Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Komórki, kamery - elektronika
Stojkovic Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,687
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #31
 
Skull mogę dać ci jedną dobrą radę.. nie przepłacaj. MP3 w telefonie to poprostu niepotrzebna pierdoła... lepiej zczaj komórkę z radiem. Mp3 na maxa wejdzie ci z 11 do 12 i po 3 - 5 dniach już ci się znudzą.. a zmieniać i ładować nowe też po pewnym czasie przestanie cię rajcować. Po drugie, to kupowanie telefonu dla aparatu robiącego zdjecia to też wielki niewypał. Porządne fotki są tylko i wyłącznie powyżej bariery 3 Megapixeli. Pozatym takie pierdoły szybko kończą baterię... no i bluetooth i Irda to przydatne rzeczy.... zresztą jak chcesz... ja mówię ci jak to w praktyce wyglada.

[Obrazek: Ole201.jpg]
11-06-2007 14:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Mates Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 311
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #32
 
Moja rada... Kup sobie K750i. To bardzo wymiatający telefon, jeśli chodzi o funkcje - radio, mp3, aparat 2Mpx i tak dalej...

Ja, jakbym miał teraz zmieniać telefon, to kupiłbym sobie Alcatela E801
[Obrazek: alcatel_e801.jpg]
Aparat w telefonie przydaje się rzadko, a ten go nie posiada. Nie ma Irdy i bluetootha, ale ma za to MP3 i slot na kartę - a to by mi się przydało. Jest tańszy od mojego C75 i mógłbym sobie coś takiego kupić, bo jeszcze sprzedałbym MP3 Wink

Zobaczymy... Pozdrawiam...
11-06-2007 15:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zashi Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,353
Dołączył: May 2006
Reputacja: 1
Post: #33
 
Jak dla mnie to wszystkie SE sa niczego. Baaaaaardzo denerwuje mnie ten jostick, ktory po jakims czasie sie psuje. To moje zdanie.

Stojkovic napisał(a):Mp3 na maxa wejdzie ci z 11 do 12 i po 3 - 5 dniach już ci się znudzą.

Sa jeszcze karty pamiecy. A taka karta 1GB to wydatek około 50 złotych - wystarczy poszukac. A na to juz na pewno wejdzie spora ilosc piosenek.

Wszystko zalezy do czego chcesz telefon. Do dzwonienia i wysylania SMS czy tez do innych rzeczy Smile

amor patriae nostra lex
11-06-2007 17:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Stojkovic Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,687
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #34
 
no ale to zawsze juz kolejne 50 zł wydane...
Ja naprawdę uważam, że 1 funkcja telefonu to zasieg i by dobrze sie dzwoniło... reszta to tylko bajery...

[Obrazek: Ole201.jpg]
11-06-2007 18:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Mates Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 311
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #35
 
Stojko, w Twoim wypadku powinni zainstalować nową opcję - SMSy po pijaku :lol: Pamiętasz? xD

Co do tego, co napisał Stojko... Racja, ale ja, gdybym mógł sobie jeszcze dorzucić MP3 do fona bym nie płakał, a nosiłbym tylko jedną rzecz, a nie dwie Wink

Pozdrawiam Tongue
11-06-2007 19:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Stojkovic Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,687
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #36
 
Mates napisał(a):Stojko, w Twoim wypadku powinni zainstalować nową opcję - SMSy po pijaku
Pamiętam bardzo dobrze... ehh te polszczszkie znnjaki :lol: Nie ma co trzeba być twardym i nie poddawać się za 200 razem jak nam na komórce nie chce "ó" wklepać w sms-ie się :lol:

Dodam jeszcze, że komóra powinna miec jasny wyświetlacz, żeby w lesie jak się po pijaku z ogniska wraca nie wyryć o korzenie i kamienie. Musi dobrze oświetlac teren jak latareczka mała.. o!

[Obrazek: Ole201.jpg]
11-06-2007 21:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kuba_^^ Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,483
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #37
 
Zashi napisał(a):Baaaaaardzo denerwuje mnie ten jostick, ktory po jakims czasie sie psuje.

No tu trzeba Ci przyznać rację, dlatego jak wybierałem sobie telefon, to patrzyłem między innymi czy ma joystick, czy też nie. No i sobie wybrałem W300i Smile

[Obrazek: 2ex4nde.jpg]
11-06-2007 21:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zashi Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,353
Dołączył: May 2006
Reputacja: 1
Post: #38
 
Czytałem dzisiaj wywiad z człowiekiem, ktory zwie sie Roy Talor i jest przedstawicielem Nvidii. Poza poruszanymi sprawami, takimi jak DirectX 10, Vista i nowe karty graficzne poruszyli oni rzecz rozdzielczosci. Chodziło o konkurencje: PS3 i Xbox 360 vs. PC. Powiedział, że najlepsza konsola da rade wyciagnac 1900x1080, czyli 2 Mpx, tymczasem najlepszy PC 2560 x 1600 co daje nam 4Mpx. Dodał, ze za kilka lat komputery beda miały taka moc obliczeniową, ze grafika w Crysisie to bedzie nic, a obraz bedzie wyswietlany w systemie WQEXGA, co daje nam rodzielczosc 3840 x 2400 !!! 9 Megapikseli!! Wyobraźcie co sobie. Konia z rzedem temu kto znajdzie wypexilowany obraz....

amor patriae nostra lex
14-06-2007 19:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Stojkovic Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,687
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #39
 
Jeśli chodzi o walke Microsoftu z Sony o prymat w dziale konsol, to jeszcze za czasów wydania Playstation2 (jak byłem w waszym wieku) grafika jaką generowała ta konsola była tak kosmiczna, że szczęka opadała Smile Potem (De)Bill Gates wydał X-Boxa który miał nieco lepszą grafikę i dysk HD. Sony się wkurzalo, bo Microoft wlazł z buciorami w walkę o której nie miał pojęcia. Minęły 4 lata i Microsoft myśląc, że zgarnie kokosy i zniszczy konkurencję wydał X-boxa 360. Niestety cwaniaczki się nieco przeliczyli, bo gdy wyszła maszynka Sony PS3 to X-box to poprostu popierdułka.
W PS3 grafika jest fenomenalna, ale wydaje mi się że za 4 lata będzie jeszcze lepsza.
Co do samej rozdzielczosci, to na twoim miejcu bym się tak tymi słowami owego jegomościa nie podniecał, bo może i wyciągną te 4 megapixele lub 9, ale powiedz mi, jaki engine to pociągnie by nie chrupało i płynnie wszystko grało? Grafika to tylko powłoka, liczy się płynność animacji i szybkośc loadingu.

Póki co w Polsce takie sprzęty to chyba przed 4 rozbiorem będą... czyt. po Euro 2012.

[Obrazek: Ole201.jpg]
15-06-2007 08:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zashi Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,353
Dołączył: May 2006
Reputacja: 1
Post: #40
 
Stojkovic napisał(a):Póki co w Polsce takie sprzęty to chyba przed 4 rozbiorem będą... czyt. po Euro 2012.

Jako 4 rozbiór Polski określa wydarzenia przed wybuchem II wojny swiatowej i zaraz po niej. 1 wrzesnia - atak Niemiec, a 17 atak ZSRS. Wiec raczj powinienes wpisac 5 rozbior - ale to tak nawiasem :wink:

Mówisz, ze to bedzie wolno chodzic?

Z wywiadu z tym panem mozna wywnioskowac, ze Nvidia prawie ma juz karty graficzne o duzo wiekszej mocy niz aktualnie najmocniejsza karta, czyli GF 8800 Ultra 768MB. Aktualnie nie ma produktu (gry) na rynku, który by wykorzystał w 100% moc tej karty. Oczywiscie jesli reszta podzespołow tez jest na dobrym poziomie i są dobre sterowniki. Ale kto za sama karte graficzna zaplaci 2800 zlotych? :roll:

Do tego doloz sobie procesory 4 rdzeniowie o zegarze ktory podkrecony i dobrze chlodzony wyciagnie spokojnie 6GHz. No i RAM - 4 kostki po 2GM ramu...

Moj zestaw marzen. Niestety aktualnie nie posiadam około 20 - 25 tys. złotych na zakup tego. Nie wspomne o dobrym monitorze panoramicznym...

amor patriae nostra lex
15-06-2007 12:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Mates Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 311
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #41
 
Zashi napisał(a):dobrze chlodzony
Obecnie największym problemem jest chłodzenie. Ciekłym azotem bodajże chcą chłodzić, ale uwierz mi, że i to może nie wystarczyć. Niewykluczone, że to o czym piszesz może nigdy nie dojść do skutku z jednej prostej przyczyny - nie będzie jak tego chłodzić. Już teraz są z tym problemy, co prawda niewielkie, ale jednak...

W sumie nie myślę o wymianie kompa, ale w wakacje muszę sporo popracować, bo wszystko na to wskazuje, że dostanę się do zajebiście wymagającej szkoły na profil mat-inf i mam w planach zakup laptopa... Zobaczymy jak to będzie Wink

Pozdrawiam.
15-06-2007 12:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Stojkovic Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,687
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #42
 
Zashi napisał(a):Jako 4 rozbiór Polski określa wydarzenia przed wybuchem II wojny swiatowej i zaraz po niej. 1 wrzesnia - atak Niemiec, a 17 atak ZSRS. Wiec raczj powinienes wpisac 5 rozbior - ale to tak nawiasem

Tu się mylisz, agresja Niemiec Hitlerowskich 1 wrzesnia i ZSRR 17, nie wymazała nazwy "Polska" z mapy. A rozbiór to całkowite rozbicie między kilka państw (lub jedno wielkie) państwa i wymazanie jego nazwy. Coprawda nie mówiono już Polska tylko Generalne gubernatorstwo i ziemie utracone będące pod jurysdykcją ZSRR, ale Polska jako państwo nadal istniało.

Sorka za offtopa, ale jako Polak i patryiota musiałem tę sprawę wyjaśnić. Więc przed 4 rozbiorem Smile

Co do procków i chłodzenia, to jest to odwieczny problem. Tymbardziej, ze takie potwory komputerowe zżerałyby mnóstwo prądu. Kolejna sprawa, to nośniki na których zapisywano by grę. Napewno dysk twardy 400 GB byłby mały na tego typu moc obliczeniową. Ponadto gra byłaby conajmniej na 10 DVD.

Może i ktoś mnie nie zrozumie, ale jestem graczem od 13 lat i powiem tak... Wszystko idzie teraz w grafikę... a gry robią się coraz bardziej chu***e. Na jedno kopyto... wszystko idzie w grafikę a nie w fabułę... zero pomysłu na orginalne rozwiązania. Poprostu stoimy w miejscu...

[Obrazek: Ole201.jpg]
15-06-2007 21:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zashi Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,353
Dołączył: May 2006
Reputacja: 1
Post: #43
 
Stojkovic napisał(a):Ponadto gra byłaby conajmniej na 10 DVD.

A slyszales o plytach Blu-ray? 2-warstwowy nosnik ma pojemnosc 50GB, a sa takze 6-warstwowe - mieszcza 150GB danych. W opracowaniu są dwustronne 8-warstwowe, czyli 400GB Smile

Sa takze plyty HD DVD, korzystajace z niebieskiego lasera. Dwustronny dwuwarstwowy w opcji 'tylko do odczytu' miesci 60GB. Tez cos..

Do tego opracowywane są plyty, ktore bedą miescic 1 TB - JEDEN TERABAJT!! Czyli 1024 GB... To ciekawe jakie dyski HDD bedą mialy pojemnosc...Petabajt? ( 1024 TB ) A moze producenci przejdą juz na Eksabajty...czemu nie - to tylko 1024 PB..

amor patriae nostra lex
16-06-2007 22:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Stojkovic Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,687
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #44
 
Zashi napisał(a):JEDEN TERABAJT!! Czyli 1024 GB... To ciekawe jakie dyski HDD bedą mialy pojemnosc...Petabajt? ( 1024 TB ) A moze producenci przejdą juz na Eksabajty...czemu nie - to tylko 1024 PB..
Po pierwsze to:
- tetrabajt
- Pantabajt
- Heksabajt

Słyszałem o blu ray'u ale naprawdę uważam że byłby problem z enginem do tych gier. Zresztą zanim dotrze to do Polski to jeszcze z 15 lat poczekamyTongue

[Obrazek: Ole201.jpg]
17-06-2007 08:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wojtek3 Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,336
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #45
 
Stojkovic napisał(a):Skull mogę dać ci jedną dobrą radę.. nie przepłacaj. MP3 w telefonie to poprostu niepotrzebna pierdoła... lepiej zczaj komórkę z radiem. Mp3 na maxa wejdzie ci z 11 do 12 i po 3 - 5 dniach już ci się znudzą.. a zmieniać i ładować nowe też po pewnym czasie przestanie cię rajcować. Po drugie, to kupowanie telefonu dla aparatu robiącego zdjecia to też wielki niewypał. Porządne fotki są tylko i wyłącznie powyżej bariery 3 Megapixeli. Pozatym takie pierdoły szybko kończą baterię... no i bluetooth i Irda to przydatne rzeczy.... zresztą jak chcesz... ja mówię ci jak to w praktyce wyglada.

Widzisz Stojko nie do konca masz racje Wink Wiadomo, jak kupisz jakiaes badziewie z mp3 to krotko Ci bedzie trzymac bateria itp. Trzeba poprostu wiedziec co kupic. Moj kuzyn ma od roku Siemens'a W 800i walkamana. Dostal w promocji karte 2 GB. Telefon jest swietny mimo, ze ma joystick. Ma juz go rok a telefon jest niezniszczalny, wspaniale gra mp3, wszystko dziala, foty jak z cyfry.

Sa telefony co sie do tego nie nadaja a sa co sie nadaja, ja tam wole z bajerkami, zalezy od gustu.

Under The Boardwalk - United Warriors
17-06-2007 13:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości