Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PL: Chelsea 1-0 Manchester United (08.11.2009)
Kula Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 735
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #16
Re: PL: Chelsea vs Manchester United (08.11.2009; 17:00)
Myślę, że szukanie tylko w ustawieniu remedium na wygranie bitwy w środku pola jest nietrafione, bo równie dobrze można by zacząć 4-6-0 i byłoby fajnie. Moim zdaniem zadaniem środka w meczu z CFC jest defensywnie neutralizacja (a to jest do zrobienia, byleby skrzydłowi zagrali uważnie, Valencia to potrafi, Nani nie, więc na skrzydło Giggs czasem schodzący do środka) przeciwnika a ofensywnie nie walka z nimi tylko taka gra, by druga linia CFC widziała piłkę od święta, do tego jest konieczne żeby Carrick i Fletcher/Anderson, bo tylko taką kombinację uważam za dopuszczalną w tym meczu mieli jak najwięcej możliwości odegrania piłki na skrzydła i do przodu. Trzeci tam do kotłowania się jest niepotrzebny, bo to i tak oznacza jednego mniej do którego można przerzucić piłkę. Piłka trafiająca w środek boiska ma zniknąć jak najszybciej. Więc Carrick, który potrafi błyskawicznie popchnąć piłkę dalej ewentualnie Giggsa, który ma fajną tendencję do ruszania z piłką do przodu, o czym kiedyś Essien powiedział, że pomocnik defensywny głupieje, gdy przeciwnik zamiast odgrywać piłkę biegnie prosto na niego. Piłka musi latać od zawodnika do zawodnika od skrzydła do skrzydła, środek ma rozgrywać a nie grać sam. Gdy dołożymy tam trzeciego zawodnika, to większość akcji/piłek będzie grana w tym trójkącie, gdzie w CFC będzie latał Lampard, Essien i Ballack/Mikel. Po co ? Nie prościej ich ominąć ? Nie lepiej zamiast kotłowania w środku 3 vs 3 , niech chłopcy z CFC pobiegają trochę i zobaczą że piłka lata gdzie indziej. Tam gdzie jest ich mniej.

W defensywie cała trójeczka CFC nigdy razem nie ruszy, co najwyżej dwójka, tych mają obstawiać nasi i dadzą sobie radę.

I żeby to miało ręce i nogi musi zagrać Brown, który jest ofensywnie i defensywnie znacznie lepszy od Johna, który gra średnio a ofensywnie praktycznie nieistnieje, on na boisku i prawe skrzydło już będzie podcięte, bo Valencia będzie bardzo potrzebował by czasem ktoś go wsparł czy choć pojawił się by odegrać piłkę.

Wes-Evans-Vidic-Evra
Valencia-Carrick-Fletcher/Anderson-Giggs
Roo-Berba

Zły znak - Scholes, oznacza przetrzymywannie piłki tam gdzie nie chcemy by się ona znajdowała, w defensywie dupne ustawienie. O'Shea w obecnej formie i nastawieniu oznacza, że Valencia będzie walczył sam na skrzydle z dwoma przeciwnikami.

eśli pozwolisz by robactwo się rozmnożyło - rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać" - de Saint-Exupery

http://redlog.pl/author/Kula/|http://www.lastfm.pl/group/Manchester+Un...Supporters|http://kula.ndl.pl
01-11-2009 18:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #17
Re: PL: Chelsea vs Manchester United (08.11.2009; 17:00)
Pini Zahavi, agent Rio Ferdinand mówi, że to co piszą brukowcach jest nieprawdą. Według niego Rio ma problem z łydką, jednak nie mówi kiedy Ferdinand ma wrócić do gry.



Mój Blog: Pod presją czasu
01-11-2009 18:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
pedro Offline
Member
***

Liczba postów: 138
Dołączył: Sep 2009
Reputacja: 0
Post: #18
Re: PL: Chelsea vs Manchester United (08.11.2009; 17:00)
Kula napisał(a):Wes-Evans-Vidic-Evra
Valencia-Carrick-Fletcher/Anderson-Giggs
Roo-Berba
Ja też bym chciał widziec takie ustawienie, choc postawilbym na Andersona, który jest w wysokiej dyspozycji. Nie panikujmy, te mecze rządzą sie swoimi prawami, 3pkt sa jak najbardziej do wywiezienia stamtąd Tongue

LUHG
01-11-2009 21:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Lukas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,737
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 9
Post: #19
Re: PL: Chelsea vs Manchester United (08.11.2009; 17:00)
Strasznie trudne spotkanie nas czeka- na pewno będzie ono najtrudniejsze do tej pory. Chelsea jest w gazie i po kolei odsyła kolejnych przeciwników z workiem bramek.
Dlatego Manchester musi zagrać dużo lepiej niż w ostatnich swoich spotkaniach; trzeba pokazać Diabelski charakter i nawiązać równorzędną walkę z graczami Chelsea i dlatego mam nadzieję, że Ferguson nie wpuści w pierwszej 11 Scholesa mówiąc: "potrzebne jest nam jego doświadczenie". Gówno prawda.
Aktualnie na grę w środku pola zasługuje Anderson wraz z Carrickiem. Co do tego co napisał Kula to boję się, że tak usposobiona Chelsea nie da pograć w pełni naszym środkowym pomocnikom i Micheal (głównie on) + Andi nie będą w stanie unieszkodliwić ich silnego środka. Nie wiem jak wygląda sprawa z Fletcherem, ale wierzę, że będzie zdolny grać całe spotkanie i chciałbym widzieć jego za plecami Carricka i Andiego i wtedy na skrzydłach Valencia z Giggsem- skierowanym bardziej do przodu a z przed nim zapewne będzie Roo.
A obrona tak jak przedstawił to Kula. Jednakże zapewne na prawej ujrzymy Johna.
Na tę chwilę, podobnie jak matys remis brałbym w ciemno.

Nikt i nic na świecie nie wywołuje u mnie tyle emocji co Manchester United.
I za to kocham ten klub.
02-11-2009 11:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika
bobsley Offline
Member
***

Liczba postów: 161
Dołączył: Sep 2009
Reputacja: 0
Post: #20
Re: PL: Chelsea vs Manchester United (08.11.2009; 17:00)
Lukas napisał(a):Na tę chwilę, podobnie jak matys remis brałbym w ciemno.

Trochę mnie to dziwi bo teraz remis w ciemno a po zwycięstwie co?? Wielkie deklaracje o wierzę w zwycięstwo?? Jak wyjdziemy z nastawieniem na remis to na bank będzie w pizdę i to ostro :/

Trzeba zaatakować, zdusić i zarzucić swój styl gry bo Chelsea jak Barcelona gra tak jak im przeciwnik pozwoli. Jak damy im się rozkręcić to już będzie dupa zimna! :twisted:
02-11-2009 14:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #21
Re: PL: Chelsea vs Manchester United (08.11.2009; 17:00)
Cytat:Trzeba zaatakować, zdusić i zarzucić swój styl gry bo Chelsea jak Barcelona gra tak jak im przeciwnik pozwoli. Jak damy im się rozkręcić to już będzie dupa zimna!
Każdy tak gra jak przeciwnik pozwala, ale Barca chyba jako jedyna - niezależnie od przeciwnika - próbuje zawsze grać tak samo. Ale jak ma się taką drugą linię i atak to specjalnie dziwić nie może.

To, że remis będzie zadawalał nas(kibiców) nie oznacza, że z takim nastawieniem powinni wyjść piłkarze. Trzeba jednak niekiedy spojrzeć realnie na rzeczywistość, a ta jest tak, że w tym sezonie w poważnych meczach trafiliśmy na mocnego rywala dwukrotnie i 2 razy zostaliśmy zdominowani. Fuks chciał, że i tak zdobylismy 3 punkty.

Fakty są takie - linia obrony, która odpowiadały za nasze sukcesy w ostatnich latach, jest obecnie co najmniej o klasę gorsza niż ta Chelsea. Druga linia The Blues również może budzić podziw(a szczególnie duet Lamps-Essien), a na dodatek formę odnalazł Drogba, który dla mnie był i jest napastnikiem kompletnym. Nie jesteśmy faworytem tego meczu.

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
02-11-2009 14:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
matys Offline
Reputacja: 1000
*****

Liczba postów: 3,225
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 7
Post: #22
Re: PL: Chelsea vs Manchester United (08.11.2009; 17:00)
1. Kto tu pisze o braku wiary w zwycięstwo?
2. Kto tu pisze o wyjściu z nastawieniem grania o jeden punkt?

Jakby normalnie czytał post maja, on też tak lubi coś dodać o siebie.

bobsley napisał(a):Trzeba zaatakować, zdusić i zarzucić swój styl gry
Kiedy myśmy na wyjeździe ostatnio zaatakowali, zdusili rywala i narzucili swój styl gry(mowa o poważnych rywalach oczywiście)? Chyba z Arse w 1/2 LM, ale gdzie Kanonierzy z tamtych półfinałów, a gdzie Chelsea. Dlatego nie wierzę, że siądziemy na nich od pierwszych minut i stłamsimy Lamparda, Dorgbe i Essiena. Już prędzej oni nas.

My mate told me that I just don't understand irony.

Which was ironic because we were at a bus stop at the time.
02-11-2009 14:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika
bobsley Offline
Member
***

Liczba postów: 161
Dołączył: Sep 2009
Reputacja: 0
Post: #23
Re: PL: Chelsea vs Manchester United (08.11.2009; 17:00)
michal85 napisał(a):rzeba jednak niekiedy spojrzeć realnie na rzeczywistość, a ta jest tak, że w tym sezonie w poważnych meczach trafiliśmy na mocnego rywala dwukrotnie i 2 razy zostaliśmy zdominowani.

w tamtym sezonie zostaliśmy nawet zdominowani przez City i co i tka to nie przeszkodziło w mistrzostwie a poza tym przed meczem z LFC chyba nikt w ciemno nie chciał remisu tylko liczył że pogrążymy dalej Benia i pokonamy ich a okazało się inaczej ... prawda taka ze z mocnymi ekipami gramy defensywnie i to się mści ...

michal85 napisał(a):Nie jesteśmy faworytem tego meczu.

Faworyt czy też nie to mnie nie interesuje bo MUFC jest Mistrzem Anglii a to zobowiązuje więc niech SAF i reszta się zepną wkońcu i pokażą dobra piłkę bo póki co wydaje mi sie że United gra okres przygotowawczy i ciągle szuka pierwszej "11", kiedy CFC gra jednym ustawieniem co mecz i wymiata bo po prostu zawodnicy są zgrani i zapierdzielają a nie przy lada okazji są oszczędzani!

E:
matys napisał(a):Kiedy myśmy na wyjeździe ostatnio zaatakowali, zdusili rywala i narzucili swój styl gry(mowa o poważnych rywalach oczywiście)?

właśnie nie pamiętam dlatego między innymi przegraliśmy z Evertonem w półfinale FA CUP czy pokonaliśmy Tottenham w CC dopiero po karnych ... z Barceloną atakowaliśmy do momentu kiedy to Eto'o uciszył MUFC a potem zabrakło wiary, determinacji i odwagi bo czasu było bardzo dużo ... prawda taka w meczach o stawkę SAF nie gra w piłkę tylko w szachy a czasami chwila nie uwagi i mamy mata :/

Edytuj posty chociaż, bo przecinek i kropka to widzę, że Cię boli // matys
02-11-2009 14:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika
matys Offline
Reputacja: 1000
*****

Liczba postów: 3,225
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 7
Post: #24
Re: PL: Chelsea vs Manchester United (08.11.2009; 17:00)
bobsley napisał(a):poza tym przed meczem z LFC chyba nikt w ciemno nie chciał remisu tylko liczył że pogrążymy dalej Benia i pokonamy ich a okazało się inaczej
Ale do czego zmierzasz? Nikt z Liverpool remisu w ciemno nie brał, z wiadomych względów, teraz rywal jest dużo silniejszy, sami nie powalamy dyspozycją, to co w tym dziwnego, że dla wielu 1 pkt nie będzie tragedią? Pewnie, że wszystko się może wydarzyć, ale my mówimy o tym co jest tu i teraz, remis nie jest złym wynikiem.
bobsley napisał(a):Faworyt czy też nie to mnie nie interesuje bo MUFC jest Mistrzem Anglii a to zobowiązuje
I tylko dlatego, że jesteśmy mistrzem Anglii, mamy ruszyć na rywala od pierwszego gwizdka, wszystko inne się nie liczy. Fajnie.
bobsley napisał(a):CFC gra jednym ustawieniem co mecz i wymiata bo po prostu zawodnicy są zgrani i zapierdzielają a nie przy lada okazji są oszczędzani!
No to zobaczymy w kwietniu/maju czy im ten jeden skład nie wyjdzie bokiem, jak rok temu Aston Villi. Zobaczymy w styczniu, co potrafi Chelsea bez Drogby, Kalou, Essiena i Mikela.
bobsley napisał(a):dlatego między innymi przegraliśmy z Evertonem w półfinale FA CUP
Jakim składem wtedy graliśmy? I wcale nie graliśmy wtedy defensywnie. Przez 120 minut nie byliśmy gorsi od Tofików.
bobsley napisał(a):czy pokonaliśmy Tottenham w CC dopiero po karnych
A tego meczu to nie pamiętam. Możesz odświeżyć, czemu dopiero w karnych wygraliśmy? Broniliśmy się cały mecz mam rozumieć?
bobsley napisał(a):prawda taka w meczach o stawkę SAF nie gra w piłkę tylko w szachy
Co skończyło się w ostatnich latach 3 mistrzami kraju, 1/2 LM, zwycięstwem i finałem LM...

My mate told me that I just don't understand irony.

Which was ironic because we were at a bus stop at the time.
02-11-2009 15:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika
bobsley Offline
Member
***

Liczba postów: 161
Dołączył: Sep 2009
Reputacja: 0
Post: #25
Re: PL: Chelsea vs Manchester United (08.11.2009; 17:00)
matys napisał(a):I tylko dlatego, że jesteśmy mistrzem Anglii, mamy ruszyć na rywala od pierwszego gwizdka, wszystko inne się nie liczy. Fajnie.

nie najlepiej położyć się i prosić o najniższy wymiar kary Wink

matys napisał(a):No to zobaczymy w kwietniu/maju czy im ten jeden skład nie wyjdzie bokiem, jak rok temu Aston Villi. Zobaczymy w styczniu, co potrafi Chelsea bez Drogby, Kalou, Essiena i Mikela.

Ja nie mówię że to dobre co robi CFC bo na bank ich odstawimy kiedy część ich podstawowych zawodników ruszy na PNA

matys napisał(a):Jakim składem wtedy graliśmy? I wcale nie graliśmy wtedy defensywnie. Przez 120 minut nie byliśmy gorsi od Tofików.

wiem że nie byliśmy gorsi a święto młodym popsuli wyżeracze m.in. Berbatow który zmarnował karnego! Bo właśnie taka rutyna i zapatrzenie w doświadczenie nas gubi bo SAF boi się ryzykować
i stawiać na młodych i w ogóle nie zdziwi mnie jak nie będzie mógł grać Giggs (czytałem że jest to całkiem możliwe) to że zobaczymy w drugiej linii O'Shea Wink

matys napisał(a):Co skończyło się w ostatnich latach 3 mistrzami kraju,1/2 LM,zwycięstwem i finałem LM...

zwycięstwo w Moskwie z CFC też zawdzięczamy mega ofensywnej grze i dominacji United bo to że poślizgnął się Terry (mogę się mylić) przy karnym to akurat przypadkiem nie było!

Potrafisz tak bez sięgania i bez większego zastanowienia wskazać mecz o stawkę czy z wymagającym rywalem kiedy United grało ofensywnie Wink

matys napisał(a):A tego meczu to nie pamiętam. Możesz odświeżyć, czemu dopiero w karnych wygraliśmy? Broniliśmy się cały mecz mam rozumieć?

tym tekstem udowodniłeś tylko że Twoje wypowiedzi mają charakter czysto zaczepny bo jak nie możesz odpowiedzieć normalnie to najlepiej się przyjebać do czegoś, złapać za słówko, ewentualnie przyczepić się do interpunkcji czy innych szczegółów ... brawo imponujesz sprytem
02-11-2009 15:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika
matys Offline
Reputacja: 1000
*****

Liczba postów: 3,225
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 7
Post: #26
Re: PL: Chelsea vs Manchester United (08.11.2009; 17:00)
bobsley napisał(a):nie najlepiej położyć się i prosić o najniższy wymiar kary Wink
Znowu tworzysz jakieś swoje teorie. Od kiedy to nie narzucenie własnego stylu gry jest proszeniem się o najniższy wymiar kary?

bobsley napisał(a):Ja nie mówię że to dobre co robi CFC bo na bank ich odstawimy kiedy część ich podstawowych zawodników ruszy na PNA
No brzmisz jakbyś był zawiedziony, że nie gramy jednym i tym samym składem.
bobsley napisał(a):zwycięstwo w Moskwie z CFC też zawdzięczamy mega ofensywnej grze i dominacji United
Tak, bo trzeba sie było na nich rzucić, w końcu byliśmy mistrzami Anglii, no heloł. WTF? Aż dziw, że SAF wystawił obrońców.
bobsley napisał(a):Potrafisz tak bez sięgania i bez większego zastanowienia wskazać mecz o stawkę czy z wymagającym rywalem kiedy United grało ofensywnie Wink
1/2 finału Ligi Mistrzów. Stadion Emirates. Chelsea rok temu na Old Trafford.
bobsley napisał(a):tym tekstem udowodniłeś tylko że Twoje wypowiedzi mają charakter czysto zaczepny
Nie ma tu nic zaczepnego? Serio się pytam. Czemu wygraliśmy dopiero w karnych?

My mate told me that I just don't understand irony.

Which was ironic because we were at a bus stop at the time.
02-11-2009 15:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika
bobsley Offline
Member
***

Liczba postów: 161
Dołączył: Sep 2009
Reputacja: 0
Post: #27
Re: PL: Chelsea vs Manchester United (08.11.2009; 17:00)
matys napisał(a):No brzmisz jakbyś był zawiedziony, że nie gramy jednym i tym samym składem.

Jestem zawiedziony tym, że nie mamy trzonu bo w United to w sumie co mecz to inny skład a chyba przyznasz ,że to jest to problem w zgraniu się - np Antoś jak ma złapać formę jak gra 2 mecze potem 2 przerwy a to chyba nie sprzyja zgraniu się :/

matys napisał(a):Serio się pytam. Czemu wygraliśmy dopiero w karnych.

bo Foster miał Ipoda z karnymi wykonywanymi przez Koguty Wink

matys napisał(a):Tak, bo trzeba sie było na nich rzucić, w końcu byliśmy mistrzami Anglii, no heloł. WTF? Aż dziw, że SAF wystawił obrońców.

nie mówię żeby ustawić drużynę 2-4-4 ale chyba bierna postawa zawodników irytuje - np. mecz na AR :/ ... nie toleruje nastawienia ewidentnie na kontrę i tyle ... zdecydowanie bardziej wolę w miarę otwartą walkę dwóch drużyn
02-11-2009 15:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #28
Re: PL: Chelsea vs Manchester United (08.11.2009; 17:00)
Cytat:w tamtym sezonie zostaliśmy nawet zdominowani przez City i co i tka to nie przeszkodziło w mistrzostwie a poza tym przed meczem z LFC chyba nikt w ciemno nie chciał remisu tylko liczył że pogrążymy dalej Benia i pokonamy ich a okazało się inaczej ... prawda taka ze z mocnymi ekipami gramy defensywnie i to się mści
W którym to meczu zostaliśmy zdominowani przez City?

Problem w tym, że z LFC chcielismy zagrać za bardzo ofensywnie i wyszedł piasek, bo nie miał kto biegać w drugiej linii.

Cytat:z Barceloną atakowaliśmy do momentu kiedy to Eto'o uciszył MUFC a potem zabrakło wiary, determinacji i odwagi bo czasu było bardzo dużo

To może jednak nie warto atakować od samego początku ? Może lepiej było zacząć spokojniej ?

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
02-11-2009 15:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
bobsley Offline
Member
***

Liczba postów: 161
Dołączył: Sep 2009
Reputacja: 0
Post: #29
Re: PL: Chelsea vs Manchester United (08.11.2009; 17:00)
michal85 napisał(a):To może jednak nie warto atakować od samego początku ?

gdzie ja napisałem ,że atakować od samego początku??
02-11-2009 15:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika
matys Offline
Reputacja: 1000
*****

Liczba postów: 3,225
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 7
Post: #30
Re: PL: Chelsea vs Manchester United (08.11.2009; 17:00)
bobsley napisał(a):Jestem zawiedziony tym, że nie mamy trzonu bo w United to w sumie co mecz to inny skład a chyba przyznasz ,że to jest to problem w zgraniu się
Przyznam, ale teraz myślę, że będzie lepiej, tzn widać kto ma formę i myślę, że będą grali najlepsi. Chelsea gra nawet najlepszymi w CC, co pewnie ma też poziom na ich zgranie, ale mogą się na tym ostro przejechać.
bobsley napisał(a):bo Foster miał Ipoda z karnymi wykonywanymi przez Koguty Wink
To wiem, ale pytam się czemu dopiero w karnych, a czemu w karnych? Nie pamiętam tego meczu, temu się pytam jak graliśmy? Murarka była?
bobsley napisał(a):nie toleruje nastawienia ewidentnie na kontrę i tyle ... zdecydowanie bardziej wolę w miarę otwartą walkę dwóch drużyn
Też nie toleruje, ale z CSKA i Besiktasem, bo oni nie mają nam czym zagrozić. Co innego z Chelsea, która ma świetną linie pomocy i jest w lepszej dyspozycji.

My mate told me that I just don't understand irony.

Which was ironic because we were at a bus stop at the time.
02-11-2009 16:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości