Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Religia
Maciek Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,276
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #106
 
Spokojnie Danny, celibat na twoje życzenie zniesiony nie będzie, wątpie, by w ciągu najbliższych 15-20 lat


Ale jest postęp, Ratzinger przeprosił ostatnio ofiary molestowania w kościele... to jest wielki postęp, bo za czasów Jana Pawła II, kardynał Ratzinger zajmował się ukręcaniem łba takim sprawom
23-07-2008 11:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Danny93 Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 540
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #107
 
Maciek napisał(a):Spokojnie Danny, celibat na twoje życzenie zniesiony nie będzie, wątpie, by w ciągu najbliższych 15-20 lat

No cóż,pewnie to tylko moja utopia,Watykan nie zgodzi się na zniesienie celibatu bo była by to za duża rewolucja ale ja jestem przekonany co do słuszności mojego stanowiska.

Na wzór Kościoła protestanckiego,księża podobnie jak pastorzy powinni mieć rodzinę i sami sobie zarabiać na życie.Bo coraz bardziej wku***a mnie zachowanie duchownych Kościoła,którego jestem częścią.Nic tylko kasa,kasa i kasa co chwilę człowiek słyszy że jest na coś zbiórka bo coś tam jest do remontu a za chwilę proboszcz przyjeżdża nową furą albo jedzie sobie na wczasy w miejsce o którym wielu,zwykłych parafian może tylko pomarzyć.Ich hipokryzja przekracza wszelkie granice a celibat istnieje tylko teoretycznie w praktyce każdy wie jak jest a kto nie wie jest naiwny.Ale czemuż tu się dziwić? w końcu ksiądz to też mężczyzna a duchownych z powołania pozostała już tylko garstka.

Wystarczyło by znieść celibat i problem by zniknął.

CONCILIO ET LABORE
23-07-2008 16:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Maciek Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,276
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #108
 
Problem by zniknął? Razem z powołaniem chyba Smile Tak myślę Smile Na pewno na ładnych pare lat
23-07-2008 20:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Red Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 591
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #109
 
Prawda jest też taka, że po prostu potrzeba seksualna to chyba jedna z potrzeb fizjologicznych, tak to można określić, nie można zabronić człowiekowi czegoś, do czego w pewnym sensie "służy" czyli kopulowanie. Gydyby celibat został zniesiony to nie słyszało by się tyle o ksiedzach pedofilach, homoseksualistach czy tych wspolzyjacych z kobietami. To na pewno wymaga grubszej debaty

We'll never die beacause we're UNITED !! [Obrazek: rpn.gif]
23-07-2008 20:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Maciek Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,276
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #110
 
Ile razy w Waszych parafiach, Wy, Wasi rodzice, znajomi Waszych rodziców, podejmowaliście ten temat podczas wizyty księdza na kolędzie bądź podczas mszy w kościele?
Aha... tak myślałem Smile

To tyle a propos "grubszej debaty" :lol:
23-07-2008 20:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Red Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 591
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #111
 
Tutaj mi chodziło akurat o debate na najwyzszym poziomie, wsrod duchownych, ktorzy o tym decyduja, ale znam osobiscie ksiedza, ktory opowiadal sie za zniesieniem celibatu z wiadomych przyczyn

We'll never die beacause we're UNITED !! [Obrazek: rpn.gif]
23-07-2008 20:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Maciek Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,276
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #112
 
Na najwyższym poziomie wśród duchownych sa ludzie po albo grubo po 60, którzy całe życie albo (tu mniejszość) żyła w celibacie, albo (tu prawie cała reszta) musieli sie ze swoimi związkami z kobietami kryć, korzystać z usług prostytutek etc. także nie ma co liczyć na to, że oni sami z siebie umilą życie swoim młodszym kolegom po fachu, bądźmy poważni
23-07-2008 20:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Red Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 591
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #113
 
Zdaje sobie z tego sprawe, ech Utopio gdzie jestes

We'll never die beacause we're UNITED !! [Obrazek: rpn.gif]
23-07-2008 20:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Pejter Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,729
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #114
 
Maciek napisał(a):Ile razy w Waszych parafiach, Wy, Wasi rodzice, znajomi Waszych rodziców, podejmowaliście ten temat podczas wizyty księdza na kolędzie bądź podczas mszy w kościele?

Kilkakrotnie Tongue
24-07-2008 09:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Maciek Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,276
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #115
 
1. Nie bardzo ci Pejter wierzę, pewnie kryje się za tym jakaś kilkusekundowa pyskówka na lekcji religii.

2. Nawet jeśli tak było, że w kościele czy na kolędzie zagadnęliście tak księdza, to co z tego wynikło i jak wyglądało? (bo jedno słowo, nic nie mówi)
24-07-2008 12:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Pejter Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,729
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #116
 
Maciek napisał(a):2. Nawet jeśli tak było, że w kościele czy na kolędzie zagadnęliście tak księdza, to co z tego wynikło i jak wyglądało? (bo jedno słowo, nic nie mówi)

Na kolędzie, czy też podczas innych wizyt u mnie w domu krótkie rozmowy na ten temat. Wiadomo jakie ksiądz ma stanowisko w tej sprawie, ale co ktoś taki jak on może w tej kwestii zrobić?
24-07-2008 13:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Danny93 Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 540
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #117
 
Przyznam że u mnie w domu podczas kolędy ta kwestia nie była poruszana,podobnie jak generalnie w Kościele.Być może kiedyś podczas lekcji religii coś ksiądz o tym wspominał ale już dokładnie nie pamiętam.

CONCILIO ET LABORE
24-07-2008 14:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości