Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Religia
Maro11 Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 439
Dołączył: Nov 2007
Reputacja: 0
Post: #16
 
Jesli chcesz mi zarzucic absurdalne argumenty chciałbym usyszłec argumenty obalajace a niestety zaprezentowałes typowa gadke dla osob ktore w sprawach kosciola nie maja argumentow i bronia sie na wszelkie sposoby

Stojkovic napisał(a):Chyba nie do końca mnie zrozumiałeś, albo wcale. Widzisz tylko negatywne tego strony. Nie zapominaj, że Kościół nie trzyma się tego dlatego, by czegoś zabraniać bo tak, tylko by uniknąć rozwiązłości. Ja nie potępie nigdy kogoś tylko dlatego, że nie poczekał z tym do ślubu. Ale jeśli człowiek robi to majac "gdzieś " wszelkie nauki i Kościół, to jego sprawa. Ja nie wnikam w życie intymne innych ludzi, no i chyba zapomniałeś o czymś takij jak spowiedx. Kościół wprowadził to, by rodzina była rodziną a nie by ograniczać młodych ludzi.



Dla mnie jest to wybieranie sobie zasad ktorych trzeba przestrzegac, a na odpowiedz zawsze pozostaje ,,spowiedz,,, albo sie wierzy to co mowi instytucja albo nie, bo najczesciej ludzie sobie wybieraja to co trzeba przestrzegac. wiekszosc woogole nie rozumi co zawieraja przykazania.


Stojkovic napisał(a):Chyba masz jakąś obsesje, jak możesz winić Kościół za to, że matki wyrzucają dzieci na śmietnik? To niedorzeczne! Tak samo, jak byś winił murzynów za to, że nastaje noc i istnieje grawitacja... Kościół nie naucza o wyrzucaniu dzieci na śmietnik, potępia aborcję, homoseksualizm i eutanazję. Kościół w Luksusie? Popatrz na Polityków...

Obsesje masz na punkcie politykow i zamiast odpowiedziec na pytanie o luxus kosciola zadajesz odpowiadasz pytaniem na pytanie.Potepianie uzywania prezerwatyw i innych jest ingerencja koscioła w ludzkie zycie i jego wolnosc,w krajach o najwiekszej religijnosci jest najwiekszy odsetek dzieci ktore znjdowane sa w smietnikach, to nie sa poplaniny tylko argumenty i Twoje slowa ktore mowia ze mam obsesje sa idiotyczne.

Stojkovic napisał(a):Wiesz co, naprawdę masz bardzo duże uprzedzenia do Kościoła, ale naprawdę twoje oskarżenia są absurdalne! Nie ma dróg bo własnie tacy ludzie rządzą naszym krajem a nie inni. Nie ma stadionów, bo prezydent miasta jednego czy drugiego woli sobie drogę dojazdową do posesji za to ufundować.

Ja czytałem ze gdzies studiujesz i mnie dziwi bo masz argumenty jak dziecko w podstawowce, sorki ale to sa dziecinne argumenty, tak samo moge powiedziec ile pieniazkow poszla na kosicoły na mieszkania dla ksiezy itp


Stojkovic napisał(a):No a ekipą na któą tak czekasz było SS, Gestapo i NKWD. No i pamiętaj przy wyborach na raz kolejny abyś tak głosował jak uwarzasz, tylko potem nie zdziw się jak ci dzieci siekierą potną, bo stwierdzą że tak im się podoba. Będziesz pracował 350 dni w roku (no bo wszystkie święta kościelne zostaną zlikwidowane).


:lol: :lol: w czechach jakos nie ma takich problemow,woogole argumentacja jest tragiczna ss nkwd...... jakby nie bylo krajow w europie gdzie kosciol nie ma nic do gadania :roll:


Stojkovic napisał(a):Popatrz na mase teledysków utworów muzycznych z USA, myślisz że szanują tam ludzikie ciało? Powiem ci, że może to i fajne na poczatku, bo fajnie na ładne kobiety opatrzeć... ale po czasie chce się żygać od tego ciągłego schematu: Murzyn ze złotym łańcuchem na klacie w samochodzie rapuje a obok zwykłe (....) sprzedające swoje ciało

a w brazyli całuja krzyz, modla sie pare godzin dzienni i ida z postoletem załatwiac porachunki, to jest argument na co? brak religi? ok brazyli to argument na nadmiar religi, czy lepiej?


Stojkovic napisał(a):Aha no i ja uważam, że jeśli ktoś jest ateistą, to chyba nie chce być pochowany po śmierci na cmentarzu KATOLICKIM.

jak napisałem na poczatku, tani argument , człowiek ktory pije, bije dzieci, kradnie itp ale katolik ktory sie spowiada ma wieksze prawo lezec na cemntarzu, niz ja ateista ktory w zyciu pomogl wielu ludziom paru uratowal zycie tylko nie wierzył bo nie jest katolikiem. Ja moge lezec za blokiem pod drzewkiem, tylko tacy ludzie jak ty sa zabawni.


Stojkovic napisał(a):Kościół nie naucza o wyrzucaniu dzieci na śmietnik, potępia aborcję, homoseksualizm i eutanazję.

tak tak naucza ze ziemia jest plaska a czlowieka stworzył Bog i nie wpostał w wyniku ewolucji.
Jak mozna potepiac homoseksualizm? dyskryminacja? potepiaja to co podobno Bog stworzył? super

Prosze o konkretne argumenty w odpowiedzi bo na podobne nie bede odpowiadał.

Stara gwardia, by³y moderator i felietonista tej stronki
06-02-2008 23:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Joanna Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 47
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #17
 
Maro11 napisał(a):Prosze o konkretne argumenty

Nie w tym temacie. W przypadku wiary, wachlarz racjonalnych argumentów jest dość ubogi.
07-02-2008 00:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika
WoLaK Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,486
Dołączył: Dec 2006
Reputacja: 0
Post: #18
 
Stojkovic napisał(a):Po pierwsze, to nigdzie nie napisałem, że chcę zabrać politykom wogóle telefony i samochody, ale że znacznie bym to ograniczył. Masz Prawo Maćku by mieć konto i samochód? Więc Ksiądz katolicki ma takie samo prawo do tego jak ty.
Skoro prawa mamy równo to powinniśmy mieć też takie sam obowiązki.Mówię oczywiście o opodatkowaniu.
Stojkovic napisał(a):Ale gdzie ja tu piszę o wspieraniu finansowym przez państwo?
Budowa Świątyni opatrzności ze środków państwowych jest jak to określiłeś wspieraniem finansowym.

Stojkovic napisał(a):Tylko ja biorę swoją wypłatę za konkretną pracę, a oni za siedzenia na stołkach.
Aha...Proszę podaj jakieś konkrety,a nie piszesz,że politycy są bee i głównym ich zajęciem jest siedzenia na stołkach.
Konstytucja,prawo same się nie uchwaliły.

Stojkovic napisał(a):No a ekipą na któą tak czekasz było SS, Gestapo i NKWD. No i pamiętaj przy wyborach na raz kolejny abyś tak głosował jak uwarzasz, tylko potem nie zdziw się jak ci dzieci siekierą potną, bo stwierdzą że tak im się podoba. Będziesz pracował 350 dni w roku (no bo wszystkie święta kościelne zostaną zlikwidowane).


:shock: :shock: :shock: To był taki ponury żart ? bo raczej jako argumentu tego traktować nie można...


Ostatnio (koło tygodnia temu) w wiadomościach był reportarz o tym,że naukowcy wynaleźli nową,rewolucyjną metodę walki z rakiem.Ta metoda miała polegać na przeszczepie komórek mecieżystych,bodajże od zwierząt(dokładnie nie jestem pewien,bo w takich sprawach znawcą nie jestem) No i oczywiście redaktor pyta księdza ,co o tym myśli.Duchowny na to,że jest to wbrew etyce i kościół stanowczo to potępia,bo stosując takie metody zaciera się między człowiekiem,a zwierzęciem...Krew we mnie się zagotowała jak to usłyszałem.Ciekawe czy to samo by powiedział matce chorego na raka dziecka,dla którego owa metoda byłaby jedynym ratunkiem !? Jestem bardzo ciekawy.Pewnie zaoferowałby jej wtedy modlitwę ...

[Obrazek: sorryvk6.gif]
07-02-2008 07:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Stojkovic Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,687
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #19
 
Maro11 napisał(a):Jesli chcesz mi zarzucic absurdalne argumenty chciałbym usyszłec argumenty obalajace a niestety zaprezentowałes typowa gadke dla osob ktore w sprawach kosciola nie maja argumentow i bronia sie na wszelkie sposoby
Prawda jest taka, że w sprawach Kościoła nie przekona się kogoś do swoich argumentów jeśli ktoś jest całkowicie na "nie".
Maro11 napisał(a):Obsesje masz na punkcie politykow i zamiast odpowiedziec na pytanie o luxus kosciola zadajesz odpowiadasz pytaniem na pytanie.
Luksus Kościoła twoim zdaniem to samochód i dom, ale to idzie z pieniędy wiernych, czyli nie ciebie więc czemu się tego czepiasz? Nie chodzisz do kościoła, nie dajesz na tacę więc sory, ale jak możesz wogóle mówić o Luksusie kościoła, jak to nie jest twoja sprawa? Nadal nie chcesz zrozumieć, że winisz Kościół za całkowicie niezależne od niego sprawy. Tłumacze ci po raz trzeci, że stadiony, boiska, szkoły i inne budynki użytku publicznego finansuje twoje miasto, a nie Kościół. Kościół nie bierze pieniędzy państwowych (No wyjatek to ta osławiona Świątynia Opatrzności Bozej) i pretensje możesz miec jedynie do twojego prezydenta miasta.
Maro11 napisał(a):Ja czytałem ze gdzies studiujesz i mnie dziwi bo masz argumenty jak dziecko w podstawowce, sorki ale to sa dziecinne argumenty, tak samo moge powiedziec ile pieniazkow poszla na kosicoły na mieszkania dla ksiezy itp
Ale nie z pieniędzy podatników, tylko wiernych więc skoro ty twierdzisz inaczej, to podaj konkretne przykłady. Bo mówiąc że moje argumenty są dziecinne ty podajesz wręcz infantylne do kwadratu. Ja ci tłumaczę po raz kolejny, czemu masz pole minowe zamiast boiska, a ty mi że ile kasy poszło na księży... Policz sobie ile kasy ludzie stracili przez "mundurki" szkolne dla swoich dzieci...
Maro11 napisał(a):Potepianie uzywania prezerwatyw i innych jest ingerencja koscioła w ludzkie zycie i jego wolnosc,w krajach o najwiekszej religijnosci jest najwiekszy odsetek dzieci ktore znjdowane sa w smietnikach, to nie sa poplaniny tylko argumenty i Twoje slowa ktore mowia ze mam obsesje sa idiotyczne.
Ale nikt cię nie zmusza do ich nieużywania, przecież ksiądz nie stoi z pistoletem nad twoją głową i jak kupisz to po tobie. Ingerują to np. wyżej wymienionym przykładem mundurków własnie politycy w twoje życie. Kto wymyślił to, że możesz pić alkohol i palić od 18 roku życia? Że musisz płacić za jezdżenie po autostradzie która notabene powinna być za darmo, bo i tk płacisz podatki i to nie małe. Wydaje mi się, że jeśli ktoś jest ateistą, to Kościół nie ma jak ingerować w jego życie, bo czym ateista ma się przejmować? Tak samo jak ja się przejmuje tym co mówi buddyzm czy inna religia świata... A dzieci na śmietniku to efekt tego, że matki nie mają za co utrzymac tych dzieci, że pozbywają się dziecka bo "zrujnowałoby" to im ich młode życie itp. A napewno nie robią tego, bo Kościół ich potępi, bo tym najmniej się przejmują...
Maro11 napisał(a):w czechach jakos nie ma takich problemow,woogole argumentacja jest tragiczna ss nkwd...... jakby nie bylo krajow w europie gdzie kosciol nie ma nic do gadania
To jedź do Czech :roll: Zrozum, że Religia, czy tego chcesz czy nie zawsze ma silny wpływ na życie państwa. Spróbuj coś takiego wygłosić jak tutaj w kraju Islamu... Nasza Religia nie ingeruje w politykę tak jak w krajach Arabskich a ludzie ciągle narzekają.
Maro11 napisał(a):a w brazyli całuja krzyz, modla sie pare godzin dzienni i ida z postoletem załatwiac porachunki, to jest argument na co? brak religi? ok brazyli to argument na nadmiar religi, czy lepiej?
Dziwne, że kierujesz rozmową w taki sposób, ja piszę o jednym, a ty cytując mnie o całkowicie innej sprawie, o której zresztą już pisałem i tłumaczyłem ci dlavzego tak jest... Prześledź wcześniejsze moje posty i nie wracaj do spraw, które wydaje mi się były wyjaśnione.
Maro11 napisał(a):jak napisałem na poczatku, tani argument , człowiek ktory pije, bije dzieci, kradnie itp ale katolik ktory sie spowiada ma wieksze prawo lezec na cemntarzu, niz ja ateista ktory w zyciu pomogl wielu ludziom paru uratowal zycie tylko nie wierzył bo nie jest katolikiem. Ja moge lezec za blokiem pod drzewkiem, tylko tacy ludzie jak ty sa zabawni.
Jako ateista, powinno ci być obojętne gdzie zostaniesz pochowany... no bo Boga nie ma, więc nie ma znaczenia co robisz, bo piekła tez nie ma i to gdzie twoje ciało zostanie złożone też nie ma najmniejszego znaczenia, czy wogóle pochowane też chyba. Ciebie ateistę chyba obrażałoby obcowanie z Katolikami na jednym cmentarzu, no bo co ma to jaki człowiek jest do tego gdzie ma być pochowany? Po śmierci interesuje nas tylko to, jakiej wiary był dany człowiek. Katolik, to na cmentarz katolicki, protestant to na protestancki, żyd to na żydowski i tyle. A Ateiście czemu niby mają leżeć na którymś z powyższych skoro nie należą do zadnej z powyższych grup? Tymbardziej jeśli dany "Ateista" walczy z Kościołem czyli tym samym z wszystkimi jego wyznawcami.
Maro11 napisał(a):tak tak naucza ze ziemia jest plaska a czlowieka stworzył Bog i nie wpostał w wyniku ewolucji.
No tak Maro to sobie nie porozmawiamy... albo rzucasz na ślepo głupie i całkowicie stereotypowe poglądy, albo rozmawiasz poważnie. Dla mnie wiara to delikatny temat i nie mam ochoty dyskutować z kimś kto kieruje się stereotyypami.
Maro11 napisał(a):Jak mozna potepiac homoseksualizm? dyskryminacja? potepiaja to co podobno Bog stworzył? super
Przez "Homoseksualizm" miałem na myśli związki homoseksualne. Sam homoseksualizm to choroba i Kościół tego jako choroby nie potępia, bo to jest i już, tak jak inne choroby.
Maro11 napisał(a):Prosze o konkretne argumenty w odpowiedzi bo na podobne nie bede odpowiadał.
Staram się i ciebie prosze o to samo, no i czytaj to co piszę, bo czasami mam wrażenie że wyciągasz z tegstu to, co chcesz (pewne fragmenty) a pomijasz znaczenie całości.
joanna napisał(a):Nie w tym temacie. W przypadku wiary, wachlarz racjonalnych argumentów jest dość ubogi.
Zależy co rozumiemy przez racjonalne...
WoLaK napisał(a):Budowa Świątyni opatrzności ze środków państwowych jest jak to określiłeś wspieraniem finansowym.
Odcinam się od tego, bo uważam, że nie powinno tak być że jest finansowana ze srodków publicznych jednak. No ale jest jak jest i mam nadzieję, że w przyszości Państwo pozwoli na samodzielne życie Kościoła, bo Kościół napewno bez pieniędzy państwowych sobie poradzi.
WoLaK napisał(a):Aha...Proszę podaj jakieś konkrety,a nie piszesz,że politycy są bee i głównym ich zajęciem jest siedzenia na stołkach.
Konstytucja,prawo same się nie uchwaliły.
Ok konkrety: Ja za miesięczną pracę (codziennie musze wyrobić odpowiednią normę) dostaje np. 1700 zł (chciałbym :lol: ) i to musze wykonac i basta, bo z tego mnie rozliczają.
Nasi politycy, tak bardzo się uwijają za nasze pieniądze, że Platini nas upomina ze nie wyrobimy się z pracami. Za nasze pieniądze, Romek wymyślał absurdalne ustawy. Dodając do tego jeszcze budżet partii na kampanie wyborcze (tez z pieniędzy podatników, no bo skąd niby mieliby wziąść takie pieniądze) mamy całkiem pracowitych polityków, od czasu do czasu przeleca się służbowym samolotem i pokłóca w sejmie.

Co do tych badań, to fakt że Kościół tego nie popiera tak jak już mówiłem, Ateistycznej części społeczeństwa nie powinien przeszkadzać no i chyba tym, co nie uznają Kościoła tez nie.

[Obrazek: Ole201.jpg]
07-02-2008 10:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Pejter Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,729
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #20
 
Maro11 napisał(a):a czlowieka stworzył Bog i nie wpostał w wyniku ewolucji

No to chyba masz jakieś braki Tongue Kościół uznaje teorię ewolucji.

Co do twierdzenia, że ziemia jest płaska to podałeś przykład z średniowiecza. Odbiję piłeczkę w drugą stronę - kto wtedy jako jedni z nielicznych potrafił czytać, pisać, przepisywał księgi itp. i dzięki komu mamy większą wiedzę o tamtych czasach? Więc może jednak w rozwój nauki też mieli wkład?
07-02-2008 11:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Maro11 Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 439
Dołączył: Nov 2007
Reputacja: 0
Post: #21
 
Tak jak napisałem we wczesniejszym poscie na bzurne argumenty nie bede odpowiadał, pozwole zacytowac 2obie tylko 2


Stojko napisał(a):Sam homoseksualizm to choroba
To jest pprzyklad totalnego zalepienia co mowi koscioł oraz nie wiedzy, homoseksualizm to nie jest choroba, homoseksualizm wykryto dawno temu na przykladzie zwierzat i juz dawno udowodniono ze to nie jest choroba i tylko naprawde nawiedzeni ludzia moga wygłosic takie zdanie


Stojko napisał(a):rześledź wcześniejsze moje posty
Dlatego pisze po raz kolejny, podales przyklad USa jako kraju gdzie nie ma religi gdzie ludzie nie chcodza do kosciola, ja sie pytałem czemu nie podasz brazyli gdzie wszyscy kochaja jezusa i modla sie 50 razy dziennie, zadałem pytanie czy to lepiej. nie odpowiedziałes.

dlatego nie wnikam do daleszej dyskusji,mijasz sie wielorotonie z prawda a ja jalowej gadki prowadzic nie lubie.


Pejter napisał(a):No to chyba masz jakieś braki Razz Kościół uznaje teorię ewolucji.

do 96 roku koscioł nie uznawał teori ewolucji

„Uznanie bezpośredniego stworzenia dusz przez Boga nakazuje nam wiara katolicka”.

takie cos zamiscił Pius XII, Dopiero Papież Polak w 96 roku powiedział

,,Dziś, niemal pół wieku po wydaniu encykliki [Piusa XII], nowe odkrycia skłaniają do przyznania, że teoria ewolucji to coś więcej niż hipoteza.,,

Zobacz ile lat koscioł sie bronił.Nauka opiera sie na niedpodwazalnych dowodach a religia na hipotezach.

Pejter napisał(a):Więc może jednak w rozwój nauki też mieli wkład?

Wstrzymali nauka na ładny okres czasu, kazdego kto głosił inne poglady od koscioła spotkała kara, niespodziewałem sie po Tobie Pejter tak małostkowego argumentu. Piszesz o tych co wstrzymali nauke ze ja ruszyli? dziwne

Stara gwardia, by³y moderator i felietonista tej stronki
07-02-2008 13:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika
woyteq Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 320
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #22
 
na tej samej zasadzie ja powiem ze do 1990 roku swiatowa organizacja zdrowia ( who ) UZNAWALA homoseksualizm za chorobe.
tak bylo jeszcze 18 lat temu. tez sie przed tym bronili.
akurat wiec w tym wypadku ( homoseksualizm ) odstap od kosciola jako jedynego i glownego krwiozerce gejow.

Nie spróbujesz tego to sie o tym nie przekonasz.Prawda le¿y na ulicy nie w sieci na jakich¶ forach,leszcze dostaj± kurwicy szczekaj± zamkniêci w domach.
Do odbiorców prawdziwych na stadionach dozoba
07-02-2008 13:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Maciek Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,276
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #23
 
Stojkovic napisał(a):Gdyby zebrać w jednym miejscu wszystkich Chrześcijan to byłoby to mozliwe.
Chrześcijan ^^
Wiesz gdzie wszystkie wyznania chrześcijańskie (nie liczac rz-k) mają tę świątynie 8) ?? Dużo głębiej niż Maro

Stojkovic napisał(a):No zależy czy liczymy regularne uczęszczanie, czy tylko od święta.
Zależy czy wyniki akceptujemy takie jakie są, czy przekręcamy wszystko tak by pasowało

Mam kumpla, który do kościoła chodzi, więc nabił ten licznik, a jest deistą, to tak na marginesie

Stojkovic napisał(a):Masz Prawo Maćku by mieć konto i samochód? Więc Ksiądz katolicki ma takie samo prawo do tego jak ty.
Tylko ja nie głoszę, że Jezus potępiał bogactwo, mówil, że jest ono bez znaczenia Smile Nie nauczam tez ludzi, że mają się dzielić tym co mają, nie prawię, że łatwiej wielbłądowi przez igielne ucho niż... Smile
Wreszcie nie ja sobie wymyśliłem celibat żeby kasiorka przy kościele zostawała

Stojkovic napisał(a):Uważam, że że moralnie napewno więcej zyskała niż ta która nigdy nie chodziła.
Uzupełnij swoją wiedzę w tym zakresie.
Nawet jeśli nie uwazasz by memetyka (bo zapewne nie uważasz) istniała faktycznie i zajmowała się czymś istniejącym, to jest też wiele książek o moralności, naturalnym doborze i wyczuciu dobra i zła, która abstrahują od memów, memetyki

Stojkovic napisał(a):Ok jakimi badaniami? Ja pisze o tym co obserwuje, a nie na tym co mówią badania
Czerpiąc wiedzę z MTV i Jerry Springer Show faktycznie możesz odnieść wrażenie, że ten kraj jest areligijny
Ale tak nie jest... A skoro nie wiesz co to są badania, to ja ci tego niestetey tłumaczył nie będę

Stojkovic napisał(a):Maciek kpisz sobie?
Niby dlaczego? Opisałem rzeczywistość


Stojkovic napisał(a):Tylko ja biorę swoją wypłatę za konkretną pracę, a oni za siedzenia na stołkach.
Prymitywny jesteś pisząc takie bzdety, dlatego moje "blablabla" jest bardziej merytoryczne niż te twoje banały.
Jeszcze napisz, że jak oglądasz transmisje z Sejmu, to ich tam siedzi maks 30 i reszta się opieprza za twoje ("piniondze z renty")

Weź dykty (ciężkie) i z "Cyganem" naprawiaj świat

Skull napisał(a):mam podobną sytuacje co Maro
Przeca w Polsce żyjesz Tongue Albo żyłeś 8)

Skull napisał(a):Co do USA to Stojko ma racje,(wiem bo mam tam wielu znajomych,a i moja girl była ),bardzo często kościoły są puste , religia albo nie jest ważna sprawą w ich życiu ,albo zwyczajnie modlą sie ww swoich domach
Ktore kościoły są puste? Polonijne? Murzyńskie? Co to za bzdury
W jakim innym kraju mamy oszołomów pt. "Teleewangeliści"?
W jakim innym kraju, ŻADEN polityk nie przyznał się do ateizmu?
W jakim innym kraju "uczucia religijne" są do granic absurdu wykorzystywane w różnego rodzaju celach?
Chyba o innych Stanach mówimy, albo po prostu (powtórzę) nie wiecie o czym mówicie, obraz przysłania Wam to co pokazywane jest w TV

God bless America

Stojkovic napisał(a):No a ekipą na któą tak czekasz było SS, Gestapo i NKWD
To gestapo czy SS, które ze sztandarami trzciej rzeszy z napisem "Bóg z nami" maszerowało?
Aha :lol:


Stojkovic napisał(a):Popatrz na mase teledysków utworów muzycznych z USA, myślisz że szanują tam ludzikie ciało?
Stary, swędzi mnie potylica jak czytam twoje brednie. Możesz się uspokoić, albo potraktować rozmówców normalnie podając argumenty racjonalne?
Bo MTV i teledyski to żaden argument, płyta ma się sprzedać, a tacy jak ty widać zwracają uwagę na klipy tych artystów.
Bo jak zejdziemy na taki żenujący poziom, to ja zaraz ci pokaże klipy z naszego kraju, albo któregokolwiek innego, co obali twoją absurdalną teorię

Stojkovic napisał(a):Murzyn ze złotym łańcuchem na klacie w samochodzie rapuje a obok zwykłe (....) sprzedające swoje ciało. Ja nie chce tego w moim kraju
O Polsce mówisz?


Stojkovic napisał(a):Halloween zamiast święta zmasłych (no bo to kościelne w końcu) no i kupowanie prezentów pod choinkę jako wielkie święto kupowania a nie wigilia (no bo to też Chrześcijańskie).
Ja jestem przeciwny Halloween, a nawet jeśli nie przeciwny, to nie obchodze i nie popieram. Po eskalacji tego zjawiska dochodzę do wniosku, że duża część tych 90% których się uczepiłeś, jednak to praktykują :lol:

A wigilia czy święta o których mówisz to święta "pogańskie", a nie chrześcijańskie. Były obchodzone jeszcze na długo przed tym jak pojawił się Chrystus.
Mizerna twoja wiedza. Widac jak na dłoni, że wierzysz zamiast wiedzieć.


Stojkovic napisał(a):Będziesz pracował 350 dni w roku (no bo wszystkie święta kościelne zostaną zlikwidowane).
W święta kościelne się pracuje drogi panie, w święta pańśtwowe jest wolne. Wczoraj było święto kościelne z tego co wiem, wolnego raczej nie było, więc trzymaj się czegokolwiek oprocz absurdalnych swoich wizji.

Stojkovic napisał(a):Aha no i ja uważam, że jeśli ktoś jest ateistą, to chyba nie chce być pochowany po śmierci na cmentarzu KATOLICKIM.
Najważniejsza sprawa w życiu, to miejsce gdzie się jest pochowanym :roll: Faktycznie :roll:
Spokojnie, są cmentarze komunalne, a jak ci to zrobi różnice, to możesz mnie nawet skremować i rozrzucić po Old Trafford


Skull napisał(a):Rozumiem że ktos z radosci np po ślubie czy innych ceremoniach coś podrzuci za niby pięknie odprawioną msze ,ale żeby samemu ręke wystawiac
Każdy to zna z doświadczenia, ale zaraz ktoś wyskoczy z absurdem, że to są wyjątki :lol: O ile już nie wyskoczył :lol:



Ps: Kościół walczy z teorią ewolucji, nie uznaje jej tylko dopuszcza (szukając z całych sił dziur w niej się znajdujących), oczywiście tłumacząc po swojemu, że ewolucja byłe sterowana jeśli w ogóle była. A tak w ogóle jak można popierać i teorię inteligentnego projektu zwanej kreacjonizmem i jednocześnie popierać tego "psa, skurwiela i idiotę" Darwina?
07-02-2008 13:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Maciek Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,276
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #24
 
Stojkovic napisał(a):Kościół nie bierze pieniędzy państwowych (No wyjatek to ta osławiona Świątynia Opatrzności Bozej) i pretensje możesz miec jedynie do twojego prezydenta miasta.
Wcale Smile Przecież to piekarze nauczają religii w szkołach

Stojkovic napisał(a):Policz sobie ile kasy ludzie stracili przez "mundurki" szkolne dla swoich dzieci...
Przebrzydły ateista je wprowadził, blech :!: Niech go piekielne czeluści pochłoną

Stojkovic napisał(a):Że musisz płacić za jezdżenie po autostradzie która notabene powinna być za darmo, bo i tk płacisz podatki i to nie małe
Tylko, że autostrady są prywatne :roll: To tak jakbym poszedł do rzeźnika i wziął kiełbasę za darmo, bo już zapłaciłem VAT za chleb

Stojkovic napisał(a):Nasza Religia nie ingeruje w politykę tak jak w krajach Arabskich a ludzie ciągle narzekają.
Już nie.
Zapytaj przedstawicieli kościoła co sądzą o wydarzeniach z ostatniej dekady osiemnastego wieku we Francji.

Stojkovic napisał(a):Sam homoseksualizm to choroba i Kościół tego jako choroby nie potępia, bo to jest i już, tak jak inne choroby.
Tamtaradadaaaam! To już wiemy, że Stojko PŚ nie czytał

Stojkovic napisał(a):Zależy co rozumiemy przez racjonalne...
... zamienianie ludzi w kozy przez 9 latka jest racjonalne, prawda?

Pejter napisał(a):Więc może jednak w rozwój nauki też mieli wkład?
Taki pan Grzesio, co kiedyś podwaliny genetyki stworzył, tez był duchownym, bo nigdzie indziej nie miałby wystarczających warunków do pracy. Zachował się oportunistycznie i chwała mu za to (a z drugiej strony hańba bo nasrał do "swojego" gniazda)

A to, że jako jedni z niewieleu (nie jedyni) potrafili czytać i pisać, skrzętnie wykorzystywali

Maro11 napisał(a):homoseksualizm wykryto dawno temu na przykladzie zwierzat i juz dawno udowodniono ze to nie jest choroba i tylko naprawde nawiedzeni ludzia moga wygłosic takie zdanie
Homoseksualizm to niewłaściwie ukierunkowany popęd seksualny 8) mówie to ja - ateista.
To że jakieś tam delfiny czy inne morświny (nie pamiętam nawet co Tongue ) w niektórych przypadkach przejawia zachowania homoseksualne, o niczym innym nie świadczy tylko o tym, że delfin tez się myli i pociąga go to co nie trzeba


Ja nie potrafiłbym stwierdzić, że jest orientacja seksualna polegająca na odbywaniu stosunków z nogą, a wiele psów to robi :lol:

Maro11 napisał(a):podales przyklad USa jako kraju gdzie nie ma religi gdzie ludzie nie chcodza do kosciola, ja sie pytałem czemu nie podasz brazyli gdzie wszyscy kochaja jezusa i modla sie 50 razy dziennie, zadałem pytanie czy to lepiej. nie odpowiedziałes.
Maro, ale ktoś kto używa takich argumentów jest nie do końca świadomy, że strzela do własnej bramki Smile Nikt powazny z kim rozmawiałem na ten temat, nigdy nawet tej sfery nie dotykał, bo wiedział, że opuściłby gardę i byłby momentalnie znokautowany w dyskusji Smile
Stojko zachowuje się jak nowicjujesz pisząc takie rzeczy bez przemyślenia i wpędza się sam w zaułek, w którym dowie się, że jest on ślepy 8)


Maro11 napisał(a):Zobacz ile lat koscioł sie bronił.Nauka opiera sie na niedpodwazalnych dowodach a religia na hipotezach.
Dlaczego wychodzenie kościoła z błędu uznawać za błąd? Ja to postrzegam na plus. Tak jak byli przeciwni transplantacji, tak teraz są jej największymi orędownikami.
Problem mają tylko wierni, którymi miota się jak "ciemną masą" w sensie dosłownym. Jak ktoś chce być ciemną masą, "tłuszczą" to niech sobie będzie


woyteq napisał(a):na tej samej zasadzie ja powiem ze do 1990 roku swiatowa organizacja zdrowia ( who ) UZNAWALA homoseksualizm za chorobe.
samo WHO tego problemu tez nie rozstrzygała, to było jakieś tam posiedzenie, zjazd psychiatrów i biologów czy coś takiego :roll: Teraz dokładnie nie pamiętam, może to była jakaś odnoga WHO

W każdym razie ustalono homoseksualizm jako orientację seksualną, podobnie jak i skład Pisma Świętego, w drodze głosowania Wink

woyteq napisał(a):akurat wiec w tym wypadku ( homoseksualizm ) odstap od kosciola jako jedynego i glownego krwiozerce gejow.
Tylko 20 lat temu nikt na siłę nie chciał leczyć Freddie Mercury, nikt tego nawet nie postulował, że to choroba którą trzeba leczyć Smile

Krwiożerca to złe słowo. Akurat w pś napisane jest, jaki Bóg ma stosunek do homoseksualnej miłości (co jest paradoksem oczywiście z wiadomych względów, Bóg który za wszystko odpowiada, każdej myśli słucha itd. musialby być świadomy, że tworząc ludzi i zwierzęta stworzy też homoseksualizm, ale tu jest następny paradoks, a o tym ewentualnie później jak zajdzie potrzeba)
07-02-2008 14:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Maro11 Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 439
Dołączył: Nov 2007
Reputacja: 0
Post: #25
 
Woyteq to jest naciaganie faktow, nauka sama dązyła do zbadania zjawiska homo i po latach badan stwierdziła ze to nie choroba, tylko do tego było jak pisze potrzeba badan badan i jeszcze raz badan. wiec przed czym sie bronili?

Jak sie to ma do koscioła ktory nie ma zadnego argumentu poza biblia ze człowieka stworzył Bóg?

Juz byl okres w ktorym wierzono w biblie itp w ktorym racjonalne dowody wstrzymywano i uznawano to co powiedział koscioł, dlatego swiat stanał na dlugi okres czasu, nazywał sie sredniowiecze.

Co Panowie w cudowne poczęcie Jezusa przez Marie zawsze dziwice tez wierzycie? Pewnie przez sline została zapłodniona.

Stara gwardia, by³y moderator i felietonista tej stronki
07-02-2008 14:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Maciek Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,276
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #26
 
Maro11 napisał(a):Jak sie to ma do koscioła ktory nie ma zadnego argumentu poza biblia ze człowieka stworzył Bóg?
Tak powiedzieć nie można Smile
Powiedzieć można jednak, że to nie kościół wskazał te argumenty. Paradoksalnie sam Darwin zapoczątkował tworzenie się drugiego nurtu, wskazał co należy udowodnić, by obalić jego teorię. Po dziś dzień się to nie udało, mimo, że wyraźnie napisał co należy udowodnić Smile
Argumenty przeciwko teorii Darwina wszak nie są argumentami za istnieniem Boga jakiegokolwiek, tylko starają się podważyć teorię Darwina Smile

Póki co wszystkie zarzuty kierowane w strone pana Karola i jego wymysłów w niedługim czasie były wytłumaczalne

Maro11 napisał(a):Co Panowie w cudowne poczęcie Jezusa przez Marie zawsze dziwice tez wierzycie? Pewnie przez sline została zapłodniona.
To jest to o czym pisalem, czyli fakt, że wśród (nie tylko katolików) ale i Chrześcijan pogląd na tę sprawę jest inny niż był kiedyś. Większośc po prostu w to nie wierzy (nie liczac ciemnoty) i uważa to, za w gruncie rzeczy w odniesieniu do ogólności tej religii za mało istotne, o niczym nie świadczące


Co do życia Jezusa, jego wizerunku (a nie, wizerunek to jeszcze później, duuuużo później powstał pan z długimi włosami i zarostem) wiedza ta pochodzi z ewangelii ludzi, którzy go nawet nie widzieli, często żyli długo po nim.

Abstrahując od tego, że ewangelii jest dużo więcej niż w PŚ (gdzie są cztery jeśli dobrze licze na szybko) zostało zawarte (przez głosowanie), jest tam wiele kłamstw i pierdół, które w sposób oczywisty zostały już udowodnione bądź po prostu na dłuższe zatrzymywanie się przy nich nie zasługują


Sam Jezus, prawdopodobnie nigdy nie nazwał się królem Żydów przynajmniej nijak nie da się tego potwierdzić,nie wiadomo, czy urodził się w Betlejem czy w Nazarecie czy gdzie jeszcze indziej Smile
Wszystko za sprawą proroctw. Dlatego tu ewangeliśći się nie zgadzali (jeden Tolkien z drugim pokłócili się o Gandalfa, tak to mniej więcej wygląda w przełożeniu na dzisiejsze) chociaż sie nie znali Smile Gdyby sie znali to pewnie by to między sobą ustalili jakimś targiem Smile

Otóż jedno proroctwo mówiło, że mesjasz nadejdzie w Nazarecie, inne że narodzi się w Betlejem.

Jak to zostało wymyślone? A no tak, że wymyślono, że Herod zrobił jakiś spis ludności (bo tak to historycznie się nazywa, a nie polowanie na Jezusa) który tak naprawdę nie mógł mieć miejsca z dwóch powodów - wówczas Herod już nie żył, a co za idzie nie panował Smile a drugi powód to ten, że wówczas takie spisy robiło się w celach podatkowych, a nie po to, by kogokolwiek zabijać, ale o tym za chwile.

Więc pierwsze kłamstwo to już jest to, że Herod tego zrobić nie mógł bo nie żył i nie robiono tego wówczas w ogóle, a było to tylko wymyśleniem przyczyn bajeczki o ucieczce na osiołku z jednego miasta do drugiego

Następne kłamstwo Smile
Jezus jeśli miałby być królem Żydów, musiałby być spokrewniony z którymś z żydowskich królów tak naprawdę Smile
Wówczas powodem tej ucieczki było (miało być) między innymi to, że ojciec Jezusa czyli Józef, był z rodu Dawida, króla Izraela Smile
Abstrahując od tego, że głupio byłoby zabijać Jezusa, skoro został poczety nie przez Józefa a przez Boga, więc siłą rzeczy spokrewniony z Józefem być nie mógł, a co za tym idzie nie mógł być z rodu Dawida, wspomnę tylko, że oprócz tej ewidentnej sprzeczności i braku logiki mamy tu dodatkowe kłamstwo Smile

Otóż sam Józef który był z rodu Dawida, nie mógł o tym wiedzieć, podobnie jak nikt inny (oprócz Boga, który może natchnął martwego Heroda do spisu powszechnego/podatkowego przy okazji którego zabito by dziecię, o którym nie wiedziano że się urodzi) na świecie wówczas, ponieważ Dawid żył około tysiąca lat przed Józefem Smile
Józef był prostym cieślą wg pisma (chociaż źródła historyczne wskazują, że może to byc błąd w tłumaczeniu i wcale nie chodziło o cieśle czyli stolarzopodobnego fachowca, ale to jest podobna sytuacja jak z tłumaczeniem z hebrajskiego na łacinę, grekę i blablabla słowa które dzisiaj ma świadczyć o tym, że Maryja była dziewicą, podczas gdy doszło do błedu w tłumaczeniu bo słowo to oznaczało dosłownie "młodą kobietę", może Stojkovic wam coś więcej o tym powie) więc skąd niby miał wiedzieć, że tysiąc lat wcześniej jego przodkiem był Dawid?

Zapytajcie rodziców albo sami siebie, kto był Waszym przodkiem podczas powstania Styczniowego, raczej wiedzieć nie będą, ale to jescze można ustalić Smile Ale cofjnicie się chociaż o 500 lat to wtedy zacznę w ogóle rozważać nieprawdopodobieństwo takiej wiedzy u Józefa, która odnosiła się w tamtych czasach do okresu tysiąca lat Smile


To tak mi się przypomniało po tym co napisał Maro 8)

Przepraszam jeśli obraziłem czyjeś uczucia religijne :lol: Ale to nie moja wina, że trzy promile katolików czytały piśmo święte :lol:
Za brak argumentów też przepraszam
07-02-2008 14:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Stojkovic Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,687
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #27
 
Postaram się odpowiedziec trochę na twoje posty Maćku (choć i tak wybierzesz z nich to co potrafisz zanegować i tego będziesz się trzymał) ale spróbuję, bo i tak nic nie tracę.
Maciek napisał(a):Chrześcijan ^^
Wiesz gdzie wszystkie wyznania chrześcijańskie (nie liczac rz-k) mają tę świątynie ?? Dużo głębiej niż Maro
Tę może i tak, ale nie można podważyć tego, że gdyby tak jak zasugerowałeś wszyscy Chrześcijanie się spotkali w 1 miejscu to w 15 minut by na tę swiątynię uzbierali.
Maciek napisał(a):Zależy czy wyniki akceptujemy takie jakie są, czy przekręcamy wszystko tak by pasowało

Mam kumpla, który do kościoła chodzi, więc nabił ten licznik, a jest deistą, to tak na marginesie
Tylko pamiętajmy, że podałeś średnią krajową (chyba) no i tak naprawdę nijak to się ma jeśli rozbijemy to na poszczególne regiony kraju. Są Kościoły do których uczeszcza 95% wiernych i są też regiony gdzie uczęszcza 10%.
Maciek napisał(a):Tylko ja nie głoszę, że Jezus potępiał bogactwo, mówil, że jest ono bez znaczenia Nie nauczam tez ludzi, że mają się dzielić tym co mają, nie prawię, że łatwiej wielbłądowi przez igielne ucho niż...
Wreszcie nie ja sobie wymyśliłem celibat żeby kasiorka przy kościele zostawała
Nie potępiał bogactwa, tylko ludzi bogatych nie liczacych się z innym człowiekiem, ludzi chciwych itp.
Maciek napisał(a):Tamtaradadaaaam! To już wiemy, że Stojko PŚ nie czytał
Czy Kosciół potępia katar?
Czytałem Pś i mi tu nie wciskaj przy wszystkich takiej nieprawdy.
Maciek napisał(a):Stojko zachowuje się jak nowicjujesz pisząc takie rzeczy bez przemyślenia i wpędza się sam w zaułek, w którym dowie się, że jest on ślepy
Nie skomentuje tego.
Maro11 napisał(a):Co Panowie w cudowne poczęcie Jezusa przez Marie zawsze dziwice tez wierzycie? Pewnie przez sline została zapłodniona.
Maro nie przekraczaj pewnych granic, bo to indywidualna sprawa w co kazdy wierzy a w co nie.

To co Maćku napisałeś poniżej jest tylko i wyłącznie twoją teorią na wyjaśnienie tego. Nie jest to poparte żadnymi dowodami, tak samo jak to co mówi Kościół, (w większosci) więc to kwestia wiary tylko i wyłącznie. Nikt nie jest w stanie wyjaśnić tego i przesądzic czy Jezus istniał i żył naprawdę. Tylko co do przykładu z pokoleniami, to uwzględnij to, że w kulutrze tamtego kresu, pamiętanie wszystkich przodków było czymś naturalnym, bo tak określano swoje pochodzenie, nie używano przecież nazwisk jak dobrze wiesz a jedynie przydomki lub coś stosowano jak w dzisi\ejszej Rosji jeszcze czyli podawano ojca danej osoby i ew. z którego rodu pochodził. Dlatego nie uważam tego, że Józef pamiętał tyle za niemożliwe.

Pamiętaj też, że okres 2000 lat zmienia bardzo dużo i wiele przekazów sie poprostu nie zachowało, tak samo jak ty twierdzisz, że ewangelii było więcej, nie neguję tego, ale jaką masz pewność, że ktoś nie postanowił spisać sobie "swoich" ewangelii jak spisał swoje punkty Luter. Biblia to chyba najbardziej wiarygodne żródło z wszystkich przekazów, bo było powielane i przepisywane na wiele języków i wiele źródeł mówi o nie zmienionej formie tych przekazów. Choć oczywiście nie wykluczam tego, że coś zostało wycięte itp. Dobrym przykładem jest Illiada i Odyseja przypisywana Homerowi i wogóle zagadnienie kwestii Homeryckiej. Kwestia wiary poprostu bo ani ja nie jestem w stanie udowodnić że było jak jest napisane w biblii, ani Maciek i Maro nie są w stanie udowodnić że tak nie było.


Maciek napisał(a):Józef był prostym cieślą wg pisma (chociaż źródła historyczne wskazują, że może to byc błąd w tłumaczeniu i wcale nie chodziło o cieśle czyli stolarzopodobnego fachowca, ale to jest podobna sytuacja jak z tłumaczeniem z hebrajskiego na łacinę, grekę i blablabla słowa które dzisiaj ma świadczyć o tym, że Maryja była dziewicą, podczas gdy doszło do błedu w tłumaczeniu bo słowo to oznaczało dosłownie "młodą kobietę", może Stojko wam coś więcej o tym powie) więc skąd niby miał wiedzieć, że tysiąc lat wcześniej jego przodkiem był Dawid?
Dlatego przetłumaczono biblię na Grecki (Starogrecki) i Aramejski. Tłumacząc Biblię na j. polski trzeba było porównać każde słowo we wszystkich 3 językach i jego znaczenie. Choć wydaje mi się, że zrobili to już sami mieszkańcy Impreium Rzymskiego tłumacząc to na łacinę. Generalnie błędy tłumaczeniowe zdarzały się zawsze i będą zdarzały, ale tak jest z kazdym tekstem archaicznym. Tak samo ktoś post Maćka wyżej za 120 lat może całkowicie inaczej przetłumaczyć niż chciałby tego Maciek.
Maciek napisał(a):Stary, swędzi mnie potylica jak czytam twoje brednie. Możesz się uspokoić, albo potraktować rozmówców normalnie podając argumenty racjonalne?
Bo MTV i teledyski to żaden argument, płyta ma się sprzedać, a tacy jak ty widać zwracają uwagę na klipy tych artystów.
Bo jak zejdziemy na taki żenujący poziom, to ja zaraz ci pokaże klipy z naszego kraju, albo któregokolwiek innego, co obali twoją absurdalną teorię
Pominę odpowiadanie na podobne zaczepki, bo to nie ma sensu jak tak dalej będziesz rzucał takimi tekstami.
Maciek napisał(a):To gestapo czy SS, które ze sztandarami trzciej rzeszy z napisem "Bóg z nami" maszerowało?
Aha
Gestapo nigdy nie posiadało podobnego sztandaru o którym mówisz. Coprawda wojska Waffen SS nosiły klamry przy paskach z takim napisem, ale tylko dlatego, by przekonac do walki ludzi wierzących. Natomiast ja mówię (dokładnie powiem) o takich formacjach jak: Gestapo, Algemeine SS, SS Totenkopf (Ci odpowiadali za mordowanie księży, inteligencji i niszczenie kościołów, a także za dozór nad KL Aushwitz gdzie zabito Maksymiliana Kolbe w 1942 roku), dywizje Nordland i Das Reich. NKWD robiło z kosciołów magazyny, odpowiadało za mordowanie (likwidowanie) duchownych w myśl Komunizmu, który nie tolerował czegoś takiego jak Religia. Zresztą co tu dużo mówić, nasze rodzinne SB też nieźle w tej roli się sprawdzało (morderstwo ks. Popiełuszki).

[Obrazek: Ole201.jpg]
07-02-2008 15:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Maciek Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,276
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #28
 
Stojkovic napisał(a):Tę może i tak, ale nie można podważyć tego, że gdyby tak jak zasugerowałeś wszyscy Chrześcijanie się spotkali w 1 miejscu to w 15 minut by na tę swiątynię uzbierali.
Przecież wg ciebie się zbierają i to co tydzień w liczbie około (zaniżmy) 34mln Smile
A poza tym zupełnie mnie nie zrozumiałeś.
Chrześcijanie się podzielili, może o tym słyszałeś, i o to mi chodziło, że taka współpraca jest niemożliwa. Po prostu miałeś napisać rzymscy katolicy, a napisałeś chrześcijanie, tyle.

Stojkovic napisał(a):(choć i tak wybierzesz z nich to co potrafisz zanegować i tego będziesz się trzymał)
:lol: Ehhh

Stojkovic napisał(a):Tylko pamiętajmy, że podałeś średnią krajową (chyba) no i tak naprawdę nijak to się ma jeśli rozbijemy to na poszczególne regiony kraju. Są Kościoły do których uczeszcza 95% wiernych i są też regiony gdzie uczęszcza 10%.
Ty napisaleś o 90% nie wiadomo skąd, z deklaracji. Ja napisałem o tym o czym napisałem. Więc o co chodzi? To twoje 90% to też była średnia krajowa?Bo w jednej wsi do kościoła chodzi 15% ludzi, a w innej grubo ponad 170%? Ekhm... :roll:
Nie lubie ludzi z rozdwojeniem jaźni. Jakbyś mógł polemizować ze mną, a nie ze sobą to byłbym wdzięczny, bo zachowujesz się jak schizofrenik.

A jakbym chciał podać że jest to jakaś średnia krajowa (co to za absurd w ogóle to nie wiem, jak można podczas zliczania wiernych podać średnią?) to bym to napisał


Stojkovic napisał(a):Czy Kosciół potępia katar?
Nie interesuje mnie to, pisałem o PŚ.
A tam jest napisane co Bóg sądzi o homoseksualizmie. Nazywa to grzechem, a miłość dwóch mężczyzn cytuję "jest to obrzydliwością". Jeśli PŚ to słowo Boże


Stojkovic napisał(a):To co Maćku napisałeś poniżej jest tylko i wyłącznie twoją teorią na wyjaśnienie tego. Nie jest to poparte żadnymi dowodami, tak samo jak to co mówi Kościół, (w większosci) więc to kwestia wiary tylko i wyłącznie
:shock:
nie kompromituj się człowieku :lol:
Nie ja to wymyśliłem. Poza tym, co jest moją teorią na wyjaśnienie czego?


Stojkovic napisał(a):Nikt nie jest w stanie wyjaśnić tego i przesądzic czy Jezus istniał i żył naprawdę.
Buahahahahahaha :lol: Tylko, że na nigdy nigdzie nie kwestionowałem tego, że Jezus żył bo żył, jest postacią historycznie potwierdzoną :lol: Kolejna kompromitacja. Skup się na tym co faktycznie napisałem i pisz konkretnie.


Stojkovic napisał(a):Tylko co do przykładu z pokoleniami, to uwzględnij to, że w kulutrze tamtego kresu, pamiętanie wszystkich przodków było czymś naturalnym
Buehehehe... świetne! Skoro tak mówisz to tak pewnie jest, porzucam swój ateizm!!! :lol:


Stojkovic napisał(a):Dlatego nie uważam tego, że Józef pamiętał tyle za niemożliwe.
Józef przecież nie pamiętał, tylko wieść gminna niosła, że tak jest (ponoć, chociaż to bajeczka, nie wiem po co ją bronisz skoro sprawa jest oczywista). Zresztą czemu niby nie chcieli zabić Józefa, a niespokrewnionego z nim Józefa? Czemu nie wybili całego rodu skoro wiedzieli kto z jakiego rodu pochodzi, bo przecież wtedy to było łatwiejsze bo nie było nazwisk :lol:


Stojkovic napisał(a):Pamiętaj też, że okres 2000 lat zmienia bardzo dużo i wiele przekazów sie poprostu nie zachowało, tak samo jak ty twierdzisz, że ewangelii było więcej, nie neguję tego
Nie no, mógłbyś zanegować, byłoby jeszcze śmieszniej :roll: Bo one są znane przecież, więc neguj :lol:


Stojkovic napisał(a):ale jaką masz pewność, że ktoś nie postanowił spisać sobie "swoich" ewangelii jak spisał swoje punkty Luter
A do czego to się ma? Przecież to ty masz pewność, że wszystko jest cacy, a nie ja Smile Ja mówie tylko o tym, co jest stwierdzone w 100% i potwierdzone historycznie, dlatego nic nie pisałem o panu "Panterze" bo to możnaby dość łatwo podważyć.
Wiadomo kiedy żyli ewangeliści, już o tym pisałem, niczego nie muszę się domyślać.
Ewangelie kilku osób, ktore żyły w czasach zbliżonych do Jezusa nie przeszły castingu niestety.

Stojkovic napisał(a):Kwestia wiary poprostu bo ani ja nie jestem w stanie udowodnić że było jak jest napisane w biblii, ani Maciek i Maro nie są w stanie udowodnić że tak nie było.
Jak nie masz sił (różnegorodzaju) by dyskutować, to wyłącz się z dyskusji Smile


Stojkovic napisał(a):Generalnie błędy tłumaczeniowe zdarzały się zawsze i będą zdarzały, ale tak jest z kazdym tekstem archaicznym. Tak samo ktoś post Maćka wyżej za 120 lat może całkowicie inaczej przetłumaczyć niż chciałby tego Maciek.
Dokładnie, widze że czaisz już troszeńke. Więc za przeproszeniem po jaką cholerę nam wmawiasz, ze coś co zostało wielokrotnie przepisywane, redagowane, zmieniane jest jedyne i prawdziwe, i należy to rozumieć dosłownie?


Stojkovic napisał(a):Pominę odpowiadanie na podobne zaczepki, bo to nie ma sensu jak tak dalej będziesz rzucał takimi tekstami.
Heh, rozbrajają mnie te twoje teksty :lol: Napisałem, że mogę ci zaraz pokazać identyczne klipy z całego świata to już jest "taki tekst", który godzi w ciebie i nie będziesz się zniżał :lol: Fascynujące doprawdy.


Stojkovic napisał(a):Coprawda wojska Waffen SS nosiły klamry przy paskach z takim napisem, ale tylko dlatego, by przekonac do walki ludzi wierzących.
Rozmawiaj tu z takim :roll: Powiedz no mi, z kogo ty chcesz zrobić (wiadomo kogo)???
Były sztandary, plakaty, naszywki, znaczki, więc naprawdę skończ opowiadać takie rzeczy

Stojkovic napisał(a):o takich formacjach jak: Gestapo, Algemeine SS, SS Totenkopf (Ci odpowiadali za mordowanie księży, inteligencji i niszczenie kościołów, a także za dozór nad KL Aushwitz gdzie zabito Maksymiliana Kolbe w 1942 roku),
wojsko i policja, fascynujące, na dodatek podczas wojny... no niesamowite


Stojkovic napisał(a):duchownych w myśl Komunizmu, który nie tolerował czegoś takiego jak Religia. Zresztą co tu dużo mówić, nasze rodzinne SB też nieźle w tej roli się sprawdzało (morderstwo ks. Popiełuszki).
Komunizmu tak naprawdę na świecie nigdy nie było. Komunizm z definicji powinien przejawiać się praktyką czynienia tego co powiedział Jezus, pierwszy myśliciel komunistyczny w dziejach.

A tak poza tym, o czym to świadczy? To, że Stalin czy Hitler byli zbrodniarzami? O czym to świadczy? Hitler wielokrotnie odnosił się do (nietylko) germańskiej mitologii podczas przemówień (szczególnie na poczatkach kariery/działalności)

Ja oba zjawiska potępiam, to większe potępiam bardziej. Ty natomiast wypowiadasz się w takim tonie, że jak już zabijać to lepiej żeby z krzyżem na piersi, a skoro ci zabijali, to jest to usprawiedliwienie dla "naszych".
Tylko, że podałeś dwa przykładu z XX wieku, prawie 2000 lat pominąłeś milczeniem i próbujesz przypisać te zbrodnie, sam nie wiem komu? Ateistom? Jeśli tak, to bardzo jest mi ciebie żal.

Zobacze jeszcze co sie dalej wydarzy, ale raczej nie przewiduje odpowiadania na kolejne twoje posty, bo przypomina mi to rozmowę z fundamentalnym wyznawcą Islamu, który na wszystkie pytania odpowiada "Allah akbar!" i wszystko jasne. Nawet w tym temacie chyba wole polemizować z Woytqiem, Maro, Pejterem czy innymi osobami, z którymi do końca się nie musze zgadzać.

ps: Heartbreakers wymiatają, a teledysków nie kręcą raczej :lol:
07-02-2008 17:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Pejter Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,729
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #29
 
Maciek napisał(a):
Stojkovic napisał(a):Kościół nie bierze pieniędzy państwowych (No wyjatek to ta osławiona Świątynia Opatrzności Bozej) i pretensje możesz miec jedynie do twojego prezydenta miasta.
Wcale Smile Przecież to piekarze nauczają religii w szkołach

Trzeba było pójść na teologię to też byś uczył 8) Rozumiem, że tutaj chyba chodziło ci ogólnie o nauczanie religii w szkołach. Szczerze? Ja też jestem przeciwny, ale nie jest tak, że księża mają monopol na uczenie religii. Zostaniesz katechetą to możesz uczyć religii i czerpać z rządowej kasy.

Maciek napisał(a):
Stojkovic napisał(a):Policz sobie ile kasy ludzie stracili przez "mundurki" szkolne dla swoich dzieci...
Przebrzydły ateista je wprowadził, blech :!: Niech go piekielne czeluści pochłoną

Tutaj trochę przesadzasz. Jaki związek ma to, że Giertych jest katolikiem? W tej kwestii reprezentował rząd, a nie Kościół, więc powinieneś to sobie odpuścić, bo sensu taka wypowiedź nie ma. Mógłby być nawet buddystą, czy wyznawcą Islamu i w ogóle nie miałoby to znaczenia.

Maciek napisał(a):Jak to zostało wymyślone? A no tak, że wymyślono, że Herod zrobił jakiś spis ludności (bo tak to historycznie się nazywa, a nie polowanie na Jezusa) który tak naprawdę nie mógł mieć miejsca z dwóch powodów - wówczas Herod już nie żył, a co za idzie nie panował Smile a drugi powód to ten, że wówczas takie spisy robiło się w celach podatkowych, a nie po to, by kogokolwiek zabijać, ale o tym za chwile.

Tutaj nie chce mi się sprawdzać, ale wiem, że w tamtych czasach panowało dwóch Herodów, oczywiście niejednocześnie. Może ten, o którym piszesz, zmarł, ale panował ten drugi? Nie sprawdzałem, więc mogę się mylić.

Maro11 napisał(a):Wstrzymali nauka na ładny okres czasu, kazdego kto głosił inne poglady od koscioła spotkała kara, niespodziewałem sie po Tobie Pejter tak małostkowego argumentu. Piszesz o tych co wstrzymali nauke ze ja ruszyli? dziwne

Piszę tylko, że nie można patrzeć na to tylko z jednej strony. U ciebie był to małostkowy argument, bo skupiłeś się tylko na tej stronie, na której chciałeś, zapominając o drugiej. Nie ulega wątpliwości, że w tamtych czasach coś dobrego jednak dla nauki też robili.

Maro11 napisał(a):Zobacz ile lat koscioł sie bronił.Nauka opiera sie na niedpodwazalnych dowodach a religia na hipotezach.

Tylko wiesz, Kościół z zasady nie może tak od razu każdego odkrycia naukowego przyjmować, bo wtedy to by było jeszcze większe "miotanie ciemnotą" tak jak to ktoś z was określił.
Poza tym, to tak jakby teraz mieli przyjąć teorię laureata pokojowej nagrody Nobla z USA (nazwisko mi uciekło), który ostatnio powiedział coś w stylu, że czarni mają mniejsze zdolności intelektualne, czy coś takiego.

Nie będę odpowiadał na wszystkie pojawiające się tutaj argumenty, ale napiszę jedno: Nie interpretujcie Pisma Świętego dosłownie, bo nawet zacofany wg was Kościół tego nie czyni.

Aha, i proszę także o "uważanie" na swoje wypowiedzi, bo tak jak wcześniej pisałem, jest to temat drażliwy, a głupie kłótnie są niepotrzebne.
07-02-2008 21:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Stojkovic Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,687
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #30
 
Maciek napisał(a):Prymitywny jesteś pisząc takie bzdety,

Maciek napisał(a):Stary, swędzi mnie potylica jak czytam twoje brednie. Możesz się uspokoić, albo potraktować rozmówców normalnie podając argumenty racjonalne?

Maciek napisał(a):Mizerna twoja wiedza. Widac jak na dłoni, że wierzysz zamiast wiedzieć.

Maciek napisał(a):więc trzymaj się czegokolwiek oprocz absurdalnych swoich wizji.

Maciek napisał(a):Nie lubie ludzi z rozdwojeniem jaźni. Jakbyś mógł polemizować ze mną, a nie ze sobą to byłbym wdzięczny, bo zachowujesz się jak schizofrenik

Maciek napisał(a):nie kompromituj się człowieku

Maciek napisał(a):Jak nie masz sił (różnegorodzaju) by dyskutować, to wyłącz się z dyskusji
Maciek wydaje mi się, że naprawdę nie potrafisz posta napisac bez obrażania kogokolwiek. Nie zamierzam rozmawiac w takiej atmosferze. Jesteś najmądrzejszy i ciągle próbujesz kogoś zmieszać (najczęściej mnie) z błotem w kazdym temacie. Przeczytaj sobie moje posty w tym temacie i zobacz czy ja ci podobne stwierdzenia posyłam. Piszesz czasami chaotycznie i nie jestem w stanie doszukac się sedna twoich wypowiedzi jak np:
Maciek napisał(a):Rozmawiaj tu z takim Powiedz no mi, z kogo ty chcesz zrobić (wiadomo kogo)???
Były sztandary, plakaty, naszywki, znaczki, więc naprawdę skończ opowiadać takie rzeczy
No człowieku ja ci konkretnie piszę o tym co wiem, a ty wyjeżdżasz z czymś takim. Pokaż mi takie plakaty itp. Jesteś tak pewien siebie że aż czasami strach z tobą rozmawiać.
Maciek napisał(a):Stojkovic napisał:
o takich formacjach jak: Gestapo, Algemeine SS, SS Totenkopf (Ci odpowiadali za mordowanie księży, inteligencji i niszczenie kościołów, a także za dozór nad KL Aushwitz gdzie zabito Maksymiliana Kolbe w 1942 roku),

wojsko i policja, fascynujące, na dodatek podczas wojny... no niesamowite
I powiedz mi, jak ja mam ten twój tekst rozumieć? Pisze ci konkretnie co i jak a ty coś takiego. Nie zamierzam się domyślać o co ci chodziło, bo widac masz spore braki w wiedzy.

Nie czerpię żadnej przyjemnści z rozmowy z kimś kto nie szanuje mojej wiary, szydzi z niej i insynuuje rózne rzeczy.

Maciek napisał(a):God bless America
Tak to napisał Maciek - Ateista... gratuluje.

[Obrazek: Ole201.jpg]
07-02-2008 22:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości