Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Komórki, kamery - elektronika
Stojkovic Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,687
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #46
 
Tak WOjtek wiadomo, że sa telefony które cechują się doskonałą jakością i wykonaniem... problem leży też w cenie.
Dlatego ja nie rozumiem po co kupować telefon za 700 zł? Bez sensu. Niezależnie co ten telefon tam ma, wibrator, GPS, zapalniczkę i otwieracz do piwa... za 500 zł - 700 zł to naprawdę już są przesadzone ceny aparatów komórkowych...

[Obrazek: Ole201.jpg]
17-06-2007 14:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wojtek3 Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,336
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #47
 
Stojkovic napisał(a):Tak WOjtek wiadomo, że sa telefony które cechują się doskonałą jakością i wykonaniem... problem leży też w cenie.
Dlatego ja nie rozumiem po co kupować telefon za 700 zł? Bez sensu. Niezależnie co ten telefon tam ma, wibrator, GPS, zapalniczkę i otwieracz do piwa... za 500 zł - 700 zł to naprawdę już są przesadzone ceny aparatów komórkowych...

Przesadzone na pewno nie sa, ich cena jest adekwatna do tego co ten aparat posiada. Przesadadz moze osoba ktora ja kupuje, tylko po to by pisac sms. Zalezy kto co lubi :wink:

Under The Boardwalk - United Warriors
17-06-2007 14:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zashi Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,353
Dołączył: May 2006
Reputacja: 1
Post: #48
 
Stojkovic napisał(a):
Zashi napisał(a):JEDEN TERABAJT!! Czyli 1024 GB... To ciekawe jakie dyski HDD bedą mialy pojemnosc...Petabajt? ( 1024 TB ) A moze producenci przejdą juz na Eksabajty...czemu nie - to tylko 1024 PB..
Po pierwsze to:
- tetrabajt
- Pantabajt
- Heksabajt

Eee...Jesli chodzi o tetrabajt - wpisalem w google i cos tam bylo. Jednak nie ma tego w Wikipedii. Pantabajtu i Heksabajtu w ogole w Google nie ma - jak wpisalem to pokazyło: Czy chodzi ci o...i byly moje nazwy Big Grin
http://pl.wikipedia.org/wiki/Terabajt
Tabelka po prawej Smile


Stojkovic napisał(a):Słyszałem o blu ray'u ale naprawdę uważam że byłby problem z enginem do tych gier. Zresztą zanim dotrze to do Polski to jeszcze z 15 lat poczekamyTongue

Takie plytki już są. Z tego co pamietam cena odpowiedniego napedu oscyluje w granicach kilku tysiecy dolarów, jednak blizej granicy dziesiątki. A za 1 plytke trzeba zaplacic okolo 100 dalorów. Droga inwestycja... Jednak wszystko tanieje - pewnie za kilka lat ceny spadną kilku(nasto) krotnie Smile

amor patriae nostra lex
17-06-2007 18:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Mates Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 311
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #49
 
Właśnie chciałem poprawić te "tetrabajty" ^^

Wojtek3 napisał(a):Siemens'a W 800i walkamana

Sony Ericssona, ale mniejsza o to Wink

Jeśli chodzi o telefon. Zależy co kto lubi i ile hajsu ma. Ja osobiście z aparatu nie korzystam prawie wcale. Opcji, których używam w telefonie jest kilka, ale myślę, ze do 200zł taki telefon bym znalazł. Przede wszystkim dobry wyświetlacz, IrdA, lub BT, Java, Kalkulator, notatnik, budzik... Wink 200 zł używany Siemens C75 jest mój z aparatem i innymi pierdołami Wink

Widzę, że rozmawiacie tu o takich pojemnościach, jakie mało z nas ktoś widział na oczy, a teraz powiedzcie no mi szczerze... Przypuszczam, że kilkoro z Was ma dyski po 200GB, czy zapełniliście chociaż połowę tego miejsca? Jak na razie ja jade na 40GB i się mieszczę, ale teraz będe musiał kupić coś większego, bo chce popróbować linuxa... Wink Wy mówicie o terabajtach, a ja się pytam - po co to jak na razie komu?

Pozdrawiam Wink
17-06-2007 19:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wojtek3 Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,336
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #50
 
Mates napisał(a):Przypuszczam, że kilkoro z Was ma dyski po 200GB, czy zapełniliście chociaż połowę tego miejsca? Jak na razie ja jade na 40GB i się mieszczę, ale teraz będe musiał kupić coś większego, bo chce popróbować linuxa...

Jasne, ze Sony Ericsson...

Ja mam dysk 400 GB i potrafilem zapelnic go w 3 miesiace ? 8) :wink:

Under The Boardwalk - United Warriors
17-06-2007 19:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Mates Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 311
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #51
 
Cytat:Ja mam dysk 400 GB i potrafilem zapelnic go w 3 miesiace ?

Ty jesteś inna para kaloszy ^^ Nie no... Prawda jest taka, ze trzeba mieć co umieścić na tym dysku. Niektórzy ludzie mają zawaliste komputery, telefony, telewizory, a w 90% potencjał tego sprzętu jest niewykorzystany. Nie mówię, że wszyscy co mają taki sprzęt tak robią, ale jest sporo osób, które mają telefony super-hiper-mega-ekstra-wypas, a tak naprawdę potrafią tylko dzwonić i wysyłać smsy...

Podobnie jest ze wszelkiej maści sprzętami... Jeśli ja coś mam to, albo wykorzystuje to w 100%, albo uważam to, za niepotrzebne. Taka prawda Wink

[Pozdrawiam.
17-06-2007 19:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Stojkovic Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,687
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #52
 
Zashi napisał(a):Eee...Jesli chodzi o tetrabajt - wpisalem w google i cos tam bylo. Jednak nie ma tego w Wikipedii. Pantabajtu i Heksabajtu w ogole w Google nie ma - jak wpisalem to pokazyło: Czy chodzi ci o...i byly moje nazwy
Podałem ci orginalne łacińsko - greckie nazwy...
unus, una, unum - 1
duo, dua, duum - 2
trius, tria, trium - 3
tetra - 4
penta - 5
heksa - 6
septa - 7
okta - 8
nona - 9
deka - 10
Nazwy powstały po połączeniu liczebinków głównych greckich z łacińskimi. Powszechnie używane są w chemii. To że w googlach nie ma to mnie nie dziwi, a w wikipedii połowy rzeczy nie ma, a istnieją. Poprostu trzeba czytać ksiązki, a nie szperać tylko na googlach.

A co by nie offtopować tylko...


Mates napisał(a):.. Przypuszczam, że kilkoro z Was ma dyski po 200GB, czy zapełniliście chociaż połowę tego miejsca?
ja mam 80GB i mam prawie full zapełniony... dużo fotek, muzy i kilka gier.

[Obrazek: Ole201.jpg]
17-06-2007 22:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zashi Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,353
Dołączył: May 2006
Reputacja: 1
Post: #53
 
Co do wielkosci dysku twardego. Ja mam 80GB, ale zawsze zostaje tylko kilkaset MB wolnych - tyle zeby Windows dobrze chodził. Niestety musze usuwac starsze gry lub programy. Gdybym mial duuuuuzy dysk to nadal na kompie znajdowałoby sie Settlers II czy Rollercoster Tycon...

Stojko - nie uczylem sie greki ani laciny, wiec nie wiem. Ale w informatyce są uzywane te co podałem Smile Widocznie w chemii tamto Smile

amor patriae nostra lex
18-06-2007 11:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Mates Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 311
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #54
 
Macie 80-siątki, ale czy na siłę jest sens coś nagrywać? Nie sądzę... Wink Uważam, że wiele osób nie wykorzystuje potencjału swoich komputerów, a większość chwali się "czego to nie ma".

Co do nazw - ja znam takie jak podał Zashi Wink

Pozdrawiam.
18-06-2007 14:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kuba_^^ Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,483
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #55
 
Ja mam dysk 40 GB i w zupełności mi wystarczy, bo mam na nim praktycznie samą muzykę, bo po uzbieraniu kilku filmów odrazu wypalam na płyty, a z gier to mam tylko i wyłącznie Football Managera, co roku nową edycję. Wszystkie gry staram się załatwiać na PlayStation 2, głównie mój komputer służy do korzystania z Internetu i słuchania muzyczki Smile

[Obrazek: 2ex4nde.jpg]
18-06-2007 14:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Stojkovic Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,687
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #56
 
Ja tam lubię obrabiac fotki, sporo mam na kompie dokumentów i programów. Obecnie mam jakieś 10 GB wolnego bo trzeba było zrobić remenent. Wiadomo, sporo jest muzy więc MP3 w folderach mają swoją wagę na dysku.

Może odbiegnę od tematu i zapytam, bo jeszcze nie testowałem, a może ktoś wie... Gilette wypuściła swoją maszynkę do golenia "Nitro". Miał ktoś to cudo w ręce i testował? Ja osobiście nie miałem, no i zastanawiam się, czy te drgania elektryczne dają coś więcej?

[Obrazek: Ole201.jpg]
20-06-2007 17:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wojtek3 Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,336
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #57
 
[Obrazek: nokia_3250.jpg]

Za niedlugo bede w posiadaniu tego telefoniku, rok temu mialem zamiar zakupic jednak cena odstraszala, jednak terazniejsza - 270 euro jest do przyjecia. Co myslicie ?

Under The Boardwalk - United Warriors
04-08-2007 16:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Pejter Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,729
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #58
 
Ja bym nigdy 270 euro na komórkę nie wydał. Po co jakieś niepotrzebne bajery? Telefon jest do dzwonienia, wysyłania SMSów. Wydawanie takiej ilości pieniędzy to dla mnie głupota.
04-08-2007 20:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ciampel Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,923
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #59
 
Pejter napisał(a):Ja bym nigdy 270 euro na komórkę nie wydał. Po co jakieś niepotrzebne bajery? Telefon jest do dzwonienia, wysyłania SMSów. Wydawanie takiej ilości pieniędzy to dla mnie głupota.

Widzisz, Pejter, kwestia gustu. Dla jednego głupotą jest wydawanie takiej kasy na telefon komórkowy, dla innego kupowanie firmowych ciuchów. Jeśli kogoś kręci elektronika i wszelkie nowości, to ma chyba prawo. Swoją drogą, ten sprzęt to bajer rzadkiej maści, choć można zaopatrzyć się w coś jeszcze lepszego, a zarazem droższego oczywiście. Jedyne wady: symbian, niezbyt wielki wyświetlacz i mało pamięci wewnętrznej, jednak karty 1GB kosztują teraz grosze, więc ogólnie dobry wybór. Tym niemniej poleciłbym Ci jeszcze N70 i 6233, rozejrzyj się - cenowo podobnie 8)

capo di tutti capi

MUSC PL
04-08-2007 22:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Valverde Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,180
Dołączył: May 2006
Reputacja: 0
Post: #60
 
Ciampel napisał(a):kwestia gustu.
Dupa, a nie kwestia gustu. Wydawanie tak wielkich pieniędzy na komóreczkę to zwyczajnie głupota. Nikt nie mówi, że nie ma prawa - nie moje pieniądze, nie mój biznes. Twierdzę po prostu, że to nie jest do końca rozsądne.

[Obrazek: rangerswk9.jpg]
04-08-2007 22:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości