Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mame Biram Diouf
panopticum Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,648
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 6
Post: #16
Re: Mame Biram Diouf
Chyba trzeba przestać sprowadzać młodych zawodników, bo to zbyt arsenalskie.

“I don’t think this team ever loses. It just runs out of time.”

Blog klasy B <- mój fajny blogasek.
19-07-2009 00:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Lasq Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,917
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 23
Post: #17
Re: Mame Biram Diouf
Chyba trzeba zacząć czytać ze zrozumieniem.

"Miarą twoich sukcesów jest liczba twoich wrogów."
19-07-2009 10:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wróg Arsenalu Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 626
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #18
Re: Mame Biram Diouf
michal85 napisał(a):Nie oglądam, bo nie ma na kogo popatrzeć. Ów Diouf nawet nie jest jakąś wielką gwiazdą tamtejszej ligi, która wiemy przecież, że stoi na żenującym poziomie.
Legenda Manchesteru grała w tej żenującej lidze.

michał85 napisał(a):Dlatego też z dużą dozą prawdopodobieństwa mogę stwierdzić, że napastnik, który upokorzył Liverpool, strzelał bramki dla jednej z najlepszych młodzieżowych drużyn na Kontynencie, jest lepszy niż Senegalczyk z Molde. A na pewno wydaje się być lepszą inwestycją, szczególnie, że to nasz wychowanek i wystarczyło tylko dać mu szansę.
Ale ja nie mówię iż sprzedaż Campbella mi pasuje, gdyż też myślę iż może z niego być dobry piłkarz. Jednak to SAF i asystenci zdecydowali żeby go sprzedać, więc jednak mieli jakiś powód. Np. mogą twierdzić iż lepiej postawić na Machede i Welbecka. Nie wiem, trzeba by się zapytać o to Fergusona.

michał85 napisał(a):Nawet jak mieliśmy Ronaldo to była luka na jednym skrzydle. Straciliśmy Portugalczyka, a w zamian nie pozyskaliśmy żadnego pewnego zawodnika. Nasze skrzydła to obecnie jedna wielka niewiadoma. Dziwne to jest pewnie dla naszych przeciwników, a dla mnie martwiące.
Ale to jest Twoja opinia, na szczęście. A SAF ma głowę na karku. Mamy Parka czyli bardzo dobrego gracza, Naniego który musi ustabilizować formę, a teraz będzie mieć szansę częściej grać, poza tym jest także Tosić który może będzie grać, to zależy już od managera, i w końcu sprowadziliśmy Valencię który może się okazać znakomitym grajkiem. Radzę co po niektórym zaufać Fergusonowi, gdyż nie raz udowodnił iż jest większym specjalistą niż wielu znawców razem wziętych.

Blog
19-07-2009 10:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #19
Re: Mame Biram Diouf
Cytat:Legenda Manchesteru grała w tej żenującej lidze.
A Norwegia toczyła kiedyś zacięte boje z Brazylią...Ale jakie to ma znaczenie teraz?
Cytat:Ale ja nie mówię iż sprzedaż Campbella mi pasuje, gdyż też myślę iż może z niego być dobry piłkarz. Jednak to SAF i asystenci zdecydowali żeby go sprzedać, więc jednak mieli jakiś powód. Np. mogą twierdzić iż lepiej postawić na Machede i Welbecka.
Tak też myślałem. Pytanie - po co więc Diouf?

Cytat:Ale to jest Twoja opinia, na szczęście. A SAF ma głowę na karku. Mamy Parka czyli bardzo dobrego gracza, Naniego który musi ustabilizować formę, a teraz będzie mieć szansę częściej grać, poza tym jest także Tosić który może będzie grać, to zależy już od managera, i w końcu sprowadziliśmy Valencię który może się okazać znakomitym grajkiem. Radzę co po niektórym zaufać Fergusonowi, gdyż nie raz udowodnił iż jest większym specjalistą niż wielu znawców razem wziętych.
Niby się ze mną nie chcesz zgodzić, a przeczytaj swój post. Ciągłe "może". My jesteśmy Manchester United do diabła. Na "może coś z tego będzie" pozwolić sobie może Wenger, ale Fergie nie powinien, bo znowu będziemy mieli powtórkę z Djemba x2.

Park to nie jest bardzo dobry gracz. To solidna firma, ale taki zawodnik powinien być co najwyżej trzecim skrzydłowym w klubie pokroju United.

Być może Fergie kolejny raz pokaże swój geniusz, liczę na to bardzo. Mam jednak prawo do niepokoju, bo to co się ostatnio dzieje na OT nie może dawać wielu powodów do optymizmu. Fergie nie jest bezbłędny, popełniał błędy w przeszłości i pewien popełni niejeden w przyszłym sezonie. Boję się jednak, że największy popełnił jeszcze przed jego startem.

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
19-07-2009 10:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wróg Arsenalu Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 626
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #20
Re: Mame Biram Diouf
Przecież jedynie śmierć jest pewna, od tego zacznijmy. Nawet jakbyśmy sprowadzili Younga, Ribery'ego czy kogo tam sobie chcesz, to i oni by mogli się nie sprawdzić. SAF też nie ma pewności że to co robi to na stówę wypali, przecież to oczywiste. Tylko że on będzie robić wszystko by było dobrze, a ja mu ufam i w niego wierzę. I piszę "może" bo ja tez nie mogę Ci napisać że to na pewno wypali bo ja tego nie wiem, ale w to bardzo wierzę.

Cytat:Park to nie jest bardzo dobry gracz. To solidna firma, ale taki zawodnik powinien być co najwyżej trzecim skrzydłowym w klubie pokroju United.
Może i tak, tylko zauważ że nasi solidni gracze to tak naprawdę klucz do naszych sukcesów. O'Shea, Fletcher czy Park to piłkarze którzy mogą zapewnić dobrą grę Manchesterowi. Również mogą dać odpocząć innym piłkarzom, odpowiednia rotacja nimi, to wszystko tak się ładnie komponuje, w razie jakichś kontuzji zastępują etc... No co ja mam Ci tłumaczyć, po prostu trzeba trochę samemu pomyśleć nad tym jak to wszystko funkcjonuje.

A co do Dioufa, to sądzę iż i tak byśmy go sprowadzili, nawet jakby Campbell został.

Blog
19-07-2009 11:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Lukas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,737
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 9
Post: #21
Re: Mame Biram Diouf
SAF mnie zaskakuje po raz kolejny w tym okienku. Sprowadza mało znanego piłkarza z ligi norweskiej. Na YouTubie prezentuje się nieźle, ale tam każdy prezentuje się wybitnie. Samego piłkarza ciężko mi go ocenić, bo w życiu o nim nie słyszałem.
Cytat:Jednak sprawa nabrała tempa, ponieważ swoje oferty zaczęły przedstawiać inne kluby. Musieliśmy zadecydować czy wchodzimy w to, czy też nie.
Jak widać uznali, że warto w to wejść, bo inne kluby były również nim zainteresowane. Jednak wg mnie ten transfer nie musiał być konieczny.
Fakt, pewnie suma odstępnego nie była duża, ale wydawało mi się że napastnika obecnie nie potrzebujemy. Jest Rooney, Berbatow, Owen, Welbeck i Macheda.
A teraz dochodzi Diouf, który od stycznia zamelduje się w Manchesterze i pewnie będzie ogrywał się w rezerwach, później zostanie wypożyczony a następnie za jakiś czas sprzedany. Oczywiście jest to pesymistyczny scenariusz, ale ciężko mi go sobie wyobrazić walczącego o pierwszy skład.
Mimo mojej niezbyt przychylnej opinii na jego temat mam nadzieję, że będę pozytywnie zaskoczony tym chłopakiem

Nikt i nic na świecie nie wywołuje u mnie tyle emocji co Manchester United.
I za to kocham ten klub.
19-07-2009 11:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #22
Re: Mame Biram Diouf
Cytat:Przecież jedynie śmierć jest pewna, od tego zacznijmy. Nawet jakbyśmy sprowadzili Younga, Ribery'ego czy kogo tam sobie chcesz, to i oni by mogli się nie sprawdzić. SAF też nie ma pewności że to co robi to na stówę wypali, przecież to oczywiste. Tylko że on będzie robić wszystko by było dobrze, a ja mu ufam i w niego wierzę. I piszę "może" bo ja tez nie mogę Ci napisać że to na pewno wypali bo ja tego nie wiem, ale w to bardzo wierzę.
Oczywiście, pewności nie ma, ale prawdopodobieństwo że Young z miejsca stałby się ważnym ogniwem naszego zespołu jest znacznie większe niż to, że taką rolę spełniać będzie Obertan, Tosić, czy nawet Valencia. Chodzi o minimalizowanie ryzyka wystąpienia wtopy - wydaje mi się, że my tego w tym okienku nie uczyniliśmy. Dla mnie za dużo ryzykujemy. Teraz, kiedy Premier League jest w absolutnej czołówce europejskiej nie ma miejsca na takie eksperymenty. Doskonale wie o tym Wenger i dlatego martwi mnie to, że kopiujemy jego rozwiązania.

Cytat:Może i tak, tylko zauważ że nasi solidni gracze to tak naprawdę klucz do naszych sukcesów. O'Shea, Fletcher czy Park to piłkarze którzy mogą zapewnić dobrą grę Manchesterowi. Również mogą dać odpocząć innym piłkarzom, odpowiednia rotacja nimi, to wszystko tak się ładnie komponuje, w razie jakichś kontuzji zastępują etc... No co ja mam Ci tłumaczyć, po prostu trzeba trochę samemu pomyśleć nad tym jak to wszystko funkcjonuje.
Problem jest w tym, że my solidnych graczy mamy od groma. Nie obraziłbym się gdyby taki Valencia, Nani, czy Park byli zmiennikami. Oni jednak mają decydować o sile naszej ofensywy. Powiedzmy sobie szczerze - dobrze to nie wygląda.

Inna sprawa, że w praktyce może to wyjść dobrze, ale póki nie widzimy tej drużyny w poważnym meczu wiele powiedzieć nie możemy.

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
19-07-2009 11:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
panopticum Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,648
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 6
Post: #23
Re: Mame Biram Diouf
Cytat:Chyba trzeba zacząć czytać ze zrozumieniem.
Albo przeprosić się z rzeczywistością. Rok temu pozyskaliśmy Berbatowa, w tym roku Owena. Faktycznie, polityka transferowa Arsene Wengera.
Lukas napisał(a):Na YouTubie prezentuje się nieźle
Nieprawda

“I don’t think this team ever loses. It just runs out of time.”

Blog klasy B <- mój fajny blogasek.
19-07-2009 11:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wróg Arsenalu Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 626
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #24
Re: Mame Biram Diouf
Lukas napisał(a):Mimo mojej niezbyt przychylnej opinii na jego temat mam nadzieję
Jeśli dobrze rozumiem, to do każdego nieznanego młodzika masz nieprzychylną opinię. Czy twierdzisz że to akurat Diouf się nie sprawdzi ?

Blog
19-07-2009 11:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Lasq Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,917
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 23
Post: #25
Re: Mame Biram Diouf
pan_opticum napisał(a):Albo przeprosić się z rzeczywistością. Rok temu pozyskaliśmy Berbatowa, w tym roku Owena. Faktycznie, polityka transferowa Arsene Wengera.

Nie zastosowałeś się do mojej rady - nie przeczytałeś ze zrozumieniem mojego posta Sad Podkreślę, ważne sformułowania:

fidain napisał(a):Zgadzam się z Michałem. Zaczynamy wyglądać trochę jak Arsenal - a jak im wyszła taka polityka wszyscy wiemy. Też lubię jak u nas rozwijają się młode talenty ale wszystko ma swoje granicę. Obecnie mamy olbrzymią dziurę na skrzydle i należało by ją załatać, ale nie koniecznie 17-letnimi Latynosami.

Ja naprawdę nie umieszczam tam niektórych słów tylko po to żeby post był dłuższy i wyglądał poważniej. Każde słowo w poście jest istotnym czynnikiem jego interpretacji. Więc tak:

a) Nigdzie nie napisałem, że już stosujemy politykę transferową Arsenalu. Jedynie, ze zaczyna to tak wyglądać.

b) Tak jak napisałem ja lubię jak kupujemy młodych zawodników i oni się u nas rozwijają. Tylko wszystko z umiarem. Czemu nie sprowadzić jednego sprawdzonego skrzydłowego i jednego/dwóch młodych? Szczególnie, że kasy nam nie brakuje.

Ogólnie podpisuje się pod tym co pisze Michał. Minimalizowanie ryzyka. Straciliśmy, nie oszukując się, najważniejszego zawodnika ostatnich lat i naszego jedynego klasowego skrzydłowego (nie licząc Rooneya). Na jego miejsce sprowadziliśmy dwóch "dobrze się zapowiadających" skrzydłowych plus mamy jednego "zapowiadającego się" już w składzie (Nani). Owszem, może to być strzał w dziesiątkę jak chociaż dwóch z nich okaże się świetnymi zawodnikami już w najbliższym sezonie. Ale znacznie większe prawdopodobieństwo jest, że nie udźwigną takiej presji w swoim pierwszym sezonie i będziemy grać bez skrzydeł.

@Wróg Arsenalu: W dzisiejszych czasach 21-latek to już nie taki młodzik Wink

"Miarą twoich sukcesów jest liczba twoich wrogów."
19-07-2009 12:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wróg Arsenalu Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 626
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #26
Re: Mame Biram Diouf
michal85 napisał(a):Oczywiście, pewności nie ma, ale prawdopodobieństwo że Young z miejsca stałby się ważnym ogniwem naszego zespołu jest znacznie większe niż to, że taką rolę spełniać będzie Obertan, Tosić, czy nawet Valencia.
Ale Ferguson się na Younga nie zdecydował. Nie wiem czemu, czy nie widzi w nim odpowiedniego grajka, czy za dużo by kosztował, czy może po prostu woli Valencie.

michał85 napisał(a):Chodzi o minimalizowanie ryzyka wystąpienia wtopy - wydaje mi się, że my tego w tym okienku nie uczyniliśmy. Dla mnie za dużo ryzykujemy.
Może i racja. Ferguson pewnie też ma jakieś obawy, jednak prawdopodobnie mniejsze, może nawet znacznie mniejsze od nas. Może właśnie przypuśćmy że w Tosiciu widzi wielkiego gracza, albo w zakupionym Valencii czy Nanim. Ferguson jest w środku tego, my tylko się przyglądamy z zewnątrz. On ma większe możliwości, ma większą wiedzę na oglądanie tych piłkarzy na co dzień etc.

michał85 napisał(a):Nie obraziłbym się gdyby taki Valencia, Nani, czy Park byli zmiennikami.
Pewnie równie dobrze byś się nie obraził gdyby na przykład w podst. mielibyśmy Ronaldo i Ribery'ego, a na rezerwie Younga i Inieste.
Jak mieliśmy jeszcze Ronaldo to też chciałem kogoś równie dobrego na drugie skrzydło (moim typem był Ribery) bo wówczas twierdziłem iż Nani czy Park to nie jest poziom dla naszej drużyny. Ale teraz po prostu patrzę na tych piłkarzy bardziej pozytywnie, wierzę w nich, w ich umiejętności itd. Mamy kogo mamy i trzeba z nich zrobić dobry użytek. I nawet jeśli będą grać co najwyżej solidnie, to wcale nie musi oznaczać że nie będziemy odnosić sukcesów. Bo może piłkarze z innych formacji będą bardziej znaczącymi. A może się okazać że wystarczy że skrzydłowi będą grać solidnie. Chociaż i tak to wszystko myślę iż bardzo dobrze się sprawdzi.

michał85 napisał(a):Oni jednak mają decydować o sile naszej ofensywy. Powiedzmy sobie szczerze - dobrze to nie wygląda.
Ja to widzę inaczej, jak opisałem powyżej. Wink

michał85 napisał(a):Inna sprawa, że w praktyce może to wyjść dobrze, ale póki nie widzimy tej drużyny w poważnym meczu wiele powiedzieć nie możemy.
No sam widzisz. Trzeba wierzyć że będzie dobrze.

Blog
19-07-2009 12:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
panopticum Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,648
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 6
Post: #27
Re: Mame Biram Diouf
Sprowadziliśmy 24-letniego Valencię i 28 letniego Owena. Faktycznie, zaczyna to obierać kierunek arsenalowy.

“I don’t think this team ever loses. It just runs out of time.”

Blog klasy B <- mój fajny blogasek.
19-07-2009 12:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #28
Re: Mame Biram Diouf
Wenger też sprowadził Silvestre'a, czy Arshavina. Chodzi o to, że odszedł od nas jedyny klasowy skrzydłowy, a my kupujemy takich, którzy być może wypalą. To jak najbardziej arsenalowskie.

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
19-07-2009 12:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Lasq Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,917
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 23
Post: #29
Re: Mame Biram Diouf
pan_opticum napisał(a):Sprowadziliśmy 24-letniego Valencię i 28 letniego Owena. Faktycznie, zaczyna to obierać kierunek arsenalowy.

Udajesz, prawda? Cały czas piszę o skrzydłowych... w jaki sposób Owen poprawia naszą sytuacje na skrzydłach, bo nie bardzo pojmuje? I co z tego, że Valencia ma 24 lata skoro jeszcze nic wielkiego nie pokazał? Tym gorzej dla niego.

"Miarą twoich sukcesów jest liczba twoich wrogów."
19-07-2009 12:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika
panopticum Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,648
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 6
Post: #30
Re: Mame Biram Diouf
Dobra mniejsza o to, widzę że się nie dogadamy. Tyle.

Myślałem że ten Diouf ma podwójne obywatelstwo. Do kitu, będzie wyjeżdżał pewnie na jakiś bzdetny PNA, jeśli przebije się do pierwszego składu.

“I don’t think this team ever loses. It just runs out of time.”

Blog klasy B <- mój fajny blogasek.
19-07-2009 13:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości