Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Taktyka
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #136
RE: Taktyka
http://www.101greatgoals.com/blog/video-...rs-defeat/

Świetna analiza Gary'ego.

Od dawna rzuca się w oczy, że ta drużyna gra poniżej swojego potencjału. Mówię to nie od dzisiaj, że jeden środkowy pomocnik tutaj wiele by nie zmienił, u nas problem jest zdecydowanie szerszy. Ten skład stać na zdecydowanie lepsze występy. Problem zaczyna się w defensywie, w filmiku powyżej jest sporo wyjaśnione, ale ogólnie bez piłki jesteśmy po prostu słabi.

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
02-10-2012 11:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
samcro Offline
Banned

Liczba postów: 1,291
Dołączył: Sep 2009
Post: #137
RE: Taktyka
Jeden środkowy nie ale jeden porządny środkowy by coś zmienił , Nasz najlepszy środek pola Carrick Scholes jest dobry z piłką przy nodze lecz nie są mobilni na tyle by odbierać piłki i nadążać za młodszymi, to jeden z problemów
02-10-2012 12:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Silvan Offline
Judge-mental
*****

Liczba postów: 1,029
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 55
Post: #138
RE: Taktyka
Faktycznie świetna analiza Neville'a, Ferguson powinien ją włączyć przy okazji treningu na tygodniu. United ma obecnie sporo problemów i nie sądzę, że przyjście jednego zawodnika nawet jakby (w teorii) miał to być Modrić rozwiązałoby je wszystkie, czy choćby większość. Wszystko rozbija się o obronę, na której opiera się każdy zespół na Wyspach i nie chodzi tylko o 4 gości przed bramkarzem, ale sposób bronienia się całego zespołu. W tym kontekście sezon zaczął się bardzo źle, tłumaczono to kontuzjami środkowych obrońców i występami Carricka na stoperze. Teraz kiedy mamy środkowych obrońców Carrick gra bezbarwnie, jest wolny i jakiś przymulony, Scholes ma parę do 50-60min a mimo to Ferguson ora nim jakby zapomniał, że ma sensowne alternatywy. Coś takiego jak pressing ujawnia się w United dopiero w przypadku straty bramki. Utarty scenariusz, pierwsza połowa lipna, tracą bramkę, albo przynajmniej są wyraźnie gorszym zespołem od rywali. W przerwie mamy wjazd Fergusona na ambicje zawodników i po powrocie na boisko jest nieco lepiej, bo widać większe zaangażowanie, tylko co z tego, skoro jeżeli uda się złapać kontakt z rywalem to pressing znika, zaczyna się człapanie i wolna gra.

Zastanawiam się czy taki stan rzeczy nie ma przyczyn w częstej grze doświadczonymi zawodnikami, z Tottenhamem mieliśmy 5 zawodników po 30tce w podstawowej 11stce + RvP który do trzydziestki dobija. Od paru dni nie mogę wyjść z szoku jak to miało niby funkcjonować, przeciwko chyba najbardziej wybieganej drużynie w lidze. Zawodnicy oszczędzają się, szanują siły. Wchodzi wypoczęty Rooney, który nawet jak nie ma siły, to ma siły i zapieprzając po boisku daje sygnał innym. Drużynie potrzebny jest taki impuls i paru ruchliwych zawodników, którzy będą twardo bronić i biegać za rywalami. Trzeba zacząć więcej korzystać z Cleverleya i Andersona - szczególnie ten drugi czasem nie wiem po co siedzi na tej ławce, skoro Ferguson nawet nie patrzy w jego stronę. Gdzie jest to United z 2-3 sezonów temu grające perfekcyjnie w kontrataku i wykorzystujące takie okazje jak właśnie Bale w ostatnim meczu? a not tak... nie ma kontrataków bo najpierw trzeba coś grać w obronie...

"And UNSTOPPABLE SHOT from PAUL SCHOLES !"
02-10-2012 14:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #139
RE: Taktyka
Gary bardzo ładnie wszystko objaśnił, jednak podobne sytuację rzucały się już wcześniej w oczy. Evra w każdy spotkaniu przynajmniej kilka razy jest spóźniony, przez co powstaje dziura, na którą wskazywał nasz były obrońca. To samo tyczy się Rafael, Brazylijczykowi czasem się zdarzy zapędzić do przodu i tam zostać przez co powstaje dziura, której nie ma kto wypełnić. Gdy na boisku jest Antek to często on zajmuje odpowiednie miejsce, jednak nie zawsze. I tu właśnie wychodzą także braki w środku pola, bo nie ma kto zaasekurować. Carrick nie jest demonem szybkości i zwinności, jednak jest bardzo inteligentnym zawodnikiem i świetnie się ustawia, jednak kiedy on ruszy do przodu i zostaje tylko Scholes powstaje nam w środku wielka dziura, bo Paul już swoje lata ma i po prostu nie daje rady biegać tak jak kiedyś. Dlatego też dziwię się, że SAF tak ciągle stawia na naszego weterana. Rozumiem, że Rudy mimo wieku wciąż rozgrywa lepiej niż większość rozgrywających w lidze, jednak w defensywie odstaje już bardzo i tam ten jego wiek już widać. Rywale bardzo dobrze to widzą i często to wykorzystują.

Oczywiście, kluczem jest odpowiednie ustawienie defensywy (na pewno nie tak jakie w meczu z Kogutami), jednak środek musi również być dobrze ustawiony, a przede wszystkim mobilny, a tego brakuje nam najbardziej. Mam nadzieję, że Ferguson i jego asystenci mają jeszcze na tyle głowy, że poprawią błędy o których mówił Neville, bo na to, że Scholes będzie jedynie wspomagał, a nie grał pierwsze skrzypce nie liczę, ponieważ Ferguson uparcie na niego stawia i będzie stawiał. A szkoda, bo na ławce siedzi w naprawdę dobrej formie Tom czy Anderson, którzy pewnie daliby mniej w ofensywie (choć Cleverley pokazał już jak kapitalnie potrafi prowadzić grę), ale za to mielibyśmy szczelniejszą defensywę i nie byłoby takiej dziury w środku, jaką niestety często oglądamy.



Mój Blog: Pod presją czasu
02-10-2012 17:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #140
RE: Taktyka
Trudno się nie zgodzić. Każdy zespół powinno się opierać na szczelnej defensywie. Nam prócz dobrej defensywy brakuje również dobrej gry całego zespołu w momencie, kiedy przeciwnik posiada piłkę. Jakoś zupełnie przespaliśmy moment kiedy z drużyny, gdzie najlepszą formacją była obrona, przeistoczyliśmy się w ekipę, gdzie defensywa odstaje od reszty. Prawdę mówiąc jakby wymienić wszystkich odpowiedzialnych za bronienie to nic nie stracimy, bo tam już nie mamy piłkarzy wybitnych. Nagle w porównaniu do piłkarzy atakujących (napastnicy, skrzydłowi, ofensywni pomocnicy) nasze tyły stały się zupełnie przeciętne.

Nie wiem ile jeszcze będę sobie wmawiał, że to w sumie dobry omen jak na początku sezonu jesteśmy bez formy, bo ważniejszy jest grudzień, kwiecień, nasze słynne gonienie rywali. Także na tą chwilę dalej żyję w tym przekonaniu, że inaczej niż w poprzednim sezonie nie złapaliśmy formy za wcześnie.


Fan United od 1992 roku
03-10-2012 06:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Silvan Offline
Judge-mental
*****

Liczba postów: 1,029
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 55
Post: #141
RE: Taktyka
sebos_krk napisał(a):Prawdę mówiąc jakby wymienić wszystkich odpowiedzialnych za bronienie to nic nie stracimy, bo tam już nie mamy piłkarzy wybitnych

Tu masz niestety rację, Ferguson będzie w końcu musiał stopniowo odstawiać Ferdinanda i Evrę bo lepiej już nie będzie, chociaż ten drugi kondycyjnie i szybkościowo prezentuje się całkiem przyzwoicie, ale z wiekiem stracił "to coś". Trzeba też, długofalowo zastanowić się nad alternatywą dla Carricka, bo Fletcher to jedna wielka niewiadoma i jego zdolność do gry powinna być jednak traktowana jak bonus, a nie coś na co można liczyć. Biorąc jednak pod uwagę zamiłowanie Fergusona do swoich zaufanych ludzi (czyt. weteranów) nie wiem czy zbierze się on by aż tak wstrząsnąć drużyną. Wiem, że United to klub inny i tu doświadczonych zawodników się szanuje a nie wypycha, ale wszystko musi mieć swoje granice bo niebezpiecznie zbliżamy się do wzorców wytyczonych przez AC Milan i to mnie martwi. Ogólnie strasznie dużo tych problemów w tym sezonie... Nie sądzę by miał to być czas dominacji Fergusona, ale może kolejny sezon pucharowej posuchy wymusi bardziej radykalne kroki?

"And UNSTOPPABLE SHOT from PAUL SCHOLES !"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-10-2012 12:00 przez Silvan.)
03-10-2012 11:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Jaroldz Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,903
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 10
Post: #142
RE: Taktyka
Silvan napisał(a):Nie sądzę by miał to być czas dominacji Fergusona, ale może kolejny sezon pucharowej posuchy wymusi bardziej radykalne kroki?

Niestety, dopóki Ferguson będzie menedżerem United, żadnych radykalnych zmian pewnie w tym klubie nie będzie. Nawet jeśli w tym sezonie znów nic nie wygramy( na co się zanosi). Nie to, żebym już teraz chciał dymisji Fergiego, ale coraz częściej odnoszę wrażenie, że jego rola w tym klubie dobiegła już końca i nic więcej z nim nie osiągniemy. Widać, że coś się wypaliło, w zespole jest coraz więcej problemów, a SAF chyba nie do końca potrafi je rozwiązać.

Manchester United champions of England for the 19th time!

"We'll keep the red flag flying high, couse Man United will never die"
03-10-2012 13:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Tomek91 Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,434
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 2
Post: #143
RE: Taktyka
Jaroldz napisał(a):Nawet jeśli w tym sezonie znów nic nie wygramy( na co się zanosi).

Nie za wcześnie na takie prognozy?
03-10-2012 13:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #144
RE: Taktyka
Jaroldz napisał(a):Nawet jeśli w tym sezonie znów nic nie wygramy( na co się zanosi).
Kocham takie teksty...

W lidze jesteśmy w czubie tabeli, nie odpaliśmy w COC, po dwóch kolejkach mamy komplet punktów, a czytam, że zanosi na sezon bez tytułu... już nawet nie wiem czy się z tego śmiać czy płakać z głupoty.



Mój Blog: Pod presją czasu
03-10-2012 13:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
BeBaD Offline
Member
***

Liczba postów: 191
Dołączył: Aug 2010
Reputacja: 0
Post: #145
RE: Taktyka
Rzadko tutaj zaglądam ale zauważyłem że Jaroldz często potrafi "zabłysnąć" Wink

Jaroldz napisał(a):Niestety, dopóki Ferguson będzie menedżerem United, żadnych radykalnych zmian pewnie w tym klubie nie będzie.
O jakich radykalnych zmianach mówimy ? mi się wydaje że Ferguson nigdy nie obawiał się podejmować odważnych decyzji. Problem tkwi w środku pola co jest powtarzane od paru sezonów i tyle. Nie potrzebujemy żadnych radykalnych zmian tylko kogoś do środka kogoś kto ma dynamit, nie traci głupio piłek i potrafi rozegrać piłkę, do przodu, nie na boki albo do obrońców.
03-10-2012 17:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Silvan Offline
Judge-mental
*****

Liczba postów: 1,029
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 55
Post: #146
RE: Taktyka
Jaroldz napisał(a):Nawet jeśli w tym sezonie znów nic nie wygramy( na co się zanosi). Nie to, żebym już teraz chciał dymisji Fergiego, ale coraz częściej odnoszę wrażenie, że jego rola w tym klubie dobiegła już końca

Nie no bez przesady... głosisz jakieś herezje!

"And UNSTOPPABLE SHOT from PAUL SCHOLES !"
03-10-2012 17:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Hubson Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,275
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 12
Post: #147
RE: Taktyka
Też nie udawajmy, że wszystko co robi Fergie robi dobrze.
03-10-2012 22:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kosma Offline
Król logiki
******

Liczba postów: 3,067
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 73
Post: #148
RE: Taktyka
Też nie udawajmy, że "Fergie wszystko robi dobrze" jest równoważne "coś się wypaliło (...) misja dobiegła końca".

Gdzie jest Groszek?
04-10-2012 01:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Jaroldz Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,903
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 10
Post: #149
RE: Taktyka
(03-10-2012 13:59)Foster napisał(a):  
Jaroldz napisał(a):Nawet jeśli w tym sezonie znów nic nie wygramy( na co się zanosi).
Kocham takie teksty...

W lidze jesteśmy w czubie tabeli, nie odpaliśmy w COC, po dwóch kolejkach mamy komplet punktów, a czytam, że zanosi na sezon bez tytułu... już nawet nie wiem czy się z tego śmiać czy płakać z głupoty.

Dlatego nie napisałem, ze w tym sezonie nic nie ugramy, tylko, że zanosi się na to, że ten sezon także możemy skończyć z niczym. Naprawdę ciężko mi uwierzyć w to, że przy obecnej naszej obecnej grze jesteśmy w stanie odzyskać tytuł mistrzowski czy też dojść dalej w Lidze Mistrzów niż ćwierćfinał. To jest moje zdanie i nie każdy musi się z nim zgadzać. Na przykład nie zawsze da się odrobić szybko straconą bramkę, odwrócić niekorzystny wynik, co pokazały nam już chociażby pierwsze kolejki Premier League.

Manchester United champions of England for the 19th time!

"We'll keep the red flag flying high, couse Man United will never die"
04-10-2012 15:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Cepilek Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 862
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 14
Post: #150
RE: Taktyka
W maju gdy będziemy zdobywać mistrzostwo Fergie będzie trenerem na kolejną dekadę, to normalka.

Cytat:Też nie udawajmy, że wszystko co robi Fergie robi dobrze.

Też nie udawajmy że wszystko wiemy lepiej od Fergusona.


BTW beka z tego że dostajemy Kagawe i Van Persiego a w klubie się nic nie zmienia Smile. Ten zespół w tym sezonie będzie grać jeszcze tak jak go na to stać.

BTW 2 Jednak większą bekę mam że niektórzy już spisują ten sezon na straty.
04-10-2012 15:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości