Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Taktyka
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #106
Re: Taktyka
Kula dobrze prawi.

Mnie zawsze w 433 podobało się to, że w drugiej linii masz miejsce na wszystko. To znaczy, jest tam miejsce dla zawodnika, który swobodnie może wybiegać do ataku, bo wie, że dwóch kolegów z drugiej linii go zaasekuruje. Większą swobodę również mają skrzydłowi oraz skrajni obrońcy, bo po jednej i i drugiej stronie zawsze ktoś im pomoże.

Poza tym, jeśli założymy, że trójkę w ofensywie stanowiliby Roo, Berba i Valencia, to nie musielibyśmy nić zmieniać w wariancie ofensywnym i defensywnym. Skrzydłowi są na tyle zdyscyplinowani i zapieprzający od bramki do bramki, że jeśli nastałaby taka potrzeba to odwalaliby czarną robotę.

Chciałbym, abyśmy grali tak na stałe, ale obawiam się, że szybko się tego nie doczekam.

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
09-11-2009 22:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kula Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 735
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #107
Re: Taktyka
Doczekasz się, SAF jest znany z tego, że najlepsze nowinki wyłapuje i wdraża w życie.

I jeszcze jedno, to taktykę trzeba układać pod piłkarzy, których się ma a nie piłkarzy pod taktykę. I nie szukać na siłę skrzydłowego byleby zagrać 4-4-2, mamy kapitalny środek pomocy to korzystajmy z niego.

eśli pozwolisz by robactwo się rozmnożyło - rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać" - de Saint-Exupery

http://redlog.pl/author/Kula/|http://www.lastfm.pl/group/Manchester+Un...Supporters|http://kula.ndl.pl
09-11-2009 23:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kastet Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 9
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #108
Re: Taktyka
Cytat:4-5-1 to formacja na wielkich przeciwników jak Barca, Chelsea, Milan itp - na większość ligowych spotkań moim zdaniem najodpowiedniejsz ejest jednak klasyczne 4-4-2.
Taaaaak tylko że tą "formacją na wielkich przeciwników" dostaliśmy sromotne lenie od Barcelony bo nie umieliśmy zdominować środka pola :x Moim zdaniem nie powinniśmy grać ustawieniem 4-5-1 gdyż jest ono bezsensowne , wystarczy że trafimy na zespół który ma znacznie lepszą linię pomocy od nas i jesteśmy udupieni.... Chyba wszyscy widzieli co się działo w meczu z Barceloną ? Nasza pomoc przy ich nie istniała totalnie i nie miała nic do gadania. Powinniśmy grać klasycznym 4-4-2 bez żadnych kombinacji .
10-11-2009 07:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #109
Re: Taktyka
Nie powiedziałbym, że nie istnieliśmy z Barcą. Wszystko dobrze wyglądało do czasu kiedy Vidić nie dał ciała. Później już Barca grała swoje...

Zwróciłbym jednak uwagę na zestawienie linii pomocy w tamtym meczu. Nie było tam zawodnika, który zasuwałby w defensywie tak jak potrafi to czynić Fletcher. Nie było również zawodnika, który biegałby tyle do przodu co Anderson.

Zresztą nie ma sensu opierać się na jednym meczu. Bo ja mógłbym przytoczyć szereg innych, w których zagraliśmy 442 i wyglądaliśmy fatalnie. Chodzi o to, że najlepsi grają 433 (jak widać nie jest to bezsensowne), a dla mnie lepiej by było grać również cały czas swoje, a nie dostosywać ustawienie pod rywala.

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
10-11-2009 08:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
panopticum Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,648
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 6
Post: #110
Re: Taktyka
Z Barcą wszystko wyglądało świetnie do utraty pierwszego gola. Lepiej niż się spodziewałem. Mecz przegrany w głowach, a nie przez formację.

“I don’t think this team ever loses. It just runs out of time.”

Blog klasy B <- mój fajny blogasek.
10-11-2009 10:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
branka Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 844
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #111
Re: Taktyka
Poza tym Barca była w niesamowitej dyspozycji i jakimkolwiek ustawieniem bysmy wtedy z nimi nie grali, to byśmy nie dali rady wygrać, oni byli po prostu lepsi(no chyba, że strzleilibyśmy szybko gola, albo mieli szczęście). Nie graliśmy poza tym znowóż tak źle, nie było kompromitacji - zwycięzył lepszy zespół na tamtą chwilę moim zdaniem, w tym roku może być odwrotnie Wink

'I live my life for the stars that shine, people say it's just a waste of time
When they said I should feed my head, that to me was just a day in bed'
10-11-2009 13:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika
maju Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,351
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #112
Re: Taktyka
Gdybyśmy przegrali ten mecz formacją to nie istnielibyśmy w ogóle, a Rio wtedy mając głowę "wolną od załamania" (mam nadzieję, że rozumiecie sens wypowiedzi) upilnowałby dwie głowy niższego Messiego. Gdybyśmy ten mecz przegrali formacją to Ronaldo nie błyszczałby w tym meczu. Przegraliśmy to w głowach, stąd błąd Ferdinanda przy Messim i stąd dobre (jako jedynego) zawody Ronaldo, bo tylko on wytrzymał presję. Ale to taki offtop patrząc na nazwę tematu.

PS Polać Kuli!

tyle ćpunów w całym mieście, nie widziałeś tego jeszcze, popatrz, o popatrz! szerokimi ulicami zapierdalają z blantami, popatrz, o popatrz!... mmmm... bit, co to mu zapodaje bitem, patrzę mu na postacie wbite w ziemię, o w ziemię!
10-11-2009 14:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika
matys Offline
Reputacja: 1000
*****

Liczba postów: 3,225
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 7
Post: #113
Re: Taktyka
Doczekamy czasów, aż zaczniemy grać jedną i tą samą taktyką, modyfikowaną odpowiednio pod kątem rywali? Bo teraz to nawet nie wiadomo kogo typować jako wzmocnienie składu. Czy skrzydłowego do 4-4-2 czy napastnika/środkowego pomocnika do 4-3-3.

A teraz to wygląda tak, raz 4-3-3, potem 4-4-2, potem znowu gramy z samym Roo w ataku i wracamy do ustawienia 4-4-2. Dziwne.

My mate told me that I just don't understand irony.

Which was ironic because we were at a bus stop at the time.
03-01-2010 22:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika
ZasadKG Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 400
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 0
Post: #114
Re: Taktyka
Właśnie mnie olśniło. W tym sezonie powinniśmy zaczać grać 4-3-3, jeżeli Ferguson nie kupi nikogo do środka pomocy, którą to pozycje mamy beznadziejną, bo wysoki poziom cały czas trzyma tylko Fletcher.
Skład widziałbym tak:

Van Der Sar
Rafael -- Ferdinand -- Vidic -- Evra
Valencia -- Fletcher -- Nani
Hernandez -- Rooney -- Berbatov

Glory, glory man united!

Totalna pustka, myśle i nic - za tą pustke szóstka - myśle i nic Smile
16-07-2010 13:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Lasq Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,917
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 23
Post: #115
Re: Taktyka
To nie jest 4-3-3 tylko jakieś nie wiadomo co Tongue Taktyka 4-3-3 zakłada posiadanie jednego środkowego napastnika, trzech środkowych pomocników i dwóch superofensywnych skrzydłowych zwanych też czasem bocznymi napastnikami. U nas taką rolę mogą spełniać Valencia i Nani ale nie Berba i Chicarito. Taktykę 4-3-3 stosuje się żeby zagęścić środek pola i zdominować grę. W tym co jest powyżej mamy jednego środkowego pomocnika i 5 ofensywnych zawodników. To nie o to chodzi Tongue

"Miarą twoich sukcesów jest liczba twoich wrogów."
16-07-2010 13:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika
ZasadKG Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 400
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 0
Post: #116
Re: Taktyka
Ok, w takim razie przepraszam - pomyliłem się jeśli chodzi o nazwę tego co napisałem - na pewno nie jest to 4-3-3, dalej jednak uważam że nie była by to zła formacja Wink

Glory, glory man united!

Totalna pustka, myśle i nic - za tą pustke szóstka - myśle i nic Smile
16-07-2010 13:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #117
Re: Taktyka
5 zawodników ofensywnych i jeden zapieprzający w środku pola? W środku pola, który jeśli się zdominuje (zazwyczaj) wygrywa się mecz? Przecież ta taktyka to samobójstwo, nie znam żadnego zespołu, który grałby takim ustawieniem Big Grin

E: No to jednak Czary znalazł jedną taką ekipę, no ale co z Maradony za szkoleniowiec? :mrgreen:

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
16-07-2010 14:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Czary Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,964
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #118
Re: Taktyka
To mi bardziej wygląda na taktykę Argentyny z Mundialu czyli coś w stylu 4-1-5 :mrgreen:

"Kto parę razy dostał po ryju i wie, że nie jest ze szkła, ten czuje że żyje. Dopiero wtedy, gdy balansuje na krawędzi."
16-07-2010 14:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
ZasadKG Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 400
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 0
Post: #119
Re: Taktyka
hi hi, no i Argentyna doszła do ćwierćfinału! : PP

Glory, glory man united!

Totalna pustka, myśle i nic - za tą pustke szóstka - myśle i nic Smile
16-07-2010 14:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Lasq Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,917
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 23
Post: #120
Re: Taktyka
Też nie do końca bo Argentyna grała systemem 3-4-3 z wyraźnym podziałem ról gdzie 3 obrońców oraz Marszczerano i Gutierrez odpowiadali za defensywę, na skrzydłach operowały pary Di Maria-Tevez i Rodriguez-Messi a na środku ataku operował Higuain. Taktyka na papierze nie głupia tyle, że brakowało rozgrywającego, który połączyłby linie obrony i ataku, Maradona zapomniał, że nie gra się w 12 Tongue Jednak nawet w porównaniu z tą taktyką ta od ZasadKG wypada imho dużo gorzej.

Wady:

- brak środka pola, to już było mówione
- również brak jakiegokolwiek połączenia między linią defensywną a ofensywną (Fletcher nie może spełniać tej roli - musi grać klasycznego DMa żeby odciążyć środkowych obrońców gdy 5 zawodników skupia się tylko i wyłącznie na ataku)
- zdewaluowana rola bocznych obrońców - nie mogą włączać się do akcji ofensywnych bo wtedy z tyłu zostaje jedynie 3 zawodników
- implikacja poprzedniego punktu: brak wsparcia dla skrzydłowych - w obecnych czasach gra się przwie zawsze parami skrzydłowy-pomocnik, bo jedna osoba sobie nie poradzi
- w zamian za to w polu karnym przeciwnika mamy 3 środkowych napastników, którzy jedynie sobie będą przeszkadzać - owszem Rooney z Berbą mogą się cofnąć i robić za AMów ale to znów bardzo ogranicza ich możliwości

ogólnie ot jestem na nie Tongue

"Miarą twoich sukcesów jest liczba twoich wrogów."
16-07-2010 14:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości