Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Taktyka
Kula Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 735
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #76
Re: United ... I co dalej?
Burżuj napisał(a):....to dajcież spokój.. raz, że taktyka bez takiego grajka świetnie się sprawdza (może i sprawdzałaby się z takim lepiej, nie wiem, ale Ferguson raczej nie zmieni poglądów na tę kwestię z dnia na dzień)

A nie wydaje Ci się, że Fergusona od dawna szuka właśnie takiego zawodnika, na środek pola żeby pokierował grą United w ofensywie ? Veron, czy mały figiel Ronaldinho, a w końcu Anderson, który miał się właśnie stać takim zawodnikiem. Znowu nie wyszło, więc kupił kolejnego, który ma szansę w końcu uzupełnić te braki czyli Liajica.

eśli pozwolisz by robactwo się rozmnożyło - rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać" - de Saint-Exupery

http://redlog.pl/author/Kula/|http://www.lastfm.pl/group/Manchester+Un...Supporters|http://kula.ndl.pl
30-05-2009 17:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
truered Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 483
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #77
Re: United ... I co dalej?
Jak dla mnie Emana z Betisu, silny, dobrze zbudowany, niezły w odbiorze i co ważne ma stałą formę. Ponadto Barry też jest niezłym rozgrywającym. Fabregasowi mówię nie, bo ten zawodnik nie pasuje mi do naszego stylu gry, ponadto sam nie jestem jakimś super zwolennikiem jego umiejętności. Gra fajnie, ale nie powala. A kto się nie zgadza, ten kanonierska trąba.

We'll never die
We'll never die
We'll never die
We'll never die

We'll keep the red flags flyin' high
Cos' Man United will never die!

Mój blog:
http://www.ozinjusz.blogspot.com/
30-05-2009 18:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #78
Re: United ... I co dalej?
Widzę, że jeszcze nie wypowiedziałem na temat tego, co powinno się w United zmienić na nowy sezon, czas najwyższy Wink To tak, zaczną od defensywy, żeby to było jakoś poukładane. Jak dla mnie tu wszystko jest cacy. Prawa obrona - tu nie trzeba komentarza, mamy bogactwo. Środek, najlepszy na świecie, do tego Evans, który w każdym momencie może zagrać na naprawdę wysokim poziomie. No i Evra, którego według mnie już niedługo godnym zmiennikiem będzie Fabio. Jednak jeśli chodzi jeszcze o bramkę, to VDS pewnie pociągnie jeszcze jeden sezon, ale potem co? Jeśli Foster się wykaże, to pewnie zostanie numerem 1, jeśli nie będzie trzeba kogoś znaleźć.

Jedziemy dalej, pomoc. No tu jak dla mnie to paru zmian potrzeba. Po pierwsze, drugi skrzydłowy, który potrafiłby w trudnym momencie pociągnąć grę. Oczywiście, jak dla większości również dla mnie marzeniem byłby Ribery, lecz raczej na niego nie mamy kasy, a szkoda. W takim razie Young, poza nim nie widzę nikogo sensownego na tą pozycję. Lennon, według mnie to on nie zacznie myśleć na boisku, poza tym wiadomo jakie mamy stosunki z Tottenhamem Tongue Mówi się jeszcze o Valencii, lecz jak dla mnie to nie ten kapelusz.

Jeśli chodzi o środek pola, to jestem ciekawy, czy znów Fergie będzie szukał kogoś, kto byłby w stanie kreować grę. Jak na moje oko, to obecnie mamy czterech defensywnych pomocników pomocników (OH, Andi, Fletcher, Carrick) i dwóch ofensywnych, ale nie w formie (Scholes, Giggs). Problem w tym, że jak tak dłużej się zastanawiam, to nie mam pojęcia kto miałby do nas zawitać. Strasznie mi szkoda, że Diego przeszedł nam koło nosa, bo według mnie byłby to strzał w "10". A poza nim, to nie wiem kto... Trzeba liczyć na SAFa.

No i atak, tu jest tyle wątpliwości, że głowa mała. Na moje oko, to Teveza już na Old Trafford nie zobaczymy i raczej nie chciałbym go zobaczyć. W momencie, gdy mamy trzech klasowych napastników i konieczny jest system rotacyjny, to Carlos sobie nie radzi. Sam mówi, że musi grać mecz w mecz. Na to niestety u nas liczyć nie może, dlatego się pewno pożegnamy. No i teraz pada kilka pytań. Czy ten Berbatow w przyszłym sezonie zagra na miarę tych 30 mln? Czy Rooney zacznie grać, jak napastnik i będzie tam również wystawiany? Odpowiadając na te oba pytania "nie" na gwałt jest nam potrzebny bramkostrzelny napastnik. Sprawdzić mógłby się Benzema, lecz pewnie mielibyśmy podobne problemy, jak z Tevezem. Nazwiskami nie chcę rzucać, liczę, że Ferguson się spisze w tym okienku transferowym.

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
30-05-2009 19:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #79
Re: United ... I co dalej?
Llajic to skrzydłowy, który może grać za napastnikiem, ale żaden z niego rozgrywający. Ronaldinho też trudno nazwać rozgrywającym.

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
30-05-2009 20:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
matys Offline
Reputacja: 1000
*****

Liczba postów: 3,225
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 7
Post: #80
Re: United ... I co dalej?
Burżuj napisał(a):A gdyby np Ljajić (traktuje go wyłącznie jako przykład, możecie wstawić to kogokolwiek) objawił się za 2 lata i Fabregas ( j/w ) blokowałby mu miejsce w składzie - wszak kupić zawodnika na jeden sezon za grube miliony i później sprzedać to nie domena United - a pewnego klubu na "C" ze stolicy Anglii.
Ciekawe rozumowanie, nie powiem. Napastnika, skrzydłowego też nie ma co kupować, wszak Macheda i Tosic za dwa lata mogą się objawić.
Burżuj napisał(a):Ewentualnie, gdyby uznał, że tego potrzeba drużynie - playmakera, jakiegoś zawodnika się przemianuję.
Błagam, nie. Bez przemianowań.

My mate told me that I just don't understand irony.

Which was ironic because we were at a bus stop at the time.
30-05-2009 22:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Burżuj Offline
Member
***

Liczba postów: 83
Dołączył: May 2009
Reputacja: 0
Post: #81
Re: United ... I co dalej?
matys napisał(a):Ciekawe rozumowanie, nie powiem. Napastnika, skrzydłowego też nie ma co kupować, wszak Macheda i Tosic za dwa lata mogą się objawić.
Ciekawym rozumowaniem nazwałbym takie komentowanie luźnych dywagacji, które opierały się głównie na schemacie "jeśli tak się stanie, a nie inaczej to wtedy..."
30-05-2009 22:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika
matys Offline
Reputacja: 1000
*****

Liczba postów: 3,225
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 7
Post: #82
Re: United ... I co dalej?
Dobra, spierdoliłem sprawę. Już wiem o co cho.

Przeniosłem posty z tematu: "United- co dalej", bo bardziej pasują do dyskusji o taktyce/ sebos

My mate told me that I just don't understand irony.

Which was ironic because we were at a bus stop at the time.
30-05-2009 22:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika
GGMU Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 8
Dołączył: May 2009
Reputacja: 0
Post: #83
Re: Taktyka
Rooney raczej zostanie na lewej stronie , bo po prostu nie ma go kto zmienić nie wyobrażam sobie np: Barbatova wracającego się na własną połowe i walczące o piłkę.Poza tym Rooney gra tam świetnie dysponuje dobrym dośrodkowaniem i uderzeniem.Często można go obserwować zbiegającego do środka i szukającego uderzenia.
11-06-2009 12:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #84
Re: Taktyka
Nie ma takiej opcji. Rooney będzie grał z przodu i tyle w tym temacie. Wystarczy spojrzeć na jego ostatnie wyniki w rep. Anglii, gdzie strzela praktycznie w każdym meczu.
Teraz, gdy odchodzi Ronaldo, to właśnie na barkach Wayne będzie spoczywało strzelanie bramek. On sobie z tym na pewno poradzi. Już w tym sezonie strzelił sporo ważnych bramek i nie zawodził w najważniejszych momentach.
Szpica to jego miejsce na boisku!



Mój Blog: Pod presją czasu
11-06-2009 14:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
branka Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 844
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #85
Re: Taktyka
Też tak uważam, jego miejsce jest z przodu. Trzeba kupić skrzydłowego, a Roo ma być na szpicy - jak zostanie Tevez i Berba to oni moga grać lekko cofnięci w razie czego, albo 4-4-2 klasycznie z jednym z nich na ławie i robić rotacje napastników jak w tym sezonie.. Roo też może czasem grać troche cofnięty, ale generalnie to napastnik i nie róbmy z niego skrzydłowego bo to nie wypali na dłuzszą metę.

'I live my life for the stars that shine, people say it's just a waste of time
When they said I should feed my head, that to me was just a day in bed'
11-06-2009 15:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Sportoviec Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 6
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #86
Re: Taktyka
Z taktyką jest o tyleż problem, że trudno przewidzieć kto co i jak, szczególnie gdy jest otwarte Okienko transferowe, mówiliście "Tevez" to i tamto, a Carlosa już nie ma... Ale za to jest Owen i Macheda, którzy pokazują się z pięknej strony w sparingach. Myślę że jednak Manchester będzie grał 4 obrońcami, bo nie ma co ryzykować...Wydawało by się no to 4-3-3, no ale też trochę nie pasuję, bo jednak Pomocnicy też pokazują klasę, Nani powinien grać na boku, tak jak Valencia, a Środek ? To się jeszcze okaże, ale raczej Giggs, i ? No jest dużo osób, które będą predysponowały do tej pozycji, jak wiadomo Hargreaves wróci, Carrick jest bardzo dobry, Anderson pokazał klasę strzałem z rzutu wolnego, i dobrą grą, Park też ładnie grał, no na prawdę Alex ma w czym wybierać no i dobrze... Raz zagra ten, raz ten, bo np. Giggs i Scholes nie dadzą rady zagrać całego sezonu. Ale dużo Managerów chciałoby mieć taki problem, z 11, a Taktyka też może często się zmieniać w tym sezonie.
01-08-2009 21:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Tomek91 Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,434
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 2
Post: #87
Re: Taktyka
Jak dla mnie należy pozostać przy 4-4-2 i tyle. Najwięcej uwagi poświęciłeś pomocy, więc na niej się skupię. Wink

Jak dla mnie pewniakiem w środku pola jest Carrick, uważam, że Anglik wykonuje świetną robotę w środku pola i gra dobrze zarówno w ataku, jak i w ofensywie. Nie jest może takim dryblerem jak Giggs, ale potrafi świetnie rozegrać piłkę otwierając tym samym drogę do bramki i nie jest może kimś takim w defensywie jak Hargreaves, ale jako całość to właśnie Michael jest równie dobry i w ataku i w obronie.

Wymieniłeś Parka po postawieniu pytania "środek?". Nie wiem, czy to przypadkiem, ale ja rozumiem to tak, jakbyś i jego rozważał jako środkowego pomocnika, a Koreańczyk przecież jest skrzydłowym z krwi i kości Wink

Kolejna sprawa, pominąłeś kogoś w środku, kto w zeszłym sezonie spisywał się naprawdę dobrze, lepiej niż się tego po nim spodziewałem, a mianowicie Fletchera, który może nie jest kimś, od kogo zaczyna się ustalanie składu, ale Szkot w zeszłym sezonie udowodnił, że można na nim polegać .

No, a kiedy wróci już Hargreaves no to rywalizacja o miejsca w środku pola rozkręci się na dobre. No i trzeba pamiętać jeszcze o weteranach. Giggs udowodnił w Azji, że przeżywa entą młodość grając na naprawdę wysokim poziomie, za to Scholes nie powala i gra przeciętnie i uważam, że Paul w przyszłym sezonie będzie grał niewiele, bo w porównaniu z wymienionymi wyżej wypada nie najlepiej, a trzeba jeszcze zadbać, by z Gibsona był jakiś pożytek w przyszłości Wink
02-08-2009 13:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Czary Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,964
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #88
Re: Taktyka
Pozostaje tylko pytanie czy Fletcher będzie odnotowywał tak samo dobre występy jak w poprzednim sezonie. Jeśli utrzyma zeszłosezonową formę to może być bardzo ważnym ogniwem naszej pomocy.

Cytat:Giggs udowodnił w Azji, że przeżywa entą młodość grając na naprawdę wysokim poziomie, za to Scholes nie powala i gra przeciętnie i uważam, że Paul w przyszłym sezonie będzie grał niewiele, bo w porównaniu z wymienionymi wyżej wypada nie najlepiej, a trzeba jeszcze zadbać, by z Gibsona był jakiś pożytek w przyszłości Wink

Giggs prezentuje się póki co świetnie, ale co tydzień nie będzie mógł grać całych dziewięćdziesięciu minut.

Co do Gibsona to może on być w tym sezonie próbowany na prawej pomocy (tak samo jak Fletcher).

"Kto parę razy dostał po ryju i wie, że nie jest ze szkła, ten czuje że żyje. Dopiero wtedy, gdy balansuje na krawędzi."
02-08-2009 16:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kwas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 974
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 12
Post: #89
Re: Taktyka
Czary napisał(a):Co do Gibsona to może on być w tym sezonie próbowany na prawej pomocy (tak samo jak Fletcher).
Oby nic takiego nie miało miejsca. Chodzi mi przede wszystkim o Gibsona. W Azji na tej pozycji prezentował się nieźle, ale już w starciu w Bayernem był beznadziejny. Wprawdzie nie powinno się skreślać piłkarza po jednym spotkaniu, ale jeśli mnie pamięć nie myli, to Ferguson w minionym sezonie dawał mu parę razy pohasać na skrzydle i za różowo to nie wyglądało. Jest to typowy gracz środka pola, obdarzony mizerną techniką i zwrotnością, także jego miejsce jest w środku pola, choć za wielkich nadziei z nim od dawna nie wiążę. Lepiej wygląda sytuacja z Fletchem, ale widzę go również tylko w centrum pomocy.

A co do tego, czy utrzyma dyspozycję z poprzedniego sezonu, to mam przeczucie, że tak się właśnie stanie, ale przeczucia są nieraz huja warte, także poczekajmy spokojnie na rozwój wydarzeń.
03-08-2009 01:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ejdrens Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 11
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #90
Re: Taktyka
Ja również nie jestem za próbowaniem Fletchera i Gibsona na skrzydle bo się tam nie na dają.
Ale ciekawszy jest wątek Carricka, bo uważam że to jest taki typowy srodkowy pomocnik. Ani ofensywny, ani defensywny. Dla niego byłoby miejsce w składzie gdyby miał obok kogoś podobnego ale w united takowego nie ma. Hargo i Fletcher są bardzie defensywni a scholes i anderson ofensywni. Dlatego moim zdaniem dopóki się nie wykuruje OH4 powinniśmy grać andresonem i fletcherem.

P.S. No w sumie to do Carricka podobny jest Gibson, ale on się kompletnie nie nadaje na pierwszy skład...
03-08-2009 13:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości