Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poglądy na kontrowersyjne tematy
Lasq Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,917
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 23
Post: #161
Re: Poglądy na kontrowersyjne tematy
mucha napisał(a):Tak jak zasad napisał, najwięcej wypowiadają się ci co najmniej wiedzą. Ludzie omamieni przez media myślą, że marihuana to narkotyk, powodujący jakieś bardzo negatywne skutki. Jestem przekonany, że jakbym powiedział swojej matce, że od czasu do czasu zdarza mi się zapalić, to nie wypuszczałaby mnie z domu i wysłała do psychologa.

Moja też (może niekoniecznie zareagowała by w ten sposób ale sens podobny), tylko że moja matka ma kilkunastoletnie doświadczenie w pracy z uzależnioną młodzieżą (między innymi, jest psychiatrą dziecięcym). No cóż, pewnie jest omamiona przez media.

Dla mnie równie dobrze można omamionymi nazwać zwolenników drugiej strony, którzy nie mają żadnej wiedzy o uzależnieniach i walce z nimi ale na podstawie jednego-dwóch przypadków z grona swoich znajomych próbują dowodzić co jest szkodliwe a co nie. Marihuana uzależnia kilkunastokrotnie mocniej i szybciej niż alkohol. To jest fakt. Sama marycha owszem, nie jest wybitnie szkodliwa ale jest drogą prowadzącą do znacznie gorszych używek. Mało który palacz marihuany poprzestaje w życiu tylko na tym, szczególnie jeśli jest uzależniony a uzależnić się bardzo łatwo. Już Haszysz, który dla wielu palących jest "tylko taką mocniejszą maryśką" jest gros bardziej szkodliwy dla organizmu. Ecstasy i LSD to już twarde narkotyki o mocnym destrukcyjnym działaniu dla organizmu, nie wspominając o tym że są niesamowicie szybko uzależniające. O dalszych etapach typu amfa, morfina, hera już nawet chyba nie warto wspominać bo to już jest raczej miejsce z którego mało kto wraca.

I nie wmawiajcie mi, że trawa to trawa i jak ktoś nie chce to do mocniejszych rzeczy nie przejdzie. Owszem zdarzają się ludzie o silnej woli, którzy tak zrobią ale ilu ich jest? A ilu jest nastolatków, którzy żeby popisać się przed kolegami zrobią większe głupoty niż wzięcie tabletki? Okres dorastania to czas kiedy każdy z nas jest bardzo podatny na wpływy środowiskowe. Ja tu nie teoretyzuje, mam te 23 lata i swoje za uszami, aniołkiem nie byłem w LO i gimnazjum i wiem jak to jest. Jednego dnia zajara się trawę, innego kumpel zamiast trawy przyniesie hasz i powie "stary to prawie to samo, tylko lepiej wchodzi, weź zapal nie bądź pizda" no to się pali. Potem idziesz na dyskotekę i akurat znajomi mają tablety. "Stara jaka faza po tym jest, weź jedną, jedna nic nie szkodzi. To przecież nie heroina". I tak to się toczy, jedni mówią stop wcześniej, inni później a niektórzy odkrywają, ze chcieli by powiedzieć stop ale są już uzależnieni i bez profesjonalnej pomocy się nie obędą. No ale przecież nie pójdzie 17-latek do mamy i nie powie, że jest uzależniony od LSD bo się boi. No to próbuje z tym walczyć sam a z poważnym uzależnieniem nikt jeszcze sam nie wygrał, więc się pogrąża coraz bardziej i tylko od spostrzegawczości jego najbliższych zależy czy zdążą zareagować i pomóc mu na czas.

Jeśli już przytaczamy przykłady z grona swoich znajomych to mogę powiedzieć, ze miałem w LO znajomego, którego w sumie z jeszcze jednym kumplem wciągnęliśmy w palenie trawy. 2 lata później wylądował w Monarze, na szczęście udało mu się wyjść z uzależnienia ale stracił ponad rok swojego życia, nie zdał matury, powtarzał klasy. Do dziś mam wyrzuty sumienia, jeśli by się to skończyło gorzej to chyba nie umiałbym sobie wybaczyć. To jest inteligentny gość, teraz znów się uczy na studiach nieźle. Czy należało go spisać na straty bo "chciał się truć" (pomijając, że nie chciał ale go namówiliśmy). To najidiotyczniejszy argument jaki tu padł. Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto będąc nastolatkiem nie zrobił czegoś idiotycznego co niekoniecznie musiało skończyć się dla niego dobrze. Czy to znaczy, że powinniśmy Was spisać na straty bo sami tego chcieliście? Jedną z funkcji państwa jest ochrona swoich obywateli, szczególnie tych młodych bo oni często z głupoty wyrastają.

Ważne pytanie jednak brzmi czy legalizacja coś zmieni? W końcu mówi się, że i tak marihuana jest ogólnie dostępna i kto chce to jara a tak przynajmniej państwo będzie zarabiać i kontrolować rynek. Złe założenie. Gdybyście sami wierzyli w to co piszecie to bylibyście największymi orędownikami braku legalizacji. Bo w końcu co oznacza legalizacja? Akcyzę i wzrost cen o prawie 100%. Czyli jednak przynajmniej część z Was nielegalność całego interesu i surowe kary odstraszają od np. wyciągnięcia jointa w miejscu publicznym i zajarania jak to często robicie np. z piwem bo za to można dostać najwyżej 100zł mandatu. Nikt mi nie wmówi, że legalizacja nie spowoduje wzrostu spożycia bo wiem jak to wygląda w Holandii np. (czy też w Belgii lub Francji, gdzie owszem trawa jest nielegalna ale kary są niskie i iluzoryczne a osobom spożywającym a nie handlującym nie grozi nic) gdzie ludzie palą trawę tak jak u nas spożywa się piwo. Na przystankach, przed szkołą, po obiedzie, wieczorem do filmu itd. U nas mimo wszystko dla wielu osób to pozostaje rarytasem, który pojawia się jedynie na grubszych imprezach a nie codzienną rutyną.

No cóż, napisałem się - niech mi ktoś teraz powie, że ciężko znaleźć argumenty przeciw legalizacji.

"Miarą twoich sukcesów jest liczba twoich wrogów."
12-04-2011 13:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Kryzys na giełdach... - radzio - 10-10-2008, 13:50
Re: Ciekawostki - Lasq - 28-06-2009, 13:57
Re: Ciekawostki - panopticum - 29-06-2009, 13:54
Re: Ciekawostki - Lasq - 29-06-2009, 15:39
Re: Ciekawostki - Chudy - 29-06-2009, 17:00
Re: Ciekawostki - Pawlak - 29-06-2009, 18:42
Re: Ciekawostki - panopticum - 29-06-2009, 21:53
Re: Ciekawostki - Lasq - 29-06-2009, 22:26
Re: Ciekawostki - panopticum - 29-06-2009, 23:17
Re: Ciekawostki - Lasq - 29-06-2009, 23:26
Re: Ciekawostki - Chudy - 30-06-2009, 00:17
Re: Ciekawostki - Lasq - 30-06-2009, 00:29
Re: Ciekawostki - panopticum - 30-06-2009, 00:48
Re: Ciekawostki - Pawlak - 30-06-2009, 02:37
Re: Ciekawostki - Lasq - 30-06-2009, 06:46
Re: Śmiech to zdrowie - Peneros - 25-11-2010, 09:55
Re: Śmiech to zdrowie - sebos_krk - 26-11-2010, 11:38
Re: Śmiech to zdrowie - panopticum - 26-11-2010, 13:09
Re: Śmiech to zdrowie - Kosma - 26-11-2010, 22:01
Re: Śmiech to zdrowie - daniel - 26-11-2010, 22:13
Re: Śmiech to zdrowie - Sirius - 26-11-2010, 23:20
Re: Śmiech to zdrowie - Kosma - 26-11-2010, 23:24
Re: Poglądy na kontrowersyjne tematy - Lasq - 12-04-2011 13:09
Piractwo komputerowe - Kosma - 07-05-2011, 22:54
Re: Pływanie - Hubson - 16-04-2012, 20:16
Re: Pływanie - Kosma - 16-04-2012, 20:52
Re: Pływanie - Hubson - 16-04-2012, 21:03
Re: Pływanie - Minh - 16-04-2012, 21:17
Re: Pływanie - Kosma - 16-04-2012, 22:11
Re: Pływanie - Hubson - 16-04-2012, 22:24
Re: Pływanie - Kosma - 16-04-2012, 23:02

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości