reputacja: 1
Post: #21
 
Czepiaja sie go - prawde powiedzial i to ich boli Smile

Ostatnio ogladalem sobie na Polsacie 2 powtorke programu 'Co z ta Polska?' Tomasza Lisa i była tam jakas poslanka oraz Wierzejski. Temat o aborcji, glownie gadali o podejsciu LPR`eru do tej sprawy i bodajze Lis zapytał dlaczego LPR nie zgadza sie na referendum krajowe, no i Wierzejski odpowiedział cos w stylu:

"W tak ważnych sprawach jak aborcja zwykli ludzie nie maja prawa wybierac co jest lepsze, powinni to zrobic madrzy, wyksztalceni ludzie jak prawnicy i politycy."

Jakby on siedział koło mnie to by zgarna chyba...Az rece opadają..

amor patriae nostra lex
24-03-2007 13:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Pejter Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,729
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #22
 
Cytat:"W tak ważnych sprawach jak aborcja zwykli ludzie nie maja prawa wybierac co jest lepsze, powinni to zrobic madrzy, wyksztalceni ludzie jak prawnicy i politycy."

Trochę przeinaczyłeś te słowa... Nadajesz się na dziennikarza bulwarowej gazety typu Fakt :?

Było coś takiego:

"W tak ważnych sprawach jak aborcja naród nie powinien decydować."

Prawda, trochę źle mu to wyszło i choć nie jestem zwolennikiem LPR-u to myślę, że nie chodziło mu tutaj o nic złego. Po prostu chodziło mu o to, że w takich sprawach powinien decydować sejm, bo przecież do tego jest wybrany i ja się z nim tutaj zgadzam.

Zrobi się referendum to będzie tak jak z wyborami parlamentarnymi i prezydenckimi - wybranie Kaczyńskich...
24-03-2007 15:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Garfield_phpbb3_import1566 Offline
Member
***

Liczba postów: 141
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #23
 
Cytat:Coś nie widzę zbytniego zainteresowania polityką na forum

A dziwisz się? z tego co pamietam to po ostatniej "kłótni" temat musiał zostać zablokowany. Moderatorzy z góry uznali, że zwykłą "wymiane zdań" za zbyt ostrą.

Pejter -> To było jeszcze na poprzednim forum. Na razie nie widziałem tutaj niczego, co mogłoby doprowadzić do zamknięcia tematu. Po prostu kulturalni ludzie potrafią prowadzić kulturalną rozmowę na kontrowersyjne tematy. Jeśli tutaj taka rozmowa będzie prowadzona to nie widzę żadnych przeszkód, aby ten temat mógł istnieć.

Cóż powiedzieć. Kariera polityczna Oleksego się zakończyła definitywnie. Ale wypowiedziami, że "myśli o odejściu z SLD" ośmiesza się zupełnie. Nie sądzę SLD chciało z nim jeszcze współpracować.


Cytat:Prawda jest taka, że Kwachu i Miller robili jedne z największych przekrętów... NO cuż Oleksy strzelił sobie samobuja i swoim partyjnym kolegom (ex-ziomom) i teraz Olejniczak ze swoimi komunistami ma problem...

piszemy cÓż, nie cUż i samobÓja, nie samobUja.
a myślisz, że po tym jak Oleksy nazwał Szmajdzińskiego "nadętym bucem" nagle wszyscy będą go tak postrzegać. Nie sądzę, żeby te taśmy sprawiły by nastąpił jakiś wielki przełom. Ludzie, którzy głosują na SLD dalej będą to robić. Rząd Millera odchodził mając wiele afer na koncie. Wszyscy wiedzieli jak było. Teraz prouratura musi to wszystko zbadać, ale przede wszytskim wiarygodność tego nagrania.

[Obrazek: garfield2222er0.gif]
24-03-2007 15:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zashi Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,353
Dołączył: May 2006
Reputacja: 1
Post: #24
 
Pejter chcesz powiedziec ze w ogole nie powinno byc aborcji? Ja jestem za tym, aby kobiety mogly wykonac ten zabieg jesli dziecko jest z gwaltu lub byloby nieuleczalnie chore. Jednak aborcja powinna byc wykonywania we wczesniejszych miesiacach.

amor patriae nostra lex
24-03-2007 17:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Stojkovic Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,687
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #25
 
Po pierwsze, to ofiara gwałtu moze zgłosić się do szpitala po gwałcie w ciągu 78 godzin by dostać tabletkę wczesnoporonną (to jest legalne tylko w takich przypadkach).

Dlatego ktoś kto został zgwałcony i ma dziecko w 4 miesiacu ciaży poprostu moim zdaniem decyduje się to dziecko mieć. Pozatym, jeśli jest furtka dla osób które zostały zgwałcone... to jak udowodni się, że ktoś jest ofiarą gwałtu, a ktos inny poprostu "wpadł" i mówi że ktoś ją zgwałcił?

Najlepsze jest to, że o aborcji najwięcej do powiedzenia mają ci, którzy nigdy nie mieli z tym styczności. Czasami wydaje mi się, że nawet jak ktoś z SLD lub PO byłby przeciw aborcji... to będzie głosował za, tylko po to by sprzeciwić się PiS.

Co do tego, że ten temat był zamykany... to powiem tylko, że by rozmawiać o polityce, trzeba poprostu dojrzeć. To temat który sprawdza w najwyższym stopniu tolerancję i szacunek wobec opini i przekonań innych.

[Obrazek: Ole201.jpg]
24-03-2007 18:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Pejter Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,729
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #26
 
Zashi napisał(a):Pejter chcesz powiedziec ze w ogole nie powinno byc aborcji?

Nie wiem jak to wywnioskowałeś, bo niczego takiego nie zasugerowałem w swojej wypowiedzi. Pisałem tylko, że Wierzejskiemu chodziło o to, że w tej sprawie powinien decydować Sejm a nie referendum i ja się z nim w tym zgadzam.

Ale tak, jestem przeciwko aborcji.

Zashi napisał(a):Jednak aborcja powinna byc wykonywania we wczesniejszych miesiacach.

Tego to już zupełnie nie rozumiem... Co to za różnica czy we wczesnych miesiącach czy w późniejszych? Albo tak dla aborcji albo nie...
24-03-2007 21:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Stojkovic Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,687
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #27
 
Co myślicie o pochodach 1 majowych? U Niemców zawsze 1 maja sie tłuką z policją, a potem cały rok jest spokojnie Smile U nas komuchy łażą z transparentami i domagają się powrotu komuny. No i oczywiście Wszechpolacy którzy krążą jak Mesershmity nad Warszawą.

Wogóle czujecie o co chodzi z tym 3 maja i konstytucją, czy jest to dla was poprostu zwykły dzień wolny od pracy?
Ja generalnie bardzo się cieszę z ustanowienia dnia flagi narodowej Smile

[Obrazek: Ole201.jpg]
08-05-2007 07:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ciampel Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,923
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #28
 
Moim zdaniem niektóre sytuacje polityczne w Polsce po prostu przechodzą granice zdrowego rozsądku. Jak wszyscy dobrze wiecie, wczoraj z wizytą do Polski przyleciał Bush. Prezydent USA spędził u nas zaledwie 4 godziny - pytanie - po co te wszystkie "sceny"? Ludzie, całe Trójmiasto było zakorkowane, obwodnica od południa nieczynna, wszędzie kupa policjantów, a loty, o których wiedzieli od kilku miesięcy, wstrzymali na ostatnią chwilę. Wyobrażacie sobie taką sytuację? Skoro wizyta Busha była wiadoma, powiedzmy, pół roku temu, to mogli wycofać loty w tym dniu już kilka tygodni wcześniej. Zero organizacji i komunikacji, tylko polskie władze są do tego zdolne. Nie wspomnę już o opóźnieniach samolotów, bo puścili je po opuszczeniu kraju przez Amerykanina, śmiech na sali. Wybaczcie za lekkie "wzburzenie" ale wydarzenie dotyczyło bezpośrednio również i mnie (nie będę zagłębiał was w szczegóły), stąd też irytacja Wink Tym niemniej w innym kraju wszystko miałoby ręce i nogi, natomiast u nas? A gdzie tam...

capo di tutti capi

MUSC PL
09-06-2007 12:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Stojkovic Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,687
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #29
 
No a czego się spodziewałeś? Wyobraź sobie, że dokładnie w Styczniu oddano do użytku autostradę Kraków - Katowice. Od 2 miesięcy już ją remontują... paranoja, normalnie jak to cygan mówił "śmiech na sali" to nasza Polska solidność.

Co do polityki, to dodam, że Lekarze chyba ustanowią rekord strajkowania.. już miesiąc jest. Mają dołączyć do pielęgniarek jeszcze górnicy, wiec pod sejmem będzie roz*****cha konkretna tak jak kilka lat temu.

Dodatkowo obciązają kierowców podatkiem obowiązkowym na wypadki. Sory, ale czemu ludzie jeżdżący bezwypadkowo mają płacić na tych debili co się rozbijają po naszych drogach? Ten kto spowodował wypadek płaci poszkodowanym i za straty.
Normalnie "tu powinni zblokować" takie pomysły.

Jak to mówił Otto van Bismarck: "Nie atakujcie Polski, pozwólcie im rządzić, a sami się zniszczą".

[Obrazek: Ole201.jpg]
20-06-2007 17:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Grzeho Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,257
Dołączył: May 2006
Reputacja: 0
Post: #30
 
Samoobrona wychodzi z koalicji! Lepper zwolniony z posady vc-premiera. Afera z Rydzykiem! Czyzby to oznaczalo ponowne wybory?!

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."
09-07-2007 22:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości