Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Taktyka
Hubson Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,275
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 12
Post: #151
RE: Taktyka
Dobra nie wiemy tego co Fergie ale pewne rzeczy widać gołym okiem, że coś jest nie tak i nie trzeba tu obserwować każdego treningu, żeby pretensje. Z resztą skoro przegrywamy mecz lub tracimy bramki to znaczy, że drużyna popełniła kilka błędów bo nie oszukujmy się. To drużyna dała dupy w meczu z Tottenhamem, to nie jest tak, że Rio zawalił nam 3 bramki a reszta grała super...
04-10-2012 15:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #152
RE: Taktyka
Cytat:Dlatego nie napisałem, ze w tym sezonie nic nie ugramy, tylko, że zanosi się na to, że ten sezon także możemy skończyć z niczym.
Ja jebie. Od kiedy kibicujesz United? Od wczoraj? Bo na to wygląda jak czytam takie wypociny. Nie będę przywoływał kilku innych sezonów, skupię się tylko na pamiętnym 2007/2008.

vs Reading 0:0 (h)
vs Portsmouth 1:1 (a)
vs City 0:1 (a)
vs Spurs 1:0 (h) - podobny fuks jak z LFc w tym roku
vs Sunderland 1:0 (h) - po miernej grze
vs Everton 1:0 (a)

6 meczów - 11 pkt, styl raczej mocno przeciętny.

Nie mówię, że teraz wszystko skończy się podobne, ale takie gadki na początku seoznu na co to się zanosi - jak pokazała przeszłość - są głupawe.

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
05-10-2012 10:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Silvan Offline
Judge-mental
*****

Liczba postów: 1,029
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 55
Post: #153
RE: Taktyka
W meczu z Newcastle mogliśmy zauważyć ciekawe założenia taktyczne. Rooney na papierze był drugim napastnikiem, ale operował jako środkowy pomocnik, nie rzadko wybijając groźne główki, albo asekurując obrońców. Szczególnie w pamięci utkwiła mi jedna akcja, kiedy zawodnik atakując ze skrzydła zgubił Rafaela zwodem wypuszczając piłkę lekko do przodu i miałby wolne pole, kiedy nagle spod ziemi wyrósł Rooney i wybił piłkę na daleki out. Na przestrzeni całego meczu można powiedzieć, że Rooney operował jak środkowy pomocnik box-to-box często wymieniając piłkę z Cleverleyem na małym dystansie. Kiedy Wazza cofał się głębiej, Van Persie czaił się w środkowym obszarze boiska, a na szpicę wychodził Welbeck, który miał walczyć o górne piłki. Nie zauważyłem też by Rooney czuł się nieswojo, wręcz przeciwnie i taka rola wydawała się bardzo mu odpowiadać! Wyglądało to bardzo dobrze, niestety Kagawa grają w takim ustawieniu na skrzydle schodził do środka i parokrotnie sprawiał, że przed polem karnym kotłowało się zbyt wielu zawodników, nie wspominając o tym, że jeżeli Rafael nie podłączył się z prawej to zostawała tam ogromna dziura. Eksperyment z Kagawą na skrzydle wykonany, lecz niestety nie udany. Za to Welbecka mógłbym jeszcze kiedyś w takim ustawieniu zobaczyć, takie szczudło w środku pola po udanej akcji defensywnej zawsze daje opcje zagrania górnej piłki, zamiast wybijania jej na oślep.

"And UNSTOPPABLE SHOT from PAUL SCHOLES !"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-10-2012 07:45 przez Silvan.)
08-10-2012 07:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Hubson Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,275
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 12
Post: #154
RE: Taktyka
Silvan napisał(a):Nie zauważyłem też by Rooney czuł się nieswojo
Powtarzam się po raz kolejny, ale Rooney czuje się nieswojo tylko w polu karnym przeciwnika. Im dalej od bramki przeciwnej tym lepiej gra.
08-10-2012 14:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika
samcro Offline
Banned

Liczba postów: 1,291
Dołączył: Sep 2009
Post: #155
RE: Taktyka
To tak jak Wellbeck;P
08-10-2012 14:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kosma Offline
Król logiki
******

Liczba postów: 3,067
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 73
Post: #156
RE: Taktyka
Hubercik napisał(a):Powtarzam się po raz kolejny, ale Rooney czuje się nieswojo tylko w polu karnym przeciwnika. Im dalej od bramki przeciwnej tym lepiej gra.

Na bramkę z nim.

Gdzie jest Groszek?
08-10-2012 15:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Hubson Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,275
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 12
Post: #157
RE: Taktyka
Za czasów Joga Bonito był filmik o ambicji Rooneya. Tam właśnie stał na bramce na rzekomym treningu United. Parę razy się rzucił ale jego drużynie chyba nie szło bo wyszedł do pola i przeszedł całe boisko bodaj zaliczając jedną, dwie klepki z kimś innym. No i wracając na bramkę został przelobowany.

Niemniej jednak nie wyglądał wcale źle i myślę, że też by sobie poradził Smile
08-10-2012 15:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kosma Offline
Król logiki
******

Liczba postów: 3,067
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 73
Post: #158
RE: Taktyka
Pamiętam, pamiętam.

Pamiętam też za czasów sezonu 09/10 jak co mecz ładował po dwa gole (wtedy padł też hat-trick z Portsmouth czy czwórka z Hull), choćby w dwumeczu z Milanem, grając na pozycji... jedynego napastnika w 4-5-1 Big Grin

Gdzie jest Groszek?
08-10-2012 15:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Silvan Offline
Judge-mental
*****

Liczba postów: 1,029
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 55
Post: #159
RE: Taktyka
Zauważcie pewną prawidłowość, jak Ferguson wystawi Rooneya jako środkowego pomocnika to nie gra on jakoś zachwycająco, przynajmniej tak było parokrotnie w ostatnich sezonach. Na niego musi zadziałać aspekt psychologiczny tzn. "trener wystawia mnie jako cofniętego napastnika, a ja i tak będę zapierdalał od jednego pola karnego do drugiego", jak zagra na środku to już nie ma takiego parcia na zapieprzanie i człapie sobie w środku prawie jak Scholes Tongue Dlatego nie wiem czy on może być wyjściowo przypisany do innej pozycji niż atak Big Grin Generalnie Roo to taki psychol, który musi mieć czas i miejsce żeby zaiwaniać po całym boisku bo inaczej się obraża i gra lipę...

"And UNSTOPPABLE SHOT from PAUL SCHOLES !"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-10-2012 11:18 przez Silvan.)
09-10-2012 11:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #160
RE: Taktyka
Ja tam bym nie powiedział, że Roo grał box to boxa. To była raczej rola Cleva, a Roo występował jako ofensywny pomocnik. Wystarczy zresztą rzucić okiem na średnie pozycje piłkarzy, żeby widzieć, że Wazza był zdecydowanie wyżej niż nasza dwójka Cmów.

Fakt, Kagawa nie wyglądał za dobrze, ale nie przekreślałbym go na tej pozycji po jednym nieudanym występie. Mnie się wydaje, że możemy go tam wykorzystywać z takim samym powodzeniem z jakim City wykorzystywali Silvę.

I koniec końców cieszy mnie to, że próbujemy różnych wariantów. Szczególnie w starciu z drużynami, które wydawać by się mogło mają na nas receptę tj. przepakowanie środka pola i agresywna gra w tym rejonie boiska. Grając tak wąsko zdecydowanie łatwiej wyjść spod pressingu.

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-10-2012 11:26 przez michal85.)
09-10-2012 11:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Silvan Offline
Judge-mental
*****

Liczba postów: 1,029
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 55
Post: #161
RE: Taktyka
michal85 napisał(a):Ja tam bym nie powiedział, że Roo grał box to boxa. To była raczej rola Cleva, a Roo występował jako ofensywny pomocnik. Wystarczy zresztą rzucić okiem na średnie pozycje piłkarzy

No dobra, ale średnie pozycje piłkarzy mówią nam o tym kto znajdował się najdłużej w którym sektorze boiska, nie zobaczymy z tego że Rooney kilka razy asekurował obrońców we własnym samym polu karnym, lub na jego wysokości po boku boiska co jak na ofensywnego pomocnika jest deczko nie do pomyślenia. W analizie MOTD pięknie rozrysowali akcje defensywne Roo i w jednej z nich pogonił on za akcją Newcastle mijając trzy formację i zaasekurował wślizgiem Evrę, a takich akcji miał w tym meczu całkiem sporo. Kagawa grając za napastnikiem jest w generalnie ofensywnym pomocnikiem w klasycznym znaczeniu, czyli rzadko cofa się dalej niż powiedzmy 10metrów wgłąb własnej połowy. Rooney nie grał w taki sposób i dlatego box-to-box bardziej pasuje do określenia jego pozycji w tym meczu.

"And UNSTOPPABLE SHOT from PAUL SCHOLES !"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-10-2012 12:28 przez Silvan.)
09-10-2012 12:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Cepilek Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 862
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 14
Post: #162
RE: Taktyka
Kilkukrotnie asekurował obrońców też Robin. Dla mnie rola Roo była prosta, krążyć między formacjami ataku i pomocy. Dla mnie fajniejsza były postacie które wystąpiły na skrzydle co musiało dać nam dominacje w środku.
09-10-2012 15:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Silvan Offline
Judge-mental
*****

Liczba postów: 1,029
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 55
Post: #163
RE: Taktyka
Cepilek napisał(a):Kilkukrotnie asekurował obrońców też Robin

Coś musiałem przegapić, kiedy van Persie asekurował obrońców? Masz na myśli jakieś wybicia przy stałych fragmentach? to nic w porównaniu do efektywności Rooneya w obronie.

"And UNSTOPPABLE SHOT from PAUL SCHOLES !"
09-10-2012 20:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Silvan Offline
Judge-mental
*****

Liczba postów: 1,029
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 55
Post: #164
RE: Taktyka
Ok odnośnie ostatnich dyskusji na temat diamentu i różnych interpretacji. Diamenty w teorii mogą być dwa: jeden cofnięty, a drugi wysunięty (zawodnicy przykładowi)

Wariant I - diament z dwoma napastnikami i wspomagającym ich ofensywnym pomocnikiem:

--------Chichario----RvP------------
------------Rooney---------------
------Cleverley----Anderson--------
--------------Carrick----------------

--Evra---Evans--Smalling---Rafael--
-------------Lidegaard-------------

Wariant II - diament z jednym napastnikiem i wspomagającym go ofensywnym pomocnikiem / podwieszonym napastnikiem jak kto woli.

--------------RvP------------------
-------Nani-----------Valencia-------
--------------Rooney---------------

--------Carrick----Anderson--------
--Evra---Evans--Smalling---Rafael--
-------------Lidegaard--------------

Generalnie wariant II jest w moim odczuciu klasyczny i bardzo przypomina 4-2-3-1 i tak się go też nazywa, dlatego niektórzy pisali, że diament to właściwie 4-2-3-1. Natomiast United preferuje wariant I, który ostatnio się nie sprawdza. Niby to samo, a jednak różnice są istotne.

"And UNSTOPPABLE SHOT from PAUL SCHOLES !"
30-11-2012 11:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Cepilek Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 862
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 14
Post: #165
RE: Taktyka
Wariant II to zwykłe 4-4-1-1. DIAMENT POLEGA NA GRZE CZWÓRKĄ POMOCNIKÓW KTÓRZY MOGĄ SIE PŁYNNIE WYMIENIAĆ POZYCJAMI. To nie jest diament

Generalnie uważam że gdy gramy diamentem Welbeck zamiast Chichy, w tej formacji najważniejsi są gracze którzy płynnie potrafią zamienić pozycje, Hernandez już niekoniecznie robi to tak dobrze.

Ludzie my się dopiero uczymy tym grać, ćwierć wieku za Fergiego graliśmy prostym 4-4-2, nie tak prosto nauczyć się czegoś nowego. Rok temu pisaliście że 4-4-2, 4-4-1-1 odchodzi do lamusa. Alex widocznie nie chce dostać po raz 3 od Barcelony.

Aha, wkurzają mnie komentarze że Ando ściąga do środka Smile, przecież Fergie ustawiając go tam to wie i właśnie na tym to ma polegać.
Jakoś gdy w City ich sciąga do środka mówi się inaczej.
30-11-2012 14:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości