Ankieta: Najlepszy piłkarz meczu przeciwko Liverpool?
Ankieta jest zamknięta.
Edwin van der Sar 0% 0 0%
John O'Shea 0% 0 0%
Rio Ferdinand 5.56% 1 5.56%
Nemanja Vidic 22.22% 4 22.22%
Patrice Evra 0% 0 0%
Cristiano Ronaldo 11.11% 2 11.11%
Anderson 0% 0 0%
Michael Carrick 0% 0 0%
Ji-Sung Park 5.56% 1 5.56%
Carlos Tevez 0% 0 0%
Wayne Rooney 55.56% 10 55.56%
Ryan Giggs 0% 0 0%
Paul Scholes 0% 0 0%
Dymitar Berbatov 0% 0 0%
Razem 18 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PL: Manchester United 1-4 Liverpool (14.03.2009)
dsw_MUszyna Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 439
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #21
Re: PL: Manchester United - Liverpool (14.03.2009; 13:45)
Mecz oglądałem w krakowskim English Football Pub z kilkoma innymi kibicami United, choć tak się złożyło że większość siedzących w pubie było angielskimi kibicami Scousers. Gdy zobaczyłem wyjściowy skład wszystko miało swoją logikę. Środkowi obrońcy mieli wyłączyć Torresa, a Anderson Gerrarda jak przed rokiem. Brazylijczyk wydawał się być dobrym partnerem dla Carricka, zwłaszcza że Scholes i Giggsy mieli jeszcze w nogach mecz z Interem, a postawienie na Darrena, czyli w sumie drugiego DM co oznacza danie zepchnąć się do obrony przy szalejącym w ofensywie Liverpoolu byłoby ryzykowne. W ataku zdziwiła/nie zdziwiła mnie obecność Teveza - z jednej strony zagrał ostatnio świetny mecz z Fulham, a Dymitar lamił z Włochami straszliwie, a z drugiej czułem że mimo wszystko Berbatov dałby nam więcej możliwości kombinacji w napadzie. Po usłyszeniu pierwszego gwizdka zacząłem wpatrywać się w widowisko.
Początek jak dla mnie był nijaki. Trochę walki w środku pola, ale przede wszystkim akcje Liverpoolu - Torres wydawał się kręcić jednym defensorem, to drugi ratował sytuację. Nawet któryś z nas powiedział że środkiem to się w tym meczu goście nie przebiją. Bramka z karnego trochę mnie uspokoiła, ale wiadomo co stało się później. Nemanja zawalił przy wszystkim, począwszy od ustawienia się aż do odbicia się (jakim cudem?) od Hiszpana. Początkowo myślałem że się potknął. Nawet jeśli, to umiejętność utrzymania równowagi też jest ważnym atutem...
Następnie przycisnęliśmy - szczęście było niestety po stronie Reiny, ale w dzisiejszym przypadku naprawdę sprzyjało lepszym, co zstępuje z moich palców na klawiaturę z wielkim trudem...
I faul słabo dysponowanego Evry - jak dla mnie zwykły spóźniony wślizg, ale w takich momentach nie wolno się mylić. Strzał Gerrarda - Edwin PRAWIE miał piłkę na ręce.
Druga połowa, niosła nowe nadzieje. Cisnęliśmy, wyglądało to ładnie, ale Carlos nie popisał się umiejętnością wykańczania akcji. Poza tym Anderson grał słabo i skrzydła zawodziły, zwłaszcza umiejętność podejmowania decyzji przez Crisa - przecież wiadomo było że sobie nie podrybluje. Liczyłem na zmiany w 60 minucie - marzyło mi się zdjęcie Brazylijczyka i Parka, a wejście Giggsa i Berbatova, z przesunięciem Roo do środka pola, bo na skrzydle nie szło mu najlepiej. Zmiany dostałem, nawet trzy, ale 73 minuta to dużo za późno.
Czerwona kartka dla Vidica - jak najbardziej słuszna, ale w takiej sytuacji chyba większość obrońców odruchowo zachowałaby się jak on. Strzał Aurelio - bez komentarza, Edwin wyciągał już nie takie piłki. W tym momencie już nawet nie było po co rzucać się do ataku.
Gol Dosseny - może i John się nie popisał, ale do niego mam najmniej żalu w tym meczu. Natomiast po kiego grzyba Edwin stał jak słup przed polem bramkowym. Albo się wychodzi, albo zostaje na linii.
Smutno nam było cholernie pośród stada dziko cieszących się Scousersów. Wydaje mi się że trzeba poważnie się zastanowić w perspektywie najbliższych meczów co do nietykalności Evry. A nuż Fabio grałby na ten moment lepiej? Pokażmy klasę podnosząc się w spaniałym stylu!

na forum dsw_MUszyna, na Redlogu Dominik Wink
MUSC PL Member
<!-- m --><a class="postlink" href="http://naazymut.blox.pl">http://naazymut.blox.pl</a><!-- m --> << notatki z moich wędrówek
14-03-2009 19:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Wiadomości w tym wątku
Re: PL: Manchester United - Liverpool (14.03.2009; 13:45) - dsw_MUszyna - 14-03-2009 19:12

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości