Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PL: Manchester United 3-0 West Ham United (23.02.2010)
ryszard Offline
Member
***

Liczba postów: 151
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 0
Post: #12
Re: PL: Manchester United - West Ham United (23.02.2010; 21:00)
Powiem szczerze, że jestem, w pewien sposób, rozdarty przed tym meczem. Z jednej strony nie możemy pozwolić sobie na jakąkolwiek stratę punktów, przez co z chęcią zobaczyłbym najsilniejszy skład, z drugiej zaś, mam świadomość, że min 3-4 zawodników potrzebuje odpoczynku. Na pewno jestem przeciwny wariantowi, który przewiduje wpuszczenie kluczowych zawodników (np. Rooneya) na 20 minut przed końcem, w razie gdyby wynik był niekorzystny. Taka sytuacja wyzwala dodatkowy stres i presję, z którymi wcale łatwiej się nie gra. Jeśli już, to można wcześniej zdjąć takich zawodników w trosce o zdrowie i niedzielny finał CC.

W bramce niespodzianki nikt się chyba nie spodziewa: VDS to pewniak. W środku mam nadzieję zobaczyć w końcu parę Rio-Vida. Ten mecz to idealna okazja do tego, aby w końcu weszli w tryb meczowy, bo ich obecność w dalszej części sezonu może być kluczowa. Na prawej zobaczymy pewnie Rafaela: ostatnio odpoczywał, więc jego dzisiejszy występ jest chyba równie pewny co obecność VDS w bramce. Na lewej pierwszy dylemat: nikt bardziej nie zasłużył na odpoczynek, niż Evra. I tak się chyba stanie, bo do kadry wrócił Fabio, którego uraz okazał się chyba mało poważny. W sumie nie mam nic przeciwko, aby dziś na bokach obrony wystąpił bliźniaczy duet.

Pomoc, a dokładniej jej środek, to chyba największa niewiadoma w dzisiejszym meczu. Pewniakiem mógłby wydawać się Carrick, jednak jego bardzo słaby (jak na jego standardy) występ przeciwko Evertonowi, powinien być przesłanką do dania mu dziś wolnego. Podobnie w przypadku Fletchera. Osobiście widziałbym dziś w środku Andersona i Scholesa. Występ Paula to jednak spora niewiadoma, bo jestem niemal pewien, że SAF ma go w planach na niedzielny finał. Jeśli więc sił starczy, niech dziś zagra, bo jakoś nie widzę możliwości aby dziś u boku Andersona wyszedł Gibson. Skrzydła to kolejna, pewna sprawa: Valencia i Park. Obertan chyba się nawet nie zmieścił w kadrze, co mnie nieco zdziwiło.

W ataku kolejne znaki zapytania. Dać odpocząć Rooneyowi i postawić na parę Berbatov - Owen, czy może wystawić Rooneya od początku, dając mu możliwość zdobywania kolejnych punktów w drodze po złotego buta? Nie wiem jaki wariant wybierze SAF, jednak osobiście widziałbym go dziś w parze z Owenem od pierwszych minut. To, że dziś wyjdziemy 4-4-2 jest chyba jasne, więc wariantu z samotnym Rooneyem na szpicy nawet nie biorę pod uwagę.

Cóż, czasu na odpoczynek wiele nie było. Dzisiejszy mecz to dla mnie wielka niewiadoma, zarówno jeśli chodzi o skład, jak i formę United. Zawodnicy mieli niecałe 3 dni na odbudowanie formy. Pozostaje mieć nadzieję, że dali radę, bo strata punktów na obecnym etapie rozgrywek jest niedopuszczalna. Wkraczamy w taką fazę sezonu, gdzie wynik i styl schodzą na drugi plan a zaczynają liczyć się tylko 3 punkty. Nie inaczej będzie w tym meczu. Będzie to nasz 3 mecz w przeciągu jednego tygodnia ( z czego dwa rozgrywane były na wyjazdach): taki bilans może się odbić na kondycji każdej drużyny. Wierzę jednak, że uda się nam wyjść z tego burzliwego okresu obronną ręką i wieczorem będziemy się cieszyli z 3 punków.
23-02-2010 17:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Wiadomości w tym wątku
Re: PL: Manchester United - West Ham United (23.02.2010; 21:00) - ryszard - 23-02-2010 17:18

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości