Ankieta: Kto był najlepszym graczem w meczu z Evertonem?
Ankieta jest zamknięta.
Ben Foster 5.00% 1 5.00%
Rafael da Silva 0% 0 0%
Rio Ferdinand 0% 0 0%
Nemanja Vidic 70.00% 14 70.00%
Fabio da Silva 0% 0 0%
Park Ji Sung 0% 0 0%
Darron Gibson 0% 0 0%
Anderson 0% 0 0%
Danny Welbeck 10.00% 2 10.00%
Federico Macheda 0% 0 0%
Carlos Tevez 0% 0 0%
Paul Scholes 0% 0 0%
Patrice Evra 0% 0 0%
Dimitar Berbatov 15.00% 3 15.00%
Razem 20 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
FA: Manchester United 0-0 Everton (19.04.2009)
Griever Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 25
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #25
Re: FA: Manchester United 0-0 Everton (19.04.2009)
Cytat:Rezerwy grały na równi z równym, jeśli nie były nawet minimalnie lepsze od czołowej drużyny PL
Już to zdanie jest nacechowuje słowo "rezerwy" negatywnie - jako coś słabszego, od czego wymaga się mniej. A ja właśnie próbuję przytoczyć w tym momencie wszystkie krytyki wobec Liverpoolu, gdzie ponoć tylko pierwszy skład potrafi wygrywać. Mało tego, w tym przypadku w opozycji do Liverpoolu ukazywany jest Man United, jako klub, w którym nie ma niezastąpionych zawodników. Jak się dzisiaj okazało oraz jak po Twojej wypowiedzi wnioskuję - wcale nie mamy dobrej ławki rezerwowych. To jest puenta wypowiedzi.

Cytat:Ba, w wielu przypadkach to nawet nie byli rezerwowi. Tacy piłkarze jak Gibson, Macheda, Fabio, Rafael czy Welbeck nie są nawet drugimi zawodnikami w klubowej hierarchii na swojej pozycji
A kto jest drugimi zawodnikami ? Popatrz na naszą ławkę rezerwowych na przestrzeni ostatnich meczów. Co do Gibsona się zgodzę, Rafael wrócił po kontuzji i zajął pozycję Neville'a, na którego wszyscy narzekają. Wcześniej grał bardzo często. Fabio jest ponoć lepszy niż jego brat bliźniak, poza tym wygryzł O'Shea ze składu na ten mecz. A nie można powiedzieć, że jest trzeci w hierarchii, skoro jedynym powodem, dla którego nie grał wcześniej była kontuzja. Macheda i Welbeck cały czas siedzą na naszej ławce (czyli są drudzy).

Poza tym nawet, jeśli postrzegałbym tę sprawę tak jak Ty - z czego tu się cieszyć ? Że Ferguson gra zawodnikami, którzy "nie są nawet drugimi zawodnikami w klubowej hierarchii na swojej pozycji"?

Cytat:Ja natomiast widziałem niezwykle młodą drużynę, która walczyła jak równym z równym ze świetnym, doświadczonym zespołem z czołówki najlepszej ligi na kontynencie.
To oglądałeś inny mecz! Albo inaczej rozumiemy słowo "walczyć". I wcale nie twierdzę, że moje znaczenie tego słowa jest prawidłowe. Każdy ma swoją mapę świata. Dla mnie "walczyć" to wspiąć się na wyżyny możliwości i stworzyć solidny problem przeciwnikowi. Jako, że para stoperów, która załatwiła dla nas zero z tyłu, to Vidic i Ferdinand, to znaczy, że twierdzisz, że walczyli panowie odpowiedzialni za środek pola i atak.
Kiedy i jak nasz atak zagroził Evertonowi ? Tam się nic nie działo. Wszystkie piłki prostopadłe były niedokładne, wszystkie do nogi kończyły się na stracie. Wrzutki nie sprawiały żadnego problemu, po prostu nic. Nawet rzuty rożne nie były groźne. Atak nie istniał.

Cytat:Co jest złego w ujawnianiu swoich ambicji?
A to złego, że mówiąc głośno o celu, tym samym nakreślasz swoje standardy i formułujesz kryteria rozliczania. Cel nakreślony przez Fergiego zakładał zdobycie Potrójnej Korony. Narobił nadziei nam, kibicom MU, nakreślił owe standardy i teraz jest z nich rozliczany! Nie udało się zdobyć Potrójnej Korony. Poza tym ja rozumiem, że ktoś coś wspomni o celu. Cały problem w tej sytuacji jest taki, że Ferguson za dużo się udziela w mediach, za dużo gada o tej całej Potrójnej Koronie i o tym na ile stać jego zespół. I nie chodzi tu bynajmniej o przysłowie - dużo gada, mało robi, tylko wyłącznie o to, że za jego ambicjami podążają kibice. Ambicje Fergusona stają się oczekiwaniami kibiców. Ja jestem kibicem, Ty jesteś kibicem. Ty nie jesteś zawiedziony. Ja jestem.

Cytat:Nie ma co ukrywać, że Puchar Anglii to nie był priorytet
Priorytetem to nie była Tarcza Wspólnoty, Klubowe Mistrzostwa Świata i Carling Cup. FA Cup to był element naszego głównego celu. Faktycznie, można to rozbić na cele pośrednie, to wtedy FA Cup mamy na trzecim miejscu, daleko za Premier League i Champions League. Ale te dwa trofea wygraliśmy w zeszłym sezonie. W tym miało być coś wyjątkowego, tak zapowiadał Sir Alex. A chyba nie powiesz mi, ze CS, KMŚ i CC to coś wyjątkowego ? Obok Superpucharu Europy to są 3 najmniej prestiżowe rozgrywki w jakich uczestniczyliśmy.

Jak widać każdy z nas inaczej sprawę postrzega. Może nie czytasz tak dużo jak ja nagłówków typu "FA Cup będzie nasz", "Stać nas na Potrójną Koronę", "Mamy najlepszy skład w historii klubu" (co oczywiście nawiązuje do 1999 roku), "Obronimy Ligę Mistrzów", "Liverpool nie wytrzyma tempa". Ja niestety czytam je wszystkie i nakreślam sobie obraz tego, co obiecuje Ferguson. I to mnie drażni. Bo dla mnie samego nie byłoby priorytetem zdobycie Potrójnej Korony. Ale moja wyobraźnia i zarazem oczekiwania zostały poniesione wraz z wypowiedziami Fergusona. Stąd moje dzisiejsze rozczarowanie. I zapewne tak samo fatalnie pod względem psychicznym czują się teraz gracze United. Morale obniżone i jedziemy na:
Cytat:najważniejsze mecze sezonu
.

E:
Cytat:Tutaj widać nieznajomość SAF'a. Nigdy nie powiedział że jedziemy po 3 trofea, tymbardziej 5. Studził on emocje i zapędy całego United w tej sprawie. Mówiąc że jest to mało realne, i że to nie jest ich cel. Ferguson chce obronić Mistrzostwo Ligii i Europy. Minimum to jedno z nich.
No ja pierdole. "SAF" to Twój kumpel ? Informacje o nim bierzesz dokładnie z tego samego źródła co ja - z INTERNETU. Połowa z nich jest wymyślona przez media. Nie będę dociekał która to połowa, bo to byłaby walka z wiatrakami.

Nie wiem, może gdybym kibicował Chelsea, to słyszałbym Hiddinka, który twierdzi, ze Chelsea wygra jeszcze wszystko w tym sezonie. Bedąc kibicem Manchester United i w ogromnej przewadze newsy poświęconej Manchester United, widzę tylko Fergusona miotającego tekstami o Potrójnej Koronie na lewo i prawo.

Nie zarzucaj mi nieznajomości Fergusona, skoro nie jesteś wcale bardziej kompetentny ode mnie! Korzystasz z tego samego źródła informacyjnego. A że media to "4 władza" w wielu republikańskich krajach to już chyba wszyscy wiedzą. Może trafiłeś na inne informacje ode mnie, ale nie powiedzieć, że Twoje były prawdziwe a moje sfałszowane. Bo tego nikt nie wie.

Edytuj posty// matys
19-04-2009 20:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Wiadomości w tym wątku
Re: FA: Manchester United 0-0 Everton (19.04.2009) - Griever - 19-04-2009 20:53

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości