Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fotografia
kojot Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 674
Dołączył: Oct 2010
Reputacja: 3
Post: #151
Re: Fotografia
Ale skoro mówisz , że tego 3 widziałeś po raz pierwszy i nie wiesz z której familiady , to czemu go sobie nie przywłaśzczyłeś 8-) ?

I cannot put my finger on it now
The child is grown
The dream is gone
And I have become comfortably numb.
06-05-2011 21:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Adis Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 2,287
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 27
Post: #152
Re: Fotografia
Odświeżę może temat:
Ukryty tekst:
[Obrazek: setiu.jpg]
takie tam z zaskoczenia.

W życiu znam się na dwóch rzeczach: na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam.
10-08-2011 21:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
daniel Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,744
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 6
Post: #153
Re: Fotografia
Ja pożyczyłem ostatnio od kumpla nikonową D60, może akurat złapie bakcyla. Dobrze by było się zająć tym kilka lat temu, ale jak z amatora stanę się półamatorem to już będzie sukcesSmile

Too weird to live, too rare too die

http://www.dzwiekumaniak.pl
10-08-2011 22:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Adis Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 2,287
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 27
Post: #154
Re: Fotografia
Na hobby nigdy nie jest za późno. 8-)

W życiu znam się na dwóch rzeczach: na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam.
10-08-2011 22:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
santi Offline
Member
***

Liczba postów: 151
Dołączył: May 2011
Reputacja: 0
Post: #155
Re: Fotografia
Skoro temat odświeżony, to i ja sie wypowiem. Tylko najpierw pochwalę się pięknymi koleżankami, które zawsze mają dla mnie cierpliwość :mrgreen:
Ukryty tekst:
[Obrazek: look_out_sunshine_by_tepasuka.jpg]

Ostatnio mam bardzo hipsterskie zainteresowania, więc postanowiłam zgłębić trochę tajniki fotografii analogowej. Cyfrowa znudziła mi sie jakiś czas temu i teraz zabieram aparat głównie na imprezy bądź naprawdę istotne wydarzenia. Co to za zabawa, skoro od razu widać rezultat i w dodatku można całkowicie zmienić zdjęcie w Photoshopie? Teraz uczę sie szanować każdą klatkę na kliszy, bo fundusze szybko topnieją na coraz to nowych rolkach. Nie wspominając nawet o drogich początkach z Zenitem ojca, który wymagał gruntownego remontu po 20 latach leżenia w piwnicy. Wink

Dodatkowo zastanawiam sie nad polaroidem, od jakiegoś czasu tęsknię za moim niedziałającym.

Adis - 5 zdjęcie jest świetne!

You told us to come back when we've won 18. We are back.
11-08-2011 15:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Adis Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 2,287
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 27
Post: #156
Re: Fotografia
Do fotografii analogowej jakoś nigdy nie mogłem się przekonać, jakkolwiek to nie zabrzmi, może po prostu zbyt wygodny jestem. Wielu znajomych mnie namawiało, że to zupełnie inna zabawa, ale zostałem wierny cyfrze. Wink

W życiu znam się na dwóch rzeczach: na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam.
11-08-2011 20:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lasq Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,917
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 23
Post: #157
Re: Fotografia
santi napisał(a):Co to za zabawa, skoro od razu widać rezultat i w dodatku można całkowicie zmienić zdjęcie w Photoshopie?

W ciemni, doświadczeni fotografowie potrafili robić takie sztuczki, że photoshop wymięka. No może nie wymięka ale naprawdę duuużo rzeczy dało się zrobić ze zdjęciem. I moim zdaniem zdjęcia artystyczne jak najbardziej powinny być retuszowane dla efektu, tylko w reporterce zdjęcie powinno być "surowe".

PS. super fota Santi

"Miarą twoich sukcesów jest liczba twoich wrogów."
11-08-2011 20:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
santi Offline
Member
***

Liczba postów: 151
Dołączył: May 2011
Reputacja: 0
Post: #158
Re: Fotografia
Ciemnia to jeszcze nie mój poziom, chociaż chciałabym kiedyś spróbować. Na razie muszę wierzyć laborantom z punktu foto i intuicji w doborze kliszy.

You told us to come back when we've won 18. We are back.
11-08-2011 21:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #159
Re: Fotografia
@Santi, miłe koleżanki. Przekaż pozdrowienia 8-)

@Adis czym focisz ?

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
11-08-2011 21:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lukas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,737
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 9
Post: #160
Re: Fotografia
Bardzo ładne zdjęcie Santi. Podziwiam też decyzję przejścia na fotografię analogową. Ja podobnie jak Adis chyba jestem za bardzo wygodny i korzystam z cyfrówki.
Jeśli tylko jest czas i chęci to próbuje coś ciekawego uchwycić- głównie fauna i flora.

Nikt i nic na świecie nie wywołuje u mnie tyle emocji co Manchester United.
I za to kocham ten klub.
12-08-2011 16:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sadzio Offline
Member
***

Liczba postów: 137
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #161
RE: Fotografia
Spróbuję raz jeszcze opublikować swoje zdjęcia i czekam na komentarze Wink Ponieważ niedawno znowu wkręciłem się w fotografię sportową.
#1
[Obrazek: IMG_3399.jpg]
#2
[Obrazek: IMG_3672.jpg]
#3
[Obrazek: IMG_3784.jpg]

Pozostałe zdjęcia dostępne na http://k-sadowski.blogspot.com/

Pełne galerie na stronie http://tordobrzen.com
http://tordobrzen.com/index.php?option=c...1&catid=49
http://tordobrzen.com/index.php?option=c...1&catid=48

Glory Glory MANCHESTER UNITED!
United fan since 1996
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-09-2012 12:56 przez sadzio.)
19-09-2012 20:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #162
RE: Fotografia
W niedzielę wieczorem czekamy na fotki z Anfield. Żeby nie było Smile


Fan United od 1992 roku
20-09-2012 07:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sadzio Offline
Member
***

Liczba postów: 137
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #163
RE: Fotografia
Na anfield niestety nie dostałem się bo nie było akredytacji dla mnie Tongue
Ale mam porcję zdjęć z turnieju Orlików (drużyny którą trenowałem przez rok, teraz przejąłem trampkarzy) może ktoś pokusi się o ocenę i ew krytykę Wink

#4
[Obrazek: IMG_3916.jpg]
#5
[Obrazek: IMG_3889.jpg]
#6
[Obrazek: IMG_3956.jpg]
#7
[Obrazek: IMG_3951.jpg]
#8
[Obrazek: IMG_3943.jpg]

Glory Glory MANCHESTER UNITED!
United fan since 1996
24-09-2012 12:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Adis Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 2,287
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 27
Post: #164
RE: Fotografia
Drugi set znacznie lepszy jakościowo jak i uchwycone ciekawsze momenty, jednak jak dla mnie za szeroko kadrujesz. Przykładowo #siódemka, masz sporo światła, fajne szkło (70-200/4L ?), aż się prosi, żeby ten moment ciaśniej uchwycić, jakbyś jeszcze do tego maksymalnie otworzył przesłonę, to byś bardziej odciął pierwszy plan od tła, a tak 60% kadru zbędna, do tego chłopak w tle zwraca uwagę. No ale nie zrzędzę więcej i życzę powodzenia, focenie kopanej fajna sprawa. Smile

W życiu znam się na dwóch rzeczach: na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam.
24-09-2012 18:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sadzio Offline
Member
***

Liczba postów: 137
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #165
RE: Fotografia
(24-09-2012 18:08)Adis napisał(a):  Drugi set znacznie lepszy jakościowo jak i uchwycone ciekawsze momenty, jednak jak dla mnie za szeroko kadrujesz. Przykładowo #siódemka, masz sporo światła, fajne szkło (70-200/4L ?), aż się prosi, żeby ten moment ciaśniej uchwycić, jakbyś jeszcze do tego maksymalnie otworzył przesłonę, to byś bardziej odciął pierwszy plan od tła, a tak 60% kadru zbędna, do tego chłopak w tle zwraca uwagę. No ale nie zrzędzę więcej i życzę powodzenia, focenie kopanej fajna sprawa. Smile

Dzięki za odpowiedźWink
Szkło to 70-200 4L zgadza się, większość zdjęć jest przesłonie 4-5 max 6.3, z powodu słabych warunków pobijałem ISO aby móc strzelać na priorytecie migawki, żeby zamrozić ruch, a wtedy czasem przesłona się zamykała.
Co do ciaśniejszego kadru to mogę zrobić przy wywoływaniu RAW'a i następne postaram się ciaśniej wykadrować, (no chłopaczka z tła już nie mogłem wystemplować, a zdjęcie ciekawe z powodu zachowania obrońców Wink )
Pod wieczór lub jutro wrzucę kilka kolejnych zdjęć z weekendu do oceny

Glory Glory MANCHESTER UNITED!
United fan since 1996
24-09-2012 18:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości