Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polityka
panopticum Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,648
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 6
Post: #331
RE: Polityka
Fajnie pisze o tym Trystero. Bez całej tej histerii.

I jeszcze trafnie na fanpage na fejsie:

Cytat:Siła medialnej propagandy: zauważcie, że w całym cypryjskim kryzysie, bankierzy, którzy stracili miliardy euro powierzonych im pieniędzy praktycznie nie istnieją. Jest złodziejska Unia, nazistowskie Niemcy, bohaterski albo złodziejski rząd Cypru a banki do bankructwa, jak zwykle, doprowadziły krasnoludki.

“I don’t think this team ever loses. It just runs out of time.”

Blog klasy B <- mój fajny blogasek.
19-03-2013 11:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kosma Offline
Król logiki
******

Liczba postów: 3,067
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 73
Post: #332
RE: Polityka
Do tego doprowadziła Unia i rządy, które wprowadzały, bo tak im wygodnie, puste pieniądze bez żadnej realnej wartości. To się musi tak skończyć.

Gdzie jest Groszek?
19-03-2013 15:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
panopticum Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,648
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 6
Post: #333
RE: Polityka
Do tego doprowadzili banksterzy opętani przez zysk za wszelką cenę i atmosfera, w której jesteś tak dobry jak twój ostatni kwartał. Inaczej w dominującym liberalnym dyskursie być nie może.

“I don’t think this team ever loses. It just runs out of time.”

Blog klasy B <- mój fajny blogasek.
19-03-2013 18:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kosma Offline
Król logiki
******

Liczba postów: 3,067
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 73
Post: #334
RE: Polityka
Nie złapałem, o co chodzi w liberalnym dyskursie. Może dlatego, że późno.

A co do banksterów - i owszem, są. Ale działają tylko dlatego, że mogą, że mają czym manipulować i się bawić (mówię tu o pieniądzach, o sieci powiązań między gospodarkami, finansami, ale też marionetkami zwanymi politykami). Sęk w tym, że banksterzy nie staliby się tak mocarni, gdyby nie odejście od wolnego rynku, standardu złota i tego typu średniowiecznych przesądów.

Gdzie jest Groszek?
20-03-2013 00:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
panopticum Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,648
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 6
Post: #335
RE: Polityka
Nie rozumiem, najpierw narzekasz na skutki odejścia od welfare state i państwowych regulacji, a potem chcesz więcej wolnego rynku. Kryzys to skutki tego, że państwa przestawiły się z dbania o wspólne dobro na dbanie o interesy kapitału. Ofiarą tego padło również United - gdyby nie zielone światło dla absurdalnego lewarowania Glazerowie nigdy nie kupiliby naszej drużyny.

Chyba, że gadasz o jakimś idealnym, sferycznym i książkowym wolnym rynku, którego nigdy nie było. Bo ten prawdziwy zawsze polegał na dymaniu prostego człowieka i robieniu dobrze kapitałowi. Gdyby kłopoty Cypru nie były tak ponure, to właściwie byłoby śmieszne, bo jeszcze niedawno to był taki fantastyczny kraj - niskie podatki, idealne miejsce żeby przenieść biznes.

“I don’t think this team ever loses. It just runs out of time.”

Blog klasy B <- mój fajny blogasek.
20-03-2013 08:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kosma Offline
Król logiki
******

Liczba postów: 3,067
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 73
Post: #336
RE: Polityka
Których państwowych regulacji? Państwa emitowały walutę w postaci monet. Zdarzało się, że władca je fałszował, ale wówczas inna, niefałszowana waluta ją wypierała. Później, np. dolary były ekwiwalentem złota - na każdym banknocie było napisane, ile złota można w każdej chwili podjąć za daną sumę. Wtedy pieniądz miał realną wartość. Dopiero potem państwo się wtrąciło - zmieniło status swojej waluty (którą te setki milionów ludzi już posiadało) i poprzez odejście od standardu złota, obniżyło jej wartość - obrabowało obywateli. A potem poleciało już z górki.

To jest ingerencja.

Gdzie jest Groszek?
25-03-2013 23:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mata Offline
why duck donald
*****

Liczba postów: 2,982
Dołączył: May 2008
Reputacja: 11
Post: #337
RE: Polityka
Margaret Thatcher nie żyje.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
08-04-2013 13:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
KARTONick Offline
MONARCHA
****

Liczba postów: 484
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 12
Post: #338
RE: Polityka
Kalisz wyrzucony z SLD.

Because… this is my legacy, legacy, heir...
This is my legacy, legacy, heir...
There’s no guarantee, it’s not up to me you can only see,
This is my legacy, legacyyy!
08-04-2013 21:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kosma Offline
Król logiki
******

Liczba postów: 3,067
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 73
Post: #339
RE: Polityka
Kalisz Sralisz.

Iron Lady - takich przywódców już NIE MA.

Gdzie jest Groszek?
08-04-2013 22:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Breakthru Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 493
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 21
Post: #340
RE: Polityka
(08-04-2013 22:28)Krix napisał(a):  Kalisz Sralisz.

Iron Lady - takich przywódców już NIE MA.

Sir Alex Ferguson napisał(a):Margaret Thatcher’s aggressive efforts to privatise health care in this country were a betrayal of a service that has been one of the proudest achievements of our society…Her policies ruined people’s lives and stripped them of their dignity. That's her legacy

Jak widać zdania są podzielone.
Cool

"Wydałem dużo pieniędzy na wódę, babki i szybkie samochody – resztę po prostu roztrwoniłem."
George Best
29-05-2013 22:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lasq Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,917
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 23
Post: #341
RE: Polityka
Przecież od dawna wiadomo, że SAF jest labourzystą i socjalistą. To, że jest genialnym trenerem nie znaczy, że zna się na polityce czy gospodarce Wink

"Miarą twoich sukcesów jest liczba twoich wrogów."
29-05-2013 22:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Breakthru Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 493
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 21
Post: #342
RE: Polityka
(29-05-2013 22:48)Lasq napisał(a):  Przecież od dawna wiadomo, że SAF jest labourzystą i socjalistą. To, że jest genialnym trenerem nie znaczy, że zna się na polityce czy gospodarce Wink

To nie kwestia czy wiadomo czy nie. Tak samo z góry bym nie zakładał, że się nie zna. Przez swoje pochodzenie ma swój etos pracy i przez niego postrzega, jak ludzi pracy traktowali torysi.
My z perspektywy polityki zagranicznej Żelaznej Damy - możemy ją wspominać zupełnie inaczej, niż ci, którzy jej rządów doświadczyli na własnej skórze. Nasi robotnicy byli dla niej cacy, bo walczyli z komuną ale swoich nie wahała się pałować.* Wiele osób w UK kobiety nie znosiło bo zwyczajnie uczyniła ich biedniejszymi ludźmi. Pewne cięcia musiały zaistnieć ale to w jaki sposób je przeprowadziła wkurzyło ludzi.

*To też jest w ogóle polski paradoks, że u nas związki są na posyłki prawicy, a "socjalista" ma przypiętą mordę PZPRowskiego partyjniaka**, która z socjalizmem w wersji laburzystów z UK nie ma nic wspólnego.

**A to niestety przez to, że PZPRowskich partyjniaków nie wykurzyło się z dala od polityki, kiedy był ku temu czas.

"Wydałem dużo pieniędzy na wódę, babki i szybkie samochody – resztę po prostu roztrwoniłem."
George Best
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-05-2013 23:44 przez Breakthru.)
29-05-2013 23:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lasq Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,917
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 23
Post: #343
RE: Polityka
Uczyniła ich biedniejszymi ludźmi bo pozbawiła ich zasiłków i uprawnień socjalnych, a także rozjebała związki zawodowe, które o te uprawnienia walczyły. To tak jak upadek komuny tez wielu ludzi uczynił w Polsce biedniejszymi, no bo w nowym systemie trzeba było pracować na swoje, a w starym wiadomo "czy się stoi czy się leży". Gdyby nie reformy wewnętrzne Żelaznej Damy, to z dużym prawdopodobieństwem Wielka Brytania byłaby dzisiaj biedniejszym krajem niż Polska, a już na pewno nie miałaby tej pozycji na świecie co ma. Tylko, że ludzie nie pamiętają tego, ze podźwignęła upadającą gospodarkę na nogi, bo dla nich nie ma to żadnego związku z tym, że teraz w Anglii dobrze się żyje. Za to pamiętają jej, że wtedy zwolniono ich z pracy czy też że zabrano premię, albo obniżono pensję. Ludzie po prostu nie ogarniają zależności przyczynowo skutkowej między gospodarką (dla nich to taki mit, i właściwie nie wiadomo co), a poziomem życia. Natomiast prosto im zrozumieć, że za rządów tego i tego dostali mniej kasy z socjala czy tez stracili pracę. Oczywiście reformy Thatcher były bardzo bezlitosne i nie liczące się z prostymi ludźmi i nawet mnie to nie dziwi, że prości ludzie jej nie wspominają dobrze. Natomiast osoby bardziej światłe, a do takich zaliczam SAFa powinny zdawać sobie sprawę z prostego faktu, że bez niej obecna Wielka Brytania by nie istniała (w takim kształcie). Natomiast dla niego jest istotne tylko, że pozbawiła ludzi publicznej służby zdrowia. SAF legendą jest, ale jego stwierdzenia dotyczące polityki zawsze mnie denerwowały Wink

"Miarą twoich sukcesów jest liczba twoich wrogów."
30-05-2013 10:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomassen Offline
Linguistics Llama
*****

Liczba postów: 1,768
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #344
RE: Polityka
Lasq tak dobrze prawi, że ponownie żałuję, że już nie ma piw na forum.

I tak będę skakać po tapczanie
I nigdy szare życie mnie nie złamie
Na podłodze leżą klocki rozsypane
Ja poukładam je

I tak swoich marzeń wam nie oddam
Póki w żyłach krew nigdy się nie poddam
Będzie trzeba to bałagan swój posprzątam
Ja poukładam się
31-05-2013 00:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Breakthru Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 493
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 21
Post: #345
RE: Polityka
Cytat: Gdyby nie reformy wewnętrzne Żelaznej Damy, to z dużym prawdopodobieństwem Wielka Brytania byłaby dzisiaj biedniejszym krajem niż Polska
To jest argument całkowicie wyssany z palca. Już pomijając to, że jest ekonomicznie bzdurny, to UK musiałoby popełnić jakieś ekonomiczne samobójstwo żeby choć zrównać się z zadłużeniem Polski.
Liberalne reformy są fajne, jeśli się na nie patrzy na papierze, kiedy nie dotykają Ciebie. Gadanie o tym, że "ludzie tego nie zrozumieli" bo są durni jest tego przykładem. MT zrobiła co w jej oczach było słuszne, resztę spałowała. Nie uznałbym tego jako przykład demokracji.

"Wydałem dużo pieniędzy na wódę, babki i szybkie samochody – resztę po prostu roztrwoniłem."
George Best
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-08-2013 00:38 przez Breakthru.)
15-08-2013 00:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości